مجله دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۳ فروردين ۱۴۰۲ برابر با ۳۰ شعبان ۱۴۴۴ قمری و ۲۳ مارس ۲۰۲۳ میلادی
2 انشای فوق العاده زیبا به روش بارش فکری
7
زمان مطالعه: 4 دقیقه
در این مقاله از مجله اینترنتی دلگرم دو انشا به روش بارش فکری برای شما عزیزان آورده ایم. با ما همراه باشید.

انشا به روش بارش فکری

اگر به دنبال انشا به روش بارش فکری هستید، این مقاله را از دست ندهید. امیدواریم بهره کافی را ببرید.

انشا به روش بارش فکری درمورد حیاط مدرسه

مقدمه: همه ی آفریده های خداوند پرتویی از نور خداوندی هستند که با این که به چشم دیده نمی شوند ام در حقیقت می توان اثار وجودی او را در تمام افریده هایش دید

تنه اصلی: حیاط مدرسه ی من بسیار بزرگ است من خیلی حییاط مدرسه ام را دوست دارم زیرا حیاط مدرسه ام سرشار از درخت های بزرگ و کوچک تا نهال های کوچکی که کاشته شده و گل هایی به رنگ بنفش وجود دارد.که روی بعضی از گل های زیبا تعدادی پروانه نشسته است.

آبخوری های مدرسه ام در مکان های مختلفی واقع شده اند یک جا در کنار بوفه و یک جای دیگر در کنار تور والیبال است.در هرزمان که من اب میخورم یا دیگران را میبینم که در حال اب خوردن هستند به یاد امام حسین فرزندانش و یاران او می افتم

و همیشه هر کس را که میبینم که قصد اب خوردن را دارد ویا در حال آب خوردن است به او توصییه میکنم که این جمله را بگوید: سلام بر حسین شهید و لعنت بر یزید کثیف در این حال او با خوردن این اب هم صواب میکند وحس خستگی با ان اب تز تنش بیرون می اید.

بازی و سر گرمی دانش اموزان در زنگ تفریح وجود دارد دانش اموزان می توانند در هنگام زنگ تفریح در حیاط مدرسه بدون آن که به گل و درختان اسیبی برسانند بازی و سر گرمی داشته باشند.

مثلا: دوندگی، لی لی بازی، گل یا پوچ و ... می توانند داشته باشند و با این نوع بازی ها جریان خون در بدنشان بیشتر می شود با شادی و نشاط بیشتری در کلاس درس حاضر می شوند.

انشا بارش فکری

انشا به روش بارش فکری درمورد زندگی

تا حالا درباره زندگی فکر کرده ای؟ درباره این که با چه کلماتی ربط دارد،چه طور؟ معنی آن چیست؟

زندگی با کلمات حیات و وجود و زیستن مرتبط است. حال زندگی چیست ؟ اگر خنده است چرا گریه می کنیم؟ اگر گریه است چرا خنده می کنیم؟ اگر مرگ است چرا زندگی می کنیم؟ اگر زندگی است چرا می میریم؟ اگر عشق است چرا به آن نمی رسیم؟ اگر عشق نیست چرا عاشقیم؟

زندگی معجزه حیات است. زندگی با کلمه های من و تو ساخته می شود. پس می توانیم زیبایی زندگی را با کلمات خودمان بسازیم.

شاخه های درخت زندگی موجب حیات و زیستن ما می شوند. زندگی خوردن چای و دیشلمه نیست! زندگی غبار کدورت ها نیست! زندگی شکر آب کردن ارتباط خودمان با دیگران نیست! بلکه جریان رود خانه حیات است. رشته های زندگی ما در چه اثری گسیخته می شوند؟

آری زندگی این است، می خواهم آن را به زیباترین گونه ممکن، ببینم؛ وقتی ناراحتی زندگی لبخند می زند. وقتی، خوشحالی پس زندگی کن.

وقتی ناراحتی باز هم زنگی کن، امّا صادقانه نه خبیسانه. زندگی یعنی جان؛ یعنی حیات، عمر، زنده بودن و ... ما جان داریم پس به درستی باید از زندگی استفاده کرد.

زندگی فراز و فرودهایی دارد. باید با صبر و توکّل به خداوند خود را از مشکلات متعدد زندگی وارهانیم و با پرداختن به راز و نیاز با خداوند بلند مرتبه و تعالی خود را در نزد حق تعالی عزیز و عزّتمند گردانیم.

*اَلا بِذِکرِاللهِ تَطمئِنُ القُلوب* آگاه باشید دل ها تنها با یاد خدا آرام می شوند.

زنده بودنمان یکی از نعمت های است که مردگان در حسرت و افسوس در تجربه دوباره آن هستند. زندگی جورچینی است که ثانیه ها آن را می چینند. پس هر ثانیه را فرصت بدانیم و از آن به درستی و مفید استفاده کنیم.

به سخنی از سهراب سپهری درباره زندگی توجه کنید: تا شقایق هست،زندگی باید کرد.

انشا با روش بارش فکری

همچنین بخوانید:

10 انشا به روش جانشین سازی برای پایه دهم

10 انشا به روش سنجش و مقایسه برای پایه دهم متوسطهاین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.9 از 5 (7 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است