دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۲۸ مهر ۱۴۰۰ برابر با ۱۳ ربيع الأول ۱۴۴۳ قمری و ۲۰ اکتبر ۲۰۲۱ میلادی
هسته زردآلو/در مورد خاصیت هسته زردآلو چیزی می دانید؟
9
زمان مطالعه: 2 دقیقه
هسته زردآلو-در مورد خاصیت هسته زردآلو چیزی می دانید-خاصیت هسته زردآلو-هسته زردآلو و خواص آن-زردآلو و خاصیت آن-زردآلو برای چه بیماریهایی مفید است-زردآلو و هسته زردآلو-اپریکات-خاصیت ضد سرطان زردآلو-خاصیت ضد سرطان هسته زردآلو

اختصاصی دلگرم: دانشمندان با مطالعه هسته زردآلو دریافتند که هسته این میوه حاوی عناصر شیمیایی می باشد که خاصیت ضد سرطانی به هسته این میوه می دهد.

هسته زردآلو/در مورد خاصیت هسته زردآلو چیزی می دانید؟

هسته زردآلو حاوی مغزی بادام مانند است و توسط پوسته ای سخت احاطه شده، که مغز آن حاوی ماده ای به نام لتريل‌ می باشد که اميگدالين‌ یا ویتامین B17 نیز نامیده می شود.


این ماده(لتریل) تمایل زیادی به از بین بردن سلول های سرطانی دارد، در حالیکه در همان لحظه سلول های سالم را به حال خود رها می کند و نزدیک آنها نمی شود.


لتریل ، به نظر ماده ی موثری می آید، چرا که از چهار مولکول مجزا ساخته شده است. 2 عدد گلوکز، یک عدد سیانید و یک عدد بنزآلدهید.
سیانید و بنزآلدهید هر دو سمی هستند ولی بخاطر اینکه به صورت غیر زیستی با یکدیگر هم بست شده اند هیچ خطری برای سلول های بدن نخواهند داشت.

هسته زردآلو/در مورد خاصیت هسته زردآلو چیزی می دانید؟
زمانی که لتریل با سلول های سرطانی مواجه می شود همه چیز متفاوت خواهد بود.از آنجاییکه سلول های سرطانی شامل آنزیمی به نام بتا گلوکوزیداز هستند که اجزا مولکول های لتریل را از هم جدا میکند، عناصر سمی لتریل در مواجه با بتاگلوکوزیدار تبدیل به سیانید و بنزآلدهید می شود که این مواد شیمیایی سمی یک راست به سمت کشتن سلول های سرطانی می روند و هیچ تاثیری بر سلول های سالم بدن نخواهند داشت.


بد نیست خاطر نشان کنیم که مصرف بیش از اندازه هسته زردآلو می تواند منجر به مسمومیت و حتی بعضی اوقات مرگ شود پس در مصرف هسته زردآلو زیاده روی نکنید.

هسته زردآلو/در مورد خاصیت هسته زردآلو چیزی می دانید؟

زردآلو و خواص زردآلو-خواص هسته زردآلو

ترجمه و گرداوری توسط بخش سلامت مجله دلگرم
(اعظم بهادرپور)


این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.4 از 5 (9 رای)  
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید