دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ برابر با ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۱ قمری و ۰۵ اوت ۲۰۲۰ میلادی
زمان و میزان مصرف انواع ویتامین ها برای کودکان و نوزادان
1
1.2K
زمان مطالعه: 10 دقیقه
بچه ها نیاز به مواد مغذی مشابه با بزرگسالان دارند اما معمولا نیاز به مقدار کمتری دارند. همانطور که کودکان رشد می کنند، برای آنها مقدار کافی مواد مغذی مفید است با ما باشید تا روش صحیح مصرف این ویتامین ها را بدانید.

بچه ها به چه ویتامین هایی نیاز دارند ؟

همانطور که کودکان رشد می کنند، برای آنها مهم است که ویتامین ها و مواد معدنی کافی برای اطمینان از سلامت مطلوب به دست آورند.

اکثر بچه ها مقدار کافی مواد مغذی را از یک رژیم متعادل دریافت می کنند، اما در شرایط خاص، کودکان ممکن است نیاز به مکمل ویتامین ها یا مواد معدنی داشته باشند.

در این مقاله درباره ویتامین ها برای بچه ها و اینکه آیا ممکن است فرزند شما به آنها نیاز داشته باشد، صحبت خواهیم کرد.

ویتامین مورد نیاز کودکان


مواد مغذی لازم برای بچه ها

نیازهای تغذیه ای برای بچه ها بستگی به سن، جنس، اندازه، رشد و سطح فعالیت دارد.

طبق گفته کارشناسان بهداشت،

بچه های کوچک کودکان بین 2 تا 8 ساله روزانه 1000-1،400 کالری نیاز دارند.

کسانی که در سن 9-13 سالگی نیاز به 1400-2600 کالری روزانه دارند بسته به عوامل خاصی نظیر سطح فعالیت.

علاوه بر صرفه جویی کالری کافی، رژیم غذایی کودک باید با خوراکی های رژیم غذایی (DRI) مطابقت داشته باشد:

ماده مغذیخوراکی های مرجع رژیم غذایی برای کودکان 1-3 سالهخوراکی های مرجع رژیم غذایی برای کودکان 4-8 ساله
کلسیم700 میلی گرم 1000 میلی گرم
آهن7 میلی گرم 10 میلی گرم
ویتامین A300 میلی گرم400 میلی گرم
ویتامین B129/0 میلی گرم 2/1 میکروگرم
ویتامین C15 میلی گرم25 میلی گرم
ویتامین D 600 IU (15 میکروگرم)600 IU (15 میکروگرم)

در حالی که مواد مغذی بالا بعضی از رایج ترین بحث ها هستند، آنها تنها بچه هایی نیستند که نیاز دارند.

بچه ها نیاز به مقداری از هر نوع ویتامین و مواد معدنی برای رشد و سلامت مناسب دارند، اما مقادیر دقیقی از نظر سن متفاوت است.

کودکان و نوجوانان به مقادیر مختلف مواد مغذی نیاز دارند تا از کودکان جوانتر برای حمایت از سلامت مطلوب استفاده کنند.


آیا بچه ها نیازهای غذایی مختلفی را نسبت به بزرگسالان دارند ؟

بچه ها نیاز به مواد مغذی مشابه با بزرگسالان دارند اما معمولا نیاز به مقدار کمتری دارند.

همانطور که کودکان رشد می کنند، برای آنها مقدار کافی مواد مغذی مفید است که به ایجاد استخوان های قوی مانند کلسیم و ویتامین D کمک می کند.

علاوه بر این، آهن، روی، ید، کولین و ویتامینA و B6 ( فولات )، B12 و Dبرای رشد مغز در اوایل زندگی بسیار مهم هستند.

بنابراین، اگرچه ممکن است بچه ها در مقایسه با بزرگسالان مقدار کمی از ویتامین ها و مواد معدنی را به مقدار لازم نیاز داشته باشند، اما همچنان نیاز به کافی از این مواد مغذی برای رشد و توسعه مناسب دارند.

نتیجه : بچه ها معمولا نیاز به مقدار کمی از ویتامین ها و مواد معدنی را نسبت به بزرگسالان دارند. مواد مغذی که به استخوان ها کمک می کنند و پیشرفت مغز را تقویت می کنند، در دوران کودکی بسیار مهم هستند.


بچه ها به مکمل های ویتامین نیاز دارند ؟

به طور کلی، بچه هایی که یک رژیم غذایی سالم می خورند، نیازی به مکمل های ویتامین ندارند.

با این حال، نوزادان نیازمند مواد مغذی مختلف نسبت به کودکان هستند و ممکن است نیاز به مکمل های خاصی مانند ویتامین D برای نوزادان شیرده باشد.

هر دو آکادمی کودکان آمریکا و دستورالعمل های کالاهای کشاورزی آمریکا برای آمریکایی ها مکمل های بیش از حد مجاز تغذیه توصیه شده برای کودکان سالم که بیش از یک سال دارند و یک رژیم غذایی متعادل را مصرف می کنند توصیه نمی کنند.

این سازمان ها نشان می دهند که بچه ها انواع مختلف میوه ها، سبزیجات، دانه ها، لبنیات و پروتئین را برای دریافت تغذیه مناسب می خورند.

نتیجه : بچه ها باید انواع غذاها را برای دریافت مواد مغذی مورد نیاز خود مصرف کنند. ویتامین ها معمولا برای کودکان سالم که رژیم های متعادل را مصرف می کنند ضروری نیست.

نوزادان به چه ویتامین هایی نیاز دارند ؟


بعضی از بچه ها نیاز به مواد مغذی اضافی دارند

حتی اگر بیشتر بچه هایی که یک رژیم غذایی سالم می خورند نیازی به ویتامین ندارند، شرایط خاص ممکن است مکمل باشد.

برخی از مکمل های ویتامین و مواد معدنی ممکن است برای بچه هایی که در معرض خطر کمبود هستند، نظیر افرادی باشد که لازم است.

  • رژیم گیاهخواری یا رژیم غذایی حاوی محصولات حیوانی
  • شرایطی که برای جذب یا افزایش نیاز به مواد مغذی مانند بیماری سلیاک، سرطان، فیبروز کیستیک یا بیماری التهابی روده (IBD)
  • جراحی روده یا معده
  • غذای بسیار خوشمزه و مبارزه برای خوردن انواع غذاها

به طور خاص، بچه هایی که رژیم های غذایی گیاهی را مصرف می کنند ممکن است در معرض خطر کمبود کلسیم، آهن، روی و ویتامین B12 و D قرار بگیرند (به ویژه اگر آنها محصولات کم یا بدون محصولات حیوانی را بخورند).

رژیم های غذایی گیاهخواری ممکن است برای کودکان خطرناک باشد اگر مواد مغذی خاص مانند ویتامین B12 که به طور طبیعی در غذاهای حیوانی یافت می شوند، از مکمل ها یا غذاهای غنی شده جایگزین نشوند.

عدم جایگزینی این مواد مغذی در رژیم های غذایی کودکان می تواند منجر به عواقب جدی مانند رشد غیرطبیعی و تاخیر در رشد شود.

با این حال، کودکان مبتلا به رژیم های گیاهی قادر به دریافت رژیم غذایی مناسب از رژیم غذایی می باشند، در صورتی که والدین آنها غذاهای گیاهی کافی را شامل می شوند که به طور طبیعی با ویتامین ها و مواد معدنی خاص حاوی یا غنی می شوند.

کودکان مبتلا به بیماری سلیاک و التهابی روده ممکن است مشکل جذب چندین ویتامین و مواد معدنی، به ویژه آهن، روی و ویتامین D را داشته باشند. به این دلیل که این بیماری ها باعث آسیب به ناحیه های روده می شود که مواد مغذی را جذب می کنند.

از سوی دیگر، کودکان مبتلا به فیبروز کیستی مشکل جذب چربی را دارند و بنابراین ممکن است ویتامین A، D، E و K (12) محلول در چربی را جذب نکنند.

علاوه بر این، کودکان مبتلا به سرطان و سایر بیماری هایی که باعث افزایش نیاز به مواد مغذی می شوند، ممکن است مکمل های خاصی برای جلوگیری از سوء تغذیه مرتبط با بیماری باشند.

در نهایت، برخی مطالعات، ناخنک زدن به غذا در دوران کودکی را به مصرف کم مواد مغذی مرتبط می کنند.

نتیجه : مکمل های ویتامین و مواد معدنی اغلب برای بچه هایی که به دنبال رژیم های گیاهی یا گیاهی هستند ضروری هستند، شرایطی دارند که جذب مواد مغذی را تحت تاثیر قرار می دهند و یا بسیار عجیب و غریب می خورند.

بچه ها به چه ویتامین هایی نیاز دارند ؟


انتخاب ویتامین مورد نیاز کودکان و مقدار آن ها

اگر کودک شما رژیم محدود غذای را دنبال کند، نتواند مواد مغذی را به اندازه کافی جذب کند یا یک غذای شاداب کننده باشد، ممکن است از مصرف ویتامین ها سود ببرند.

قبل از دادن آنها به فرزندتان، همیشه با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی مکمل ها صحبت کنید.

هنگام انتخاب یک مکمل، نگاهی به مارک های با کیفیت که توسط یک شخص ثالث مورد آزمایش قرار گرفته اند، مانند NSF International، ایالات متحده آمریکا Pharmacopeia (USP)، ConsumerLab.com، Informed-Choice یا گروه کنترل مواد ممنوعه (BSCG).

لازم به ذکر است، ویتامین هایی که مخصوص بچه ها ساخته شده اند را انتخاب کنید و اطمینان حاصل کنید که آنها حاوی مگادوز نیستند که بیش از نیاز روزانه مواد غذایی برای کودکان باشد.


اقدامات پیشگیرانه ویتامین و مواد معدنی برای کودکان

مکمل های مکمل های ویتامین یا مواد معدنی می تواند در هنگام مصرف بیش از حد، برای کودکان سمی باشد. این امر به ویژه در مورد ویتامین های محلول در چربی A، D، E و K که در چربی بدن ذخیره می شوند (20) صادق است.

یک مطالعه موردی سمیت وی ویتامین D را در یک کودک که بیش از حد مکمل (21) را مصرف کرده است، گزارش کرد.

توجه داشته باشید که ویتامین های روغنی، به ویژه، می توانند به راحتی بیش از حد شستشو داده شوند. یکی از مطالعات، سه مورد از مسمومیت با ویتامین A را در کودکان به علت پرخوری ویتامین های آب نبات اشاره کرد.

بهتر است که ویتامین ها را از دسترس کودکان دور نگه دارید و در مورد مصرف ویتامین مناسب با بچه های بزرگتر برای پیشگیری از بروز حادثه مکمل ها بحث کنید.

اگر شما معتقدید که کودک شما بیش از حد مکمل یک ویتامین یا مواد معدنی مصرف کرده است، بلافاصله با یک ارائه دهنده خدمات بهداشتی تماس بگیرید.

چگونه اطمینان حاصل شود که فرزند شما مواد مغذی کافی دریافت می کند

برای اطمینان از اینکه کودکان مقدار کافی مواد مغذی را دریافت می کنند تا مکمل های لازم را نداشته باشند، مطمئن شوید که رژیم غذایی آنها حاوی انواع غذاهای مغذی است.

با احتساب میوه ها، سبزیجات، غلات کامل، پروتئین های ناب، چربی های سالم و محصولات لبنی (در صورت تحمل) به وعده های غذایی و تنقلات احتمالا کودک شما را با ویتامین ها و مواد معدنی کافی تامین می کند.

برای کمک به بچه خود را به خوردن بیشتر، به طور مداوم سبزیجات تازه و میوه های آماده شده در روش های مختلف و خوشمزه را به بچه ها در دوره های زمانی مختلفی بدهید.

یک رژیم سالم برای بچه ها همچنین باید قند اضافه شده و غذاهای بسیار فرآوری شده را محدود کند و روی میوه های بیشتر بر روی آب میوه تمرکز کند.

با این حال، اگر احساس می کنید که فرزند شما از طریق رژیم غذایی تغذیه مناسب نداشته باشد، مکمل ها می توانند یک روش مطمئن و موثر برای تحویل مواد مغذی مورد نیاز کودکان باشند.

اگر متخصص تغذیه کودک خود نگران هستید، با متخصص اطفال فرزندتان مشورت کنید.

نتیجه : با خوراندن انواع غذاهای مختلف به کودک، می توانید اطمینان حاصل کنید که مواد مغذی مورد نیاز برای سلامت مطلوب را دریافت می کنند.

بچه ها به چه ویتامین هایی نیاز دارند ؟


سخن پایانی

کودکانی که رژیم های سالم و متعادل را می خورند، معمولا مواد غذایی مورد نیاز خود را از طریق غذا پر می کنند.
با این حال، مکمل های ویتامین ممکن است برای کسانی که غذاهای عجیب و غریب می خورند، کودکان که شرایط بهداشتی دارند که بر جذب مواد مغذی یا نیازهای مواد مغذی تأثیر می گذارد یا کسانی که رژیم غذایی گیاهخواری یا گیاهی را دنبال می کنند، ضروری است.
هنگام تهیه ویتامین ها برای کودکان، مطمئن شوید مارک های با کیفیت بالا را که دارای مقدار مناسب برای بچه ها هستند را انتخاب کنید.
برای اطمینان از اینکه کودکتان مواد مغذی کافی دریافت می کند، رژیم متعادل ارائه می دهد که حاوی انواع غذاها است و شیرینی ها و غذاهای تصفیه شده را محدود می کند.


بیشتر بخوانید :

بهترین تغذیه در مدرسه برای کودکان چیست؟

آشنایی دقیق با هرم غذایی کودکان ۲ تا ۶ سال

ترجمه شده مجله اینترنتی دلگرم

مهتاب جهاتداراین مطلب برای شما مفید بود؟

  • منبع
  • healthline.com
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits
statcounter