مجله دلگرم
امروز: شنبه, ۱۲ آذر ۱۴۰۱ برابر با ۰۸ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری و ۰۳ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی
7 تفاوت افراد فقیر و ثروتمند | آنچه که شما را فقیر یا ثروتمند می سازد
6
زمان مطالعه: 9 دقیقه
تفاوت های اساسی بین افراد فقیر و ثروتمند چیست ؟ با ما همراه باشید تا با فرق باور نکردنی این دو آشنا شده و شگفت زده شوید .

7 تفاوت افراد فقیر و ثروتمند

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که افراد ثروتمند و فقیر چه تفاوتی با هم دارند؟ اکثر ما در زمان‌هایی که دچار مشکل می‌شویم و خود را سرزنش می‌کنیم نتیجه شرایط مالی خود را می‌بینیم.

هر یک از ما یا فقیر هستیم یا ثروتمند. به نوعی نمی‌توانیم هر دوی آنها باشیم. افراد ثروتمند عاداتی دارند که می‌تواند موجب موفقیت و بهبود شخصی شود. مطمئنا الان با خود سوال می‌کنید این عادات چیست؟ آیا اینها ذاتی است؟

تفاوت افراد ثروتمند و فقیر در کسب درآمد

عادات افراد موفق به سادگی قابل یادگیری است و می‌توان در خود تقویت کرد تا بتوانید راه‌ این افراد را برای ثروتمند شدن دنبال کنید. در واقع بین افراد ثروتمند و فقیر در نحوه تفکر آنها تفاوت وجود دارد. این واقعا هوشمندانه است و رازی سخت نمی‌باشد. افراد ثروتمند و فقیر در نحوه تفکر با هم متفاوت بوده و می‌توان با تقویت به ثروت دست پیدا کرد.

هفت تفاوت افراد فقیر و ثروتمند

1. اولین تفاوت افراد فقیر و ثروتمند اینست که ثروتمندان با پول برای برنده شدن بازی می‌کنند و افراد فقیر برای از دست ندادن آن بازی می‌کنند:

افراد ثروتمند دارای هدف مشخصی هستند و آن هم زیاد کردن دارایی است. افراد ثروتمند زیادی نیز هستند که از این دارایی برای کمک کردن به دیگر افراد نیز استفاده می‌کنند. از اساسی‌ترین مواردی که برای بدست آوردن موفقیت آموزش داده می‌شود این است که “ستارها را نشانه بگیرید تا بتوانید کم کمش ماه را بزنید” ولی افراد فقیر حتی سقف خانه خود را نشانه نمی‌گیرند و بعدها تعجب می‌کنند چرا موفق نمی‌شوند.

2. افراد ثروتمند برای کسب ثروت متعهد شده‌اند، ولی فقرا می‌خواهند ثروتمند شوند:

یکی از مهمترین دلایلی که افراد نمی‌توانند به چیزی که می‌خواهند برسند این بوده که دقیقا نمی‌دانند چه می‌خواهند. افراد ثروتمند بدون تردید و به روشنی می‌دانند که می‌خواهند ثروتمند شوند. این افراد به صورت کامل متعهد هستند تا به ثروت زیادی دست پیدا کنند. این چنین تا هر وقتی که کارهای اخلاقی و قانونی انجام دهند هر کاری را برای بدست آوردن دارای انجام می‌دهند آنها پیام‌های مغشوش به مردم ارسال نمی‌کنند. ولی افراد فقیر این را انجام می‌دهند. به این موارد توجه کنید:

  • من می‌خواهم ثروتمند شوم.
  • من ثروتمند شدن را انتخاب می‌کنم.
  • من متعهد می‌شوم که ثروتمند شوم.

متعهد شدن یعنی خود را بدون هیچ مشکل و بدون قید و شرطی وقف کنیم. یعنی نباید شک داشته باشیم. باید از هر فرصت و موردی برای اینکار استفاده کنیم. این همان روشی است که جنگجوها استفاده می‌کنند. هیچ موردی چون اما، اگر، شاید و … وجود ندارد.

جنگجوها می‌گویند” یا ثروتمند می‌شوم یا در راه ثروت خواهم مرد” اگر بتوانیم به صورت کلی با توجه به تجربه بیان کنیم ثروتمند شدن نیاز به تمرکز، شجاعت، دانش، تخصص و استفاده از هر تلاشی و رها نکردن کار است.

یک سوال آیا شما حاضرید روزی 16 ساعت کار کنید؟ افراد ثروتمند حاضرند؟ یا مثلا آیا حاضرید تمام هفته را بدون تعطیلات آخر هفته کار کنید؟ افراد ثروتمند حاضرند.

یک استراتژی برای رشد کسب و کار موفق این بوده که به نوعی ریسک کنید. افراد موفق این چنین هستند. آیا شما هم حاضرید بدون هیچ تضمینی برای بازگشت تمام سرمایه خود را به کار گیرید؟ کمی فکر کنید! خواهید دید ساده است و شما با ارزشی ایجاد کرده در بازار، سهمتان را به صورت مستقیم دریافت می‌کنید. تصمیم با خودتان است.

زندگی شما تنها به خودتان مربوط نمی‌شود و شامل همکاری با دیگران است. زندگیتان عبارت است از انجام درست ماموریت و دلیلی که برایشان به هستی پا گذاشتید. به این جهان آمده‌اید تا ارزشتان را به آن اضافه کنید.

افراد زیادی که شاید شما هم این چنین باشید آنچنان مشغول به خود هستید که هر چیزی در اطراف در حال چرخیدن است. اگر قصد دارید تا واقعا ثروتمند شوید بهتر است بدانید همه موارد به شما ختم نمی‌شود. برای ثروتمند شدن باید به زندگی دیگران ارزش اضافه کنید.

قسمتی از زندگی شما شامل این خواهد بود که داشته‌ها را با دیگران به اشتراک بگذارید. یعنی می‌خواهید بازی‌های بزرگی انجام دهید. نتیجه فرعی این است که هر قدر از نظر ذهنی، احساسی، روحی و مالی ثروتمند‌تر شوید افراد زیادی به شما کمک می‌کنند. برای داشتن ثروت باید متعهد بود و بدانید واقعا چه می خواهید تا به دارایی خود بیافزایید

تفاوت ثروتمند و فقیر - انشا مقایسه فقیر و ثروتمند - ثروتمندان فقیر - تفاوت ذهن فقیر و ثروتمند

3. افراد ثروتمند فرصت‌ها را دیده ولی فقرا موانع. ثروتمندان رشد بالقوه و فقرا شکست بالقوه را می‌بینند. افراد ثروتمند روی پاداش تمرکز دارند و فقرا روی خطر:

افراد ثروتمند تمامی مسئولیت اتفاقات زندگی را برعهده گرفته و با این ذهنیت عمل می‌کنند که؛ “این به خوی کار می‌کند چون وادارش می‌کنم درست کار کند.” آنها هر کاری را انجام دهند هر قدر هم که طولانی باشد باز به آن متعهد می‌باشند. افراد ثروتمند در نهایت خواهند گفت؛ اگر تو این کار را انجام ندهی، پس چه کسی می‌تواند انجامش بدهد؟

4. افراد ثروتمند همیشه به دنبال پیشرفت هستند:

افراد ثروتمند مشتاق هستند که هر موردی چون محصولات، ایده و … را با هیجان و اشتیاق انجام و ارتقا دهند. بهتر است بدانید که از بزرگترین موانع موفقیت نفرت داشتن از توسعه و پیشرفت است. افرادی که با فروش و گسترش مشکل دارند اکثرا ورشکسته خواهند شد. برای داشتن ثروت باید با اشتیاق و انگیزه بتوانید ایده ، محصولات و خدمات خود را ارتقا دهید.

افراد فقیر هر کاری را برای دوری از مشکل انجام می‌دهند. افراد فقیر در حین مواجه شدن با چالش‌ها از آن فرار می‌کنند. برای دست آوردن موفقیت در کسب و کار و زندگی بهتر است بدانید نباید از مشکلات فرار کنید. شما باید به اندازه‌ای رشد داشته باشید تا از مشکلات بزرگتر شوید. اگر در زندگی با مشکلات بزرگ روبه رو می‌شوید بهتر است بدانید فرد بزرگی نیستید. برای داشتن تغییر پایدار تمرکز خود را بر بزرگی مشکل نداشته باید و روی بزرگی خود تمرکز کنید.

5. افراد فقیر مدیریت خوبی برای پول ندارند:

همه ما می‌دانیم که در مدرسه مدیریت مالی را به عنوان یک درس مهم به آموزش داده نمی‌شود. به جای آن مواردی را چون جنگ‌های تاریخ به ما آموزش داده می‌شود که اصلا در زندگی به درد ما نمی‌خورد. یکی از بزرگترین تفاوت‌ها در میان موفقیت و شکست مالی چگونگی مدیریت مالی است. یعنی به صورت ساده برای ثروتمند شدن باید مدیریت پول خود را داشته باشید. گفتن جمله : “به محض اینکه پول به اندازه کافی دستم رسید مدیریت مالی را شروع می‌کنم” همانند این است که “به محض کم کردن وزنم به اندازه 10 کیلو ورزش را شروع می‌کنم”.

قبل از بدست آوردن پول زیاد لازم است شما مهارت مدیریت پول کم را بیاموزید. یکی از مهمترین آنها مواردی که در هدر دادن پول موثر است بوده است. پول قسمت مهمی از زندگی شما است و زمانی امور مالی را در کنترل داشته باشید در زندگی پیشرفت خواهید داشت. یعنی می‌توان گفت ” اگر شما پول را کنترل نکنید پول شما را کنترل می‌کند” برای داشتن ثروت باید بتوانید مهارت مدیریت پول کم را بیاموزید تا بعدها با پول زیاد بتوانید کنترل کنید

اما افراد ثروتمند کاری می‌کنند پول برایشان کار کند، ولی برعکس افراد فقیر برای پول کار می‌کنند. افراد ثروتمند هر دلار خود را چون دانه‌ای می‌دانند که با کاشتن بتوانند صد دلار برداشتن کنند. با اینکار باز با کاشتن هزار دلار برداشت کنند. افراد فقیر پول خود را سرمایه‌گذاری نکرده و تمام عمر خود را به مشغول کار کردن هستند تا بول بدست اورند. شما برای شروع از ساده‌ترین و بهترین راه‌ها خواهید توانست به بیمه عمر و سرمایه گذاری بپردازید.

6. افراد ثروتمند بدون توجه به ترس ادامه داده ولی افراد فقیر اجازه توقف را به ترس می‌دهند:

همیشه این را بدانید که رشد کسب و کار با غلبه بر ترس امکان پذیر است. شما برای موفقیت باید از ترس‌ها خلاص شوید. درست است که افراد ثروتمند نیز ترس و نگرانی‌های خود را دارند. آنها به هیچ وجه اجازه نخواهند داد که این احساسات جلوی پیشرفتشان را بگیرد. ولی برعکس افراد ناموفق و فقیر اجازه می‌دهند ترس و نگرانی آنها را از ادامه مسیر باز دارد.

بهترین کار این است که تمرین داشته باشید تا با وجود هر ترس و شکی مسیر خود را دوباره ادامه دهید و در مواقعی که حتی حوصله ندارید برای انجام مواردی دست به کار شوید. در صوت میل داشتن به انجام کاری ساده زندگیتان سخت خواهد بود. ولی، اگر برای انجام کارهای دشوار دارای انگیزه و اشتیاق باشید زندگی ساده را نصیب خواهید شد.

7. افراد فقیر بقیه را مقصر بدبختی خودشون می دانند اما افراد ثروتمند مسئولیت همه مشکلات را بر عهده می گیرند:

افراد فقیر بر این باورند که خود همه چیز را می دانند در صورتی که افراد ثروتمند اینگونه نبوده و پیوسته به دنبال یادگیری هستند با مشکلات پیش آمده می جنگند و مسئولیت آن را بر عهده می گیرند . همچنین افراد فقیر ذهنیت شانسی محور دارند اما افراد ثروتمند ذهنیت عملگرا دارند.

داستان افراد فقیری که ثروتمند شدند - شعر در مورد فقیر و ثروتمند - ذهنیت ثروتمند - ادم فقیر و پولدار

چگونه پولدار شویم و پولدار بمانیم؟ | دلگرم

چگونه به یک آدم خوش‌ شانس تبدیل شویم ؟ | دلگرماین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.7 از 5 (6 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است