مجله دلگرم
امروز: شنبه, ۱۲ آذر ۱۴۰۱ برابر با ۰۸ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری و ۰۳ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی
خطرناک ترین مواد شیمیایی که در خانه وجود دارد را بشناسید
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
بسیاری از ما در خانه های خود مواد شیمیایی بسیار خطرناکی داریم که از آن ها اطلاعی نداریم. با ما همراه باشید تا شما را با این مواد خطرناک آشنا کنیم.

مواد شیمیایی خطرناک در خانه

برخی مواد شوینده و پاک کننده حاوی موادی سمی و سرطان زا بوده که سلامتی و در مواردی با ترکیب آنها با یگدیگر مرگ زندگی فرد را تهدید می کنند.

مواد شیمیایی خطرناک که در منزل از آن استفاده می شود

شوینده‌های شیمیایی که در منزل از آن استفاده می شوند اغلب سمی هستند و ظروف آن‌ها برای کودکان بسیار جذاب است. اثر این محصولات خطرناک ممکن است در حمام و دستشویی باقی بماند و باید در وقت استفاده از آن بسیار متوجه باشیم تا از خطرات آن جلوگیری شود.

استفاده از این نوع مواد در منازل همراه با خطر زیاد است و باید بسیار متوجه باشیم که در وقتی به کار برد این مواد شیمیایی که پاک کننده و سفید کننده میباشد برای محافظت از پوست تان حتما از دستکش استفاده کنید.

لوله بازکن‌ ها معمولاً حاوی مواد شیمیایی بسیار قوی هستند. هنگام استفاده از این مواد پنکه دستشویی را روشن کرده، و از دستکش و عینک محافظتی نیز استفاده کنید. مایع سفید کننده لباس همچنان برای جلد و چشم های تان خطر زیادی دارد و در وقت استفاده اش باید بسیار از احتیاط کار گرفته شود.

مواد شوینده خطرناک

مواد شیمیایی موجود در خانه

بعضی از خطرناک ترین مواد در خانه

همچنین بعضی از موادی که محیط زیست را بسیار آلوده می کنند، در خانهُ ما وجود دارند. مواد مخاطره آمیز شامل مواد زهری، خورنده و آتشگیرند. حشره کشها، بعضی از دواها، محلول ضد یخ موتورها و الکل صنعتی چند نمونه از مواد سمی است.

مواد خورنده، پارچه ها، فلزات و چیزهای دیگر را تباه می کنند. مواد پاک کننده ی دستشویی ها و اجاق ها، مواد رنگ بر و اسید باتری موتورها از مواد خورنده هستند. مواد آتشگیر موادی هستند که به آسانی می سوزند مانند بنزین، گاز لایترها و بعضی از مایعات تحت فشار داخل قطی های فلزی.

تنها یک لیتر نفت اگر روی زمین ریخته شود، ممکن است مخزن آب را کثیف و آلوده کند. مواد تحت فشار داخل قوطی ها که در اتموسفر آزاد می شوند، قشر اوزن را تخریب می کنند.

ما می توانیم به جای بعضی از این مواد، از مواد بی خطر استفاده کنیم. مثلاً به جای مواد کیمیاوی پاک کننده شیشه ها که شامل فسفات ها و آمونیاک هستند، محلولی از آب و سرکه به کار ببریم.

سرکه فقط محلول ملایمی از استیک اسید است و کاملا طبیعی می باشد. همچنین می توان برای پاشیدن محلول ها یا مواد دیگر به جای قوطی های تحت فشار از پمپ استفاده کرد.

علامت های مواظبت در لابراتوارهای کیمیا و بیولوژی

خطرناک ترین مواد شیمیایی که در خانه وجود دارد را بشناسید

آیا از کشنده ترین مواد شیمیایی، سمی خانه محل کار خود آشنا هستید؟

عوارض مواد سفید کننده و درمان مسمومیت آنهااین مطلب چقدر مفید بود ؟
 
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است