دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۵ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۲ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
تاریخ دقیق روز جهانی معلم در تقویم ۱۴۰۲
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در این مقاله از مجله اینترنتی دلگرم می خواهیم شما را با تاریخ دقیق روز جهانی معلم در تقویم 1402 آشنا نماییم. با ما همراه باشید.

روز جهانی معلم 2023 چه روزی است ؟

از سال 1994 به بعد، پنجم اکتبر (13مهرماه) هر سال از سوی یونسکو «روز جهانی معلم» اعلام شده است. هدف از اعلام چنین روزی بها دادن به معلمان، قدردانی از آنها و بررسی مشکلاتشان در سراسر دنیا اعلام شده است اما بحث «روز معلم» چیز دیگری است.

تاریخ شمسی روز جهانی معلم 1402

تاریخ شمسی روز جهانی معلم 1402، مصادف است با پنجشنبه 13 مهر ماه (1402/7/13).

تاریخ میلادی روز جهانی معلم 1402

تاریخ میلادی روز جهانی معلم 1402، مصادف است با 5 اکتبر 2023.

تاریخ قمری روز جهانی معلم 1402

تاریخ قمری روز جهانی معلم 1402، مصادف است با 19 ربیع الاول 1445.

تاریخچه روز جهانی معلم

سازمان جهانی کار و یونسکو در سال ۱۹۶۶ توصیه نامه‌ای را در مورد وضعیت معلمان تصویب کردند. این توصیه معیارهایی را در مورد حقوق و مسئولیت‌های معلمان و استانداردهایی را برای آماده سازی اولیه و آموزش بیشتر، استخدام، شرایط آموزش و یادگیری تعیین می‌کند.

شعار روز جهانی معلم ۲۰۲۰، “معلمان: پیشرو در بحران، تجسم دوباره آینده” است. هدف از نام گذاری روزی به عنوان روز معلم، قدردانی از آنهاست.

چرا که با وجود افراد مختلف در سیستم آموزشی، همیشه این معلم است که همیشه به عنوان آموزگار دانش آموزان شناخته می‌شود و اوست که در تربیت و شکل‌گیری فرزندان جامعه نقش مهمی دارد.

از سوی دیگر مشکلات فراوان معلمان در سراسر دنیا و از جمله ایران وجود چنین روزی را تأیید می‌کند چرا که شاید اینگونه توجه بیشتری به سمت آن‌ها برای رفع مشکلاتشان معطوف شود.

روز جهانی معلم چه روزی است

اهمیت روز معلم

با وجود افراد مختلف در سیستم آموزشی، همیشه این معلم است که به عنوان آموزگار اصلی دانش آموزان شناخته می‌شود و نقش مستقیم و مهمی در تربیت و شکل‌گیری فرزندان جامعه و نسل آینده دارد.

به همین علت وجود چنین روزی در سراسر دنیا و از جمله ایران اهمیت بالایی دارد، چرا که شاید اینگونه توجه بیشتری به جایگاه معلمان معطوف شود.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits