دلگرم
امروز: دوشنبه, ۲۶ مهر ۱۴۰۰ برابر با ۱۱ ربيع الأول ۱۴۴۳ قمری و ۱۸ اکتبر ۲۰۲۱ میلادی
مادر علی لندی (قهرمان ایذه ای) کیست ؟
14
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مادر علی لندی کیست ؟ در ادامه با عکس ها و بیوگرافی مادر علی لندی قهرمان ایذه ای آشنا خواهید شد .

مادر علی لندی کیست ؟

علی لندی، نوجوان ۱۵ساله در ایذه، استان خوزستان، بعد از اینکه خانه همسایه آتش گرفت برای نجات دو زن سالخوره به خانه آتش گرفته می‌رود و موفق می‌شود آن‌ها را از آتش بیرون بکشد، اما خودش به شدت دچار سوختگی می‌شود.

مادر علی لندی

ماجرای حادثه و مرگ علی زندی

پس از وقوع این حادثه وزیر کشور در تماس با استانداران اصفهان و خوزستان، خواستار پیگیری فوری درمان «علی لندی» نوجوان فداکار ایذه‌ای و رسیدگی به خانواده او برای تامین هزینه‌های درمان این نوجوان ایثارگر شد.

عصر روز ۱۸ شهریور در پی آتش سوزی یک عدد پیک‌نیک توسط خانم میانسالی و پس از آن پرتاب ناخواسته به سمت مادرش و سوختگی زن سالخورده با فریاد و درخواست کمک، نوجوانی پانزده ساله بنام علی لندی که مهمان خانه همسایه بود برای نجات پیرزن اقدام و برای دور کردن پیک نیک مشتعل و پرتاب آن از محدوده اقدام می‌کند که متاسفانه خود نیز دچار حریق و سانحه سوختگی می‌شود.

علی با ۹۱ درصد سوختگی ابتدا به بیمارستان سوانح سوختگی طالقانی اهواز و پس از آن به بیمارستان سوانح سوختگی حضرت امام موسی کاظم اصفهان اعزام شد و در بخش بستری و در انتظار تخت خالی‌ای سی یو ماند.

حتماً بخوانید:
خواهر علی لندی (دنیا لندی) کیست ؟

خواهر علی لندی (دنیا لندی) کیست ؟

خواهر علی لندی کیست ؟ در ادامه با خواهر علی لندی قهرمان ایذه ای آشنا خواهید شد .

اقدام علی پانزده ساله برای نجات دو زن گرفتار در آتش علاوه بر اینکه اوج شجاعت، جسارت و غیرت نوجوانی بزرگ زاد را نشان می‌دهد، می‌تواند داستانی باشد برای نسل جوان جامعه ما و نیز تلنگری به جامعه که چگونه می‌توان مرد بود.

مادر علی لندی

پدر و مادر علی لندی

مادر علی لندی

علی لندی در خانواده ای 5 نفره با دو خواهر همراه پدر و مادرش زندگی میکرد . خواهران علی لندی به نام های دنیا 18 ساله و زهرا 8 ساله هستند که در نبود برادرشان علی جگرشان سوخته است . در حال حاضر اطلاعات بیشتری از مادر و پدر علی لندی در دسترس نیست . به محض کسب اطلاعات بیشتر در مورد خانواده علی لندی این مقاله بروز خواهد شد .

فیلم آخرین صبحت های علی لندی در بیمارستان

فیلم مراسم تشییع جنازه علی لندی

پدر علی لندی (داود لندی) کیست ؟این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.5 از 5 (14 رای)  
۲ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
یه نفر | ۲ هفته پیش
خدا رحمتش کنه و به خانوادش صبر بده
0
2
زیبا قربانی | ۲ هفته پیش
درود بر شجاعت و شرافت نوجوان پاک ایرانی علی آقا با سن کمش درس بزرگی از بخشش و ایثار و به اموخت
0
1