دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ برابر با ۱۶ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۲۵ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
خواهر علی لندی (دنیا لندی) کیست ؟
15
زمان مطالعه: 2 دقیقه
خواهر علی لندی کیست ؟ در ادامه با خواهر علی لندی قهرمان ایذه ای آشنا خواهید شد .

خواهر علی لندی کیست ؟

علی لندی، نوجوان ۱۵ساله در ایذه، استان خوزستان، بعد از اینکه خانه همسایه آتش گرفت برای نجات دو زن سالخوره به خانه آتش گرفته می‌رود و موفق می‌شود آن‌ها را از آتش بیرون بکشد، اما خودش به شدت دچار سوختگی می‌شود.

خواهر علی لندی

ماجرای حادثه و مرگ علی زندی

پس از وقوع این حادثه وزیر کشور در تماس با استانداران اصفهان و خوزستان، خواستار پیگیری فوری درمان «علی لندی» نوجوان فداکار ایذه‌ای و رسیدگی به خانواده او برای تامین هزینه‌های درمان این نوجوان ایثارگر شد.

عصر روز ۱۸ شهریور در پی آتش سوزی یک عدد پیک‌نیک توسط خانم میانسالی و پس از آن پرتاب ناخواسته به سمت مادرش و سوختگی زن سالخورده با فریاد و درخواست کمک، نوجوانی پانزده ساله بنام علی لندی که مهمان خانه همسایه بود برای نجات پیرزن اقدام و برای دور کردن پیک نیک مشتعل و پرتاب آن از محدوده اقدام می‌کند که متاسفانه خود نیز دچار حریق و سانحه سوختگی می‌شود.

علی با ۹۱ درصد سوختگی ابتدا به بیمارستان سوانح سوختگی طالقانی اهواز و پس از آن به بیمارستان سوانح سوختگی حضرت امام موسی کاظم اصفهان اعزام شد و در بخش بستری و در انتظار تخت خالی‌ای سی یو ماند.

اقدام علی پانزده ساله برای نجات دو زن گرفتار در آتش علاوه بر اینکه اوج شجاعت، جسارت و غیرت نوجوانی بزرگ زاد را نشان می‌دهد، می‌تواند داستانی باشد برای نسل جوان جامعه ما و نیز تلنگری به جامعه که چگونه می‌توان مرد بود.

خواهران علی لندی

خواهران علی لندی

علی لندی در خانواده ای 5 نفره با دو خواهر همراه پدر و مادرش زندگی میکرد . خواهران علی لندی به نام های دنیا 18 ساله و زهرا 8 ساله هستند که در نبود برادرشان علی جگرشان سوخته است . در حال حاضر اطلاعات بیشتری از خواهران علی لندی در دسترس نیست . به محض کسب اطلاعات بیشتر در مورد خواهران علی لندی این مقاله بروز خواهد شد .

فیلم آخرین صبحت های علی لندی در بیمارستان

فیلم مراسم تشییع جنازه علی لندی

پدر علی لندی (داود لندی) کیست ؟این مطلب چقدر مفید بود ؟
2.9 از 5 (15 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits