دلگرم
امروز: شنبه, ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ برابر با ۱۱ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۲۰ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
روشن کردن خودرو بدون استارت زدن آموزش کامل مرحله به مرحله
1
زمان مطالعه: 7 دقیقه
برای این کار، کابل موتور استارت و منبع باتری + را چند ثانیه کنار هم نگه دارید تا ماشین روشن شود. وقتی ماشین روشن می شود، باید این دو کابل را از یکدیگر جدا کنید، اما اجازه دهید باتری + و کابل جرقه به هم بپیچند.

روشن کردن خودرو بدون سوئیچ

همه ما هر از چند گاهی کلید ماشین خود را گم می کنیم، اما اگر نتوانید آن را پیدا کنید چگونه ماشین را روشن می کنید؟ با یادگیری نحوه روشن کردن ماشین بدون کلید، مطمئن می شوید که دیگر هرگز سرگردان نخواهید شد. همچنین مهم است که بفهمید وقتی سوئیچ را گم کردید یا خراب شد، چگونه ماشین را روشن کنید.

استارت خودروهای مدرن بدون کلید سوئیچ تقریبا غیرممکن است. در مدل های قدیمی خودرو، اغلب می توانید موتور را بدون کلید با کمک پیچ گوشتی و چکش روشن کنید. همچنین امکان سیم کشی موتور نیز وجود دارد.
اگر مدل ماشین جدیدتری دارید، یا باید کلید اصلی را پیدا کنید یا آن را به یک قفل ساز حرفه ای یا یک فروشنده مجاز بسپارید.
در این راهنما، گزینه های مختلف موجود را مورد بحث قرار می دهیم تا بتوانید موتور خودرو را روشن کنید.

مدل‌های خودروهای مدرن از ایموبلایزر استفاده می‌کنند و در این حالت باید کلید اصلی را نزدیک سوئیچ استارت داشته باشید. اگر ایموبلایزر توسط ترانسپوندر موجود در کلید باز نشود، کاری نمیتوان کرد که ماشین روشن شود و بنابراین این تکنیک ها کار نمی کنند. بنابراین در صورتی که خودروی شما مدرن است در همین ابتدا باید بگوییم که روش های زیر پاسخگو نمی باشد.

روشن کردن خودرو

1. پیچ گوشتی / چکش

با استفاده از پیچ گوشتی و چکش می توانید موتور را روشن کنید اما باید مراقب باشید. اگر حرکت اشتباهی انجام دهید، ممکن است به سوئیچ خودرو آسیب برسانید.
این تکنیک رایج به شما امکان می دهد پین های قفل را غیرفعال کنید. از جنبه منفی این روش ای است که به مکانیسم کلید آسیب می رساند و نیاز به تعویض آن دارد.

شما باید به جایی که فلپ های داخلی در احتراق شروع می شوند دسترسی داشته باشید. برای این کار باید حدود 2/3 اینچ وارد سوراخ کلید شوید. برای دسترسی به این ناحیه از مته یا چکش خود استفاده کنید.
پس از دسترسی، می توانید سر پیچ گوشتی را وارد کنید و سعی کنید احتراق را بچرخانید. اگر پیچ گوشتی در دسترس نباشد، هر قطعه فلزی که صاف باشد ممکن است کار کند.

2. موتور داغ

شما نمی توانید یک ماشین جدیدتر را سیم کشی کنید، اما در صورتی که خودرو جزو دسته ماشین های معمولی قرار دارد می توانید از این روش استفاده کنید.
پوشش پلاستیکی ستون فرمان را بردارید. در هر دو طرف پیچ پیدا خواهید کرد. این کار باید به شما امکان دسترسی به سیستم جرقه زنی خودرو را بدهد.

هر چند قبل از اینکه بخواهید آن را سیم کشی کنید، نمودار سیم کشی را بررسی کنید تا از سیم کشی ها مطمئن شوید. سیم کشی معیوب می تواند قطعات الکتریکی را به طور کامل از بین ببرد.
قبل از حرکت به سمت جلو، دستکش های عایق یا محافظ بپوشید. سیم های باتری ماشین اغلب قرمز هستند، در حالی که سیم های قهوه ای یا زرد مربوط به احتراق هستند. انتهای سیم های باتری و انتهای سیم های برق را ببرید. اگر انتهای سیم باتری را به سیم برق وصل کنید، موتور باید روشن شود.

روشن کردن ماشین بدون استارت زدن

3. سیم کویل قرمز

اگر به مکانیک ماشین مسلط هستید، ممکن است بتوانید از تکنیک سیم پیچ قرمز در ماشین قدیمی خود استفاده کنید. برای احتیاط، نمودار سیم کشی ماشین خود را دریافت کنید، زیرا هر مدلی می تواند متفاوت باشد.

به زیر کاپوت ماشین بروید تا سیم کویل قرمز رنگ را پیدا کنید. برای اتصال ترمینال مثبت باتری به سیم پیچ قرمز از یک کابل جامپر مثبت استفاده کنید، به آن سمت مثبت سیم پیچ نیز می گویند.

با این تکنیک قرار است برق 12 ولت را مستقیماً به سیم پیچ اعمال کنید. برای پیدا کردن سیم برقی استارت باید وارد فرمان شوید. این را به ترمینال مثبت باتری وصل کنید. هنگامی که برق به سیم برقی اعمال می شود، موتور باید روشن شود.

حتماً بخوانید:
قبل از روشن کردن خودرو به این نکات توجه کنید

قبل از روشن کردن خودرو به این نکات توجه کنید

بعد از قبولی در آیین نامه اصلی قبولی در آزمون عملی رانندگی یکی از سخت ترین مراحل گرفتن گواهینامه است که گاهی با رعایت نکاتی بسیار ساده آسان می شود .…

بهترین روش برای روشن کردن خودرو بدون استارت چیست؟

بهترین روشی که شما برای روشن کردن خودرو بدون سوئیچ می توانید از آن استفاده کنید استفاده از سیم کشی های ماشین می باشد. بنابراین بار دیگر به صورت دقیق تر به توضیح این روش می پردازیم:

1. پوشش پلاستیکی اطراف ستون فرمان را بردارید

ابتدا باید پوشش پلاستیکی اطراف ستون فرمان را بردارید تا به سوئیچ احتراق برسید. برای باز کردن پیچ های زیر فرمان از پیچ گوشتی استفاده کنید. در اینجا باید اتصال دسته سیم برای سوئیچ احتراق را پیدا کنید.

2. دوشاخه سوئیچ احتراق را پیدا کنید

پشت سوئیچ احتراق را بررسی کنید، می‌توانید کانکتوری را پیدا کنید که روی سوئیچ احتراق قرار می‌گیرد. برای کوتاه کردن سیم ها می توانید کانکتور را بردارید یا سیم ها را قطع کنید تا آنها را کوتاه کنید.

3. سیم کشی سوئیچ احتراق را مشخص کنید

این مهمترین بخش ایجاد یک سیم کشی موفق است. باید بفهمید کدام کانکتور چه کاری انجام می دهد. شما می توانید نمودار سیم کشی مشخص شده بر روی قفل احتراق را در برخی از خودروها پیدا کنید، اما اغلب، باید نمودار سیم کشی را بررسی کنید تا بدانید کدام سیم به کجا می رود. باید سیم باتری +، احتراق و موتور استارت را مشخص کنید.

روشن کردن ماشین بدون استارت

کابل های باتری به طور معمول قرمز هستند، در حالی که استارت زرد است، و کابل های احتراق قهوه ای هستند. با این حال، همیشه باید این را با دفترچه راهنمای مالک تأیید کنید.

به یاد داشته باشید که اگر نمودار سیم کشی صحیح را پیدا نکنید و سیم های اشتباه را کنار هم قرار دهید، می توانید قطعات گران قیمت مانند واحدهای کنترل موتور را بسوزانید و حتی ماشین خود را آتش بزنید.

4. سیم های باتری، استارت و جرقه زنی را بریده و جدا کنید

هنگامی که سیم های استارت، احتراق و باتری+ را پیدا کردید، وقت آن است که آنها را جدا کنید – اگر به جای آن نمی خواهید آنها را در کانکتور کوتاه کنید.

5. کابل احتراق + باتری را بچرخانید

با چرخاندن احتراق و کابل باتری+ با هم شروع کنید. این باید هنگام اتصال آنها جرقه خفیفی ایجاد کند، اما اگر وحشتناک باشد مطمئناً سیم های اشتباهی را پیدا کرده اید.

6. بررسی کنید که آیا احتراق روشن است یا خیر

هنگامی که سیم‌های احتراق و باتری + وصل شدند، باید صدای روشن شدن جرقه خودرو را بشنوید و در بیشتر خودروها نیز باید صدای روشن شدن پمپ بنزین را بشنوید. اگر هیچ اتفاقی نیفتد، احتمالا باتری + یا کابل احتراق را اشتباه پیدا کرده اید.

آموزش روشن کردن ماشین بدون استارت زدن

7. استارت + کابل باتری را با هم نگه دارید

بعد از اینکه از روشن بودن اشتعال مطمئن شدید، نوبت به چرخاندن موتور برای روشن شدن می رسد. برای این کار، کابل موتور استارت و منبع باتری+ را چند ثانیه کنار هم نگه دارید تا ماشین روشن شود. وقتی ماشین روشن می شود، باید این دو کابل را از یکدیگر جدا کنید، اما اجازه دهید باتری + و کابل جرقه به هم بپیچند.

8. قفل فرمان را بشکنید

اگر ماشین شما مجهز به قفل فرمان باشد، آخرین مرحله شکستن قفل فرمان است. این می تواند در برخی از اتومبیل ها واقعاً سخت باشد و شما واقعاً برای این کار به عضلات نیاز دارید.
با این حال، پس از شکستن قفل فرمان، باید یک ماشین کاربردی داشته باشید.
برای خاموش کردن خودرو، سیم‌های احتراق و باتری+ را از یکدیگر جدا کنید و سپس ماشین بلافاصله خاموش می شود.

منبع : کیان باتریاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits