دلگرم
امروز: یکشنبه, ۲۴ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۰۷ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۱۴ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
همه چیز راجع به سوئیچ کددار که بهتر است قبل از خرید خودرو بدانید
2
زمان مطالعه: 7 دقیقه
ساخت سوئیچ کددار از جمله کارهایی است که در زمان ساخت خودرو در مدل های مختلف ارائه شده است. به علت کد دار بودن این سوئیچ کار بسیار سخت و مشکلی در روی کلید و سویئچ ماشین ها نسبت به گذشته انجام می شود.

سوئیچ کددار چیست؟

با توجه به واردات انواع ماشین های خارجی در ایران ، ساخت سوئیچ ماشین ، یکی از دغده های مالکین محترم این خودروها می باشد .دسترسی به تجهیزات پیشرفته و تخصصی باعث شده تا ساخت سوئیچ کددار دارای اهمیت بسیار زیادی شود. از جمله اتفاقات نگران کننده و دلهره آور که ممکن است برای افراد مختلف به وقوع بپیوندد می توان به شکسته شدن کلید ماشین، گم شدن سوئیچ خودرو و یا دزدیده شدن آن اشاره کرد .

در گذشته هنگام از بین رفتن سوئیچ به دلایلی مثل شکستن در جای استارت، گم شدن سوئیچ و یا جا گذاشتن آن در یک مکان غیر قابل دسترسی سریع افراد با ارتباط گرفتن با یک کلیدساز به کلید یدک خودرو و سوئیچ جدید دسترسی پیدا می کردند. امروزه با اضافه شدن امکاناتی مثل سوئیچ کددار و ریموت به انواع خودرو ایرانی و خارجی برای قفل کردن درب خودرو و کنترل بدنه خودرو در صورت مواجهه با این موارد بیان شده باید به یک مرکز تخصصی تر برای ساخت سوئیچ کددار دسترسی داشت.

نیاز به تجهیزات و یادگیری روش های نوین برای ساخت سوئیچ کددار در این سبک ساخت سوئیچ خودرو بسیار حس می شود. این امکانات حتی بدون دسترسی به سوئیچ اصلی در شرکت های مخصوص ساخت سوئیچ کددار قابل ارائه به افراد متقاضی می باشد.

سوئیچ کددار

شاید برای شما سوال پیش آمده باشد که سوئیچ کددار چیست و چه کاربردی دارد؟ سوئیچ های کد دار جدید یک جایگزین مناسب برای سوئیچ های قدیمی انواع ماشین ها هستند. افزایش ایمنی خودرو و جلوگیری از هرگونه احتمال سرقت خودرو و لوازم جانبی از مزایای ساخت سوئیچ کددار برای انواع ماشین ها می باشد. ساخت سوئیچ کددار جدید به این شکل است که از یک تراشه کامپیوتری تعبیه شده و برنامه ریزی شده کاملا یونیک استفاده شده که تنها برای یک ماشین در تمام دنیا وجود دارد.

مزایای ساخت سوئیچ کددار

در بخش تعریف ساختار سوئیچ کددار به طور مختصر به مزیت های کاربردی ساخت این نوع سوئیچ بر کلید های قدیمی انواع ماشین اشاره داشتیم. حال به بررسی دیگر مزایای ساخت سوئیچ کددار می پردازیم.

یکی از مزیت های ساخت سوئیچ کددار برای انواع ماشین این است نیاز به کد ماشین شما در کنار سوئیچ ماشین برای دسترسی به آن ضرورت دارد. به دست آوردن کد سوئیچ ماشین می تواند ساعت ها برای یک دزد طول بکشد که باعث رها کردن خودرو توسط آنها خواهد شد.
ساخت سوئیچ کددار در واقع تجهیز کننده خودرو به یک سیستم امنیتی و ضد سرقت است که برای بالابردن امنیت درب های خودرو های داخلی و خارجی طراحی شده است.
کد های تعبیه شده در انواع سوئیچ های کددار خودرو قابلیت تغییر دارند. یعنی اگر شما بخواهید خودروتان را بفروشید و یا به فردی واگذار کنید، سیستم امنیتی ساخت سوئیچ کددار با ارائه یک کد تازه به مالک جدید خودرو اقدامات لازم را برای این تغییر انجام می دهد.

انواع ساخت سوئیچ کددار خودرو

امروزه امکان ساخت انواع سوئیچ کددار خودرو تجهیز شدن انواع خودرو به این سیستم امنیتی به وجود آمده است. قابلیت تغییر و یا تعویض این نوع سوئیچ ها برای ماشین هایی مختلف با خدماتی مثل ساخت سوئیچ پژو 206، ساخت سوئیچ پراید، ساخت ریموت کیا، ساخت سوئیچ هیوندا ، ساخت سوییچ ماشین تویوتا، ساخت سوییچ ساندرو، ساخت سویچ رنو، ساخت کلید کددار انواع خودرو، ساخت ریموت تویوتا، ساخت کلید ماشین برلیانس، ساخت کلید ماشین لیفان، ساخت سوئیچ 206، ساخت سوییچ پژو 207، ساخت سوئیچ ماشین 206، ساخت سوییچ پژو پارس , ساخت سوئیچ هیوندا سوناتا اشاره داشت.

سوئیچ کددار چیست

اقدامات لازم برای جایگزینی سوئیچ کددار

در هنگام گم شدن سوئیچ ماشین و یا از بین رفتن و شکستن سوئیچ بهترین کار و اقدامی که باید صورت گیرد، تماس با افراد متخصص در زمینه ساخت سوئیچ کددار است. هر گونه اقداماتی غیر از این مورد تنها به بیشتر کردن استرس و سردرگمی افراد دامن می زند.تنها راه دسترسی به سوئیچ یدک کددار این است که افراد متخصص پس از پاک کردن اطلاعات قبلی و ارائه یک کد جدید در هنگام ساخت سوئیچ کددار می باشد.
راه های دسترسی به افراد متخصص در این زمینه می تواند ارتباط با نمایندگی خودرو مورد نظر باشد که این امر زمان طولانی را برای رسیدن به سوئیچ کددار جدید طلب می کند. در کنار این مورد می توانید با شرکت های سازنده انواع سوییچ کددار و ریموت خودرو معتبر در ارتباط باشید و مشکل خود را با آنها در میان بگذارید.

نکات مهم در خصوص ساخت سوئیچ کددار

ساخت سوئیچ کددار با توجه به نوع و مدل ماشین شما متفاوت بوده و هزینه مخصوصی را به خود اختصاص می دهد. ساخت سوئیچ خودرو خصوصا از نوع کددار نیاز به تخصص کافی و یا حداقل گذراندن دوره انجام این کار را دارد. بنابراین از سپردن خودرو خود به افراد نامطلع و غیر متخصص خودداری کرده و درصدد ارتباط با شرکت های معتبر در این زمینه یا در نهایت نمایندگی تولید خودرو باشید.در نهایت با در نظر داشتن نکات مهم ساخت سوئیچ خودرو بهترین انتخاب را برای ساخت سوئیچ کددار ماشین در مواقع ضروری داشته باشید.

وقتی سوئیچ ماشین گم شد چه کار باید کنیم؟

گم شدن سوییچ ماشین برای هر راننده ای می تواند یک اتفاق ناراحت کننده باشد. اما به نظر شما بهترین کار برای جلوگیری از گم شدن سویئچ و پرداخت هزینه اضافه چیست؟ هیچ چیز آزاردهنده تر از این نیست که سوئیچ ماشین به سرقت برود و یا گم شود، مخصوصا در زمانی که ما در مسافرت باشیم و دستمان به جایی بند نباشد.ما به شما پیشنهاد می کنیم که در این مواقع روز خود را خراب نکنید، شما به راحتی می توانید در هر شهری که هستید با متخصصان در این زمینه تماس بگیرید. البته بهتر است که هیچ وقت سویئچ خود را گم نکنید!

همه چیز راجع به سوئیچ کددار

در یک نظرسنجی مشخص گردید که ۲۷ درصد از رانندگان بدون شک یک بار این دردسر را تجربه کرده اند. تحقیقات یک موسسه پژوهشی هم بیان کرد که یک نفر از ۲۰ نفر راننده حتما سوئیچ ماشین شان دزدیده شده است.با مراجعه به نمایندگی های مجاز خودرو می توانید به راحتی سوئیچ ماشین خود را بسازید. ولی این را فراموش نکنید که این کار می تواند برای شما دردسر و هزینه بسیار زیادی به دنبال داشته باشد. البته هزینه ها بسته به سال تولید خودرو، مدل خودرو و نوع کلید بستگی دارد.

اگر ماشین شما دارای کلید کددار بود، یعنی بدون شک فروشنده یک دستگاه را به خودروی شما متصل کرده و اطلاعات سوئیچ قبلی که قدیمی تر است را پاک می کند. سوئیچ جدید یک چیپ نو با برنامه ریزی دارد که در زمان تحویل ماشین به شما ارائه می شود.بر خلاف مواقع قدیمی که کلید ماشین گم می شد، می توانستیم یک جایگزین برای آن بگذاریم، وقتی سویئچ ماشین دزدیده شود احتیاج به قفل جدید در کنار کلید داریم. همچنین باید ماشین را تا یک نمایندگی مجاز بکسل کنیم.اگر مدل خودرو شما بالا بود تنها توسط سازنده می توان آن را جایگزین کرد، حتی از طریق ضمانت نامه خود می توانید در برخی موارد هم تخفیف بگیرید. با خرید از یک نمایندگی معتبر می توانید اطلاعات خودرو خود را به همراه شناسه معتبر، عکس از سوئیچ ها و …. دریافت کنید.



این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.5 از 5 (2 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits