آموزش بازیابی پسورد جیمیل ( Gmail)

۱,۸۰۵
۱
۰
سه شنبه, ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ ۰۳:۰۶
آیا تاکنون این اتفاق برای شما پیش آمده است که پسور جیمیل خود را فراموش کنید ؟ با مجله دلگرم همراه باشید.....
آموزش بازیابی پسورد جیمیل ( Gmail)

با مجله دلگرم همراه باشید تا شما را با بازیابی پسورد جیمیل بیشتر آشنا کنیم

آموزش بازیابی پسورد جیمیل


آیا تاکنون این اتفاق برای شما پیش آمده است که رمز جیمیل خود را فراموش کنید ؟ و یا اینکه متوجه شوید کسی وارد حساب کاربری شما شده است و جیمیل شما را هک کرده است ؟


درصورتی که هر یک از اتفاقات بالا برای شما افتاده باشد بهترین راه حل این است که شما پسور جیمیل خود را بازیابی کنید . اگر به خوبی با روند بازیابی پسورد جیمیل آشنایی ندارید و نمی دانید که دقیقا باید چه کاری انجام دهید ادامه ی این مقاله را دنبال کنید تا به طور کامل و دقیق بازیابی پسورد جیمیل را به شما آموزش دهیم .


این روزها کم کم شبکه های اجتماعی جایگزین جیمیل شده اند به گونه ای که اکثر کاربران از شبکه های اجتماعی برای ارسال عکس ، فیلم و تکست خود به دیگران استفاده می کنند و کمتر کسی است که از جیمیل استفاده کند و یا مرتبا آن را مانند شبکه های اجتماعی چک کند . البته باید اشاره کنیم که هنوز هم در شرکت ها برای مکاتبات رسمی از جیمیل استفاده می کنند . اما در کل کاربرانی که از جیمیل استفاده می کردند نسبت به قبل کاهش پیدا کرده اند .


همانطور که اشاره کردیم اتفاقاتی مانند فراموش کردن پسورد جیمیل و یا هک شدن آن باعث می شود مجبور شوید رمز جیمیل خود را بازیابی کنید . بازیابی رمز جیمیل راه های مختلفی دارد اما یکی از آسان ترین راه ها برای انجام این کار ارسال پیامک تایید هویت می باشد .

روش های بازیابی پسورد

گوگل چهار روش را برای بازیابی رمز جیمیل برای کاربرانش در نظر گرفته است که این چهار روش شامل :

  1. روش ارسال پیامک تایید هویت
  2. روش Get a prompt on your “Smartphone” and tap Yes to sign in
  3. روش Recovery email
  4. روش When did you create this Google Account

1- روش ارسال پیامک تایید هویت

اولین روش را که آسان ترین روش برای بازیابی رمز جیمیل می باشد را به طور کامل آموزش دادیم .


مرحله ی اول :


ابتدا باید بر روی این لینک کلیک کنید ( http://gmail.com/ ) . پس از اینکه بر روی این لینک کلیک کردید با صفحه ای رو به رو می شوید که درواقع صفحه ی Sign in و یا ورود به حساب کاربری شما می باشد که در کادر تعیین شده باید آدرس ایمیل خود را وارد کنید و بر روی گزینه ی Next کلیک کنید .


مرحله ی دوم :


پس از اینکه مرحله ی اول را به خوبی پشت سر گذاشتید صفحه ای دیگر به شما نمایش داده می شود و این بار رمز حساب کاربریتان را از شما تقاضا می کند . از آن جایی که شما قصد دارید رمز جیمیلتان را بازیابی کنید در این صفحه باید بر روی گزینه ی Forgot password کلیک کنید .


مرحله ی سوم :


در این مرحله صفحه ی جدیدی برای شما نمایش داده می شود و از شما می خواهد آخرین پسوردی که با استفاده از آن به حساب کاربری خود رفته اید را در کادر تعیین شده وارد کنید . با این فرض که شما هیچ رمزی را به خاطر ندارید برای ادامه ی فرایند بازیابی پسورد لازم است بر روی گزینه ی Try another way کلیک کنید .


مرحله ی چهارم :


در این مرحله صفحه ای به شما نمایش داده می شود که از شما می خواهد مشخصات شماره تلفن همراه خود را وارد کنید . البته لازم است بگوییم که اگر در هنگام ساخت اکانت شماره تلفن همراه خود را ثبت کرده باشید به طور مستقیم وارد این صفحه می شوید . پس از اینکه شماره تلفن همراه خود را در کادر Confirm a text to the phone number وارد کردید پیامکی برای همان شماره ای که در این قسمت وارد کرده اید فرستاده می شود در صورتی که پیامکی برای شما ارسال نشد می توانید بر روی گزینه ی Call کلیک کنید تا با شما تماس گرفته شود . به هر حال در پیامک و یا تماس صوتی یک کد تایید هویت در اختیار شما قرار داده می شود . که شما باید این کد را در قسمت verification code وارد کنید و بر روی گزینه ی Next کلیک کنید .


مرحله ی پنجم :


در این مرحله با صفحه ای رو به رو می شوید که دارای دو فیلد می باشد که در فیلد اول باید پسورد جدیدی که مد نظر دارید را وارد کنید و در فیلد دوم نیز باید مجددا آن پسورد را تکرار کنید . و در نهایت بر روی گزینه ی Change password کلیک کنید .

divider

توجه داشته باشید که این روش تنها راه بازیابی رمز جیمیل نیست و به غیر از این روش ، روش های دیگری نیز برای بازیابی رمز جیمیل وجود دارد که گوگل آن ها در اختیار شما می گذارد تا کاربران هیچ نوع محدودیتی از نظر بازیابی رمز عبور نداشته باشند و با استفاده از هر یک از گزینه ها به انتخاب خود بتوانند رمز جیمیل خود را بازیابی کنند .

2- روش Get a prompt on your “Smartphone” and tap Yes to sign in


برای مثال یکی دیگر از راه هایی که کاربر می تواند رمز جیمیل خود را بازیابی کند این است که از قبل جیمیل خود را بر روی تلفن همراه هوشمندش داشته باشد تا با انتخاب گزینه ی Get a prompt on your “Smartphone” and tap Yes to sign in بتواند هویت خود را مورد بازیابی قرار دهد و رمز عبور جدیدی انتخاب کند و وارد حساب کاربری خود شود .

3- روش Recovery email


یکی دیگر از روش های بازیابی رمز جیمیل این است که می توانید از گزینه ی Recovery email استفاده کنید تا رمز بازیابی جیمیل شما در قالب یک ایمیل به ایمیل پشتیبان شما ارسال شود البته لازم است اشاره کنیم که شما در صورتی می توانید از این گزینه استفاده کنید که در زمان ساخت حساب کاربری خود یک آدرس ایمیل پشتیبان وارد کرده باشید .

4- روش When did you create this Google Account


و اما آخرین روشی که گوگل برای بازیابی رمز جیمیل در اختیار شما قرار می دهد ، وارد کردن زمانی است که حساب کاربری خود را ایجاد کرده اید که باید در صفحه ی When did you create this Google Account زمان دقیق ساخت اکانت خود را وارد کنید تا برای گوگل ثابت شود که حساب کاربری مورد نظر متعلق به شما می باشد .

ترجمه شده مجله دلگرم

مهتاب جهاندار


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter