دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۳ مرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۷ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۴ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی

والدین و فرزندان

اگر شما در بیان خواسته‌های خود مصمم بوده و از فن بیان صحیح استفاده کنید، والدینتان نیز تحت تاثیر جدیت شما قرار گرفته و با خواسته‌های شما موافقت می‌کنند.

این سوال که چگونه متوجه شویم فرزندمان استرس دارد و چگونه مانع از بروز آن شویم ممکن است سوال خیلی از والدینی باشد که به تازگی متوجه ترس ها و نگرانی هایی در فرزند خود شده اند.

مشق ننوشتن کودک و انجام ندادن تکالیف فرزندان را با در نظر گرفتن نکاتی که در این صفحه از دلگرم گفته ایم حل کنید.

ویژگی های پدر بد کدامند ؟ یک پدر بد چه ویژگی هایی دارد و چه کارهای اشتباهی مرتکب می شود.

اگر مدام بین پاسخ دادن به نیازهای فرزندتان دچار ترید می شوید و سردرگم هستید این مقاله از دلگرم به شما بسیار کمک خواهد کرد.

اقدامات تنبیهی شدید والدین، مانند فریاد زدن، می‌تواند تأثیری حتی بزرگ‌تر از تصور، بر روی بچه‌ها بگذارد.

این صفحه از دلگرم نحوه تشخیص اینکه مادر، پدر یا مراقب هلیکوپتر هستید و چگونه می توان از شناور شدن در هوا جلوگیری کرد، آمده است.

همیشه برای خرید هدیه روز پدر و روز مرد،خانواده ها و همسران دچار کمی گیجی و سردرگمی می شوند که چه هدیه ی جدید و یا جالبی به جز هدایای رایج روز مرد از جمله جوراب و ... تهیه کنند!

والدین آسان گیر یا Permissive parenting نوعی استایل یا سبک فرزندپروری می باشد که دارای مطالبات کم با جواب دهی بالا می باشند.

اگر چه والدین تلاش می کنند تا بهترین شرایط را برای فرزندان فراهم کنند. این نکته نیز اهمیت دارد که کودکان در کارهای منزل مشارکت داشته باشند. در این نوشتار به موضوع کار کودکان در منزل می پردازیم. با دلگرم همراه باشید.

سبک‌های فرزندپروری نوع رابطه والد و کودک را مد نظر قرار می‌دهند. یک وجه جالب درباره والدگری این است که والدین با سبک‌های فرزندپروری مخصوص به خود می‌توانند تغییرات زیادی در فرزندان خود ایجاد نمایند.

با زیاد شدن بیماری کرونا ، سفرهای داخل شهری و آلودگی هوا، ترافیک های سنگین و افزایش اتلاف انرژی و زمان و مسائل دیگری از این دست سبب به وجود آمدن دورکاری شده است.

تنبیه های خلاقانه ، روش هایی هستند که هیچ اثر مخربی بر جسم و روح کودک شما نخواهند داشت ، در عوض به تربیت آنها بسیار کمک خواهند کرد .

ممکن است در دنیای امروزی ناچار باشید فرزند خود را از مسائل و مشکلات مالی آگاه کنید و از طرفی نگران باشید که برای او مضر باشید . این مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا بهترین تصمیم را بگیرید .

روانشناسی انکشافی کودک یا نظریه های رشد کودک بر توضیح چگونگی دگرگونی و رشد در طول دوره کودکی تمرکز دارد.

کندن موی نوزاد و کودک توسط خودش از مواردی است که بسیاری از پدرها و مادرها با آن مواجه شده اند . برای کسب اطلاعات بیشتر و برطرف کردن این مشکل این مقاله را انتها مطالعه کنید .

احساس گناه در کودکان حسی منفی است که می تواند لطمات بسیار شدیدی در ادامه ی زندگی به او وارد کند . درمان احسان گناه کودکان ، دلیل های بروز احساس گناه کودک و روش های پیشگیری آن را در دلگرم بخوانید .

5 راهکار طلایی برای رهایی از مشکلات مربوط به دخالت دیگران به خصوص مادرشوهرها در تربیت و نگهداری کودکان

تربیت کودک شاید مهم‌ترین و سخت‌ترین کاری باشد که کسی در زندگی انجام می‌دهد. والدین هردو به یک اندازه در تربیت کودک نقش دارند، مهمترین نکته هماهنگی والدین و مشورت آنها با هم برای تربیت یکسان است.

بدون شک یکی از مهمترین و موثرترین دوران زندگی آدمی دوران کودکی است. دورانی که در آن شخصیت (Personality) فرد پایه‌ریزی شده و شکل می‌گیرد. بنابراین روانشناسی رشد کودک بسیار حائز اهمیت است .

نوع رفتار و شخصیت شما در برخورد با کودک در دیدگاه و نگرش او به زندگی و نوع شکل گیری شخصیت فردیش تأثیر بسزایی دارد. با ما در مجله دلگرم همراه شوید تا در این مورد بیشتر بدانید .

عروسک در زمره اسباب بازی‌هایی است که اصطلاحا به آنان اسباب بازی سازمان نیافته گفته می‌شود. این دسته از اسباب بازی‌ها شکل تعیین شده‌ای ندارند و کودک می‌تواند با به کارگیری این ابزار، ابتکار و تخیل خود را پرورش دهد.

وجود تفاوت های فردی در میان کودکان از نظر جنسیت، شخصیت، استعداد و قدرت یادگیری مطالب و ... یکی از مهمترین مسائلی است که باید بدان توجه نمود .

کودک وقتی شکل آدم می کشد، قبل از هر چیز شکل خود و یا درکی را که از بدن و تمایلاتش دارد، بیان می کند؛ در این مقاله قصد داریم به تفضیل به این موضوع بپردازیم .

راههایی برای تقویت املای دانش آموزان,تقویت املای دانش آموزان, به دانش آموز دیکته گفته می شود به عنوان تکلیف منزل از او خواسته می شود دیکته خود را با استفاده از کتاب تصحیح کند و از این طریق متوجه غلطهایش می شود و آنها را تمرین کند.

چگونه فرزندتان را در فضای مجازی و زمانی که به دلیل شیوع کرونا در خانه مانده‌اید، ایمن نگه دارید؟ با ما در دلگرم همراه باشید تا به این سوال پاسخ دهیم .

اگر فرزندتان تکالیفش را به درستی انجام نمی دهد به راهکارهایی که در این مقاله آورده شده، توجه و عمل نمایید .

آموزش، تشویق، و توانا ساختن کودکان در نحوه خرید کردن، آنها را قادر می سازد تا بهتر بتوانند درآمدهای خود را در آینده بهتر مدیریت کنند و قسمت اعظمی از دارایی های خود را در آن زمان ذخیره سازند.

در این مقاله آسان‌ترین روش برای یادگیری لغات انگلیسی را آموزش خواهیم داد .

تشویق کودکان و داشتن یک رویکرد سازنده با آن ها، اغلب بهترین راه برای به وجود آوردن رفتار های مثبت در کودکان است. کودکان رفتارهای خود را از والدین و محیط بیرون خود می آموزند.

رشد اجتماعی کودک جنبه ای مهم از رشد کودک است که هنگام پرسش از هر پدر و مادری درباره رشد کودکش بین جنبه های مختلف رشد کودک از جمله ...

همیشه از بدی های بازی های رایانه ای شنیده اید. اما بد نیست کمی هم از خوبی های این بازی ها بگوییم.

تنبیه به معنای اصلاح کردن و آگاه کردن می باشد و اگر والدین به وسیله تنبیه فقط خشم خود را فرو نشانند دیگر به معنای تنبیه نیست زیرا باعث اصلاح رفتار کودک نمی شوند.

انتخاب مدرسه باید صددرصد متناسب با شرایط خانواده صورت بگیرد. در این خصوص باید با خودمان و توانمندی های کودک صادق باشیم.

حد دلسوزی و قاطع بودن با کودک : اصولا یک تربیت صحیح در دو جبهه تلاش می کند.

عشق و محبت والدین به کودک قابل وصف و مقایسه نیست، بسیاری از زوجین پس از به دنیا آمدن فرزندانشان عشق و علاقه قبلی را نسبت به همسر خود ندارند و خود را سر این دو راهی می‌بینند که کدام ارجحیت دارد ،‌ همسر یا فرزند؟

صفات ارثی پدر بر فرزند : یکی از عوامل غیرقابل انکار در سرنوشت انسان، قانون وراثت است. خصوصیّات روحی و اخلاقی همچون ویژگی‌های جسمانی از طریق عوامل وراثتی (ژن‌ها) از والدین به فرزندان منتقل می‌شود.

آمادگی برای ورود به دبستان مقدمه چینی و برنامه ی خاصی می طلبه. با دقت و رعایت برنامه ریزی های زیر می تونیم آگاهانه این آمادگی را ایجاد کنیم و مشکلات احتمالی را به حداقل برسانیم.

اطمینان حاصل کنید که فرزندانتان برای خواندن آمادگی دارد اطلاعات زمینه ای بچه ها، یعنی تجربیات که با خود به مدرسه می آورند در آمادگی آنها برای خواندن عامل کلیدی اند. تمایل کودکان برای خواندن تابع دو چیز است: 1- رشد عاطفی 2- برخوردهایی که در خانه می…

بخش زیادی از دختران در جامعه با محدودیت‌های بسیاری مواجه‌اند که اجازه دسترسی آن‌ها به منابع و امکانات را نمی‌دهد و رسیدن به آن‌ها باید از جانب مؤسسات و نهاد‌ها ایجاد شود.به همین خاطر دست به انجام کارهایی می زنند که...
صفحه 1 از 7