مجله دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۶ آذر ۱۴۰۱ برابر با ۱۲ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری و ۰۷ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی
آشنایی با ویژگی های افراد درون گرا و نحوه ی رفتار با آن ها
3
زمان مطالعه: 9 دقیقه
افراد درون گرا نقطه ی مقابل افراد برون گرا که حتما نمونه ای از صاحبان این شخصیت ها را در اطراف خود دارید و می دانید که به نوعی متفاوت هستند و متفاوت رفتار می کنند، افرادی که در درون دنیای خارق العاده ای دارند. در ادامه بیشتر با این افراد آشنا خواهیم...

ویژگی های افراد درون گرا

افراد درون گرا نقطه ی مقابل افراد برون گرا که حتما نمونه ای از صاحبان این شخصیت ها را در اطراف خود دارید و می دانید که به نوعی متفاوت هستند و متفاوت رفتار می کنند.

افرادی که در درون دنیای خارق العاده ای دارند و ویژگی های درونی بی نظیر که با هدایت صحیح آن ها را به موفقیت می رساند و یکی بهترین ویژگی های زندگی شما حاوی قدرت های مخفی هستند اما این تمام ویژگی آن ها نیست.

برخی از ویژگی های افراد درون گرا عبارتند از:

1. درون گراها حل کننده مشکل هستند

چه دنبال مشاوره درباره رابطه هستید، یا چه سوال درباره مسئله فیثاغورس A2 B2 دارید، احتمالا پاسخ های درون گراها جواب را پیدا خواهند کرد.

کتاب "نگاهی به درون مغز درون گراها"، که توسط لوریه هلگو نوشته شده، می گوید: فعالیت ها در قشر جلویی مغز، مرکز فرماندهی برای فعالیت های ذهنی پیچیده است شامل گرفتن اطلاعات، ادغام آن ها و ذخیره اطلاعات و ایجاد راه حل.

2. درون گراها به خوبی آماده هستند

اشتیاق درونی برای آمادگی کامل، به ویژه در کار، ممکن است منجر به گرایش آن ها به طولانی تر شدن زمان برای فکر کردن و پاسخ دادن به سوالات شود، به نسبت افراد دیگر (دلیل علمی عصبی برای این حرف: اطلاعات عملا راه طولانی تری در مغز یک درون گرا دارد تا یک فرد برون گرا).

برای جلوگیری از سوالات غیرمنتظره، درون گراها معمولا برای هر نوع پرسش خودشان را آماده می کنند.

دکتر کانویلر می گوید، "آماده بودن" کمک می کند تا احساس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند این، احساسی است که اصولا یک فرد درون گرا در جلسات دیداری دارد.

3. درون گراها اغلب نویسندگان بزرگی هستند

ایزاک آسیموف که آثاری مثل من روبات و سایر آثار علمی تخیلی را نوشته است، گفت،" نوشتن، برای من، فقط افکار انگشتانم است". درون گراهای دیگری، که بسیار راحت تر بیانات خود را از طریق نوشتن ابراز می کنند، احتمالا موافق هستند.

جنیفر کانویلر، نویسنده تأثیرات سکوت می گوید:" درون گراها فقط بر روی عمق و گسترش تمرکز می کنند." آن ها می توانند ایده های خود را به طور کامل بنویسند، به جای اینکه ایده هایشان از سوی دیگران قطع شوند.

4. شنوندگان عالی ای هستند

از آنجا که آن ها طبیعتا آرام هستند، درون گرایان ذاتا شنونده متولد می شوند. آن ها به دقت در مورد همه اطلاعات و نظرات گوش می دهند و تنها پس از هضم آن ها، یک پاسخ متفکرانه ارائه می دهند.

در واقع، یک مطالعه از مدرسه بیزینس هاروارد نشان داد که درون گراها می توانند رهبران بهتری از برون گراها باشند، به ویژه هنگامی که اعضای تیم شان به طور طبیعی فعالیت می کنند.

5. درونگرایان متفکران خلاقی هستند

تحقیقاتی که توسط روانشناسان انجام شده، نشان داده است که بیشتر افراد خلاق در بسیاری از زمینه ها، درون گرا هستند.

"فرهنگ ما در مقابل افراد آرام و تودار است". سوزان کین، نویسنده سکوت: قدرت درون گراها در جهان است و نمی توان سخن گفتن درباره اش را متوقف کرد، "اما درون گراها مسئول برخی از بزرگ ترین دستاوردهای بشریت هستند".

استیو وزنیاک، دکتر زئوس، چارلز درائین، دیگر نابغه های خلاق، همه آن ها از تنهایی خود لذت می بردند.

6. درون گراها دوستان خوبی هستند

شدیدا وفادار هستند، توجه زیادی می کنند و قابل اعتماد می باشند، آن ها معمولا دوستان عالی ای هستند و می توانید خود را خوش شانس بدانید از آنجایی که آن ها ترجیح می دهند یک دایره کوچک از دوستان داشته باشند، پس برای انتخاب دوستانشان بسیار وسواسی هستند.

7. درونگرایان مراعات می کنند

درون گرایان همه چیز اطراف خود را می گیرند و معمولا به نسبت افراد برون گرا واکنش خود را به تاخیر می اندازند، که احتمالا به آن ها درک محیط اطرافشان را می دهد.

محققان دانشگاه یالی دریافتند که "ورودی هایی که درون گرا هستند، بیشتر درک می کنند که چگونه در گروه ها رفتار کنند، به نسبت افراد اجتماعی" ، هرچند برون گراها به طور کلی اطلاعات اجتماعی بالاتری دارند، اما درون گراها درک قوی تری از جهان اطرافشان دارند.

ویزگی ها افراد درون گرا

نحوه رفتار با افراد درون گرا

1. بفهمید که درون گرایی شامل چه چیزهایی است

افرادی با شخصیت درون گرا معمولا ساکت و متفکرند و به‌ سادگی در محیط‌ هایی با انرژی بالا خسته می‌ شوند. معمولا دیگران این افراد را «اندیشمند» می‌ دانند و معتقدند چنین افرادی از تنها بودن رضایت دارند.

2. ببینید که فرد وقتی استرس دارد یا خسته است، چطور تجدید قوا می‌کند

این یک شاخص کلیدی در تفاوت بین درون گرایان و برون گرایان است.

افراد برون گرا معمولا با تعامل با دیگران، اجتماعی‌ بودن و شرکت در گرد همایی‌ های اجتماعی، رویدادها و… تجدید قوا می‌کنند. به‌ عبارت‌ دیگر، فضای اجتماعی به فرد برون گرا انرژی می‌ دهد.

افراد درون گرا معمولا با جدا شدن از موقعیت‌های اجتماعی و افراد دیگر، نشستن در تنهایی یا شاید صحبت‌ کردن فقط با فردی که به او اعتماد دارند، انرژی خود را بازیابی می‌کنند.

دلیل چنین برخوردی این است که تحریک اضافی ناشی از سپری‌ کردن زمان در کنار مردم، سر و صدا و رفت‌ و آمد دائمی، انرژی فرد درون گرا را تخلیه می‌کند. بدون امکان برای گوشه‌ گرفتن، یک درون گرا خیلی زود مضطرب، ناراحت، کج‌ خلق و حتی بیمار می‌ شود.

3. آگاه باشید که برخی محیط‌ ها ممکن است افراد درون گرا را با خطر تحریک بیش‌ از حد مواجه کنند

درون گرایان معمولا نسبت به محرک بیرونی مثل صدا، نور و فعالیت بسیار حساس‌اند. در حالی‌ که شاید برون گراها کار کردن در حین گوش‌ دادن به رادیو را بسیار راحت ببینند، درون گراها شاید رادیو را باعث حواس‌ پرتی و مانع سکوتی بدانند که می‌ توانند در آن به‌ شکل موثر کار کنند.

4. تصور نکنید درون گرایان یا برون گرایان بر یکدیگر برتری دارند

با وجود تفاوت‌های بین درون گرایان و برون گرایان، هیچ کدام نسبت به هم برتری ندارند.

هیچ نوع شخصیتی بهتر یا بدتر از دیگری نیست.

در زمان کنونی ظاهرا ویژگی‌های برون گرایانه را بیشتر ستایش می‌کنند، چون در حال‌ حاضر افراد با زحمت از نردبان مشارکت بالا می‌ روند و در بسیاری از مکان‌ها، اعلام حضور شخص با صدای بلند و عرضه‌ ی مهارت‌ های فردی به جهان، بخشی ضروری از موفقیت در مشاغل رقابتی و حوزه‌های فروش محسوب می‌شود.

این موضوع شاید برای افراد درون گرا چالشی و البته نه غیر ممکن به‌ نظر برسد. با این‌ حال، شخصیت‌ های آرام هم به‌ اندازه‌ ی همتایان پر سر و صدا معتبر و مهم‌ اند؛ فقط اغلب در مرکز توجه قرار نمی‌ گیرند.

5. توجه داشته باشید که افراد هر دو جنبه‌ی درون گرایی و برون گرایی را در شخصیت خود دارند

با این‌ حال چیزی که معمولا اتفاق می‌ افتد، این است که بعضی افراد بیشتر برون گرا هستند و برخی دیگر درون گرایی بیشتری دارند و عده‌ ای دارای «انعطاف مرکزی»اند، یعنی تقریبا هر دو ویژگی در آن ها برابر است.

هر ویژگی ممکن است در بعضی موقعیت‌ها آشکار باشد. هر فردی از جنبه‌های بسیاری ساخته شده است و درون گرایی یا برون گرایی تنها دو بخش از یک کل بزرگ‌ تر هستند.

با این‌ حال، آنچه اتفاق می‌افتد، این است که شما به یکی از آن ها گرایش دارید، آن‌ هم بر اساس اینکه چطور زمان، تعاملات اجتماعی و نیازهایتان به بازیابی انرژی‌ تان را تنظیم می‌کنید.

ابراز میزان درون گرایی وابسته به شرایط است.

بعضی افراد به‌شدت برون گرا یا درون گرا هستند. ممکن است زندگی برای چنین افرادی نسبت‌ به افراد دیگری که در هر دو ویژگی «متعادل‌ تر» هستند، بسیار دشوار تر باشد.

این بدین معنا نیست که این افراد «عادی» نیستند، بلکه یعنی احتمال بیشتری وجود دارد که در زمینه‌های اجتماعی‌ ای که مردم انتظارات مشخصی از رفتار و تعامل «نوعی» دارند، این افراد با مشکلاتی مواجه شوند.

واژه‌ ی «میانه‌رو» برای اشخاصی به‌ کار می‌رود که میزان تقریبا برابری از درون گرایی و برون گرایی را از خود نشان می‌ دهند. با این‌ حال شاید چنین فردی صرفا یکی از این دو خصلت را دارا باشد، اما در بروز خصلت غالب، متعادل باشد و البته در بروز هر دو خصلت احساس راحتی کند.

6. به افراد درون گرا فضا بدهید

همان‌ طور که قبل‌ تر توضیح داده شد، بر خلاف افراد برون گرا، وقتی مردم برای مدتی طولانی در اطراف فردی درون گرا باشند، از انرژی وی کاسته می‌شود.

پس احساس بدی نداشته باشید که دوست درون گرایتان نمی‌ خواهد هفت روز هفته و ۲۴ ساعته با شما بگردد. این مسئله شخصی نیست، بلکه برای حال خوب و نشاط وی ضروری است.

افراد درون گرا پس از هر تعامل یا رویداد، اطلاعات زیادی را پردازش می‌کنند. به همین دلیل زمان استراحت و دور بودن از افراد دیگر بسیار مهم است.

بیشتر بخوانید:

تست روانشناسی، درونگرا هستید یا برونگرا؟

راهکارهای مدیریت اضطراب برای افراد درون‌گرا

تفاوت شخصیتی همسران برونگرا و درونگرا

تفاوت درونگرایی و برونگرایی همسران،راه حل این مشکل بزرگ چیست؟این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.7 از 5 (3 رای)  
  • منبع
  • namnak.com
  • hidoctor.ir
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

ثبت‌نام رژیم گروهی با تخفیف ویژه
رژیم گروهی راه حلی قطعی برای لاغری همیشگی

براساس تجارب ۳۰ ساله‌ی دکتر کرمانی رژیم گروهی بهترین راه‌حل برای حفظ انگیزه‌ی افراد طی رژیم و رسیدن به وزن دلخواه در زمانی کوتاه هست، بیش از ۹۰ درصد افرادی که با برنافیت زیرنظر دکتر کرمانی رژیم گروهی گرفتن به وزن دلخواهشون رسیدن

قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است