دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۶ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۲۲ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۷ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
تاریخ دقیق روز نیروی انتظامی در تقویم ۱۴۰۲
3
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در این مقاله از مجله اینترنتی دلگرم می خواهیم شما را با تاریخ دقیق روز نیرو انتظامی در تقویم 1402 آشنا نماییم. با ما همراه باشید.

روز نیروی انتظامی 1402 چه روزی است ؟

پلیس ایران، مدت‌های طولانی از دو بخش پلیس شهری و ژاندارمری تشکیل شده بود. در دوازدهم فروردین سال ۱۳۷۰، نیروهای گوناگون پلیس با تصمیم مجلس شورای اسلامی با یکدیگر ادغام شد و پلیس واحد به نام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به وجود آمد.

در ادامه می خواهیم شما را با تاریخ دقیق روز نیرو انتظامی در تقویم 1402 آشنا نماییم.

تاریخ شمسی روز نیروی انتظامی 1402

تاریخ شمسی روز نیروی انتظامی 1402، مصادف است با پنجشنبه 13 مهر ماه (1402/7/13).

تاریخ میلادی روز نیروی انتظامی 1402

تاریخ میلادی روز نیروی انتظامی 1402، مصادف است با 5 اکتبر 2023.

تاریخ قمری روز نیروی انتظامی 1402

تاریخ قمری روز نیروی انتظامی 1402، مصادف است با 19 ربیع الاول 1445.

روز نیروی انتظامی

تاریخچه روز نیروی انتظامی

13 مهر به عنوان روز نیروی انتظامی نامگذاری شده است. از سال 1378 با درخواست نیروی انتظامی و تصویب مقام معظم رهبری، فرمانده کل قوا زمان برگزاری هفته نیروی انتظامی از تیرماه به مهرماه انتقال یافت.

قبلاً 27 تیر به مناسبت سالروز تصویب قانون ادغام نیروی انتظامی به نام روز نیروی انتظامی و سپس هفته آخر تیرماه به نام هفته نیروی انتظامی نامگذاری شده بود و در این روز و هفته، مراسم ویژه ‏ای برای بزرگداشت این نهاد انتظامی برگزار می‏گردید.

ولیکن بعد از بررسی‏ها و جمع‏ بندی نظرات و دیدگاه‏ها و پیشنهادهای مختلف مقرر شد هفته نیروی انتظامی در مهر ماه، برگزار شود.

از جمله عللی که برای این امر ذکر شد تعطیلی مدارس و دانشگاه‏ها و آموزشگاه‏ها بود، که طیف عظیم جوانان و نوجوانان کشور را تشکیل می ‏دهند و نیروی انتظامی اصلی‏ ترین برنامه‏ های خود را در ارتباط با این قشر تهیه و تدارک می‏بیند

و با تعطیلات تابستانی امکان ارتباط مناسب و برنامه ریزی مطلوب برای آنها وجود نداشت، دیگر اینکه با توجه به درجه حرارت بالا در فصل تابستان امکان اجرای برنامه‏ های مختلف برای همه اقشار مردم و در همه مناطق کمتر امکان‏پذیر بود.این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.3 از 5 (3 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits