دلگرم
امروز: دوشنبه, ۲۷ فروردين ۱۴۰۳ برابر با ۰۵ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۱۵ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
دوره‌های تاتو زیبایی صورت یا آرایش دائم چیست؟ یکبار برای همیشه بدانید
2
زمان مطالعه: 11 دقیقه
اگر شما هم جزو افرادی هستید که زیاد آرایش می‌کنید و دوست دارید همیشه آراسته باشید، وقت آن رسیده است که با معجزه تاتو صورت یا آرایش دائم آشنا شوید.

معرفی دوره‌های تاتو زیبایی صورت یا آرایش دائم

اگر شما هم جزو افرادی هستید که زیاد آرایش می‌کنید و دوست دارید همیشه آراسته باشید، وقت آن رسیده است که با معجزه تاتو صورت یا آرایش دائم آشنا شوید. داشتن آرایش همیشگی روی صورت باعث می‌شود چهره ما همیشه طراوت و تازگی خودش را حفظ کرده و همیشه مرتب و آراسته به نظر بیاییم. اما سؤال اینجاست که چه نوع تاتو صورت و آرایش دائم برای ما مناسب است؟ و یا اینکه روش های آرایش تاتو صورت چه روش هایی هستند؟ و یا حتا ممکن است قصد داشته باشید برای آموزش این دوره ها مراجعه کنید که در این صورت باید اطلاعاتی درباره دوره های آموزش آرایش دائم داشته باشید. همینطور در همین ابتدا به معرفی تعدادی از مراکز معتبر آموزش تاتو ایران، برای دریافت مدرک تاتو اشاره خواهیم نمود.

مشاهده برترین مراکز آموزش تاتو تهران و ایران: https://iranamozeshgah.com/best-permanent-makeup-school/

ما سعی داریم در این مقاله مفید گردآوری شده توسط دو رسانه تخصصی دلگرم و ایران آموزشگاه، در مورد انواع تاتو صورت و آرایش دائم و همین‌طور دوره‌های مختلف تاتو صورت اطلاعات مفیدی را ارائه می‌دهیم. تا پایان این مقاله کوتاه ما را همراهی کنید.

انواع دوره های آرایش دائم زیبایی یا تاتو صورت

معرفی انواع روش های تاتو زیبایی صورت

1- تاتو ابرو

یکی از پرطرفدارترین آرایش‌های دائم که نه تنها برای افرادی که ابروی کامل ندارند مناسب است، بلکه برای حتی افرادی که ابروی کامل و بی‌نقص دارند نیز از این روش برای زیباتر شدن ابروها استفاده می‌کنند. ابروها یکی از مهم‌ترین اجزای صورت هستند و چهره افراد به ویژه بانوان با ایجاد تغییر در ابرو به شدت تحت تأثیر قرار می‌گیرد. به همین دلیل است که تاتو ابرو به عنوان پر طرفدارترین تاتو صورت مورد استقبال قرار گرفته است.

کاربرد تاتو ابرو

کاربرد تاتو ابرو برای متعادل سازی صورت، رفع نقایص ابرو و همچنین تغییر مدل ابروهای قدیمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مدل ابرو نیز مانند دیگر اجزای آرایش صورت تابع مد است و با گذشت زمان تغییر می‌کند.

انواع تاتو ابرو

شاید شما هم جزو افرادی باشید که تا اسم تتو را می‌شنوید با خود فکر می‌کنید که تاتو حتماً دائمی است. تاتو ابرو به دو دسته تاتو دائمی و تاتو موقت تقسیم بندی می‌شود. در روش‌های موقت از موادی استفاده می‌شود که به مرور جذب بدن و پوست شده و با گذر زمان تاتو تقریباً پاک شده و یا اثر بسیار کمی از آن باقی می‌ماند. در روش‌های تاتو (دائم برای بدن) علاوه بر اینکه از مواد غیر قابل جذب استفاده می‌شود، مواد به سطح عمیق‌تر پوست وارد می‌شوند در حالی که در روش‌های موقت رنگ دانه‌ها به صورت بسیار سطحی در پوست قرار می‌گیرند. در این بین روش هایی چون میکروبلیدینگ ابرو، فیبروز ابرو و هاشور ابرو و سایه ابرو از مهمترین روش ها هستند.

  • میکروبلیدینگ ابرو
  • فیبروز ابرو
  • هاشور ابرو
  • سایه ابرو
  • و ...

انواع میکروبلیدینگ ابرو

2- روش میکروبیلدینگ

اگر به دنبال یک ابروی کاملاً طبیعی هستید، این روش دقیقاً مناسب شماست. در این روش ابرو به صورت تار به تار رسم می‌شود. در صورتی که از طرح نهایی راضی نباشید، پاک کردن آن بسیار راحت است. به‌طورکلی ماندگاری آن 6 ماه است و پس از آن باید مجدداً انجام شود. پس از انجام دادن میکروبیلدینگ، ابروها پوسته پوسته شده و حدود 1 هفته طول می‌کشد تا شما محصول نهایی کار را ببینید. در این مدت از کرم‌های مرطوب کنده در ناحیه ابرو استفاده کنید و سعی کنید در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.

دوره میکروبیلدینگ

میکروبیلدینگ یکی از روش‌های موقت و نیمه دائمی تاتو صورت است. این روش برای افرادی که دارای نقایص جدی در ناحیه تاتو مانند شکستگی ابرو و یا سوختگی پوست هستند، چندان مناسب نیست. در روش میکروبیلدینگ ابرو به صورت تار به تار رسم می‌شود ظاهری بسیار طبیعی خواهد داشت. درد این روش از میکروپیگمنتیشن به مراتب کمتر است و در بسیاری مواقع اصلاً نیازی به استفاده از بی‌حسی موضعی نیست.

در دوره میکروبیلدینگ نکات مربوط به شناخت آناتمی صورت و همچنین نحوه استفاده از انواع رنگ‌های میکروبیلدینگ به هنرجو آموزش داده می‌شود. شناخت رنگ در میکروبیلدینگ اهمیت زیادی دارد، زیرا در این روش رنگ‌دانه‌ها پس از قرار گرفتن زیر پوست کمی اکسید شده و کمرنگ‌تر می‌شوند. به همین دلیل در این دوره تغییر رنگ و چگونگی استفاده از رنگ مناسب برای هر رنگ پوست به هنرجو توضیح داده می‌شود.

دوره فیبروز ابرو

فیبروز ابرو ترکیبی از دو روش هاشور و سایه ابرو است. کلمه‌ی فیبروز از دو کلمه‌ی «فی» که نام شرکت تولید کننده‌ی ابزار این روش و «بروز» به معنی ابرو تشکیل شده است. به همین دلیل هم برخی دوره ها را بعنوان دوره های فی برگزار میکنند.

فیبروز یک روش تاتو صورت غیر دائم است که با با توجه به ترمیم مجدد بین 3 الی 6 ماه ماندگاری دارد. دلیل عدم ماندگاری فیبروز استفاده از موادی است که به مرور زمان جذب می‌شوند. به دلیل غیر دائم بودن فیبروز پاک شدن آن به راحتی این روش طرفداران بسیاری زیای دارد.

در دوره فیبروز ابرو هنرجو روش‌های مختلفی برای تاتو ابرو شامل تیغ ماهی، آسیایی، کلاسیک و همچنین هاشور رو به بالا را آموزش می‌بیند. یکی از مهم‌ترین نکاتی که در دوره فیبروز ابرو مورد توجه قرار می‌گیرد، طبیعی شدن رنگ و شکل نهایی تاتو صورت است.

در حقیقت ویژگی که کار آموز باید به آن توجه داشته باشد این است که در روش فیبروز قرار است عیوب ابرو رفع شود و محصول نهایی باید کاملاً طبیعی بوده و از ابروی واقعی قابل تشخیص نباشد.

روش هاشور ابرو

هاشور یکی از روش‌های جدید تاتو صورت است که در آن ابرو به صورت تار به تار رسم می‌شود. میت مه این روش نسبت به روش‌های قدیمی تاتو صورت، طبیعی‌تر بودن آن است. در نگاه اول ابرو به صورت طبیعی خوش فرم و پر پشت‌تر دیده می‌شود.

در دوره هاشور ابرو چهار متد هاشور کلاسیک، هاشور دو بعدی، هاشور سه بعدی و همچنین هایلایت ابرو به هنرجویان آموزش داده می‌شود. نکته‌ی مهمی که در مورد دوره هاشور ابرو باید به آن توجه شود این است که هاشور ابرو در دسته‌ی تاتوهای دائم قرار می‌گیرد و به همین دلیل مهارت انجام دادن آن مهم‌ترین موضوع است.

روش سایه ابرو

سایه ابرو یک روش تاتو صورت است که در آن ابروهای پررنگ‌تر نشان داده می‌شوند. سایه ابرو برای افرادی که مدام از مداد ابرو استفاده می‌کنند یک روش جایگزین مناسب است. چرا که در صورت استفاده مداوم از مداد ابرو، موهای ابرو آسیب دیده و امکان ریزش آن‌ها وجود دارد.

با توجه به سلیقه و انتخاب شخص، برای انجام سایه ابرو از میکروپگیمنتیشن و میکروبلیدینگ استفاده می‌شود. سایه ابرو در چند مدل مختلف قابل انجام است.

سایه طبیعی: در این روش قسمت‌هایی از ابرو که خالی است پر می‌‎شود و قسمت‌های دیگر خیلی کمرنگ‌تر کار می‌شوند. هدف فقط پوشش نقایص ابرو است و تغییر مدل ابرو انجام نمی‌شود.

سایه ساده ابرو: در این روش یک تاتو کامل ابرو انجام می‌شود. البته باید در نظر داشته باشید که در این روش تاج ابرو کمرنگ‌تر و انتهای ابرو پر رنگ‌تر کار می‌شود تا ابرو ظاهری طبیعی داشته باشد. سایه ابرو می‌تواند قاب‌دار و یا بدون قاب کار شود.

سایه مخملی ابرو: یک روش فانتزی برای تاتو ابرو است که با روش میکروبلیدینگ انجام می‌شود. اگر مایل هستید سرفصل‌های سایه مخملی ابرو را در دوره آموزشی خود بگذرانید حتما به دنبال آموزشگاهی باشید که این روش را به صورت جداگانه به هنرجو آموزش می‌دهند.

معرفی روش ها و دوره‌های تاتو زیبایی صورت

معرفی دوره‌های تاتو صورت

3- روش میکروپیگمنتیشن

روش تاتو زیبایی میکروپیگمنتیشین در دسته‌ی آرایش دائم صورت قرار می‌گیرد و برای انجام آن از دستگاهی استفاده می‌‎شود که رنگ‌دانه‌ها را در لایه میانی اپیدرم و درم وارد می‌کند. در این روش از سوزن یک بار مصرف استفاده می‌شود و حتماً باید قبل از انجام از محلول‌های بی‌حسی موضعی استفاده شود. تقریباً همه‌ی روش‌های تاتو صورت شامل تاتو لب، خط چشم، بن مژه و ... توسط روش میکروپیگمنتیشین انجام می‌شوند.

دوره میکروپیگمنتیشین تنها شامل تاتو ابرو نیست و به صورت کلی تمامی سرفصل‌های مربوط به میکروپیگمنتیشین شامل آموزش استفاده از قلم میکروپیگمنتیشن، آموزش میکروپیگمنتیشن ابرو، تاتو خط چشم، رژ لب و تاتو خط لب در این دوره آموزش داده می‌شود. در این دوره تخصصی هنرجو نکات مربوط به انتخاب رنگ مناسب هر مشتری را می‌آموزد. در این دوره تربیت و مهارت آموزی نیروی متخصصی است که بتواند انواع مختلف تاتو صورت را انجام دهد.

الف) میکروپیگمنتیشن چشم یا تاتو خط چشم

اگر شما هم جزو افرادی هستید که هر روز از خط چشم استفاده می‌کند، میکروپیگمنتیشن چشم یا تاتو خط چشم شما را برای همیشه از شر محصولات آرایشی خلاص می‌کند. در این روش یک خط نازم بالای چشم رسم می‌شود و با توجه به درخواست مشتری می‌تواند ساده و یا دنباله‌دار باشد. ماندگاری تاتو خط چشم بسیار زیاد است و برای پاک کردن آن باید از روش‌های سخت پاک کردن استفاده کرد.

ب) تاتو بن مژه

تاتو بن مژه کاملاً با روش تاتو خط چشم متفاوت است و اصلاً نباید این دو را یکی دانست. در این روش با قرار دادن رنگ‌دانه‌ها در میان تارهای مژه به چشم‌ها جلوه‌ای طبیعی و زیبا می‌دهیم. در این روش هدف پرتر نشان داده مژه‌ها است و تأثیری بر حالت نهایی چشم ندارد. تاتو مژه ظاهری کاملاً طبیعی دارد و ماندگاری آن 6 ماه است. نیازی به پتک کردن ندارد و به مرور زمان با جذب رنگ‌دانه‌ها توسط پوست، پاک می‌شود.

ج) میکروپیگمنتیشن لب یا تاتو لب

میکروپیگمنتیشن لب یا تاتو لب از انواع تاتو صورت است که با کمک روش میکروپیگمنتیشین انجام می‌شود. تاتو لب جزو آرایش‌های دائم صورت است و در صورت پاک نکردن تا چندین سال ماندگاری دارد. برای تاتو لب پیشنهاد می‌شود که از رنگ‌های طبیعی و کمرنگ‌ استفاده شود تا با مرور زمان مشتری دچار دل‌زدگی نشود. از این روش برای قرینه‌سازی، حجیم سازی و یا حتی رنگ بخشیدن به لب استفاده می‌شود. در صورت استفاده از رنگ متناسب با چهره مشتری، نتیجه نهایی فوق‌العاده زیبا خواهد بود.

آرایش دائم چیست

پس دوره آرایش دائم صورت چیست؟!

به طور کلی روش های تاتو زیبایی صورت مثل دوره‌های میکروپیگمنتیشن، تاتو لب، تاتو خط چشم، تاتو خط لب و تاتو بن مژه، روش میکروبلیدنیگ و فیبروز و هاشور ابرو، میکروشیدینگ و غیره را تحت عنوان یک دوره کلی با اسم "دوره آرایش دائم صورت" نام میبرند. همینطور در دوره آموزشی در آموزشگاه ها نیز تمامی سرفصل‌های آموزش میکروبلیدینگ، آموزش فیبروز ابرو، آموزش هاشور ابرو، آموزش میکروشیدینگ، آموزش میکروپیگمنتیشن و ... آموزش داده می‌شود.

هنرجو در این دوره نحوه فشار دست برای کار با انواع مختلف‌ قلم‌های تاتو را آموزش می‌‌بیند. مباحث رنگ‌شناسی برای انتخاب رنگ متناسب با چهره هر مشتری به هنرجو آموزش داده می‌شود. هدف این دوره آموزشی تربیت نیروی ماهر و متخصصی است که توانایی کار با تمام روش‌های آرایش دائم را با انواع رنگ‌های درخواستی مشتریان دارند. پس از گذراندن این دوره و دریافت مدارک آن هنرجو به راحتی می‌تواند در سالن‌های آرایشی به صورت تخصصی در زمینه آرایش دائم صورت کار کند.

ایران آموزشگاه بانک اطلاعات مراکز آموزشی کشور

www.iranamozeshgah.comاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits