مجله دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۱۵ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۰۷ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
بهترین زمان برای خرید روغن زیتون چه موقع است؟
7
زمان مطالعه: 6 دقیقه
حال چه زمانی باید خرید روغن زیتون خالص مناسب است؟ آیا در زمان روغن گیری زیتون یا روغن زیتونی که مدتی از روغن گیری گذشته باشد؟ آیا مکانی که از آنجا خرید انجام می‌شود مهم است؟

روغن زیتون یکی از نیازهای اساسی خانواده برای سلامت خوراک محسوب می‌شود. حال چه زمانی باید خرید روغن زیتون خالص مناسب است؟ آیا در زمان روغن گیری زیتون یا روغن زیتونی که مدتی از روغن گیری گذشته باشد؟ آیا مکانی که از آنجا خرید انجام می‌شود مهم است؟

بله تمام این مسائل در خرید مهم بوده و باید بدانیم که خرید روغن زیتون در هر موقعی از سال می‌تواند انجام شود و مهم‌تر از همه این مسائل، فروشنده روغن زیتون است که باید به شما روغن زیتون فرابکر خالص تحویل دهد. در ادامه متن با ما همراه باشید تا بیشتر به این مسائل بپردازیم.

چه زمانی روغن گیری زیتون انجام می‌شود؟


فصل چیدن زیتون فصل پاییز است و اهالی شهرستان رودبار به عنوان قطب زیتون کشور، از شهریور ماه شروع به چیدن زیتون سبز کرده و این کار تا آبان ماه ادامه دارد. اغلب باغداران زیتون در رودبار، تعداد مشخصی از درختان زیتون خود را نمی‌چینند تا در آبان ماه به رنگ سیاه یا روغنی درآمده و بعد آن را برای روغن گیری می‌چینند.

روغنی که از زیتون سیاه شده به دست می‌آید میزان تندی کمتری نسبت به زیتون سبز روغن گیری شده دارد و خوش خوراک‌تر است. همه ساله در ماه آبان، باغداران زیتون در رودبار، محصول زیتون خود را روغن گیری می‌کنند و مقداری از آن را برای مصرف شخصی نگه داشته و بقیه را به فروش می‌رسانند.

بعضی از افراد معتقدند که می‌توان روغن زیتون تازه روغن گیری شده را مصرف کرد و این در حالی است که رودباری‌ها این عقیده را ندارند؛ زیرا در درجه اول، روغنی که گرفته شده باید ته نشین و شفاف شود و مورد بعدی که حائض اهمیت است اینکه روغن زیتون تازه باید مقداری استراحت داشته باشد و بعد از حداقل یک ماه قابل خوردن خواهد بود.

پس با این حال می‌توان از روغن زیتون‌های پارساله با کیفیت نیز خریداری کرد و هیچ فرقی در کیفیت روغن پارساله نسبت به روغن تازه وجود ندارد.

چگونه از اصل بودن روغن زیتون اطمینان پیدا کنیم؟

بهترین زمان برای خرید روغن زیتون چه موقع است؟

روغن زیتون یکی از خوراکی‌های مهم در بدن انسان است که اگر نوع خالص و اصل آن را تهیه کنید به سلامت خود و خانواده‌تان کمک شایانی خواهید کرد. حال از کجا مطمئن شویم که روغن زیتون خریداری شده اصل است؟ آیا قیمت روغن زیتون تأثیرگذار است؟

جهت اطلاع از قیمت روغن زیتون اصل و طبیعی در بازار حتما به این بخش از وب سایت olive013.ir مراجعه کنید.

نکته‌ای که باید در اصل بودن روغن زیتون رودبار توجه شود اینکه میوه زیتون باید در منطقه آب و هوایی مناسب برداشت شده باشد و به همین دلیل است که روغن زیتون رودبار مشهور است.

نکته بعدی داشتن مدرکی مانند برگه آزمایشگاه که نشان دهد، روغن خریداری شده اصل است که باید توسط فروشنده به شما نشان داده شده یا به شما تحویل گردد. نکات دیگری مانند رنگ سبز مایل به زرد داشتن و بوی مطبوع روغن زیتون که اغلب بوی میوه تازه زیتون را بدهد و مورد بعدی مزه کمی تند که در لحظه اول، گلو را می‌زند از مواردی است که اصل بودن روغن زیتون را تائید می‌کند.

در بعضی موارد دیده شده که روغن‌های تقلبی را با روغن زیتون مخلوط کرده و یا اصلاً از روغن زیتون استفاده نمی‌کنند و به جای آن از اسانس‌ها و رنگ‌ها استفاده می‌کنند که این کار باعث عدم تشخیص روغن زیتون اصل توسط مشتری می‌شود که در اینجا فقط یک مورد می‌تواند نجات دهنده باشد آن هم داشتن برگه آزمایش اصالت روغن زیتون است.

برای فهمیدن از خالص بودن روغن زیتون حتما این مقاله تشخیص روغن زیتون اصل را بخوانید.

بهترین روغن زیتون مربوط به کدام منطقه از ایران است؟

در ایران شهرهای محدودی هستند که میوه زیتون در آنجا به ثمر نشسته مانند رودبار، کرمانشاه، شیراز و چند شهر دیگر. شهرهای شیراز و کرمانشاه آب و هوای مدیترانه‌ای ندارند اما آن چیزی که زیتون رودبار را جهانی کرده است، آب و هوای مدیترانه‌ای آن است که بهترین آب و هوا برای کشت درخت زیتون است.

شهرستان رودبار که به شهر رودبار زیتون نیز معروف است از سالیان بسیار دور مورد توجه تمامی مردم ایران است زیرا در مسیر شمال کشور، اولین شهری که سر سبزی شمال را به شما نشان می‌دهد، رودبار است. وقتی از این شهر رد می‌شوید دور تا دور آن را فروشگاه زیتون پوشانده و شما از بین این فروشگاه‌های رنگی زیبا گذر می‌کنید.

قطعاً از زیتون با کیفیت، روغن زیتون خالص و با کیفیتی به دست می‌آید و روغن زیتون رودبار یکی از خوش خوراک‌ترین و سالم‌ترین روغن‌های موجود در ایران است. اگر به دنبال روغن زیتون طبیعی هستید تا سلامتتان را بیمه کنید، روغن زیتون خوراکی و روغن زیتون مالشی رودبار بهترین انتخاب است. شغل اصلی رودباری‌ها باغداری و فروشندگی زیتون است و به صورت حضوری در فروشگاه‌ها و همچنین با پیشرفت فضای مجازی، محصولات خود را به صورت اینترنتی در سایت و فضای مجازی به فروش می‌رسانند.

چگونه بفهمیم روغن زیتون امساله است؟

همانطور که گفتیم، اگر به دنبال خرید روغن زیتون اصل رودبار هستید سعی کنید روغن زیتون تازه امساله یا روغن زیتون پارساله را خرید کنید. به این دلیل گفتیم روغن زیتون پارساله نیز مورد تائید است که روغن زیتون تازه گرفته شده باید کمی استراحت کند تا خوراک بهتری داشته باشد و همچنین باید از خرید روغن زیتون 2 سال پیش و قبل از آن پرهیز کنید زیرا روغن زیتون تازه نهایتاً تا 2 سال به صورت خوراکی مصرف می‌شود و بعد از آن می‌توان به عنوان روغن زیتون مالشی استفاده‌های متعددی مانند ماساژ و ... انجام داد.

خرید روغن زیتون از فروشگاه اینترنتی زیتون 013 (با ضمانت اصالت)

بهترین زمان برای خرید روغن زیتون چه موقع است؟

فروشگاه زیتون 013 یکی از فروشگاه‌های معتبر اینترنتی است که با تجربه بیش از نیم قرن در این عرصه، روغن زیتون اصل رودبار و زیتون رودبار را به صورت اینترنتی و با ضمانت اصالت و مرجوعی به سرتاسر ایران ارسال می‌کند. این مجموعه که خود در شهرستان رودبار اقامت دارد، تمامی محصولات خود را از باغات زیتون خود در رودبار برداشت کرده و روغن گیری زیتون زیر نظر متخصصان این مجموعه انجام می‌گردد.

شما در هر کجای ایران که هستید می‌توانید با مراجعه به سایت زیتون 013 (www.olive013.ir) از این فروشگاه، روغن زیتون اصل رودبار و زیتون رودبار را با ضمانت اصالت و مرجوعی به صورت آنلاین سفارش داده و محصول را درب منزل تحویل بگیرید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.4 از 5 (7 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است