جزئیات و نحوه ثبت نام در سامانه تهران من

۴۶۹,۶۲۹
۸۳۸
۱۸۲
پنج شنبه, ۰۳ مرداد ۱۳۹۸ ۲۳:۳۶
سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری در تهران از دارندگان خودروی شخصی درخواست کرد قبل از ورود به محدوده‌های ترافیکی اول و دوم در سامانه تهران من ثبت نام کنند
جزئیات و نحوه ثبت نام در سامانه تهران من

ثبت نام در سایت تهران من

دلگرم : سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری در تهران اعلام کرد طرح ترافیک همانند سال گذشته در محدوده مرکزی شهر تهران اجرا می‌شود همچنین از ابتدای تیر ماه 98 طرح زوج یا فرد حذف خواهد شد و به‌جای آن، طرح کنترل آلودگی هوا در محدوده دوم (زوج یا فرد سابق) اجرا می‌شود.

ازاین‌رو، ضروری است کلیه دارندگان خودروهای شخصیِ ساکن تهران و همچنین ساکنان دیگر شهرها که با خودروی شخصی قصد سفر به تهران را دارند، قبل از ورود به محدوده‌های ترافیکی اول و دوم در سامانه «تهران من» به نشانی My.tehran.ir ثبت‌نام کرده باشند و حساب آن‌ها به میزان کافی، موجودی (شارژ) داشته باشد.

در سال 98 با هدف تشویق بیشتر شهروندان به قانون‌مداری و کاهش موارد اعمال جریمه، با هماهنگی پلیس محترم راهور ناجا، مهلت یک‌ماهه‌ای برای پرداخت عوارض طرح ترافیک و جلوگیری از جریمه در نظر گرفته‌ شده است.

بر این اساس، شهروندانی که با خودروی شخصی وارد محدوده طرح ترافیک شده‌اند اما در حساب خود موجودی کافی نداشته‌اند، یک ماه مهلت دارند که بدهی خود را پرداخت کنند تا در فهرست اعمال جریمه قرار نگیرند.

دارندگان خودروها برای دریافت هشدارِ مهلتِ یک‌ماهه از طریق پیامک و استفاده از این مهلت باید در سامانه ثبت‌نام کرده باشند؛ ثبت‌نام در سامانه «تهران من» و دریافت پیامک هشدار، رایگان است و هزینه‌ای برای شهروندان ندارد.

بیشتر بخوانید :

آموزش ویدیویی نحوه ثبت نام طرح ترافیک در سایت تهران من

راهنمای قدم به قدم ثبت نام در تهران من و خرید طرح ترافیک

توجه داشته باشید جهت ثبت نام در سامانه تهران من باید از طریق کامپیوتر و مرورگر Google Chrome استفاده کنید !

1. پس از واردکردن کد ملی و تاریخ تولد با مشاهده اطلاعات شناسنامه‌ای، نام کاربری و رمز عبور موردنظر خود را درج می‌کنند.

عضویت در سامانه تهران من
عضویت در سامانه تهران من

2. سپس از طریق پیامک، کد فعال‌سازی را دریافت می‌کنند و پس از واردکردن این کد، می‌توانند بانام کاربری و رمز عبور خود در قسمت «ورود» به پنل اصلی سایت دسترسی داشته باشند.

3. پس از واردکردن نام کاربری و رمز عبور وارد قسمتی می‌شوند که می‌توانند اطلاعات خودروی خود را با توجه به آنچه بر روی کارت خودرو نوشته‌شده است ثبت کنند.

ثبت خودرو در سامانه تهران من
ثبت خودرو در سامانه تهران من

4. پس از ثبت اطلاعات باید تصویر مدارک خودرو شامل کارت ماشین را نیز از قسمت مدارک ثبت نمائید.

5. برای هر روز تردد مبلغ 414,000 ریال را از بخش حساب شهروندی > افزایش اعتبار پرداخت کنید.

مبلغ پرداختی از بابت ثبت "درخواست انتخاب روز" برای ورود به محدوده‌ی طرح ترافیک، در حساب شما مسدود خواهد شد.

6. سپس از منو سمت راست بخش : خدمات طرح ترافیک > درخواست انتخاب روز را انتخاب کنید و روز و تعداد تردد را مشخص کنید تا مبلغ مورد نظر در نمایش داده شود و ثبت نهایی را کلیک کنید.

توجه داشته باشید ، به منظور ثبت "درخواست انتخاب روز" برای ورود به محدوده‌ی طرح ترافیک ، شما می‌‏بایست حتما یک خودروی غیر هیبریدی و غیر سهمیه ای تحت پوشش در حساب کاربری خود داشته باشید.

نحوه ثبت‌نام متقاضیان ورود به محدوده طرح ترافیک چگونه است؟

چنانچه اعتبار حساب شهروندی شما به اندازه باشد ، پیام ثبت درخواست به شما نمایش داده می شود و چند دقیقه بعد درخواست شما برای تردد فعال خواهد شد.

درخواست‏‌های ثبت ‏شده شما برای حساب شهروندی شما خواهد بود و محدود به پلاک خودرو نیست و به ترتیب و به طور خودکار برای اولین خودروی حساب شما که در محدوده طرح ترافیک وارد می‌‏شود، توسط سامانه تخصیص خواهد یافت.

بدیهی است در صورت ثبت چند درخواست مجوز ورود، هر یک از آن‏ها به ترتیب برای خودروهای تحت پوشش شما مورد استفاده واقع خواهد شد.

پایان اجرای طرح زوج و فرد

بر اساس مصوبات قانونی، از اول تیر ماه که اجرای طرح زوج یا فرد در تهران پایان می‌یابد و طرح محدوده کنترل آلودگی هوا جایگزین آن می‌شود، در هر فصل خودروهای پلاک تهران 20 روز (و خودروهای پلاک غیر تهران 15 روز) مجاز به تردد رایگان در محدوده دوم (زوج یا فرد سابق) هستند.

زوج یا فرد بودن پلاک خودروها نیز در تعیین روزهای مجاز اثری ندارد و ملاک، صرفاً تعداد روزهای ورود است.

عوارض تردد در این محدوده در روزهای فراتر از تعداد مجاز، نصف عوارض طرح ترافیک تعیین‌ شده است؛ طبعاً شمارش تعداد روزهای مجاز برای تردد رایگان در محدوده دوم (زوج یا فرد سابق) مشروط به آن است که ثبت‌نام در سامانه انجام‌شده باشد و از این‌ رو ضروری است همه دارندگان خودرو یک‌بار در سامانه ثبت‌نام کرده و مشخصات خودروی خود را وارد کرده باشند.

تخفیف هزینه‌های طرح ترافیک

در سال جاری، خودروهای کمتر آلاینده که معاینه فنی برتر دریافت کرده باشند، بیش از سال گذشته از تخفیفِ هزینه‌های طرح ترافیک برخوردار می‌شوند و میزان تخفیف برای این دسته از خودروها از 20 درصد به 25 درصد افزایش پیدا کرده است؛ خودروهای با عمر کمتر از چهار سال که الزامی به اخذ معاینه فنی عادی ندارند نیز برای برخورداری از تخفیف معاینه فنی برتر می‌توانند به مراکز صدور معاینه فنی مراجعه کنند.

همچنین برای نخستین بار در سال 98 ساکنان محدوده‌های ترافیکی که در سالیان اخیر محدودیت‌های تردد با خودرو برای آن‌ها مشکلاتی را ایجاد کرده بود، از امتیاز جدید و ویژه‌ای برخوردار شده‌اند که هزینه طرح ترافیک برای آن‌ها 50 درصد کمتر از دیگران است؛ امتیازی که سال قبل برای ساکنان محدوده در نظر گرفته‌شده بود (یک‌بار خروج رایگان قبل از ساعت 8:30 و یک‌بار ورود بعد از ساعت 17) نیز همچنان برقرار است.

ساکنان محدوده طرح ترافیک که سال گذشته برای برخورداری از امتیاز مذکور در سامانه «تهران من» ثبت‌نام کرده و مدارک خود را در دفاتر خدمات الکترونیک شهر به تأیید رسانده بودند (اگر در بخش سکونت آن‌ها تاریخ پایان سکونت درج نشده باشد) نیاز به ثبت‌نام مجدد به‌عنوان ساکن محدوده طرح ترافیک ندارند.

کسانی که قصد دارند از امتیازات سکونت در محدوده بهره‌مند شوند، کافی است پس از ثبت مشخصات محل سکونت خود به همراه مدارک (شامل سند یا اجاره‌نامه قانونی و فیش پرداخت عوارض نوسازی و پسماند) به دفاتر خدمات الکترونیک شهر مراجعه کنند.

ساکنان محدوده کنترل آلودگی هوا (زوج یا فرد سابق) نیز صرفاً برای عوارض مربوط به همان محدوده (روزهای مازاد بر تعداد مجاز) از امتیاز و تخفیف مذکور برخوردارند؛ این دسته از شهروندان، از هفته آینده می‌توانند پس از ثبت مشخصات در سامانه «تهران من» به دفاتر خدمات الکترونیک شهر مراجعه و مدارک مذکور را ارائه کنند تا سکونت آن‌ها در سامانه مورد تأیید قرار گیرد.

شهروندان محترم مطلع باشند؛ غیر از تأیید مدارک سکونتی که نیازمند مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک شهر است، کلیه اقدامات مربوط به طرح ترافیک عموم شهروندان به‌صورت غیرحضوری و در سامانه اینترنتی «تهران من» به نشانی My.tehran.ir انجام می‌گیرد و هیچ‌یک از مراحل ثبت‌نام، شارژ حساب و حتی حل مشکلات احتمالی نیاز به مراجعه حضوری نیست.

شماره تلفن پشتیبانی سایت تهران من

شماره تلفن 137 داخلی 5 نیز به‌صورت شبانه‌روزی پاسخگوی سؤالات شهروندان محترم است و به‌علاوه هرگونه اعتراض، نیاز به بررسی مجدد یا درخواست نیز داخل سایت تهران من در بخش «پشتیبانی» قابل اعلام و پیگیری است.

در صورت بروز هر گونه مشکل و یا برخورد با مانعی در این مسیر میتوانید با بخش پشتیبانی سایت تهران من تماس گرفته و رفع مشکل نمایید.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(838 امتیاز , میانگین: 3.7 از 5)  
 • برچسب ها:
 • سامانه تهران من
 • سایت تهران من
 • هزینه طرح ترافیک
 • پشتیبانی سایت تهران من

۱۸۲ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
 
ir
شبنم | ۳ روز پیش
از کج با ید فهمید چند روز از طرح استفاده شده و چند روز باقی مانده؟
۴
۳
 
 
ir
امید | ۴ روز پیش
بابا لااقل خروج از طرحو بیخیال شین. من نصف شب پرواز داشتم و خوابگاه توی انقلاب. مجبور شدم ماشینمو بذارم فرودگاه و کلی هزینه و کرایه بدم چرا که صبح میخواستم مرکز شهر کارمو انجام بدم و تا ساعت ۱۰ ماشینمو بردارم و برم. نه قصد استفاده از اونو داشتم و نه در ساعت پیک روز وارد طرح میشدم. خب حالا ادمه مسافر که خونه فامیلشون توی طرح هستش چه گناهی کرده؟
هلک و هلک دو تن ساکو ورداره راه بیوفته از پارکینگی بی در و پیکر در خارج طرح و بیاد داخل طرح و باز برگرده بره تا پای ماشین؟
خب بازم داره از وسیله ای استفاده میشه.
پس فقط معلومه درآمد مهمه واسه مسئولین شهرداری .
ماشالا پارکینگا هم که مسئولیتی در باب دزدیده شدن وسایل توی ماشین ندارن .
۳
۰
 
 
ir
امید | ۴ روز پیش
سلام
لطفا به اون عقل کلی که نرم افزار تهران من رو طراحی کرده بفرمایید تکلیف کسی که رمز و مشخصات یادش رفته چیه؟
نباید یه راهی برای بازیابی بذاره؟
الفبای برنامه هاست
۶
۱
 
 
ir
Jaan | ۵ روز پیش
بسه دیگه بخدا خسته شدیم برین از اینجا برین الهی روز خوش نبینین همینطور که زندگی مارو نابود کردین الهی نابود بشین دیگه برای راه رفتن تو شهرم وطنم جای که بدنیا آمدیم هم باید پول بدیم این پولها حرامه آخه چقدر آدم چقدر ماشین میریزن تو یک شهر بابا گنجایش نداره ترا بخدا برین یا پول بدین امکانات بدین ما بریم من که توان رفتن ندارم چکار باید بکنم
۲
۱
 
 
ir
رقیه اقبال | ۱ هفته پیش
این بهترین برنامه است برای کنترل آلودگی هوا.
۰
۵
 
 
ir
پیمان یاراحمدی | ۱ هفته پیش
عالی خیلیم خوبه زمانشو بیشترکنن روزاشم همینطور
۰
۵
 
 
ir
محمدجواد تقی زاده | ۱ هفته پیش
هیچ دیدی گاهی ندارم بازم هیچ دیدگاهی ندارم
۱
۰
 
 
ir
محمدرضا شاهمرادی | ۱ هفته پیش
فقط دنبال پول در اوردین بد بختی مث ما باید از شیش صب جون بکنه واسه 70یا 80 تومن بمونه این طرح خیلیم هوا رو بدتر الوده کرده با چشم معلومه دوما اتوبانایی مثل همتو نیایش هروز ترافیک بدتری داره ی لقمه نون مردمه بدبختم بریدین لعنت ب این همه فسادو لعنت ب اون ادم عوضی ک زیر کولر گازی نشسته تو کله تهران باماخونه ی میلیاردی و ماشین میلیاردیش ک راننده ام داره پولم داره میشینه اورت ناشتا میده واسه ما بدبخت بیچارها لعنت ب این تصمیماتون ک بدون نظر مردمه .
۸
۰
 
 
ir
محمد | ۱ هفته پیش
واقعا گندش این دولت درآورده به خودش که میرسه حق و حقوق ما معلمین را یکسال به یکسال پرداخت نمیکندآن وقت تا یکهفته پرداخت پول برق یا تلفن عقب می افته سریع قطع میکنند واقعا کدام دولت اینهمه ظلمی را که دولت روحانی به ملت ایران روا میدارد انجام میدهد؟ جدیدا هم که طرحهای آبکی یه روز کارت سوخت را لغو میکند دوباره وضع میکند حالاهم با این طرحهای تهران ان که گند زده به تهران
۵
۰
 
 
ir
پ.ن.پ | ۱ هفته پیش
ای بابا ،چیش بده ،اگه خوب دقت کنیم تواین مدت میزان اشتغال زایی نسبت به دوره های قبل خیلی رفته بالا. هههممممه سر کاریم.کسی دیگه دغدغه نداره
۳
۰
 
 
ir
حسین | ۱ هفته پیش
سلام.من ثبت نام کردم درتهران من.وحسابم روشارژ کردم ولی اصلا مشخص نیست ایا همین کفایت میکنه ودیگه نیازی به خریدطرح ترافیک نیست.
۱
۱
 
 
ro
ساکن محدوده | ۱ هفته پیش
سلام تعدادی از دوستان این طرح مزخرف را مصوبه مجلس تلقی کردند این طرح تحفه شهرداری و مصوبه شورای شهر لیبرال مسلک است وقتی خودمون لیستی این مرفهین را فرستادیم شورا باید فکر این هم میکردیم اینا سال۸۰ خودشون را نشون داده بودند که آشغال ها مدتها جمع نمی شد.قبلا بابت هر مشکلی توی محل به ۱۳۷ زنگ میزدم همان روز تماس می گرفتند ولی الان کوچه ما هفته ای یک بار نظافت میشه هر چی زنگ میزنیم فقط میگن ثبت کردیم.
۳
۰
 
 
ir
حامد | ۱ هفته پیش
آقا من اصلا منزلم کرجه تهران بیا هم نیستم بدهی عوارض ورود به طرح دیگه از کجا دراومد . زنگ زدم کارشناس میگم توضیح قانع کننده بدید میگه اشتباه شده میگم کل ماشینارو اینجوری جریمه کردید میگه همه اشتباه شده . بیخیال باوووو خودتونین جیب مردم میزنید . صد رحمت به اون قاچاقچی و دزد
۲
۰
 
 
ir
ابوالفضل کتابچی | ۱ هفته پیش
تهران من یک چیز مسخره ای است هر فصلی 20 روز ماشین بیاورند ولی عوارض را سالیانه بگیرند این حکومت عدل علیست یا زمان برای ثبت نام بیشتر میگذاشتید
۱
۰
 
 
ir
فرشاد عسگری | ۱ هفته پیش
ایا روز های فردم میشود تردد داشت من زوجم یا نه فقط زوج ایا تو طرح ترافیکم ازادیم بریم یا نه
۰
۰
 
 
ir
محسن | ۱ هفته پیش
خیلی مزخرف هستید باین طرح جیب مردم بدبخت فلک زده را خالی میکنید
۲
۰
 
 
ir
مهدی اسدی | ۱ هفته پیش
تحریم تمام کم بودای کشور رو داریم تحمل میکنیم امروز طرح زوج و فرد فردا گرفتن کارت سوخت پس فردا سهمیه بندی بنزین پس اون فردا بشینیم تو خونه سنگین تریم
من توی این چند روز با ماشین کار کردم تمامش شد کمیسیون و جریمه راهنمایی من شخصا ممنونم از اینکه اینقدر به فکر سلامتی ما هستین بخاطر همین بفرمائید بشینیم خونه خیال همه راحت بشه
میترسم چهار روز دیگه بگن طرح خونه نشینی گذاشتیم
براتون برای نشستن تو حال خونه باید ثبت نام کنید اطاق خواب فعلا نیازی نداره
۱۳
۰
 
 
ir
دادا | ۲ هفته پیش
شهرداری و ابتکار تولید پول از منابع عمومی . اینا به شیطونم درس میدن بخدا . اگه الودگی هست ببندین در اون کارخونه فسادو که عامل اصلی خودشه ماشیناتون استاندارد نیست دود تولید میکنه بما چه ربطی داره . شده حکایت ملا نصرالدین به خر زورش نمیرسه خر سوارو میزنه
۱۰
۰
 
 
ir
مجتبی قاسم زاده | ۲ هفته پیش
با سلام خدمت همه مردم ایران من خود تعجب از این دارم چه مشکلی وجود داره همش مگن الودگی هوا ولی هیچ اقدام نیست خواهش من این است به جای حرف تولید خودرو برقی کلید بخورد تا هوا الوده نشود اگر صلیقه ما از بعضی کشورها منفی است ولی میتوان از تجربه انها برای نجات مردم از الودگیرا انتخاب کرد
۴
۱
 
 
ir
شهرام | ۲ هفته پیش
من الان ثبت نام کردم میگه 101 هزار تومان بدهی دارم کسی میدونه چرا؟ والا خودم نمیدونم این بدهی چیه؟
۶
۲
 
 
ir
Majid | ۲ هفته پیش
خدا ازتون نگذره این چه طرح مزخرفیه تواین گرونی درآمد من از کارکردن با ماشین تامین میشد الان چیکار کنم بااین وضعیت خودتون زیر کولر گازی نشستید طرح میدید
۲۰
۰
 
 
ir
شیر پاک خورده | ۲ هفته پیش
خوب اینا که اینقدر مجهزند ، دیگه نیاز به ثبت نام ندارند
می تونن هر وقت هر پلاکی بیش از حد مجاز وارد طرح شد بعد از هر فصل جریمه کنن
اینهمه قرتی بازی برای چی؟
منی که موبایل ندارم چیکار کنم؟
لعنت الله علی القوم الطالمین و الضالین
۱۷
۰
پاسخ ها:
  ae
  Maryam M | ۱ هفته پیش
  منهم کاملا مخالف این طرح ناقص و حساب نشده(طبق معمول!) هستم. فقط برای جذب پول اینکارو کردن. ضمنا دوستان بدانند که فقط با کامپیوتر و از طریق گوگل کروم میتوان ثبت نام کرد.
  یک سوال از سایت دارم؛ چرا وقتی روی علامت موافق کلیک میکنم چند شماره کم یا زیاد میشود؟
  ۵
  ۰
 
 
ir
ارش | ۲ هفته پیش
سلام خدالعنتشون کنه با این طرحی که گذاشتن اول میان میگن برای الودگی هوا یه طرحی میزاریم که هوا الوده نشه بعد میگن طرح و پولی کردن این مملکت ما بهتر از این نمیشه حرف از پول بیاد وسط هوای تهران دیگه الوده نمیشه اینا همه چرت مارو ساده گیر اوردن فقط بلدن پول تیغ بزنن از مردم همین .بجای اینکه بیان مشکلات مردم و کمتر کنن اینا سعی میکنن مشکلات مردم و بیشتر کنن به فکر مردم که نیستن به فکر جیب خودشون هستن فقط
۱۳
۰
 
 
ir
Sina | ۲ هفته پیش
تو کدوم کشور دیدید که طرح آلودگی هوا اجراع شه که تو ایران اجراع میشه بنزینتون بده که هوا آلوده میشه این همه آپارتمان رو هم ساختن باعث شده اون شهرداری باید فکر اینجاشو میکرد ملت اسیر کرده
۱۶
۰
 
 
ir
مهدی | ۲ هفته پیش
خدا لعنت کنه همه قانون گزار های مارو ب.هیچ تصمیمی که به نفعه مردم باشه نمیگیرن و فقط یجور میخان از مردم پول بگیرن به عبارتی راه زن قانونی شدن من و امسال من عوارض و مالیات کامل پایتخت رو میدیم ولی برای تردد باید پول اضافه پرداخت کنیم این دزدی هست که متاسفانه این غیر شرعی هست من رفتم برای ثبت نام برای اینکه خونم تو طرح هست بهم میگن عوارض خونه سالی که هنوز تموم نشده رو باید بدی یه مبلغ جریمه که اصلا وجود نداره رو به زور میخان بگیرن و عوارض کامل سالی که هنوز به پایان نرسیده خودرو رو یعنی توف تو زات کثیفتون که مردمو فقط گرفتار کردید دزد های سر گردنه ولی در همیشه رو یه پاشنه نمیچرخه نوبت به سولدابه کشیدن شما عوامل شهرداری میرسه مطما باشید .
۱۸
۰
 
 
us
رحیم | ۳ هفته پیش
سلام..بالاخره موفق به ثبت نام شدم ولی میگه97000تومان بدهی دارم.چرا؟؟؟
۴
۱
 
 
ir
میرکلام‌ صفری | ۳ هفته پیش
عالی است بسیار کارخوبی است
۰
۱۷
 
 
ro
خیر سرم شهروندم | ۳ هفته پیش
بدتر از اینا حقمونه! اعتراض الکیم نکنید
۷
۳
 
 
ir
لطفعلی پور | ۳ هفته پیش
سلام بسیار طرح بدی میباشد هدفتان فقط پر کردن حساب شهرداری میباشد اگر چنانچه همزمان 1000تا ماشین پول به حساب بریزند برای ورود به منطقه طرح ترافیک هوا الوده نمیشه با این کار نفرت در دل مردم ایجاد کردید واتوبانهای همت وامام علی ترافیک شدید شده است
۱۴
۰
 
 
ir
رضا سخائی | ۳ هفته پیش
خوب قبول ! میخوام با موبایلم برم سایت ثبت نام کنم آخرین مرحله میگه اطلاعات نامعتبر ۵۰ بار چک کردم دوراره همینو میگه. کلافه شدم دیگه . ۱۳۷ هم زنگ میزنم میگه برو از کافی نت ثبت نام کن. اینم شد دولت الکترونیک آخه ؟! اگه راهش اینه اسمش رو بزارین دولت الکترو کافی نت.
تهران از چشمم افتاد.
۱۳
۰
 
 
ir
طه | ۳ هفته پیش
سلام ببخشید میخواستم بدونم اگه در تهران من ثبت نام نکنیم جریمه میشیم یا نه و اینکه ثبت نام نکنیم اصلا نمی تونیم تو طرح بریم ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
۷
۴
 
 
ir
واحد غلامی | ۳ هفته پیش
خیلی فکر خوبی بود که بار ترافیکی حکیم رو خالی کردید روی اتوبان همت قبلا از شرق تا غرب اتوبات همت رو ساعت 7 بعد از ظهر تو 50 دقیقه می رفیتم اونهم تو تابستان و مدارس هم تعطیل است الان دقیقا یک ساعت و نیم طول میکشه مدارس هم تعطیل است
۱۰
۰
 
 
ir
علی | ۳ هفته پیش
ازروزی که طرح کذایی برقرارشده اتوبانهای همت وامام علی کلا قفل شده انصافاتوی اتاق فکرشمایه مشت دیوانه وعقده ای نشستند.انصاف ومروت هم خوب چیزیه که شماندارید.
۱۴
۰
 
 
ir
م پ | ۳ هفته پیش
چیه بابا این مسخره بازیا،همون قبلی خوب بود دیگه،فقط به فکر جیب خودشون هستن نه آسایش مردم
۱۴
۰
 
 
ir
هادی جعفرپوریان | ۳ هفته پیش
خیلی طرح مزخرفیه!
طرحی که موجب آزار شهروندان شده است.
متاسفانه شهرداری تهران فقط به فکر درآمد بیشتره نه آسایش مردم.
۱۲
۰
 
 
us
محمد كاشانپور | ۴ هفته پیش
طرح ترافيك زوج وفرد قبلي بهتر بود با اين طرح مردم سردرگم شده اندوهمه مسير خودرا از خارج طرح انتخاب كرده درنتيجه همت وحكيم وبقيه شلوغ تر شده است راه يك ساعته را ١/٥ ساعت طول كشيد هنوزهم مردم ثبت نام نكرده اند
۹
۰
 
 
ir
پژو | ۴ هفته پیش
نازی آباد خانی آباد اکبر آباد نواب آزادکان
۱
۱
 
 
ir
سلام | ۴ هفته پیش
آقا ما تا مرحله دوم پیش میریم ولی میگه هیچ رکوردی یافت نشد راهنمایی کنید
۲
۰
 
 
ir
سیدمنصورافضلی | ۴ هفته پیش
خیلی طره خوبی است بايداجراشود
۱
۱۵
 
 
ir
شهروند | ۴ هفته پیش
من یه پراید دارم یکی برام حساب میکنه که چند روز یا ماه بگردم تو طرح ترافیک بعدش ماشین و به جای حق رفت و امدم بزارم برم
۵
۰
 
 
ir
جانباز | ۴ هفته پیش
ولی کله‌‌مندحق‌ ملت خوب این راهش نیست ملت ازشما آب و برق که امام گفت‌‌ مجانی نخواستند این چه‌کاریست ،،؟؟؟؟
۱۰
۰
 
 
ir
نادی | ۱ ماه پیش
این طرح هم به نفع قشر مرفه چون اونیکه پول داره راحت وارد طرح میشه وهوارو اجازه داره که آلوده کنه ولی اونکه پول نداره باید وایسه توگرما وسرما تاماشین گیرش بیاد وهزینه سنگین کرایه هارو هم از جیب خالیش بده.نمیدونک دولت تاکی وکجا مردم رو میخواد بدوشه .واقعا کیسیر میشن وکی دست از سرمون برمیدارن.
۹
۰
 
 
ir
سید علی ونکی | ۱ ماه پیش
1_درک و اجرای این نوع قوانین و مقررات که لازمه اش دانستن و داشتن اطلاعات کامپیوتری و..برای اکثریت قابل درک و اجرا نیست . خصوصا افراد مسن. کم سواد. وطبقه محروم جامعه. 2_ایکاش این طرح شامل همه مناطق خصوصا مناطق مرفه 1 .2 .3 ...هم میشد...نه فقط برای محرومان..
۸
۰
 
 
ir
محمد | ۱ ماه پیش
تعداد ....... بیشترکنیدکه توصف واینستیم
۶
۰
 
 
ir
hamid | ۱ ماه پیش
متآسفانه طرح ها حالت اظطرار و موقت و به هیچ وجه ریشه ای نیست و فکر کامل و دارای رشد و توسعه یافته در پیکر و تفکر دولت وجود ندارد بدیهی است چرا ؟
چون شایسته سالاری نیست و بجایش باند و جذب افراد موجه و اونهم بیشتر ریا و اداست و ادعاست که از چندی هم با تشکیل باند و پول و شویی و اختلاس جبران مکافات و مزد ریا کاریشو جبران میکنه و.............. آلاخرامر چه خواهد شد ....... ؟
۵
۰
 
 
ir
رضا یساره دار | ۱ ماه پیش
نظر اینجانب این است که طرح خوبی میباشد
۱
۱۶
 
 
ir
اسداله کرمی | ۱ ماه پیش
میگم برا نفس کشیدن هم کنتور بزارین.بعضی ها خیلی اکسیژن مصرف میکنن .درآمد خوبی داره خرج شهرداری هم در میاد.
۱۷
۰
 
 
ir
hosein | ۱ ماه پیش
مردم همه ناراضین ولی بازم رفتن ثبت نام کردن ه عجیب مردمی هستیم ما
۷
۱
پاسخ ها:
  ir
  جواد | ۴ هفته پیش
  خوب بین بد و بدتر بد و باید انتخاب کرد
  ۱
  ۴
 
 
ir
mostafa.ghadiri | ۱ ماه پیش
رمز عبور فراموش کردم
۰
۰
پاسخ کارشناس:
از بخش دریافت رمز عبور درخواست بدید به تلفن همراه شما ارسال میشه.
 
 
ir
سعید | ۱ ماه پیش
این چه طرحیه اخه کدو مسول ..... این طرح و داد . مسخره است . مملکت نیست که
۱۰
۰
 
 
ir
سعید | ۱ ماه پیش
واقعا دزدی به شکل روز هستش . مردم هم که ......
۱۲
۰
 
 
ir
روح اله | ۱ ماه پیش
واقعا کسی هست تو این مملکت به فکر مردم باشه
یا فقط به فکر ضرر زدن به مردم که انگار نوکرشونن ... کسیکه میگه راضیم خودشو جای اونایی بزاره که تو طرح زندگی میکنن که انگار گناه کردن
۸
۰
 
 
ir
مرتضی | ۱ ماه پیش
طرح خوبیه ،اما به شرطی که:
۱ ) پولی نباشه که هست ،پس مال پول داراست
۲) خیابان پر از اتوبوس و مترو باشه ، که نیست
۳) راه مخصوص دوچرخه درست کنید و حمایت کنید ،که انجام نمی‌دهید
۴) موتورسیکلت با کیفیت وارد کنید و در خدمت مردم بذارید ، که نه تنها وارد نمیکنید بلکه موتورسیکلت رو توقیف میکنید تا مردم خودرو از دوشرکت خودتون بخرند.
۵) خودرو با کیفیت بذارید بدون عوارض وارد بشه ،که رویا شده واسه مردم ،که ابدا نمیذارید.
۶) بنزین خوب پخش کنید، که قدرتشو ندارید
در نهایت کسی ماشین شخصی سوار نمیشه اونوقت تا شما پول بگیرید.
در کل نوبت اجرای طرح زوج و فرد توسط مردم بر علیه مسئولین یه روز خواهد رسید.
۱۵
۱
پاسخ ها:
  ir
  منصوری | ۳ هفته پیش
  بسیاردقیق و منطقی بیان کردید.عالی
  ۵
  ۰
 
 
eu
r.s | ۱ ماه پیش
هوای پاک بهانه است مسئله خر ملا است بابا دین و ایمان که ندارید حداقل صداقت داشته باشید به مردم بگویید قضیه درآمده
۱۰
۰
 
 
ir
صبوری | ۱ ماه پیش
اصلا طرح جالبی نیست!! من ساکن محدوده طرح ترافیک هستم محله منیریه و منزل پدری ما اونجا هست و ما هم در منزل پدرم زندگی میکنیم ولی ما نمیتونیم پلاک ماشینمون رو ثبت کنیم چون فقط یک پلاک میشه ثبت کرد و اول ماشین پدرم ثبت شد و الان ما بچه ها دیگه نمیتونیم ثبت کنیم و میگن برای هر سند فقط یک ماشین میشه ثبت کرد!! آخه این چه کاری هست ما چیکار کنیم وقتی خونمون اونجاس برای چی باید جریمه بشیم حداقل اگر هم میخواین طرحی رو اجرا کنید درست مدیریت کنید اینجوری همه چیز به نفع شما هست و در ضمن این طرح هیچ کمکی به آلودگی هوا نمیکنه تنها چیزی که من از این طرح فهمیدم این هست که فقط میخواین یه راهی بذارین برای پول گرفتن از مردم!!! طرح قبلی که برای ورود به طرح ترافیک باید طرح میخریدیم خیلی بهتر بود خودمون میدونستیم که باید مثل عوارضی پول بدیم تا بریم خونمون ولی الان واقعا بد شده. در مجموع ملاک پول گرفتن هست نه چاره ای برای آلودگی هوا......
۵
۰
پاسخ ها:
  ir
  مسعود | ۱ ماه پیش
  اگراین طرح آلودگی هوا روکاهش میده پس باید به هر نحوی شده ماشین نباید تومحدوده بیاد پس چه جوری پول میدی وارد طرح میشی فقط وفقط تلکه کردن به مردم این طرح مسولین به مردم کمک کنید این مردم مظلومن هرخونه ای که میبینید یک شهید داده یا جانباز به خداقسم یه روزی آه مردم دامنگیرتون میشه
  ۵
  ۰
 
 
ir
محسن | ۱ ماه پیش
با تشکر از تمام دستاندرکاران این طرح مهم من از طرف همه همکاران تاکسی خودواز طرفتمام بچهای تهران واز طرف تمام بچهای بیگناه واز طرف تمام موجودات زنده این شهر ودنیا از شما کمال تشکر رادارم وداریم وخداوند همیشه یارو یاور شما باشد با ارزوی سلامتی برای همه ملت ایران
۱
۹
پاسخ ها:
  ir
  زززززز | ۲ هفته پیش
  لطفا فقط از جانب خودتون پاچه خواری کنید ساندیس خور یه نگاه به کامنتها بنداز
  ۱۰
  ۰
 
 
ir
کریم میراخورلو | ۱ ماه پیش
از جانبازان میباشم تا کنون طرح ترافیک داشتم اما الان بنیاد طرح ترافیک نمیدهد ومیگوید باید پلاک مخصوص داشته باشی لذا الان مشکل اینجاست که خودرباید به نام جانباز باشد
۱
۰
 
 
ir
اصغرحقیقت | ۱ ماه پیش
هرچه سعی کردم ثبت نام برای خودرو37ب132تهرا
ن11 انجام دهم موفق نشدم،من رایاری کنید
۰
۰
 
 
ir
Jamil | ۱ ماه پیش
شمافقط داریدبه قشرمحروم وضعیف جامعه فشار می آوریدآیاشمال شهرجزو تهران نیست آیاماشینهای آنها آلودگی نداره میتونیداونجاروه
م زوج وفردکنید؟؟؟؟
نه چون خودشماهاوکس وکارتون اونجا زندگی میکنید
۳
۰
 
 
ir
Jamil | ۱ ماه پیش
طرح آلودگی هواغیرکارشناسان
ه است وفقط آزارواذیت مردمی که دراین محدوده زندگی میکنن رودربر میگیره
آقایان کارشناس ومسئول شمال تهران جزئ تهران نیست آیاوجودش روداریداونجاروه
م زوج وفردکنید
نه
۳
۰
 
 
ir
بی نام | ۱ ماه پیش
خدا لعنت کند کسی را که باعث شد در این مملکت دزدی و دروغ رواج پیدا کنه بیشرفی که طرح دادی برای کاهش آلودگی بی پدر اگه واقعا دلت برای مردم میسوزه و دم ازهوای سالم میزنی باید تصویب می کردی هر کسی فقط 20 روز توی فصل باید تردد کنه مازاد بر اون 20 روز رو به هیچ وجه حق تردد با وسیله شخصی را ندارید مگر با وسیله عمومی تا ببینی هوا چقدر سالم میشه . نه اینکه مازاد بر 20 روز رو پول بگیری پس دیدی که کیسه دوختید برای چاپیدن ودزدی نافتون رو با دروغ دقلکاری بستن خدا از شمایی که توی مجلس نشستید وهر قانونی رو که به نفع خودتون هست تصویب میکنید نگذرد ریشه تون بخشکه
۸
۰
 
 
ro
Mo30 | ۱ ماه پیش
سلام به ملت بی فکر وتقلید کار من هم خودم مالک وسیله نقلیه هستم ومثل تمام مالکین ناراضی هستم از تمام این طرح ها ولی باید خدمت تمام هموطنان عرض کنم خود کرده را تدبیر نیست ما خودمون اجازه هر کاری رو میدیم که بر سرمان بیارن در چین طرح گرانی بنزین اجرا شدتمام ملتش با خودرو درون خیابان ها تردد داشتن تا پایان سوختشون وبعد خودرو هارو رها کردند و رفتندودولت را منصرف کردن این رو میگن ملت و گرفتن حق ولی ما اول میریم توی صف های پمپ بنزین حقمونه آقایون و خانم ها
۵
۰
 
 
برنامه مفید وراحت برای استفاده بهتر با کیفیت بالاتر برای پرداخت عوارض
۱
۳
 
 
برای پرداخت اسان عوارض خودرو
۰
۲
 
 
انجام کار روزانه وپرداخت عوارض خودرو
۰
۲
 
 
ir
11 | ۱ ماه پیش
بسیار هم طرح خوبیه،مردم تن پرور تهران بهتره بیشتر از حمل و نقل عمومی و پیاده روی استفاده کنند تا هم شهر تمیز تر بمونه هم شکم های چند طبقه کمتری رو شاهدش باشیم.کل دنیا هم همینه استفاده از خودروی شخصی هزینه بره و مردم باید به خودشون فشار بیشتری بیارند.ملت ایرانم که کلا تن پرور و عادت به مفت خوری و راحت طلبی دارند در نتیجه همیشه از طرح های درست نالان هستند و روبه گفتن چرندیات میارند
۰
۷
پاسخ ها:
  ir
  بینام | ۲ هفته پیش
  خانم یا اقای 11 اگر بعد از بیست تردد در یک فصل اجازه تردد نمیدادند حق با شما و این طرح بود مسئله اینه که بعدش شما میتونی پول بدی هوا رو الوده کنی حالا کی کیسه دوخته؟
  ۷
  ۰
 
 
ir
امین | ۱ ماه پیش
الملک یبقی مع الکفر ولا یبقی مع الظلم. حکومت با کفر باقی میمونه اما با ظلم نه. این سخن پیامبر هست. من نمی دونم تکلیف حکومت کفر و ظلم چیه تا کی باقی میمونه
۶
۰
 
 
ir
اسماعیل | ۱ ماه پیش
عالی خوبه ممنونم از شما
۰
۳
 
 
ir
پژو | ۱ ماه پیش
تهران
عبدل آباد
شرییتی
خانی آباد
۰
۱
 
 
ir
امیر | ۱ ماه پیش
فقط خدا لعنتتون کنه چرا تو این همه گرفتاریا بجای اینکه مددی برای مردم باشین بیشتر دارین با اعصابمون بازی میکنید مگه شماها همون نماینده های مردم نیستین شماها همتون دزدین مگه کار یا امتیازی به ما دادین که عوارضشو میخواین مجدد خدا لعنتتون کنه
۶
۰
 
 
ir
محمود | ۱ ماه پیش
شما دیگه جچور جونورهایی هستید ما از بدبختی به فرقون های داخلی میگیم ماشین اگه مردید با خودرو سازان در بیفتید تا ماشین سالم و ارزان تحویل بدهند
۳
۰
 
 
ir
۱۲۳ | ۱ ماه پیش
سلام. ازدولت مردان گرفته تا مجلس وشورا ازمامردم نیستند، یه سری چپاولگر اومدن در راس کار... چه بگویم که تکرارمکررات است وآنکه باید بشنود کر است.
۴
۰
 
 
امید وارم که خوب باشه
۰
۲
 
 
ir
کریم | ۱ ماه پیش
خب این طرح هم انجام شد شما فکر کنید درست هم هست حالا منکه تو طرح دوم دارم زندگی می کنم واین طرح رو اجباری باید قبول کنم ایا مسئولی پیدا میشه بیمه ماشین منم سه ماه بیست روز حساب کنه چرا باید بیمه کامل باشه معاینه کامل باشه عوارض سالیانه باشه ولی روزهای مجاز استفاده از ماشین ۸۰روز در سال باشه
۳
۰
 
 
ir
سعیدیان | ۱ ماه پیش
من در مرحله ثبت خودرو با این جمله مواجه شدم که "این پلاک توسط فرد دیگری ثبت شده است". اخه چجوری ممکنه ؟ پلاک ماشین به اسم خودمه . کسی می دونه باید چکار کنم. ؟
۱
۰
پاسخ ها:
  ir
  مجید | ۱ ماه پیش
  خب شما هم یک پلاک دیگه رو ثبت کن خخخ
  بنده خدا شانس بهت رو کرده پلاک ماشینت ثبت شده برو حالش رو ببر
  ۲
  ۰
 
 
ir
123 | ۱ ماه پیش
سلام تورو خدا فکر ما قشر ضعیف خانواده و سرپرست خانواده هم بکنید من خودم یک زن سرپرست خانواده هستم لااقل با پرایدم میرفتم مسافرکشی خرجی بچه هامو در می آوردم چرا انقدر با اعصاب این مردم بدبخت و بخت برگشته بازی می کنید خداشاهده باید جواب بدین بعدا نگین چرا بدنمون غده سرطانی درآورد همه اینها از دعای بد مردم.
۴
۰
 
 
ir
x4 | ۱ ماه پیش
والا به همان خدایی که همتون می پرستید من کامنتها رو می خونم کسی از این طرح غیرکارشناسی راضی نیست و همه بر این نظرن که فقط هدف چاپیدن جیب مردم هست خوب عزیزان همه با هم نرید ثبت نام کنید اعتراض کنید تا صداتون رو بشنون خدا می دونه کدوم اقا زاده پول کم اورده که الان این طرح اجباری ناکارآمد رو گذاشته
۵
۰
 
 
ir
حمیده قلعه بان | ۱ ماه پیش
خیلی مزخرفه فقط دنبال چاپیدن مردمن
۳
۰
 
 
ir
hamid | ۱ ماه پیش
واقعا بایدتشکرکردازتم
امی کسانی که این طرحهای عالی وکارشناسی شده روبه اجرادرمی آورندخدایی شیرمادرتون حلالتون که اگه یه سرسوزن مغز داشتیدبایدتعجب میکردیم گل بود و به سبزه نیز آراسته شددمه همتون گرم ازاونایی که طرح روخلاقانه دادن تاتمامی کسایی که به اجرا درمیارن خسته نباشن
۳
۰
 
 
ir
شاهین | ۱ ماه پیش
این یک نوع دزدی در روز روشن است شماره تماس پشتیبانی تهران من رامیگیریم یکسره بوق اشغال میزنه .138.برنامه تهران من کلا اشتباه است چون داخل سایت ثبت نام می کنی رمز جدید با موفقیت ثبت میشه.وقتی واردنرم افزار می شی پیغام میده نام ورمزاشتباه کسی هم جواب گو نیست.
۲
۰
پاسخ ها:
  ir
  n | ۱ ماه پیش
  چون به حرف کوچک و بزرگ حساس است
  ۰
  ۰
 
 
ir
سید اکبر خادم | ۱ ماه پیش
این طرح بدونه ثبت نام بهتر بود همانطور که ورود و خروج پلاکهای ثبت شده را انجام میدهید اینکار را برای همه میکردید چون خیلی از افراد از تین طرح آگاه نیستندو متاسفانه راهنمایی رانندگی اینکار راجهت اخذ عوارض کرده چون کفگیر ته دیگ خورده
۲
۰
پاسخ ها:
  ir
  احمد | ۱ ماه پیش
  این طرح شهرداری بوده و ربطی به راهور نداره و راهور مخالفت کرده اما زورش نرسیده به آقایون و...‌‌‌‌ فاتحه
  ۱
  ۰
  ir
  شیر پاک خورده | ۲ هفته پیش
  بسیار عالی فرمودید مثلا من که موبایل ندارم و حالم از موبایل به هم میخوره چه جوری ثبت نام کنم
  فقط قبلا می رفتم تو شهر کمی به ضعفا بی منت و خواسته کمک می کردم حالا برام رفع تکلیف شد
  اینها می تونستن ورود و خروج خودرو ها را کنترل کرده و مازاد آنرا جریمه کنن
  ۱
  ۰
 
 
ir
بی پول | ۱ ماه پیش
این طرح یعنی تهران مال آدمهای پولداره پول بده هوا رو آلوده کن پول نداری خط 11
۳
۱
پاسخ ها:
  fr
  حبیب | ۱ ماه پیش
  آخه بی ناموسا این چجور فکریه.من یه الوپیکم با این طرح دیگه چیش میمونه.بابا یه فکر ریشه ای بکنید نه اینکه هی درمان موضعی بدید فقط فکر سرکیسه کردن مردمید.خدای محمد کنه تو همین دنیا زمین گیر بشید.
  ۳
  ۰
  ir
  احمد | ۱ ماه پیش
  الهی آآآمییییین زمین گیر شدن هم براشون کمه.
  ۳
  ۰
 
 
این طرح ترافیکارو بر دارید .هیچ کمکی به ترافیک نمیکنه.اگر به فکر سلامتی روان شهروندان هستین این کارو نکنین واقعا استرس اوره، مردم هزار گرفتاری دارن دیگه چقدر نگران جریمه شدن باشیم؟ قبلا روزا ی زوج و فرد بود ۱۵ روز در ماه میتونستیم بریم به کارامون برسیم الان شده ۷ روز. تورو خدا طرح ترافیکهارو کلا بردارید
۰
۰
 
 
ب نظرمن الودگی هوا وترافیک بیشترمیشه
۰
۰
 
 
ro
داریوش | ۱ ماه پیش
سلام فقط روز به روز برای مردم بااین طرحها بدون برنامه تون مشکل درست میکنید میخاین طرح نفس کشیدنم بزارید پول خوبی توشه کلی اشتغال ایجاد میکنه
۱
۰
پاسخ ها:
  ir
  احمد | ۱ ماه پیش
  دمت گرم منم موافقم بنظر من هم وقتی تو خیابون راه میریم یه قدم شمار هم بدن تا بابت قدمهامون هم عوارض بگیرن ثواب داره.....
  ۳
  ۰
 
 
ro
سامي | ۱ ماه پیش
هيچ فرقي نداره با پول طرح ميخري ميري تو طرح اين دولت فكر كرده ملت خَرن بابا از همه جا داريد پول در مياريد ...
۲
۰
 
 
ir
حمیدرضا محسنی | ۱ ماه پیش
باتشکر از برنامه خوبتون
۱
۰
 
 
ir
غلامرضااقاحسینی | ۱ ماه پیش
خوب است فقط به جای ۲۰روز۳۰روزبود بهتر بود
۰
۱
 
 
ir
رضا محمدی | ۱ ماه پیش
تلفن 137 داخلی 5 اصلا جواب گو نیست خوبه از طریق صدا و سیما به رانندگان اموزش داده بشه
۱
۰
 
 
ir
محسن ذهبی | ۱ ماه پیش
درود
صادقانه عرض کنم. اگر واقعا هدف از این طرح جلوگیری از آلودگی هواست. جایه تشکر و قدر دانی داره. ولی اگر بحث کسب و در آمد و چاپیدن مردم مفلس به شکل دیگست که احتمال دومی بیشتره 10برابرش رو خرج فرار از ایران کنند. چون بی وجدانا اصلا به فکر مردمی که از نداری به بیچارگی افتادن نیستند.
۲
۰
 
 
ir
سعید محمد بیگی | ۱ ماه پیش
ممنون ازتهران من اگر همه ثبت نام کند تاثیر کزار خواهد شد
۰
۱
پاسخ ها:
  ir
  مرجان | ۲ هفته پیش
  كساني كه موافق اين طرح هستن بهتر هست ي سري به خدمات الكترونيك دولت بزنن و مبلغ عوارض خود را مشاهده كنند تا ديگه حمايت نكنند . اين طرح فقط پوسازي واسه شهرداري 'هست و خالي كردن جيب مردم مظلوم
  ۲
  ۰
 
 
ir
مریم | ۱ ماه پیش
تو رو خدا این طرح ترافیکارو بر دارید .هیچ کمکی به ترافیک نمیکنه.اگر به فکر سلامتی روان شهروندان هستین این کارو نکنین واقعا استرس اوره، مردم هزار گرفتاری دارن دیگه چقدر نگران جریمه شدن باشیم؟ قبلا روزا ی زوج و فرد بود ۱۵ روز در ماه میتونستیم بریم به کارامون برسیم الان شده ۷ روز. تورو خدا طرح ترافیکهارو کلا بردارید
۱
۰
پاسخ ها:
  ir
  احمد | ۱ ماه پیش
  داداش چرا قسم خدا میدی اگه خدا شناس بودن که این گرفتاریها رو برا مردم درست نمیکردن...
  ۱
  ۰
 
 
نعمت الله احمدی | ۱ ماه پیش
طرح خوبی آلودگی. هوا خوب می شه وطرافیک کمتر میشه
۰
۳
 
 
نعمت الله احمدی | ۱ ماه پیش
طرح خوبی می شه طرافیک کم میشه ‌مردم کمتر میشه
۰
۳
 
 
نعمت الله احمدی | ۱ ماه پیش
طرح خوبی می شه طرافیک کم میشه
۰
۲
 
 
ir
رضا | ۱ ماه پیش
حتما آورده ای مثل برجامشون برای ملت آورده ای خواهد داشت . علی برکت ا...
۲
۰
 
 
ir
اميرفرخ رضوي | ۱ ماه پیش
عبورو مرور در طرح زوج وفرد شهر تهران
۰
۰
 
 
ir
حسن بیگ محمدی | ۱ ماه پیش
افتضاح.........
......
۲
۰
 
 
ir
مرتضی زرگری | ۱ ماه پیش
محدوده مساوی است فشار اقتصادی مضاعف به خانواده ها مگر ساکنان محدوده مقصر الودگی هستند که باید جریمه باید پرداخت کنند نمیدانید بااین کار چقدر برای مردم فشار میاورید کسبه ازنظر اقتصادی ساکنان از لحاظ تردد به محل سکونت اگر بخواهم برای شما لیست کنم میتوانم یک کتاب برای شما تهیه کنم فقط میتوانم کوتاه بگویم زندگی با اعمال شاقه فشار اقتصادی مضاعف
۰
۰
 
 
ir
حسن فقیری | ۱ ماه پیش
حیدیمل و نقل عمومی را افزایش دهید
۰
۰
 
 
از نظریه اینکه زوج فرد کنار رفته و طرح کاهش ترافیک گذاشته شده و باعث کاهش شده راضیم
۰
۰
 
 
ir
سیاوش شمس | ۱ ماه پیش
یکی نیست بگه اخه این چه طرحی که الودگی هوارو کم میکنه یعنی اگه تردد از همت و چمران باشه از تو حکیم نباشه هوا الوده نمیشه یا اینکه پول بدی بری دیگه اصلا هوا الوده نمیشه واقعا ما کجا زندگی میکنیم
۱
۰
 
 
ir
ناجی | ۱ ماه پیش
اقا یکی بگه ببینیم چطور باید ثبت نام کنیم
اقا خانوم ها
۰
۰
 
 
ae
محمد امینیان | ۱ ماه پیش
خیلی طرح افتضاحیه
اصلا عقلانی نیست این طرح
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  احمد | ۱ ماه پیش
  خوب شد به این نتیجه رسیدید که افتصاحه وگرنه ما که باورمون نمیشد .....
  ۰
  ۰
 
 
ir
نرگس بلاغي | ۱ ماه پیش
با إيجاد اين طرح بار ترافيكي كمتري رو براي تهران پيش بيني ميكنم كه در عمل الودگي هوا كاهش پيدا كرده و هواي پاك و سلامتي شهروندان رو تضمين ميكند و در كل طرح خوبي هست
۰
۱
پاسخ ها:
  ir
  احمد | ۱ ماه پیش
  بله تشکر آورده خوبی داشت بدبخت اونی که هر روز برا یه لقمه نون سگ دو میزد الان باید کنج خونه بشینه شاید یه امام علی (ع) پیدا بشه و دستش رو بگیره کجاها سیر میکنید شما که چنین نظری میدید....
  ۱
  ۰
 
 
ir
به شماچه | ۱ ماه پیش
همه اش جهت رفاه حال آخونداست.ازملت کندن وچپاول کردنه.
۲
۰
پاسخ ها:
  ir
  احمد | ۱ ماه پیش
  اینو دیگه قبول ندارم خود کرده را تدبیر نیست بنظرم گردن دیگری انداختن درست نیست یه کم فکر کنید بعد بگید درسته همه این گرفتاریها برا اینه ما ملت پشت هم نیستیم وقتی یه چیزی از نظر عموم مردم غلطه پس خود مردم هم باید جلوش رو بگیرن نه اینکه هجوم ببرن و صف اول بایستند.....
  ۱
  ۰
 
 
eu
احمد | ۱ ماه پیش
سختیش 100 ساله اوله ک الان 23 تاش گذشت 77 تاش مونده تحمل کنید هنوز اولشه
۲
۰
 
 
ir
علی | ۱ ماه پیش
طرح خوبی هستش این تهران من
۰
۱
پاسخ ها:
  ir
  آزاد | ۱ ماه پیش
  حتماً ماشين نداري كه اينجوري از رو هوا نظر ميدي،خواب ديدي خير باشه????
  ۰
  ۰
  ir
  عسل | ۱ ماه پیش
  چرا همه ي ما ميدونيم كاري اشتباهه ولي از روي تقليد از بقيه ميريم و انجامش ميديم؟
  همه ميگيم اين يه كار كاملاً ناعادلانه هست و موافقش نيستيم ،چندروزي مخالفت ميكنيم اما كم كم خودمونو قانع مي كنيم براي استفاده كردن از ذره اي حق شهروندي كه همه جاي دنيا بهش احترام ميذارن ،بريم و همرنگ جماعت بشيم.خدا فقط ميتونه به ما آدماي ضعيف كمك كنه كه البته خداهم راه كار همه چيزو داده كه خودمون چشمامونو بستيم براي اينكه حال فكر كردن نداريم ...
  به خدا من كه ديگه خسته شدم از اين زندگي و وضع بد زندگي،كه هر روز خبر مرگ و خودكشي خواهران و برادران جوونمو ميشنوم
  .خدايا كمك .....
  التماس تفكر ????
  ۲
  ۰
 
 
ir
احمد | ۱ ماه پیش
چجوری ثبت نام کنیم.هر ادرسو وارد میشی فقط توضیحات هس.پ کوجا ماشین و ثبت کنیم
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  امیر خالقی | ۱ ماه پیش
  من هم نتونستم ثبت نام کنم ولی با ۱۳۷ داخلی ۵ تماس گرفتم گفت حتماً باید از طریق کامپیوتر باشه و حتماً هم باید از کروم وارد بشید تا گزینه ثبت نام براتون بیاد.
  ۰
  ۰
 
 
ir
امیرحسین مردی | ۱ ماه پیش
طرح زوج وفرد رو بردارند
۰
۱
 
 
ir
حسن اسلام پرست | ۱ ماه پیش
برنامه تهران من خوب است
۰
۱
 
 
ir
کاوه دائی | ۱ ماه پیش
در دروغ همین بس که هر چه شنیدی نقل کنی . حضرت علی (ع)
۰
۰
 
 
ir
رضا احمدیان | ۱ ماه پیش
عجب این حکومت واسه پابرهنه هاست!!!
البته درست گفت معمار انقلاب که واسه پابرهنه هاست ولی ما اشتباه فهمیدیم که فکر کردیم قراره به داد پابرهنه ها برسن، نفهمیدیم که قراره پابرهنه ها از گرسنگی بمیرن تا جا واسه حضرات عظام و دلبندانشون بازتر بشه!!!
۱
۰
 
 
ir
Sushyant | ۱ ماه پیش
یه طرح مزخرف دیگه
ببینید تو این دو هفته با وجود تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها ترافیک شیخ فضل الله به همت چطور شده وای به باز شدن مدارس
واقعا از زمان باز بودن مدارس هم شلوغتر شده
وقت ما برای سیستم اهمیتی نداره
۰
۰
 
 
ir
Peymanyarahmadi | ۱ ماه پیش
سلام باتشکر از شهرداری خوب تهران که این طرحو دادن
۰
۱
پاسخ ها:
  ir
  E30 | ۱ ماه پیش
  واقعا برات متاسفم تا تو وامثال تو ازاین جور کارا حمایت میکنید وضعیت مملکت همینه که پراید بشه ۵۰میلیون یا خونه بشه متری ۳۰ میلیون لعنت بر هرچی آدم چاپلوس و ....
  ۲
  ۰
  ro
  کاوه | ۱ ماه پیش
  متاسفانه سخن مخالفین طرح بجاست و باید بجای روال محدود کردن یا زدن جیب ملت خیلی زودتر از اینها طرح تولید خودروها پاک اجرا میشد
  اون کسایی که طرح تهران من ر ادادن مسلماً در گرفتاری های اقتصادی مردم در این چند سال اخیر نقش بسزا و عمیقی داشتن و چه ظلمی بالاتر از این ظلم
  ۰
  ۰
  ir
  صبا | ۱ ماه پیش
  یاپولداری یا ماشین نداری
  ۰
  ۰
  ro
  Hossein Mohammadi | ۱ ماه پیش
  این طرح برداشتی از کشورهای اروپایی است اما امکانات حمل و نقل عمومی و میزان پاسخ گویی مسئولان آن دیار کجا اینجا کجا فقط یه احمق میتونه با اجراء این شکلی موافق و رضایت داشته باشه خیلی جالبه که میگن پراید ۵۰ میلیونی با احتساب اجازه ۷ روز حضور در طرح قیمت واقعی پراید حدود ۲۰۰ میلیون می افته جالبتر وقت یه که هر جا مشکلی به چشم میاد مسئولان این مملکت بجای خرجکردن ازش در آمد کسب میکنند به اسم آلودگی هوا جریمه های آنچنانی و صعودی و لی کیفیت ساخت خودرو نزولی به اسم تصادف و میزان بالای مرگومیر در جاده ها جریمه های نجومی ولی دریغ از یه خط کشی جدید و یا نصب روشنایی و امکانات کنار جاده ائ والا دامد این جریمه ها از فروش نفت بیشتر شده
  ۰
  ۰
 
 
ir
محمد | ۱ ماه پیش
به نظرم طرح خوبی نیست
باید از کارشناسان خبره در این مورد کمک گرفت
متاسفانه مدیران خوبی در شورای شهر نداریم
بعد از کلی فسفر سوزوندن این طرح ناقص و ناکارآمد رو که جلوی آلودگی هوا رو هم نمیگیره تصویب کردن
آلودگی هوا با فروشی کردن این طرحها حل شدنی نیست و باید از نخبگان در زمینه حل این مشکل استفاده کرد چون این کار از توان مدیران بی خرد کنونی خارج است.
به امید روزی که خرد جای پول را بگیرد.
۰
۰
 
 
ir
حسین | ۱ ماه پیش
خدا ازتون نگذره اونقدر مردم بدبختو برای اینکه جیب خودتونو پر کنید اذیت میکنید.میخوان جیب مردم بزنن دیگه نمیدونن چطوری.زورکی میخوان جریمه بشی
۰
۰
 
 
ir
مهدی حسن نیا حکاک | ۱ ماه پیش
با سلام خدمت تمام پیام گذاران محترم , شما دوستان همه آنچه که من خواستم مطرح کنم را گفتید چیزی برای من باقی نگذاشتید . جای تاسف دارد توی شهر یک مسئول کارشناس آدم حسابی واقعا وجود ندارد . همه بدنبال فقط اختلاس برای خود و خانواده و هزینه آن در کشورهای خارجی وقتی هم که پول کم میآورند چه جایی سهل الوصول تر از جیب مردم . این آلودگی هوا هم فقط بهانه احمقانه است . با سپاس از تمام همشهریهای زحمت کش نــه آن مسئول از خدا بی خبر .
۰
۰
 
 
ro
منصور | ۱ ماه پیش
من هنوز نمیفهمم رابطه آلودگی با پول رو، ینی اگه ما پول بدیمو ماشین بیاریم آلودگی کم میشه ، به نظرم طرح قبلی ترافیکو تقسیم میکرد ، ولی این طرح فقط برا درامد زایی اجرا میشه ، کسی که کارش با ماشینه ، نون خانواده میده چه گناهی کرده که هر روز باید پول بده
۰
۰
 
 
ir
هادی | ۱ ماه پیش
وقتی یه مشت دزد بشن تصمیم گیرنده جای ایراد نداره
۰
۰
 
 
ir
n_fz | ۱ ماه پیش
قشنگ معلومه این طرح فقط برای پول گرفتن از مردمه وگرنه طرحی که برای جلوگیری از الودگی هواست چرا میشه باپول به محدودش وارد شد بنظرم این روش خوبی نیست و بفکر روش های دیگه باشید
۰
۰
 
 
ir
سعید | ۱ ماه پیش
باز هم یه بی فکری دیگه و فشار مضاعف به مردم. راه حل این نیست. اتاق فکر درست کنید و از نوابق که اصلا بین شما ها نیست استفاده کنید تا مشکلات شهر حل بشه. این روش هم مثل چسب زخم عمل میکنه ولی درمان نمیکنه. فکر کنید سرطان رو با چسب زخم خوبش کنند. به نظر من گسترش خطوط مترو و سرعت بخشیدن به این پروژه ها میتونه به کاهش آلودگی هوا، کاهش سوخت، کاهش ترافیک و غیره کمک کنه. اصلا وقتی اجاز نمیدید به مردم ماشین بیرون بیارن چرا عوارض سالیانه رو کامل میگیرید؟
۰
۰
 
 
ir
مهدی | ۱ ماه پیش
من سال گذشته برای ورود به طرح تو تهران من ثبت نام کردم ایا برای ورود به طرح جدید بازم باید ثبت نام کنم یا همان کافیه
۰
۰
 
 
ro
کیا | ۱ ماه پیش
این طرح هنوز معلوم نیست چطور جواب میده اما از به بی تدبیری سهل انگاری و سوءمدیریت مسئولین شهری کم نمیکنه.چون اگر ریشه ایی به مسئله ترافیک در طول سالیان اخیر فکر میکردند اولا حل میشد و دومه سوژه نمیشد که هر از چند گاهی رد گم کنی این طرح اون طرح کنن با این روال عیر از اذیت و آزار چیزی توش نیست .دیگه اخرین خواهشها رو بکنیم ازتون که برید سرمنشا های ترافیک که ناشی از بی عدالتیه رو تحلیل و حل و فصلش کنید.
۰
۰
 
 
ir
مولي | ۱ ماه پیش
من خونمون تو طرح ترافيكه هنوز ثبت نام نكردم ولي بعداظهرا از سر كار برميگردم ساعت ٧اينطورا واقعا خيابان ها خلوت شده مخصوصا تونل توحيد به سمت جنوب هميشه ترافيك خفني بود ولي الان واقعا خيابان ها خلوته
۰
۰
 
 
یه چیز مزخرفی هر چی میزنی شرو ور جواب میده حال ادم بهم میخوره
۰
۱
 
 
ir
مهدی | ۱ ماه پیش
به هرحال بخوری پاته نخوری پاته البته نمیشه وارد شد کد امنیتی را قبول نمی کند
۰
۰
 
 
ir
شاکی | ۱ ماه پیش
دولت باجگیر مردم خواب دیگه ازاین بهتر نمیشه مردم را سرکیسه کرد. چند سال پیش شنیدم دولت چین برای کم کردن الودگی هوا کوهی را جا بجا میکنه بدون درخواست سهمیه از مردم ما هم پول میدیم اقا زاده ها به مناطق خوش ابو هوا برن.
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  علی | ۱ ماه پیش
  خدالعنت کنه بانی وباعثش رو که همه وگرفتارکرده.ماپول دادیم معاینه فنی گرفتیم که الودگی نباشه این دیگه چیه؟عوارض میدیم کل سال رو چرا ۷روزدرماه بتونیم ازخودرو استفاده کنیم؟بالاشهری ها چرا معاف هستند ازاین بدبختی؟خاک تو سر مردم تهران که این شورا را برسرما آوارکردند.
  ۰
  ۰
 
 
ir
علی محرابی | ۱ ماه پیش
سلام
این
سامانه فقط با کدملی و نام و نام خانوادگی ثبت نام کرد.
هرچی دنبال ثبت پلاک ماشین گشتم که ثبتش کنم پیدا نکردم
و استعلام بدهی زدم دیدم اول کاری 61800 تومان پلاک ماشینم رو بدهکار کرده
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  نيك فرجام | ۱ ماه پیش
  در سامانه ثبت نام كردم اما متاسفانه جايي پيدا نكردم بابت ثبت پلاك و مشخصات ماشين
  لطفا راهنمايي كنيد
  متشكرم
  ۰
  ۰
  ir
  rose | ۱ ماه پیش
  در منوی سمت راست، مدیریت خودروها، خودروهای تحت پوشش من، و بعد افزودن ، مشخصات ثبت میشه، اسکن کارت ماشین، کارت سبز و کارت ملی صاحب خودرو هم داشته باشید که اضافه کنید
  در کل کار مزخرفیه
  موفق باشید
  ۰
  ۰
 
 
ir
Jamal | ۱ ماه پیش
اومدین ابرو رو درست کنید زدین چشمش رو کور کردین،با طرح جدید کلیه خودروها هجوم آوردن به مناطق خارج از طرح،به همین دلیل ترافیک شدیدی ایجاد شده،و آلودگی هم باقی میمونه،در طرح قبلی حداقل ترافیک در سطح شهر تقسیم میشد،بجای اینکارا از عبور خودروهای از رده خارج جلوگیری کنید
۰
۰
 
 
ir
فریدون | ۲ ماه پیش
اسمش عوض کنید بجای طرح آلودگی هوا بگذارید طرح درآمد زایی
۰
۰
 
 
ir
علی حسنی | ۲ ماه پیش
این حکومت ، تا با مشکلی روبرو می شه اولین فکری که به مغز پوکشون می رسه اینه ، یا فشار به مردم بیاره
یا با یه ترفندی دستش رو بکنه تو جیب مردم ، یا......
خلاصه اینکه فقط به مردم فشار بیاره ، ما هیچ وقت ندیدیم به فکر منافع مردم باشند . هر حکومتی رو می بینم به فکر منافع ملی کشور شون هستند ، الا این حکومت .
۱
۰
 
 
ir
مشکل ثبت نام سایت | ۲ ماه پیش
بقولی اول جایش رو اماده میکردید بعد مناره رو میدزدید
۰
۰
 
 
ir
Nazijabery95 | ۲ ماه پیش
سلام در ابتدای ورود متن کد امنیتی رو قبول نمی کنه چه کنم؟
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  یوسفی | ۲ ماه پیش
  منم همین مشکل رو دارم
  ۰
  ۰
  ae
  *** | ۱ ماه پیش
  سلام منم موفق به ثبت نام نشدم واقعا گیج کنندس
  ۰
  ۰
 
 
ir
مریم | ۲ ماه پیش
باز دولت با کمبود بودجه مواجه شد مردم بدبخت رو تو فشار گذاشت هر روز یه داستان جدید بابا هر چه تحریما بیشتر میشه مردم بیچاره تو فشار گذاشته میشن ایشالا که خدا جوابشو بده ما که قشر متوسط هستیم دیگه کم اوردیم فقط از خدا مرگمون رو می خواییم فقط مونده نفس کشیدن رو برامون پولی کنن و بگن تو محدوده که واردمیشین باید ماسک بزنین اون هم باید ثبت نام کنین و از دولت بخرین
۰
۰
 
 
ir
مجیدفراهانی | ۲ ماه پیش
ازالان که نمیشه نظرداد درآینده معلوم میشود
۰
۰
 
 
ro
عل | ۲ ماه پیش
ماهنوزمتوجه نشدیم چه رابطه ای بین پرداخت پول و آلودگی هواوجود داره،اگر توی طرح با وسیله ی شخصی رفت وآمد کنیم و پولش را بدهیم. هوا آلوده نمی شود؟این دیگه چه طرحیه .!!! این یک باجگیری.
۰
۰
 
 
ir
معصومه برومندی | ۲ ماه پیش
امیدوارم مثمر ثمر باشد.
۰
۰
 
 
ir
معصومه برومندی | ۲ ماه پیش
امیدوارم مثمر ثمر باشه
۰
۰
 
 
ir
مريم | ۲ ماه پیش
سلام
اين طرح فقط جهت كاسبى ومنبع درآمد راه اندازى شده به دلايل زير
١-گرفتن پول بيشتر از بعلت محدود شدن تعداد تردد
٢-نداشتن كنترل روى تعداد تردد ماشينها و در نتيجه ترافيك بيشتر آلودگى بيشتر مثلا كافىه يكروز تعداد زيادى خودرو زوج وفردبخوان از سهميهزخودشون استفاده كنند
٢-كسب درآمدبيشتر از قشر كم درآمد بعلت داشتن يك ماشين
٣-ايجاد شرايط بهتر براى مرفه ها بعلت تعدد ماشينها
٤-پر شدن جيب شهردارى ر كوچكتر شدن سفره اقشار كم درآمد
٥-بى تاثير بودن طرح در كاهش آلودگى هوا
پول بده ماشين بيار. گور باباى هواى آلوده و ريه مردم
٦-مسئولين خيلى فشار به مغزشون اومده تا اين طرح رو ارائه بدن
۱
۰
 
 
ir
حسن محمدی | ۲ ماه پیش
سلام ثبت نام میکنم این کار خیلی خوبی است خدا قوت
۰
۰
 
 
ir
رسول یوسفپور | ۲ ماه پیش
سلام من کارم با ماشینه هر روز مجبور هستم داخل طرح بشم؛مستاجر هم هستم دیگه مجبورم هستم؛از تهران من هم تشکر میکنم
۰
۰
 
 
ir
بهزاد | ۲ ماه پیش
از همون روز اول سایت تهران من هنگ کرد، ترافیک سایت فوق العاده بالا رفته بود که ظاهرا پیش بینی نشده بود. الان هم کند شده و هم مشکلات فنی پیدا کرده. مثلا الان وارد شدم موجودی رو زده صفر. یا اطلاعات ملک رو که میزنم نمیتونه شناسایی کنه در حالی که با همان اطلاعات در tax.tehran.ir میتونم اطلاعات ملک رو ببینم. حتی کل بدهی رو پرداخت کردم همچنین عوارض سال 98 ولی باز هم نمیشه ثبت کرد. تماس گرفتم میگن برو خدمات الکترونیک شهر. تا سال 1404 چیزی باقی نمونده ها، هنوز گیر کردید؟؟؟!!!!
۰
۰
 
 
ir
رسول عسگری | ۲ ماه پیش
مناسب ولی تو این وضع نباید به مردم فشا ر اورد وهزینه گرفت
۰
۰
 
 
ir
مژگان | ۲ ماه پیش
طرح خوبیه فقط این ثبت نامش من مشخصات خودمو زدم ولی هرچی گشتم جایی ک پلاکمو ثبت کنم ندیدم
۰
۰
 
 
us
سعید افرازی | ۲ ماه پیش
امیدوارم در کنترل ترافیک مثمر ثمر باشد ونتیجه خوبی داشته باشد بهر حال روی طرح فکر شده
۰
۱
 
 
us
سعید افرازی | ۲ ماه پیش
امیدوارم مثمر ثمر باشد
۰
۰
 
 
ir
mehran | ۲ ماه پیش
و باز هم یک برنامه دیگه واسه درامدزایی بیشتر اکثر مردم محل کارشون در این محدوده بوده و مجبورن به اجبار بیشتر از 20 روز وارد این محدوده ها بشن و باز هام این قانون فقط واسه طبقات متوسط و پایین کشور عملی میشود ولی قشر مرفه و مخصوصا مسئولین که اکثرا بالای دو یا سه وسیله نقلیه هستن هیچ محدودیتی دیگر نخواهد بود و ترافیک هم برای قشر متوسط خواهد بود و خودشون راحت به مقصدشون میرسند
۰
۰
 
 
ir
امیر حسین بیانی | ۲ ماه پیش
طرح مثبتیه اما کاش روزای بیشتری را اختصاص میدادید
۰
۰
 
 
خوب نیست همه جا شلوق میشودو هرج ومرج میشود اصلا ایده خوبی نیست حالابهتون ثابت میشود چون به قانون پلاک خودروها بیشتردست کاری شده ودر شهرترددمیکنندو از قانون سرپیچی میکنند همین طرح قبلی خوب بود باتشکر
۰
۰
 
 
ir
mostafa58yousefi@gma | ۲ ماه پیش
با این برنامه ریزی برای طرح ترافیک موافق هستم
۰
۱
پاسخ ها:
  ir
  زهرا | ۱ ماه پیش
  در این طرح به چند هدف مالی رسیدگی میشه بنظرم 1-پسماندها وعوارض شهردارییه پرداخت میشود حتی اگر عقب افتاده باشد باید به خاک سیاه بشینیم تا بودجه دولت تامین بشه البته نه از سرمایه های پنهان مسئولان محترم
  2- عوارض خود روها پرداخت میشه وعقب افتاده های عوارض هم باید تسویه بشه
  3 مبلغی باید در حسابافراد باشد تا در صورت تخلف کسر بشه از حسابها واین حجم عظیمی سرمایه را وارد بانکها میکند وحتی بلوکه بودنش برای بانکها سرمایه ی قشنگیه
  3 مرکز آمار که در جمع آوری آمار واقعی ناتوان بوده به کم کاریش سرپوش میزاره
  4 دفاتر پیش خوان ویا الکترونیکیها پولی زیادی را از ثبت کسب میکنند که چه درصدی سهم دولته نمیدونم
  5 افراد در محدوده دائم الجریمه هستن وراهنمایی ورانندگی حسابی درآمد کسب میکنه یعنی میشه حقوق بگیر افراد در طرح
  6 راستی مگه مردم چه کردن که اینقدر مورد غضب مسئولان هستند چطور عذر خواهی کنیم که یه کم به فکر مردم وبرای سود مردم باشند
  ۴
  ۰
 

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter