دریچه‌های ۲ سد بویین میاندشت برای جلوگیری از سیلاب باز شد

سرریز سدهای غرب استان اصفهان
۱,۴۹۶
۰
۰
سه شنبه, ۱۳ فروردين ۱۳۹۸ ۲۰:۰۸
در حال حاضر بر اثر بارندگی های اخیر و وقوع سیل در سطح 22 شهرستان در استان اصفهان بیش از 5 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب دیده است .
سرریز سدهای غرب استان اصفهان

دریچه های خروج آب اضطراری 2 سد خاکی بویین میاندشت باز شد

فرماندار بویین میاندشت گفت: دریچه های خروج آب اضطراری 2 سد خاکی بویین میاندشت برای پیشگیری از خطر احتمالی سیلاب باز شده است. با دلگرم همراه شوید .

دریچه‌های ۲ سد بویین میاندشت برای جلوگیری از سیلاب باز شد

پایگاه اطلاع رسانی بوئین میاندشت

محمدرضا توسلی بامداد روز دوشنبه افزود : استمرار بارش ها و افزایش شدت آن همچنین ذوب شدن حجم بالایی از برف های بالا دست کوهستان های این منطقه، سرریز شدن سد افوس را به دنبال داشت که با توجه به بازدید های میدانی در نهایت تصمیم به باز کردن دریچه های خروج سد با هدف تخلیه آب و ایجاد ظرفیت برای جذب سیلاب احتمالی گرفته شد.

دریاچه سد افوس در جنوب غربی شهرستان افوس قرار گرفته است، طول دریاچه در حدود ۳۰۰ متر و عرض آن ۲۰۰ متر است و در ارتفاع ۲۵۵۰ متری از سطح آبهای آزاد قرار دارد.

فرماندار بویین میاندشت با بیان این که تمهیداتی اندیشیده شده است تا با کمترین خسارت از شرایط جوی فعلی عبور کنیم، افزود: دریچه خروج آب اضطراری سد خاکی نوغان بویین میاندشت با دستور مدیرکل منابع طبیعی باز شد.

به گفته وی این اقدام در راستای پیشگیری از خطرات احتمالی سیل و افزایش ظرفیت مخزن سدنوغان تا بعد از بارندگی های یکشنبه و دوشنبه که شدید گزارش شده است انجام شد.

سد خاکی نوغان با گنجایش یک میلیون و سیصدهزار مترمکعب و ارتفاع آن از کف پی26 و طول تاج آن 296متر است که با جاری شدن روان آبها و بارش های پیش بینی شده انتظار می رود بیش از500هزار مترمکعب آب در این سد ذخیره شود.

فرماندار بویین میاندشت از شهروندان، روستاییان و کشاورزان خواست در راستای مدیریت آب ورودی، حجم مخازن سدها و رعایت ایمنی از دستکاری دریچه های سدها خودداری کنند و همکاری لازم را با ماموارن منابع طبیعی داشته باشند.

وی از آمادگی همه دستگاه های اجرایی، خدماتی، امدادی و ایمنی برای مقابله با خطرات احتمالی بارندگی ها خبر داد و از مردم خواست به توصیه ها و هشدارهای هواشناسی توجه کنند.

به علت پیش بینی بارندگی شدید و احتمال سقوط بهمن، بنا بر توصیه نیروی انتظامی بویین میاندشت مسیر سرچشمه افوس این شهرستان تا اطلاع ثانوی ( به جز برای نیروهای انتظامی، امدادی و عوامل شهرداری ) مسدود است.

در زمان حاضر وضعیت جوی بویین میاندشت به صورت بارش باران به همراه رعد و برق و وزش باد شدید در شهر و روستاهای این منطقه است.

پیش بینی های هواشناسی حاکی از ادامه بارش طی تا فردا برای استان است، براین اساس گاهی بارش باران، رگبار و رعدوبرق در تردد جاده‌ های مواصلاتی استان رخ خواهد داد.

همچنین در نواحی غرب، جنوب غرب و جنوب استان شدت بارش باران تا اواسط روز دوشنبه همراه با آب‌گرفتگی معابر عمومی، اختلال در تردد جاده‌های مواصلاتی و احتمال سیلاب مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌های فصلی پیش‌بینی می‌شود.

شهرستان بوئین میاندشت با بیش از 24 هزار نفر جمعیت در 110 کیلومتری غرب استان اصفهان قرار دارد.

بیشتر بخوانید :

سد مروک لرستان | سد مروک تا ۳ ساعت دیگر سرریز می شود

هشدار مجدد پلیس راهور ناجا : ۱۱ و ۱۲ فروردین سفر نکنید

ارسال محموله های انسان دوستانه از ترکیه به سیل زدگان ایرانی


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • برچسب ها:
  • میاندشت
  • سد خاکی
  • بویین میاندشت
  • سد خاکی بویین میاندشت
  • دریچه های خروج آب اضطراری

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter