سد مروک لرستان | سد مروک تا ۳ ساعت دیگر سرریز می شود

احتمال سرریز شدن سد مروک لرستان
۲,۲۲۶
۴
۰
یکشنبه, ۱۱ فروردين ۱۳۹۸ ۱۶:۳۵
معاون استاندار لرستان : سد ( مروک ) درود طی 3 تا 4 ساعت آینده سرریز می شود و با این اوصاف رودخانه تیره این شهرستان به طور حتم طغیان می کند .
احتمال سرریز شدن سد مروک لرستان

لرستان | سد مروک تا ساعاتی دیگر سر ریز می شود

احتمال سرریز شدن سد مروک تا ساعاتی دیگر وجود دارد، درصورت سرریز شدن این سد حدود ۲۸ هزار نفر در خطر سیل قرار می‌گیرند . با دلگرم همراه شوید .

سد مروک لرستان | سد مروک تا ۳ ساعت دیگر سرریز می شود

تخلیه 7 روستای پایین‌ دست سد مروک در دورود

عبدالرضا بازدار ظهر امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران جهاد کشاورزی شهرستان دورود اظهار داشت: با توجه به بارندگی‌ های پیش رو و احتمال سرریز شدن سد مروک و بروز سیل، اطلاع‌ رسانی کامل به کشاورزان و بهره‌ برداران انجام شود.

وی افزود: بارندگی‌های چند روز آینده ممکن است خسارت مالی داشته باشد اما نگذاریم برای اهالی منطقه اتفاق ناگواری روی دهد؛ موظف هستیم اطلاع‌ رسانی به مردم داشته باشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان عنوان کرد: بارندگی‌ ها علی رغم همه مشکلات، رحمت الهی است و مناطقی که دچار خشک‌ سالی بودند وضعیت خوبی دارند، بارندگی محدودیت‌ هایی در مبارزه با علف‌ های هرز و سم‌ پاشی ایجاد کرده است بنابراین باید امکانات شامل ادوات، سم‌پاش‌ ها و نهاده‌ ها آماده باشند که به‌ محض مساعد شدن شرایط جوی نسبت به مبارزه با بیماری‌ ها و آفات امراض اقدام شود.

وی بیان کرد: از ظرفیت پهنه‌ ها جهت اطلاع‌ رسانی به کشاورزان، تولیدکنندگان و بهره‌ برداران به‌منظور جابه‌جایی دام و امکانات استفاده شود؛ علی رغم تمام مشکلات مالی باید تمهیدات لازم انجام شود تا از خسارات جلوگیری کرد.

اکبری سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان دورود تصریح کرد: سد مروک 1.5 متر تا سرریز شدن فاصله دارد، ظرفیت کل 105 میلیون مترمکعب است که در حال حاضر 95 میلیون مترمکعب آن پرشده است.

بارندگی‌ ها از امروز شروع‌ شده و بر اساس پیش‌بینی هواشناسی تا روز سه‌شنبه میزان بارندگی‌ها به 100 میلی‌متر خواهد رسید؛ در حال حاضر دبی رودخانه پایین‌ دست سد مروک در شهرستان دورود 300 متر مکعب است که پیش‌بینی می‌شود به بیش از 400 مترمکعب برسد که در این صورت در شهر و روستا مشکل خواهیم داشت.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان دورود عنوان کرد: دو مسئله برای جهاد کشاورزی مهم است، یکی بحث تأمین علوفه دام‌ ها و دیگری پشتیبانی و لجستیک کل شهر است که به جهاد کشاورزی واگذار شده است ؛ ناوگان ماشین‌ آلات کل ادارات شهرستان دورود باید در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان دورود مستقر شوند، توزیع ماشین با جهاد کشاورزی است و نیاز به ماشین وانتی است.

وی بیان کرد: اطلاع‌رسانی به روستاهایی که درخطر هستند انجام‌شده تا جایی که امکان دارد باید از خسارات جانی جلوگیری کنیم؛ روستاهای سنگر، فرمان آباد، شکرآباد، مرزآباد، کا محمدرضا، حسین‌آباد نباتی و گوشه پل صد درصد در معرض خطر سیل قرار دارند.

بیشتر بخوانید :

آخرین اخبار حوادث

کشف ۱۱ جسد حلق آویز در هند

تصادف کامیون و مینی‌بوس ۱۰ مصدوم به جا گذاشت


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(4 امتیاز , میانگین: 4.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم