دلگرم
امروز: دوشنبه, ۲۷ فروردين ۱۴۰۳ برابر با ۰۵ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۱۵ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
علت ازدواج جوانان با زنان مطلقه چیست ؟
2
زمان مطالعه: 6 دقیقه
ازدواج با زنان مطلقه دارای مزایا و معایبی است که پیش از ازدواج و جدی شدن رابطه باید به آن‌ها را به خوبی بررسی کرد.

دلایل ازدواج پسران مجرد با زن مطلقه

بسیاری از مردان و پسران راغب به ازدواج با زنان مطلقه هستند اما نگاه منفی خانواده‌ها و جامعه به زنان مطلقه موضوع ازدواج مجدد را برای این زنان سخت تر و پیچیده تر می‌کند.

هر ازدواجی نیاز به دقت و ریزبینی زیادی دارد، ازدواج با زن مطلقه نیز همانند سایر ازدواج‌ها ممکن است نتیجه خوبی داشته باشد. اما باز هم بهتر است قبل از ازدواج با زن مطلقه نکاتی را بدانید و رعایت کنید تا از مشکلات احتمالی بعدی پیشگیری شود.

با توجه به برخی تفاوت‌های زنان مطلقه با دختران مجرد، ممکن است مردان علاقه بیشتری به ازدواج با زنان ملطقه داشته باشند.

اما برای داشتن یک ازدواج موفق باید عوامل بیشتری را در نظر بگیرد. در هر کدام از انواع ازدواج توجه به عوامل ذکر شده لازم است. در ادامه به برخی از دلایل ازدواج پسران با زن مطلقه پرداخته‌ایم:

دلایل ازدواج پسر مجرد با زن مطلقه

1. ازدواج با زن مطلقه چون مدیریت بهتر دارد

گاه پسران مجرد فکر می‌کنند که زنان مطلقه به دلیل تجارب و ازدواج گذشته شان توانایی مدیریت بالاتری نسبت به دختران مجرد دارند و در زندگی مشترک مخصوصا اوایل آن، مشکلات و بی تجربگی دختران مجرد را نخواهند داشت.

2. توقع کمتر زنان مطلقه

زنان مطلقه به دلیل فرصت‌های کمتر برای ازدواج، توقعات کمتری دارند. نخواستن جشن عروسی و یا قانع بودن به برگزاری جشن ساده‌تر و هزینه‌های کمتر، مردان را به ازدواج با زنان مطلقه ترغیب می‌کند.

3. یافتن مادری جایگزین

بسیاری از مردان دوست دارند که همسرشان شبیه به مادرشان باشد. زنان مطلقه به واسطه تجربه ازدواج قبلی خود تجربه بهتری در مورد برخورد با مردان نسبت به دختران مجرد دارند. برخوردهایی که برای مردان مادری مهربان و دلسوز را تداعی می‌کند. این احساس در ناخودآگاه مردان باعث علاقه به زنان مطلقه می‌شود.

4. شرایط مالی بهتر

زنان مطلقه ممکن است به واسطه ازدواج گذشته و شغل‌شان توانایی مالی بیشتری نسبت به دختران مجرد داشته باشند. بنابراین مردان (مخصوصا آن‌هایی که وضعیت مالی مناسبی برای ازدواج با دختر مجرد را ندارند) می‌توانند از حمایت‌های مالی زنان مطلقه بهره برده و در ازای مهریه پایین و خرج کمتر ازدواج کنند.

دلایل ازدواج پسر مجرد با زن مطلقه

نکاتی که قبل از ازدواج با زن مطلقه باید رعایت شوند

اگر می‌خواهید ازدواج کنید، پیش از هر چیز باید به یک خود شناسی رسیده باشید. ازدواج امری حیاتی در زندگی هر کسی است که باید برای آن برنامه ریزی داشته و با مشورت و تامل صورت بگیرد.

  • 1. به دنبال معیارهای خود باشید

به عنوان فردی که به سن ازدواج رسیده، مسلما معیارهایی برای ازدواج در نظر گرفته‌اید. آن معیارها را در فرد مقابل خود جستجو کنید. اگر طرف مقابل شما معیارهای ازدواج را دارد، به طور جدی‌تر در مورد ازدواج با او تصمیم بگیرید. مسلما فردی که با معیارهای ذهنی شما متفاوت باشد (چه مجرد و چه مطلقه) همسر خوبی برای شما نیست.

  • 2. به خاطر دلسوزی تصمیم به ازدواج نگیرید

ازدواج یک اتفاق بسیار مهم در زندگی هر فردی است. اگر به خاطر دلسوزی و ترحم تصمیم به ازدواج با یک خانم مطلقه گرفته‌اید، بدانید که این ازدواج برای هیچ یک از شما فایده ای نخواهد داشت؛ چه بسا در آینده مشکلات بیشتری برای هر دویتان به وجود خواهد آمد. احساس ترحم همیشه در وجود شما باقی نمی‌ماند و به مرور زمان خسته می‌شوید.

  • 3. با رضایت خانواده تصمیم به ازدواج بگیرید

خانواده شما بزرگ ترین پشتیبان شما هستند. ممکن است در ابتدا با این ازدواج مخالفت کنند ولی اگر به تصمیم خود مطمئن هستید، باید آن‎ها را از درستی تصمیم خود مطمئن سازید و با دلایل منطقی قانعشان کنید. بدون رضایت خانواده‌ها تصمیم به ازدواج نگیرید چرا که بعدا همین نارضایتی‌ها دلیل مشکلات زناشویی شما خواهند شد.

  • 4. همسر خود را سرزنش نکنید

وقتی که ازدواج کردید به هیچ وجه ازدواج اول همسرتان را به او یادآوری نکنید. در مواقع دلخوری و دعواهایی که بین هر زن و شوهری پیش می‌آید، همسر خود را با شکست‌های گذشته اش تحقیر و دلخور نکنید. یادآوری ازدواج سابق همسرتان یک خط قرمز است که به هیچ وجه نباید آن را زیر پا بگذارید. برای کنار آمدن با گذشته همسر خود می‌توانید از کمک مشاوره خانواده بهره شوید.

دلایل ازدواج پسر مجرد با زن مطلقه

ازدواج با زن مطلقه درست یا غلط ؟

همانطور که ازدواج با مرد مطلقه ایرادی ندارد، ازدواج با یک خانم مطلقه نیز به هیچ وجه مشکلی ندارد؛ ولی به دلیل تفاوت در دیدگاه‌ها، تجارب، توقعات و... بهتر است چنین ازدواج‌هایی با احتیاط و بررسی‌های بیشتری صورت بگیرد. عجله و رفتارهای هیجانی می‌تواند منجر به یک شکست دیگر شود. تجربه یک شکست دیگر برای زنان مطلقه بار روانی زیادی برای آن‌ها به دنبال خواهد داشت. پس اگر خانم مطلقه‌ای نگران قبول درخواست ازدواج شماست، به او فرصت داده و برای برداشتن قدم‌های مطمئن هم به او و هم به خودتان فرصت دهید.

ازدواج با زن مطلقه بچه دار

توجه داشته باشید که ازدواج با زن مطلقه‌ای که بچه دارد کمی متفاوت است. قبل از ازدواج باید به برخی نکات توجه کرد. مثلا باید بدانید که به هرحال اولویت زندگی همسرتان همیشه فرزندش است و شما نفر دوم زندگی او هستید. همچنین باید بررسی کنید که آیا با بچه‌ها ارتباط خوبی دارید یا خیر. باید به این نکته هم توجه داشته باشید که بعد از ازدواج به عنوان یک ناپدری زندگی‌تان تغییرات زیادی خواهد کرد و مسئولیت‌تان چند برابر می‌شود

تفاوت زنان مطلقه و دختران مجرد

سن و تجربه دو بحث کاملا متفاوت هستند. یک خانم مطلقه ممکن است سنش از یک دختر مجرد کمتر باشد ولی تجربه‌ای که از زندگی قبلی خود به دست آورده او را بسیار پخته تر کرده باشد. معمولا زنان مطلقه در زندگی واقع بین تر از دختران مجرد هستند و زندگی جدید خود را محکم‌تر از دختران مجرد شروع می‌کنند. زنان مطلقه از مسئولیت‌های ازدواج و شرایط بعد از آن آگاهی دارند، پس با نگاهی کورکورانه وارد ازدواج دوم نمی‌شوند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.0 از 5 (2 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits