مجله دلگرم
امروز: جمعه, ۱۱ آذر ۱۴۰۱ برابر با ۰۷ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری و ۰۲ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی
رسم مادر زن سلام چیست ؟
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
رسم مادر زن سلام یکی از رسم های معروف است که روز بعد از عروسی معمولا برگزار می شود و اصل ماجرا نشان دادن قدر دانی از مادر عروس است .

رسم مادر زن سلام

مادر زن سلام یکی از رسوم بعد از عروسی است که طبق فرهنگ هر خانواده و شهری انجام می شود و برگزار می گردد. این رسم مانند یک جشن کوچک است که مطابق آن یک یا چند روز پس از مراسم عروسی، داماد و عروس باهم به دیدار مادر عروس می روند و داماد به اندازه ی توان خود هدیه ای به مادر همسرش می دهد.

سایر رسومات مادر زن سلام چیست ؟

گاهی خانواده ی عروس یا همان مادر عروس در این مراسم به داماد خود هدیه ای می دهد تا محبت و احترام جاری شود. هم چنین اگر خانواده داماد خودشان بخواهند و توان مالی داشته باشند گاهی برای پدر زن نیز هدیه ای در نظر می گیرند. این هدیه می تواند پارچه ی کت شلواری یا پیراهن باشد.

یادتان باشد این مراسم در ذهن مادر زن شما نقش می بندد و شما بهتر است تا این مراسم کوچک را تبدیل به خاطره ای خوش کنید. اینگونه رابطه ی شما با مادر همسرتان نیز بهتر خواهد شد. مادرها از جایگاه ویژه ای برخوردارند و جدا شدن مادر از فرزند پس از ازدواج دلتنگی هایی را به همراه دارد. مادر همسرتان را مطمئن کنید که مراقب دخترش خواهید بود.

باید توجه کرد هدیه ها در مراسم مادر زن سلام حاشیه ی مراسم است و اصل این رسم مادر زن سلام تشکر از مادر زن به خاطر زحمات اوست و همچنین نزدیکی و صمیمیت و احترام بیشتر در بین افراد. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

کادوی مادر زن سلام

کادوی مادر زن سلام می تواند یک تکه کوچک طلا یا لباس یا هر چیزی باشد. مهم ترین مسئله برای انتخاب کادو در نظر گرفتن وسع مالی آقای داماد است. مادر زن سلام برای احترام به مادر عروس و تشکر از ایشان از طرف آقای داماد برگزار می شود، پس بنابراین اصل این رسم احترام است و نوع هدیه مهم نیست. البته باید گفت بهتر است هدیه ای که انتخاب می کنید مطابق و با توجه به سلیقه ی مادر زن انتخاب شود.

آیا رسم دیگری هست که در آن به خانواده طرف مقابل هدیه داده شود ؟

بله رسم خلعتی که در این رسم عروس خانم برای نشان دادن محبت خود به خانواده شوهر، هدایایی را برای مادر شوهر و پدر شوهر و برادر شوهر و خواهر شوهر آماده می کند و در روز بعد از مراسم عروسی و معمولا در روز پاتختی به آنها می دهد.

باور نکردنی ترین رسم و رسوم ادیان مختلفاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است