دلگرم
امروز: شنبه, ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۵ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۲۸ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
تاریخ روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی چه روزی است ؟
0
زمان مطالعه: 4 دقیقه
روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی / تاریخ روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی / روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی 2021 / تاریخ روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی 1400 .

تاریخ روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی

روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی در سال 1400 مصادف است با دوشنبه ، ۲۷ اردیبهشت[ ثَور ] ۱۴۰۰
۲۷ / ۲ / ۱۴۰۰

تاریخ روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی 2021

روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی در تقویم 2021

روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی در سال 2021 میلادی مصادف است با 2021 May 17 , Monday
17 - 5 - 2021

تاریخ روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی 2021

تاریخ روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی در تقویم 1442

روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی در سال 1400 در تقویم قمری مصادف است با الإثنین ، ۵ شوال ۱۴۴۲
۵ / ۱۰ / ۱۴۴۲

​ تاریخ روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی 1400

روز جهانی ارتباطات و فناوری اطلاعات

روابط عمومی (به انگلیسی Public relations یا به اختصار PR) به علمِ مدیریتِ چرخهٔ اطلاعات، مابینِ یک فرد یا سازمان، (اعم از بازرگانی و اقتصادی و دولتی یا سازمان مردم‌نهاد)، با عموم اطلاق می‌گرددروابط عمومی، روبه‌رو شدنِ یک سازمان یا مؤسسه با مخاطبانش را از طریق پرداختن به موضوعات و مطالب و اخباری انجام می‌دهد که به منافعِ مشترک آن‌ها مربوط است. سخنرانی در کنفرانس‌ها، همکاری با رسانه‌ها و بهره‌وری از آنها، ارتباطات بحران، اشتغال به امورِ اجتماعی از طریق رسانه‌ها و ارتباط با کارکنان، در زُمرهٔ وظایف این حرفه است. فعالیتِ روابط عمومی، چندان مستقیم و ملموس نیست و همین، فرق آن با تبلیغات است. روابط عمومی می‌تواند برای ساختن روابطِ تفاهم‌آمیز با کارکنان، مشتریان، سرمایه‌گذاران، رأی‌دهندگان و عموم مردم به کار رود.

27 اردیبهشت روز جهانی ارتباطات

روز روابط عمومی چه روزی است ؟

بیست و هفتم اردیبهشت‌ماه روز جهانی روابط‌عمومی و ارتباطات است. این روز صرفا یک عنوان در صفحات تقویم نیست، بلکه سرفصلی است از تعهد، تخصص، علم و هنر.

روابط عمومی یک شغل نیست بلکه یک ویژگی اخلاقی و انسانی است و بی‌جهت نیست که مرحوم دکتر نطقی بنیانگذار علم روابط عمومی در ایران می فرمایند: روابط عمومی یک شغل اداری نیست بلکه یک شوق اداری است، چرا که تمامی فعالان در این حوزه با عشق، شور و نشاط، بهره گیری از تکنولوژی روز و ایده های نو و همچنین تزریق هنر و تفکر خلاق در حوزه‌ی اداری گام برمی‌دارند و روحشان با ایستایی و سکون منافات دارد.

کار روابط عمومی کار دل است. مراسمی که برپا می شود وقتی همه آرام روی صندلی‌هایشان به چیزی جز برنامه‌ها توجهی ندارند، قلب توست که با سرعتی مضاعف در سینه می‌تپد و نگران لحظه لحظه اجرای برنامه هستی، وقتی همه در حال ترک محل برگزاری برنامه هستند، این تو هستی که در ذهنت نقاط ضعف را یادآوری می کنی؛ داشتن دغدغه‌ی برگزاری گردهمایی‌ها، شرکت در نمایشگاه و یا برپایی مراسم مختلف، مرور کنداکتور یا همان سین برنامه، استرس دریافت به موقع بروشورهای چاپی، بنر و استند و نصب به موقع در محل مناسب مراسم، پیگیری‌های تلفنی ایاب و ذهاب میهمانان، تنظیم صورتجلسات گزارش‌های مدیریتی، تولید و ارسال به موقع خبر و دریافت بازتاب آن‌ها، به‌روزرسانی وب‌سایت و رصد ایمیل‌ها، شرکت در مراسم سوگواری یا خوشحالی از دریافت خبری خوش و بسیاری نمونه‌های دیگر از این دست است که روابط عمومی ها سکانداری آن را برعهده دارند. اینجاست که اگر عشق به کار نباشد نمیتوان در این حوزه وارد شد.

27 اردیبهشت روزجهانی روابط عمومی و فناوری اطلاعات

تبریک روز جهانی روابط‌عمومی و ارتباطات

اولین شرط برای داشتن یک ارتباط خوب، سخن گفتن از روی علم، آگاهی و اطلاع است.

27 اردیبهشت‌ روز جهانی روابط‌عمومی و ارتباطات مبارک باد

روابط عمومی سرچشمه زلال اطلاعات و ارتباطات است.
روز ارتباطات و روابط عمومی گرامی باد.

27 اردیبهشت‌ روز جهانی روابط‌عمومی و ارتباطات مبارک باد

اهمیت جایگاه روابط عمومی در عصر ارتباطات و در دورانی که اطلاع‌رسانی در همه عرصه‌ها پیشتاز است، دوچندان شده است به گونه ای که موفقیت سازمان‌ها، ادارات و شرکت‌ها و دوامشان در عرصه‌ها و فعالیت های تخصصی به عملکرد روابط عمومی‌های آن‌ها وابسته است.

27 اردیبهشت‌ روز جهانی روابط‌عمومی و ارتباطات مبارک باد

بیست و هفتم اردیبهشت ماه روز جهانی "روابط عمومی و ارتباطات" صرفاً یک نام در یک برگ از تقویم روزگار نیست، بلکه یک سرفصل از اخلاق ، علم و هنر است.
روز ارتباطات و روابط عمومی گرامی باد

27 اردیبهشت‌ روز جهانی روابط‌عمومی و ارتباطات مبارک باد

جدیدترین اس ام اس روز روابط‌ عمومی و ارتباطاتاین مطلب چقدر مفید بود ؟
 
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است