مجله دلگرم
امروز: شنبه, ۰۵ فروردين ۱۴۰۲ برابر با ۰۲ رمضان ۱۴۴۴ قمری و ۲۵ مارس ۲۰۲۳ میلادی
مراقبت از پوست با روغن نارگیل
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
مراقبت از پوست با روغن نارگیل-روغن نارگیل برای مراقبت از پوست-درمان خشکی پوست با روغن نارگیل- پوست‌های خشک

روغن نارگیل برای مراقبت از پوست را برای شما عزیزان و کاربران محترم مجله دلگرم قرار داده ایم , با مجله دلگرم همراه باشید.

روغن نارگیل برای مراقبت از پوست

روغن نارگیل برای مراقبت از پوست

روغن نارگیل، روغن استخراج شده از گوشت نارگیلِ رسیده است، اگرچه، احتمالاً باید «چربی نارگیل» خوانده شود؛ چون تقریباً از 90 درصد چربی اشباع شده بدست می‌آید. به این خاطر است که در هوای اتاق منجمد می‌شود.


روغن نارگیل گاهی با روغن کاکائو ترکیب می‌شود که هر دو در لوازم آرایشی استفاده می‌شوند. روغن کاکائو، اسمی است که به جای دانه کاکائو استفاده می‌شود.

مرطوب کننده‌
وقتی در مورد هیدرات پوست صحبت می‌کنیم، یک مطالعه روی افرادی با پوست‌های خشک نشان می‌دهد که روغن نارگیل تاثیر بیشتری از روغن معدنی دارد.

روغن نارگیل برای مراقبت از پوست

التیام دهنده‌ی زخم
مطالعه‌ی دیگر روی موش‌های آزمایشگاهی انجام شده که نشان می‌دهد روغن نارگیل به التیام زخم‌ها کمک می‌کند!


درمان زخم‌ها با روغن نارگیل به خاطر سطح بالای آنتی اکسیدان و کلاژن است که دو ترکیب اصلی در درمان زخم‌ها می‌باشد. روغن نارگیل همچنین خاصیت ضد باکتریایی دارد که در بهبود زخم‌ها کمک می‌کند و عفونت‌های پوستی را نیز کاهش می‌دهد.

روغن نارگیل برای مراقبت از پوست

آکنه
تحقیق روی اثرات اسید لوریک موجود در روغن نارگیل نشان می‌دهد که خواص ضد عفونی طبیعی این اسید، می‌تواند باکتری آکنه را یک تا پانزده بار بهتر از پروکسیدبنزوئیل که یک عنصر موجود در داروهای آکنه است، متوقف سازد.

روغن نارگیل برای مراقبت از پوست

روغن نارگیل شامل چه ماده‌ی مغذی است و چه کاری انجام می‌دهد؟
در کنار آشپزی، روغن نارگیل به عنوان مرطوب کننده پوست بسیار حائز اهمیت است. روغن نارگیل در حدود یک درصد ویتامین E دارد و ماده‌ی مناسبی در زمینه‌ی مراقبت از پوست می‌باشد.

همچنین شامل اسید لوریک است که بسیاری از تحقیقات نشان داده که خاصیت ضد باکتری دارد که می‌تواند علیه جوش آکنه مفید باشد.

همپنین بعضی از مطالعات نشان می‌دهد که روغن نارگیل بخاطر خواص آنتی اکسیدان و قابلیت بالای کلاژن، به التیام پوست کمک می‌کند. تحقیقات انجام شده در تایلند نشان می‌دهد که روغن نارگیل خاصیت ضد التهابی دارد که باعث بهبود آکنه می‌شود.

آیا مدارکی برای کارایی و فواید روغن نارگیل وجود دارد؟
در حالی که ادعاهای زیادی درباره‌ی فواید سلامتی روغن نارگیل وجود دارد، نبود مدارک و اسناد تحقیقاتی کافی، این ادعا را زیر سوال می‌برد. ولی این مورد که نارگیل خاصیت ضد چروک دارد، کاملاً درست است.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است