دلگرم
امروز: شنبه, ۰۱ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۰۷ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۳ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
کندن موهای سفید و افزایش آن
1
زمان مطالعه: 4 دقیقه
کندن موهای سفید و افزایش آن-کندن موی سفید-کندن موی سفید سر-کندن موهای سفید-نکات و سلامت مو- کندن موی سفید-کندن موی سفید سر-کندن موهای سفید-موهای سفید-موهای سفید سر

کندن موهای سفید و افزایش آن

کندن موهای سفید و افزایش آن

این نظریه که کندن یا قیچی کردن موهای سفید، موجب چند برابر شدن آنها می شود، صحت ندارد. اما بیرون کشیدن و کندن موهای سفید سر، به علت فشار ناگهانی که تولید می‌شود، هم برای پوست سر و هم برای مو مضرست.با کندن موی سفید، مجدداً در همان مکان، موی سفید جدیدی رشد خواهد کرد و تعداد آن زیادتر نمی شود.

سفید شدن موها یک امر طبیعی است که با بالا رفتن سن اتفاق می افتد و علت این پدیده کاهش فعالیت سلولهای ملانوسیت یا سلولهای حاوی رنگدانه مو است. سن شروع سفیدی موها ۶/۹ ۲/۳۴ سالگی است ولی سفید شدن موها بیش از هر چیز علت ژنتیک، ارثی و نژادی دارد. بطور کلی سفید شدن زودرس موها در نژاد سفید به زیر ۲۰ سالگی و در نژاد سیاه به زیر ۳۰ سالگی اطلاق می گردد. البته بعضی از بیماریها مانند کم خونی بدخیم، بیماریهای تیروئید و بیماریهای خود ایمنی به این روند کمک کرده و آن را تسریع می کند. این باور یک فکر غلط است.

کندن موهای سفید و افزایش آن

یک متخصص پوست، مو و زیبایی گفت: برخلاف این باور عمومی‌کندن موی سفید باعث افزایش تعداد موهای سفید نمی‌شود چرا که سفیدی مو مربوط به رنگدانه‌های سلولی مو است که کندن یا قیچی کردن مو تاثیرگذار نیست.

دکترصداقت پیشه گفت: رنگدانه‌های موجود در سلولهای ریشه‌ای موها، عامل طبیعی رنگ مو هستند و با توقف ساخت این رنگدانه‌ها در سلول، مو رنگ خود را از دست می‌دهد و به اصطلاح سفید می‌شود.

وی ادامه داد: سفیدی مو می‌تواند علامتی بعضی از بیماری‌های داخلی یا بیماری‌های خودایمنی بدن باشد.همچنین کمبود ویتامین B12 و کمبود آهن نیز در سفیدی زودرس‌ موها موثرند.

صداقت پیشه در این رابطه افزود: سفیدی زودرس موها می‌تواند به دلیل پرکاری تیروئید، کم‌خونی نیز باشد اما ژنتیک دلیل اصلی سفیدی زودرس مو است.

کندن موهای سفید و افزایش آن

این متخصص پوست و مو و زیبایی شروع سفیدی مو در افراد سفید‌ پوست را از ۳۵ سالگی و در افراد سیاه‌پوست از ۴۵ سالگی را طبیعی دانست و افزود: اگر در افراد سفیدپوست سن سفیدی موها به زیر ۲۰ و در افراد سیاه‌پوست به زیر ۳۰ سال برسد می‌توان گفت فرد دچار سفیدی زودرس مو شده است و با استفاده از برخی داروها می‌توان از آن جلوگیری کرد.

وی با بیان این که هیچ شامپویی در رفع سفیدی مو تاثیری ندارد، افزود: این شامپوها تنها باعث تیره و روشن شدن موها می‌شود اما تاثیری در سفیدی آنها نخواهد داشت. همچنین رنگ مو نیز در کاهش و یا افزایش موهای سفید تاثیری ندارد.

کندن موهای سفید و افزایش آن

صداقت پیشه با تاکید بر این که سفیدی زودرس مو توسط متخصصین پوست و با دارو درمان می‌شود، اظهار کرد: متخصصان با استفاده از داروها سلول‌های رنگ‌دانه مو را تحریک می‌کنند و به این طریق سن شروع سفید شدن مو را بالاتر می‌برند.

این متخصص پوست، موو زیبایی با بیان این که سفیدی زودرس مو بیشتر در زنان بروز می‌کند، گفت: برخلاف باور عمومی‌کندن موی سفید نمی‌تواند باعث افزایش سفیدی موها شود چرا که دلیل سفید شدن مو عدم تولید رنگ دانه‌های موجود در سلول است.

وی در پایان گفت: موی ریش و سبیل زودتر از موی سر و در قسمت سر نیز موی ناحیه شقیقه و گیج گاه زودتر از سایر قسمتها سفید می‌شود و پس از ناحیه گیج گاه سپس موهای ناحیه فرق سر سفید شده و در آخر کل مو سفید می‌شود.

منبع: سایت آرایشی و زیبایی تک رژ


این مطلب چقدر مفید بود ؟
2.0 از 5 (1 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits