دلگرم
امروز: سه شنبه, ۲۶ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۰۹ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۱۶ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
آموزش طرز صحیح سوهان کشی ناخن
1
زمان مطالعه: 6 دقیقه
ناخن ها یکی از اعضای تأثیرگذار در ظاهر هستند از این رو با روش های مختلف می توان آن ها را زیبا کرد. یکی از این روش ها سوهان کشی ناخن است. با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در این باره در اختیارتان قرار دهیم.

سوهان کشیدن ناخن

سوهان کشیدن ناخن موضوع مورد بحث ماست. با سوهان کشیدن ناخن هایتان می توانید زیبایی خاصی به دستان خود بدهید. کسانی که دارای دست های کوتاه و تپلی هستند، می توانند با سوهان کشیدن ناخن هایشان و دادن حالت نوک تیز، دست خود را بلند و باریکتر نشان دهند.

برای اینکه ظاهر ناخن ها همواره سالم و زیبا باشد لازم است با روش درست استفاده از سوهان ناخن آشنا شوید. این ابزار ساده به شما کمک می کند تا علاوه بر شکل دادن به ناخن ها، ناهماهنگی بین ناخن ها را نیز برطرف کنید و شکستگی های کوچک در سطح ناخن را نیز درست کنید.

با استفاده درست از سوهان ناخن می توانید به سادگی شکل و ظاهری منظم و زیبا برای ناخن های خود داشته باشید.

روش های سوهان کشیدن ناخن

1. سوهان کشیدن ناخن: حرکت یک طرفه و آرام سوهان از گوشه ناخن به سمت مرکز

با استفاده از این روش ناخن هایتان راحت تر شکل می گیرند و احتمال آسیب دیدن ناخن ها نیز بسیار کمتر خواهد شد. برای این کار باید سوهان ناخن را به صورت آرام و سیال از یک سمت ناخن به سمت مرکز حرکت دهید و دقت داشته باشید که حرکتتان رفت و برگشتی نباشد !

یعنی سوهان ناخن را فقط به یک سمت بکشید. بعد از اینکه یک سمت ناخن شکل مورد نظر را به خود گرفت این کار را برای سمت دیگر نیز انجام دهید.

اگر دوست ندارید نوک ناخن هایتان خیلی تیز باشد، نوک ناخن را نیز در یک جهت روی سوهان بکشید تا صاف و یکدست شود.

بعد از اینکه شکل دادن به ناخن ها تمام شد احتمالا قسمت هایی از ناخن نازک شده و به سمت داخل ناخن می رود.

برای از بین بردن این قسمت های نازک شده تنها کافیست لبه سوهان ناخن را زیر ناخن قرار داده و آن را به سمت بالا بکشید. این کار مرحله نهایی سوهان کشیدن به ناخن هاست و باعث می شود تا ناخن هایتان صاف و یکدست شوند.

2. سوهان کشیدن اصولی ناخن ها

برای آنکه ناخن هایتان را سوهان بکشید ابتدا باید دست های خود را با آب و صابون بشویید. پارچه مناسبی زیر دستتان پهن کنید. اگر ناخن های شما نامرتب هستند سر ناخن تان را مستطیلی کوتاه کنید

سوهان ناخن را از لبه ناخن به حالت مورب تا میانه ناخن بکشید. حرکت دست شما باید فقط از لبه ناخن رو به بیرون و تا نیمه ناخن باشد. حرکت رفت و برگشتی با سوهان انجام ندهید، چون باعث آسیب به ناخن می شود.

چند بار به آرامی همین حرکت را با سوهان تکرار کنید تا لبه ناخن شما فرم بگیرد و کمی گرد شود. لبه دیگر ناخن را نیز به همین روش سوهان بکشید. این کار را برای تک تک ناخن ها و با حوصله تکرار کنید. حالا نوبت به پولیش ناخن ها می رسد.

به آرامی با پولیش ناخن تان را برق بیاندازید. وقتی لبه های تیز و اضافی از بین رفت، می توانید دست ها را شسته و خشک کنید. برای لطافت بیشتر با مرطوب کننده مناسب یا محلول تقویت ناخن چرب کنید.

سوهان ناخن/سوهان برقی ناخن/سوهان کشی ناخن/سوهان کشی ناخن نوک تیز

عوارض سوهان کشیدن ناخن

اکثر خانم ها و دختر خانم ها در بیشتر مواقع ناخن های خود را سوهان می کشند در این جا می خواهیم از عوارض سوهان کشیدن ناخن بگوییم.

سوهان کشیدن ناخن‌ها باعث می‌شود آلودگی‌ها بیشتر سمت ناخن‌ها بیایند و زیر ناخن‌ ها کثیف‌ تر و آلوده‌ تر از قبل بشود.

ناخن‌ها برای رشد و بقا به اکسیژن نیاز دارند و سوهان کشیدن میزان رساندن “اکسیژن” به ناخن‌ها را کم کرده و باعث ایجاد “حساسیت” و سفیدی در ناخن‌ها می‌شود.

بررسی‌ها نشان می‌ دهند اگر ناخن‌ هایتان بلند است تنها در هفته مجاز به ۱ بار سوهان کشیدن هستید و آن هم لایه‌ ای نازک از روی آن بردارید و سپس گوشه و لبه‌ی ناخن‌ هایتان را با “استون” ضد عفونی کنید زیرا سوهان عامل مهم انتقال “ویروس‌ها” و “باکتری‌ها” به ناخن به شمار می‌آید.

نتایج مطالعات نشان می‌ دهند “الکل” می‌تواند به عنوان تقویت کننده و محرکی برای رشد ناخن‌ ها به شمار آید که آن ها را قوی می‌کند و باعث رشد دیرتر ناخن‌ ها خواهد شد.

سوهان ناخن برقی

از دستگاه سوهان برقی با توجه به قدرت و سرعت عملی که دارد می توان در انواع کاشت ناخن، تکنیک لاک جلیش (ژلیش) و مانیکور و پدیکور استفاده نمود. سوهان برقی در دو نوع سالنی و خانگی موجود بوده و می تواند خدماتی شایسته و تخصصی را به ناخن کارهای حرفه ای ارائه دهد.

سوهان برقی شامل یک قلم قطور بوده و یک مته برقی در نوک آن که تعداد چرخش آن در هر دقیقه به قدرت موتور سوهان برقی بستگی دارد و این موضوع تعیین کننده قیمت و کیفیت دستگاه سوهان برقی خواهد بود.

یعنی هر چه قدرت و سرعت سوهان برقی، در یک دقیقه بیشتر باشد کیفیت و قدرت این دستگاه نیز بالاتر خواهد بود، معمولا سوهان برقی دارای قلمی جداگانه از بدنه موتور آن می باشد اما در مدل های خانگی، موتور دستگاه می تواند داخل قلم قرار گرفته و قطر قلم را اندکی بیشتر از حالت معمولی نماید.

بدنه موتور دارای قطعه‌ ایست که در موارد استراحت دستگاه، قلم بر روی آن قرار می گیرد.

دستگاه سوهان برقی در نوک قلم خود دارای قطعه ایست که با یک چرخش می تواند باز و بسته شده و سر سوهان های مختلف را در شرایط متفاوت و بسته به نیاز، در خود جای دهد.

سر سوهان ها دارای میله ای باریک بوده که می توانند به راحتی در روزنه نوک سوهان برقی قرار گرفته و با یک چرخش قفل شوند. این سر سوهان ها جنس های مختلفی داشته و از آماده سازی ناخن ها تا فرم دادن به مواد کاشت ناخن چندین بار تعویض شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید:

ناخن ها چگونه رشد می کنند ؟ عوامل موثر بر رشد ناخن ها

از کجا بفهمیم به قارچ ناخن مبتلا شده ایم ؟

حساسیت به کاشت ناخن چیست ؟

آیا کاشت ناخن در بارداری ضرر دارد ؟ پاسخ به تمامی ابهامات در این مورداین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits