طلاق توافقی چقدر طول میکشد؟

۲,۷۵۵
۰
۰
پنج شنبه, ۲۷ دی ۱۳۹۷ ۱۴:۰۷

مجله دلگرم | طلاق توافقی امروزه یکی از مرسوم ترین انواع طلاق است که زوجین با توجه به سختی مسیر طلاق های یکطرفه به این نتیجه میرسند که بهتر است هرچه زودتر بدون هیچ دغدغه ای از هم جدا شوند نحوه طلاق گرفتن توافقی زمانی است که زوجین در خصوص مهریه، نفقه، اجرت المثل ایام زوجیت و حضانت فرزند در طلاق توافقی به توافق برسند که معمولاً در این نوع از طلاق زن با بذل بخشی از مهریه اقدام به طلاق می نماید و مراحل طلاق توافقی بدینگونه است که پس از درخواست طلاق توافقی، با توجه توافقاتی که در داوری ثبت میگردد، دادنامه طلاق صادر میگردد که طرفین باید ظهر دادنامه حق تجدیدنظرخواهی و فرجام خواهی را از خود سلب و ساقط نمایند .

طلاق توافقی چه مدت زمان میبرد؟

به طور کلی مدت زمان طلاق توافقی حدود 3 الی 15 روز می باشد که این مورد زمانی که از طرف وکیل پایه یک دادگستری پیگیری می شود با توجه به مهارت ایشان و تجربه ای که دارند می تواند زمان کمتری باشد.

طلاق توافقی در دوران عقد

طلاق توافقی در دوران عقد و قبل از شروع زندگی نیز امکانپذیر بوده و البته باید توجه داشت در این مدل طلاق توافقات طرفین بسیار اهمیت دارد و حتی اگر زوجه باکره باشد میتواند به گرفتن کل مهریه توافق کند و با بخشیدن بخش ناچیزی از مهریه ، مابقی آن را مطالبه کند. البته از مزایای این دوران در صورت باکره بودن زوجه پاک نمودن نام همسر میباشد در این خصوص اقرار زوج به باکره بودن همسر خویش تاثیر خاصی نداشته و با اخذ معرفی نامه به پزشکی قانونی مراجعه و با اخذ تایید پزشک مبنی بر گواهی سلامت پرده بکارت و درج این موضوع در رای و عنوان غیرمدخوله بودن رای صادر میگردد و نیازی به گواهی پزشکی مبنی بر عدم بارداری با عنایت به عدم دخول وجود ندارد با درج این امر در رای زوجه میتواند به اداره ثبت احوال مراجعه و با ضمیمه نمودن رای درخواست صدور شناسنامه جدید بدهد که بدین ترتیب نام همسر سابق از شناسنامه حذف میگردد و زوجه می تواند بدون مشکل و به راحتی و کاملا قانونی اقدام به اخذ شناسنامه جدید نماید.

طلاق توافقی در دوران بارداری

بسیاری از افراد تصور میکنند طلاق توافقی در دوران بارداری امکانپذیر نیست در حالیکه طلاق توافقی در دوران بارداری نیز امکان دارد و میتوان حین بارداری برای دادخواست طلاق توافقی اقدام کرد با این تفاوت که دوران عده تا انتهای بارداری بوده و پس از آن نیازی به نگه داشتن عده نمی باشد.

طلاق با وکالتنامه ازداوج

طلاق از طرف زن از طریق وکالت در طلاق صورت می پذیرد و زن می تواند با داشتن وکالت نامه طلاق به وکیل مراجعه کند و با گرفتن یک وکیل برای زوج اقدام به طلاق با وکالتنامه نماید که در این مدل باید در وکالتنامه حق اسقاط تجدیدنظر و فرجام را نیز داشته باشد که باعث سرعت بخشیدن به روند طلاق می شود.

طلاق توافقی بدون حضور زوجین

به طور کلی در کلیه ی اموری که نیاز به مراجعه به دادگاه دارد می توان با دادن وکالت به وکیل پایه یک دادگستری کلیه امور را به وی سپرد و شخصاً به دادگاه مراجعه نکرد از جمله طلاق توافقی که در صورت دادن وکالت به هیچ عنوان نیازی به حضور زوجین نبوده و طلاق توافقی بدون حضور زوجین به پایان میرسد و ظرف 4 روز شناسنامه با مهر طلاق تحویل داده می شود و تنها یک روز زوجه برای آزمایش بارداری باید مراجعه کند که این مورد هم در خصوص بانوان بالای 50 سال سن به دلیل یائسگی نیاز نیست.


چنانچه این مطلب را مفید میدانید با لایک کردن و به اشتراک گذاشتن آن، از ما حمایت کنید. نظرات، پیشنهادات و مقاله های درخواستی خود را از طریق قسمت دیدگاه ها برای ما ارسال کنید.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم