دلگرم
امروز: جمعه, ۲۹ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۱۲ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۱۹ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
کاربردهای پنل اس ام اس مخابرات چیست؟
1
زمان مطالعه: 7 دقیقه
ارسال پیامک از مخابرات چگونه است؟ همانطور که در بالا اشاره شد مخابرات هیچ دخالتی در زمینه ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی ندارد. بلکه این شرکت‌های خصوصی و دولتی هستند که با داشتن مجوز از سوی مخابرات، بستر ارسال پیامک انبوه را در کشور فراهم کرده‌اند.

بازاریابی از طریق پنل اس ام اس به کسب و کارها کمک می‌کند تا در بازار رقابتی امروز، بهتر دیده شوند. این کار را می‌توان با تبلیغات از طریق پنل اس ام اس مخابرات انجام داد. بازاریابی به شیوه ارسال پیامک بسیار هدفمند و ساده است، به ویژه اینکه دسترسی داشتن بیشتر افراد در جامعه باعث قوت این موضوع می‌شود. ارسال پیامک با پنل اس ام اس مخابرات به شرکت‌ها کمک می‌کند تا کمپین‌های تبلیغاتی را با هزینه‌ای معقول اجرا کنند و نتیجه عالی از آن کسب کنند.

وقتی به دنبال ارسال پیامک هستید، قطعا در اولین جستجوهای خود به دنبال عبارت«ارسال پیامک انبوه از طریق مخابرات» خواهید بود. اما واقعیت امر این است که متولی ارسال پیامک انبوه در کشور اصلا مخابرات نیست.

شرکت‌هایی که در زمانه ارائه خدمات پیام کوتاه فعالیت دارند وظیفه ارائه بستر لازم در زمینه خدمات پیام کوتاه را دارند. این شرکت‌ها با عنوان سامانه پیام کوتاه شناخته می‌شوند که اگر به دنبال انتخاب بهترین پنل اس ام اس هستید، باید به نکات زیر توجه داشته باشید.

 1. کدام سامانه پیام کوتاه بهترین قیمت گذاری را دارد؟
 2. برای ارسال پیامک از خط ثابت باید از مخابرات اقدام کنید؟
 3. کدام پنل اس ام اس بیشترین دسترسی را برای امکانات فراهم کرده است؟
 4. پشتیبانی مشتریان در سامانه پیام کوتاه قبل از خرید و پس از آن چگونه است؟
 5. تعرفه خطوط اختصاصی و اپراتورهای پشتیبانی شده تا چه حد انعطاف پذیر است؟

و سوالاتی از این دست که حتما برای شما نیز پیش آماده است. در این مقاله به نحوه ارسال پیامک از مخابرات می‌پردازیم و در نهایت به معرفی برخی از امکانات مورد نیاز در سامانه پیام کوتاه می‌پردازیم.

کاربردهای پنل اس ام اس مخابرات چیست؟

پنل اس ام اس مخابرات چیست؟

حتما یک حساب کاربری در یاهو یا جیمیل دارید. وقتی وارد ایمیل خود می‌شوید با رفتن به منوهای مختلف می‌توانید اقدام به ارسال ایمیل، مشاهده ایمیل‌های ارسالی، دسته‌بندی ایمیل‌ها، افزودن و ویرایش مخاطبین و سایر قابلیت ها را دارید. به این بخش از محیط ایمیل که به مدیریت و مشاهده آن می‌پردازید پنل گفته می‌شود.

حال چنین حالتی را برای ارسال و دریافت پیام کوتاه در نظر بگیرید. درست مشابه محیط ایمیل شما دارای یک بخش کاربری(پنل) هستید که قابلیت‌های مختلفی برای ارسال پیامک و مشاهده گزارشات در اختیار شما قرار داده شده است.

ارسال پیامک از مخابرات چگونه است؟

همانطور که در بالا اشاره شد مخابرات هیچ دخالتی در زمینه ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی ندارد. بلکه این شرکت‌های خصوصی و دولتی هستند که با داشتن مجوز از سوی مخابرات، بستر ارسال پیامک انبوه را در کشور فراهم کرده‌اند.

در چنین شرایطی، سوالاتی که مطرح می‌شود این است که برای خرید پنل اس ام اس چه کاری باید انجام داد؟ چگونه می‌توان از کارآمدی خدمات آنها مطمئن شد؟ اصولا یک سامانه پیامکی معتبر چه ویژگی‌هایی دارد و باید چه خدماتی را ارائه کند؟

بنابراین در صورتی که به دنبال پنل اس ام اس مخابرات هستید، باید به جای آن از عباراتی مانند سامانه پیام کوتاه یا پنل اس ام اس در جستجوهای خود استفاده کنید. البته نیازی به این کار نیست، چرا که ما در این مقاله سعی داریم شما را در این زمینه راهنمایی کنیم.

کاربردهای پنل اس ام اس مخابرات چیست؟

برای ارسال پیامک مخابراتی انبوه چه امکاناتی لازم است؟

در طول این دو سال اخیر، یکی از مشکلاتی که برای کسب و کارها در زمینه ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی پیش آمده این است که امکان ارسال پیامک به برخی خطوط را ندارند. در واقع مشترکین این خطوط امکان دریافت پیامک از خطوط تبلیغاتی را به صورت کامل غیرفعال کرده‌اند.

به همین دلیل اولین نیازی که احساس می‌شود داشتن قابلیت ارسال پیامک به شماره های مسدود و بلاک شده است. این امکان با استفاده از خطوط سفید یا خطوط خدماتی فراهم است.

خطوط سفید یا خطوط خدماتی چیست؟

خطوط خدماتی، در واقع همان خطوط پیامکی هستند و تنها تفاوتی که دارند در این است که پیامک‌های ارسالی از این خطوط به شماره موبایل کسانی که دریافت پیامک‌های تبلیغاتی را مسدود کرده‌اند انجام می‌شود. شرط لازم برای قرارگیری در خطوط سفید این است که محتوای پیامک ارسالی شما باید جنبه اطلاع رسانی داشته باشد و هیچگاه از آن به منظور تبلیغات استفاده نکنید.

ارسال پیامک از طریق اپراتورهای مختلف

همانطور که برای استفاده از سیم کارت اپراتورهای مختلفی در کشور وجود دارد که سرشماره آنها با هم تفاوت دارد، در یک سامانه پیام کوتاه نیز شما قادر هستید از خطوط مختلف پیامک ارسال کنید. در حال حاضر این خطوط با سرشماره‌های 1000، 2000، 3000، 5000، 021، 026 و خطوط تجاری در دسترس هستند که برخی نیز دارای چند سرشماره جدا هستند.

بهترین سامانه پیام کوتاه، سامانه‌ای است که امکان پشتیبانی از تمامی اپراتورهای ذکر شده را داشته باشد که از طریق هر یک از اپراتورها امکان ارسال و دریافت پیامک را داشته باشید. البته به این نکته دقت کنید که برخی خطوط فقط قابلیت ارسال را دارند.

کاربردهای پنل اس ام اس مخابرات چیست؟

پنل اس ام اس با تست رایگان

همه با برای داشتن یک تجربه خرید شیرین نیاز داریم که قبل از نهایی کردن خرید محصول را برای مدتی محدود مشاهده یا آزمایش کنیم. سامانه پیام کوتاه ملی پیامک این امکان را در اختیار شما قرار داده است که با استفاده از نام کاربری و رمز عبور demo و مراجعه به آدرس https://www.melipayamak.com/ قادر به مشاهده نسخه نمونه این سامانه باشید.

ماجرا به همین جا ختم نشده و می‌توانید با عضویت در سامانه پیام کوتاه تبلیغاتی ملی پیامک، تا 72 ساعت تست رایگان از سامانه استفاده کنید. در این مدت سه روزه به شما این امکان داده شده است که قادر به بازدید از قسمت‌های مختلف پنل اس ام اس باشید.

ارائه امکانات در ارسال پیامک انبوه

در استفاده از سامانه پیام کوتاه محدود به این نیستید که هر زمان نیاز به ارسال پیامک داشتید شروع به تایپ متن کرده و پس از انتخاب مخاطبین پیامک را ارسال کنید. این امکان برای شما فراهم شده تا پیامک‌های خود را هوشمندانه و در زمان دقیقی ارسال کنید.

زندگی هوشمند پیامکی شما در ملی پیامک با انواع روش‌های زیر فراهم است.

 • ارسال پیامک تکی و گروهی
 • ارسال پیامک زمان‌دار
 • ارسال پیامک هوشمند
 • ارسال پیامک از روی نقشه
 • ارسال پیامک به بانک شماره کشوری
 • ارسال پیامک سن و جنسیت
 • ارسال سررسید
 • ارسال از طریق دکل ایرانسل
 • و…

کافی است روش دلخواه خود را برای پیامک انتخاب کرده و در زمان دلخواه پیامک خود را به صورت هوشمندانه ارسال کنید.

در این مقاله سعی کردیم به معرفی پنل اس ام اس بپردازیم و توضیحاتی را در خصوص اینکه برای تهیه سامانه پیام کوتاه نیازی به استفاده از مخابرات نیست را ارائه دهیم.

در صورتی که در زمینه ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی به بلک لیست و شماره‌های بلاک شده سوالی دارید، یا اینکه نیاز به کمک در زمینه بازاریابی پیامکی دارید، همکاران ما در ملی پیامک آماده پاسخگویی به شما هستند. برای این منظور کافی است به وبسایت ملی پیامک به آدرس melipayamak.com مراجعه یا با شماره 02163404 داخلی 1 تماس بگیرید.

مجری این رپورتاژ آژانس بازاریابی نوین است.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits