دلگرم
امروز: شنبه, ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ برابر با ۲۰ شعبان ۱۴۴۵ قمری و ۰۲ مارس ۲۰۲۴ میلادی
تمیز و پاک کردن لکه های روی آینه

۴ روش برای تمیزی و برق انداختن آینه ها

تمیز و پاک کردن لکه های روی آینه
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
مناسب ترین روش تمیز کردن آینه _ هر چند عده ی زیادی از دستمال برای تمیز کردن آینه استفاده می کنند، اما روزنامه بهترین انتخاب است با استفاده از مایع شیشه پاک کن و روزنامه، دیگر هیچ لکه ای روی آینه باقی نمی ماند.

راههای پاک کردن درست آینه ها در منزل

پاک کردن آیینه خصوصا آینه‌ای که روبه روش آرایش می‌کنید کار سختیه. پس با دلگرم همراه شوید .

۴ روش برای تمیزی و برق انداختن آینه ها

چند راه ساده برای برق انداختن آینه

روش اول

1/3 پیمانه آمونیاک را داخل 1 گالن آب گرم بریزید. با اسفنج آینه را تمیز کنید.
همچنین می‌توانید آن را داخل اسپری ریخته، مستقیم روی آینه بپاشید و با یک دستمال بدون پرز آینه را تمیز کنید. در صورت نبود آمونیاک از سرکه استفاده کنید.

روش دوم

سرکه سفید را داخل یک کاسه بریزید. یک برگ روزنامه را مچاله کنید و داخل سرکه فرو برید. آینه را تا زمان خشک شدن چند بار با آن تمیز کنید. از یک روزنامه خشک یا یک پارچه نرم و تمیز برای برق انداختن آینه استفاده کنید.

روش سوم

2 پیمانه الکل سفید را با 2 قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی و 2 پیمانه آب خوب ترکیب کنید و داخل یک بطری اسپری ریخته، مستقیم روی آینه بپاشید. با یک دستمال بدون پرز یا دستمال کاغذی مخصوص دستشویی آن را تمیز کنید.

روش چهارم

لک مواد آرایشی مثل تافت و اسپری‌های مو به سختی از روی آیینه پاک می‌شن. راهی که دارید درست کردن یه محلول خونگیه. کمی شامپوی براق‌کننده مو رو با کمی آب ولرم مخلوط و روی آیینه اسپری کنید. حواس‌ تون باشه که دستمال‌ تون پرز نده. محلول آب و الکل هم یه پاک کننده خوبه. آیینه و سرامیک جاهای مرطوبی مثل حموم رو هم که لک آب می‌گیرن با محلول آب و جوش‌ شیرین تمیز کنین.

راه کار مناسب برای پیشگیری از بخار کردن آینه حمام

اگر هواکش حمام بدرستی کار نمی کند هنگام باز بودن شیر آب داغ، بخار روی آینه را می پوشاند چاره کار خمیر ریش است. چنانچه قدری خمیر ریش روی آینه بمالید و بعد با یک حوله آن را پاک کنید، آینه دیگر بخار نمی کند. این کار باید حداقل ماهی یک بار تکرار شود.

بیشتر بخوانید :

کم هزینه ترین روش برای شستشوی مبلمان در منزل

۳ روش برای پاک کردن لکه ی خودکار از روی دیوار

پاک کردن و نحوه ی برق انداختن وسایل خانه+راهکارهای مفید برای عید

۸ نکته ساده برای تمیز کردن کاغذ دیواری بدون آسیب رساندن به آناین مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits