alexametrics
دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ برابر با ۱۲ جمادى الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۲۵ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی
آشنایی با فواید عالی کراتین پیور الیمپ
1
زمان مطالعه: 4 دقیقه
کراتین پیور الیمپ فرم ریز شده کراتین است که قابلیت حلال و الیاف جذب بهتری نسبت به مونوهیدرات های قبلی دارد. کراتین چندین مزیت عملکردی را در پی دارد می تواند اثرات کوچک، اما فوری بر قدرت حداکثر و توان بگذارد

مزایای بی نظیر کراتین پیور الیمپ

کراتین پیور الیمپ فرم ریز شده کراتین است که قابلیت حلال و الیاف جذب بهتری نسبت به مونوهیدرات های قبلی دارد. کراتین چندین مزیت عملکردی را در پی دارد می تواند اثرات کوچک، اما فوری بر قدرت حداکثر و توان بگذارد این امر، به ورزشکار اجازه می دهد تا فعالیت را با شدت بالاتری در مسابقه و تمرین اجرا کند، در نتیجه عملکرد را بهبود و اثرگذاری تمرین را افزایش می دهد مصرف دراز مدت این مکمل، می تواند اثر گذاری تمرین را 5-15% بهبود داده، کسب قدرت، توان و توده خالص بدنی را بهتر کند.

ویژگیهای کراتین پیور الیمپ

  • دهنده وزن و استقامت بدن
  • موثر در بالا بردن عملکرد عضلات
  • موثر در افزایش میزان انرژی

کراتین

مزایای مصرف کراتین پیور الیمپ

مولکول کراتین حامل اصلی انرژی در سلول های عضلانی است. تأمین کراتین بدن، محتوای فسفوکراتین را افزایش داده و امکان سنتز مجدد سریع ATP منبع مستقیم انرژی را میدهد که به افزایش شدت و کارآئی عملکرد عضلانی منجر می شود.

تحمل تمرین با فشار زیاد : باعث افزایش ظرفیت بدن برای تمرینات با فشار زیاد و همچنین حجم بیشتر عضلات و عملکرد بھتر در فعالیتهای روزمره می شود.

کراتین ریکاوری را بهبود می بخشد : در سال های اخیر به دلیل ویژگی ھای بی نظیرش برای بعد از تمرین بر روی عضلات بسیار مورد مطالعه قرار گرفته است.نتایج این تحقیقات بسیار امید دهنده است در سال ٢٠٠۴ ، سنتوز و همکارانش اثرات کراتین بر روی سلول ماهیچه که آسیب دیده اند را مورد مطالعه قرار دادند

طی این تحقیقات ١٨ ورزشکار مرد را مورد بررسی قرار دادند . این ورزشکاران ٢٠ گرم کراتین مونوهیدرات میکس شده با ۶٠ گرم مالتودکسترین ھر روز به مدت ۵ روز ، مصرف نمودند . نتیجه تحقیقات بر روی این ١٨ ورزشکار در مقایسه با ١۶ ورزشکار دیگر که تنھا از مالتودکسترین استفاده نمودند این بود که بعد از تمرین میزان آسیب سلول ها کاھش یافته است. آن ها نتیجه گرفتند که این مکمل باعث کاھش آسیب سلول های عضلانی بعد از تمرین سخت می شوند . در ادامه آنھا اظھار داشتند : اینگونه به نظر می رسد که این مکمل باعث افزایش ریکاوری بعد از تمرین های سخت می شود . همچنین بر روی قدرت بدنی و استقامت ورزشکاران تاثیر دارد.

کراتین ظرفیت آنابولیک را افزایش می دھد: زیگنفوس و همکارانش در طی تحقیقات بی نظیرشان نشان دادند که مصرف این مکمل تنها به مدت ٣ روز ، باعث افزایش چشم گیر حجم عضلات و سرعت عملشان می شود.

کراتین عملکرد مغز را بھبود می بخشد: اکثرا ً کراتین را به عنوان یک عضله ساز می شناسند ، اما فواید بسیار زیاد دیگری در مصرف کراتین وجود دارد . تحقیقات نشان داده است که کراتین از سلول های مغز در برابر تهدید ھای محیطی حفاظت می کند.

متابولیسم انرژی و تولید گونه ھای اکسیژن دوباره فعال شده (مولکول های بسیار کوچکی ھستند که به ساختار سلول آسیب می زند که شامل یون های اکسیژن ، رادیکال ھای آزاد و پروکسید نیز می شود . ) تصور می شود که باعث اختلالات عصبی می شوند ، و به نظر می رسد که توانایی مغز را برای نجات از متابولیسم و آسیب های فیزیکی در اثر این شرایط افزایش می دھد.افراد با مشکلات عصبی و مشکل کمبود (مشکل در تولید و ذخیره کراتین) به مکمل ھای کراتین نیازمند ھستند تا پیام ھا به درستی به مغز برسد.

کراتین ترمیم استخوان را افزایش می دھد: یافته ها نشانگر این است که این مکمل می تواند به عنوان یک داروی کمکی برای ترمیم شکستگی استخوان و یا پوکی استخوان به کار رود . همچنین کراتین به طور چشمگیری فعالیت الکالین فسفات را افزایش می دھد. انرژی سلولی ( که این مکمل نقش مهمی در آن دارد ) برای حفظ استخوان ها مھم است ، بنابراین مستقیما به پوکی استخوان ربط دارد . همان طور که می دانیم کراتین تولید انرژی سلولی را افزایش می دھد.

مکمل

روش مصرف کراتین پیور الیمپ


روزانه 3 تا 5 گرم پودر را در حین تمرین و روزهای مسابقات و یا روزهای غیر تمرین مصرف کنید. امکان افزاش وزن وجود دارد.

توصیه ها برای مصرف کراتین پیور الیمپ

  • کراتین پیور الیمپ را از مراکز معتبر و داروخانه ها تهیه کنید.
  • کراتین پیور الیمپ را بیش از دوز پیشنهادی مصرف نکنید.
  • خانم ها در دوران بارداری و شیردهی مجاز به مصرف این مکمل نیستند.
  • کراتین پیور الیمپ را دور از دسترس کودکان نگهداری کنید.

separator line

بیشتر بخوانید:

مکمل کراتین و نحوه صحیح مصرف آن

کراتین چیست و چه فرقی با کراتینین دارد ؟

عوارض مصرف کراتین در بدنسازی + عکس

مکمل کراتین و نحوه صحیح مصرف آن

separator lineاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
  • منبع
  • supplementshop.ir
  • sportforall.ir
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits