دلگرم
امروز: سه شنبه, ۲۱ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۲۷ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۱۲ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
با قرص لیورکر هلث اید بیشتر آشنا شوید
705
زمان مطالعه: 6 دقیقه
قرص لیورکر هلث اید ترکیبی است کاملا گیاهی و ویژه که برای کمک به حفظ سلامت کبد و بهبود عملکرد آن فرموله شده است. نیمی از اجزای این ترکیب دارای خواص سم زدایی هستند و از این نظر به عملکرد سم زدایی کبد کمک می کنند و نیم دیگر دارای خواص کاهنده تجمع چربی...

قرص لیورکر هلث اید

با این بخش از دلگرم همراه باشید تا با موارد مصرف قرص لیورکر هلث ایدLivercare آشنا شوید.

  • درمان آسیب های ناشی از سمیت کبد
  • حفظ سلامت و عملکرد طبیعی کبد در زنا ن و مردان
  • ممانعت از تجمع و رسوب چربی ها در کبد

شرایط نگهداری قرص لیورکر هلث اید

در جای خشک و خنک و دور از دسترس اطفال نگهداری شود.

روش مصرف قرص لیورکر هلث اید

بالغین و کودکان بالاتر از 16 سال روزانه 2 تا 4 قرص

هشدار مصرف :

زنان باردار و شیرده حتماً قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنند.
افراد تحت درمان قبل از مصرف با پزشک مشورت کنند.

توضیحات قرص لیورکر هلث اید

یک محصول ویژه ی طراحی شده از ترکیب گیاهان خار مریم ، کنگر فرنگی ، قاصدک ،زردچوبه و زرشک و نیز عوامل لیپوتروپیک مثل متیونین، اینوزیتول و کولین می باشد.

احتیاط

  • افراد تحت درمان قبل از مصرف با پزشک مشورت کنند.
  • زنان باردار و شیرده حتماً قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنند.

یک محصول ویژه ی طراحی شده از ترکیب گیاهان خار مریم، کنگر فرنگی، قاصدک، زرد چوبه و زرشک و نیز عوامل لیپوتروپیک مانند متیونین، اینوزیتول و کولین می باشد

Dandelion (گل قاصدک):

گیاهی از تیره کاسنی است که استفاده از ان در بهبود اختلالات کبد و کیسه صفرا، در بسیاری از کشورهای دنیا مرسوم شده است. بسیاری ازمطالعات اثربخشی این گیاه را در کاهش سطح بیلیروبین سرم و بهبود زردی پوست که به دنبال بیماری های کبد، سیروز، هپاتیت و اختلالات عملکردی کبد اتفاق افتاده بود را نشان داده است.

Barberry (زرشک):

گیاه بومی آمریکا ، آسیای ست با تاریخچه ای بسیارطولانی در درمان اختلالات عملکردی کبد و بهبود جریان اسیدهای صفراوی، اما اغلب مواقع در درمان زردی به کار برده میشود. جزء مؤثر و فعال موجود در این گیاه ، آلکالوئیدی است به نام Berberine که سبب بهبود عملکرد کبد و تحریک ترشح اسید صفراوی از کبد و بهبود جریان آن در لوله های صفراوی میشود به ویژه زمانیکه به دلایل مختلف در مجاری کبدی گرفتگی وجود دارد که مانع ترشح و جریان اسید صفراوی میشود. علاوه برآن در بهبود زردی و کاهش بیلیروبین افزایش یافته به دنبال این مشکل هم مفید خواهد بود. همچنین این ترکیب میتواند در بهبود التهاب موجود در کیسه صفرا و پیدایش سنگ های صفراوی ایجاد شده به دنبال سوء مصرف چربی در رژیم غذایی مؤثر باشد. این گیاه میتواند به پاکسازی کبد در از بین بردن ترکیبات مضرو سرطان زا، متابولیت های سمی حاصل از متابولیز الکل در کبد و رادیکال های آزاد کمک کند.

Turmeric (زردچوبه):

گیاهی است از خانواده زنجبیل با سودمندی های بسیار زیاد که تاریخچه مصرف پزشکی آن به 1000 سال قبل برمیگردد. بسیاری از متخصصان و گیاهشناسان زردچوبه را به سبب دارابودن خواص ضد التهابی و ضد آرتریتی در بهبود بیماری استئوآرتریت مؤثر و مفید میدانند اما بسیاری از تحقیقات فواید استفاده از این ترکیب را درسلامت و بهبود عملکرد کبد نشان داده اند. جزء فعال و مؤثر این گیاه ترکیبی به نام Curcumin است که کلیه فواید زردچوبه مربوط به این ترکیب می باشد. یکی از روش هایی که کبد برای سم زذایی استفاده میکند ، افزایش ترشح صفرا و افزایش جریان صفرا در لوله های صفراوی است.Curcumin از طریق تحریک ترشح صفرا و افزایش جریان اسید صفراوی، در فرایند سم زدایی به کبد کمک میکند. علاوه برآن Curcumin دارای خواص آنتی اکسیدانی بسیار قوی است که ار این روش هم میتواند در از بین بردن رادیکال های آزاد و ترکیبات مضر از کبد هم مفید باشد.Curcumine سبب به تاخیر انداختن پیشرفت بیماری های کبد میشود.

Artichoke (کنگرفرنگی):

گیاهی از خانواده کاسنی است.اجزاء فعال آن سینارین و اسیدکافئیک است که میتوانند از کبد در مقابل عوامل بیماریزا محافظت کنند. در مطالعاتی که بر روی اثربخشی کنگرفرنگی بر روی سلامت کبد انجام شده است، نشان داده شده که مصرف کنگر فرنگی به طورمعناداری سبب تحریک ترشح صفرا از کبد و افزایش جریان صفرا در مجاری صفراوی میشود و میتواند در فرایند سم زدایی به کبد کمک کند. در دسته ای دیگر از مطالعات دیده شده که این ترکیب میتواند سبب بهبود علائم ناشی ازبیماری های کبد و صفرا شود. علاوه بر آن سبب کاهش معناداری در میزان سطح کلسترول و تریگلیسرید سرم میشود و میتواند سبب کاهش تجمع چربی در کبد هم شود، بنابراین در بهبود کبد چرب هم مؤثر است.

Methionine :

یک اسید آمینه ضروریست حاوی سولفور که در تشکیل نوکلئیک اسید، کلاژن و پروتئین نقش دارد. وجود متیونین برای سلامت کبد بسیار حائز اهمیت است. این اسیدآمینه از فساد چربی هادر کبد جلوگیری کرده و در فرایند تجزیه چربی به کبد کمک میکند.بنابراین مانع تجمع چربی در کبد و ایجاد کبد چرب میشود.ضمنا" در بیماران مبتلا به کبد چرب هم میتواند به بهبود و کاهش بیماری کمک کند. کمبود این اسید آمینه میتواند سبب بروز سیروز کبدی شود.

Cholin :

کولین یک Fat Emulsifier است که معمولا" جزو ویتامین های گروه B قرار میگیرد.البته این طبقه بندی به علت شباهت عملکردی کولین با سایر اجزاء این خانواده است نه به علت شباهت در ساختار شیمیایی آن. کولین در بدن توسط متیونین سنتز میشود و برای سنتز اسیدفولیک و اسیدکوبالامین ضروری است. کولین یک ماده لیپوتروپیک است که جهت متابولیسم چربی در بدن ضروریست. کولین همچنین یک ترکیب مهم در غشای سلولی است که به فرم فسفاتیدیل کولین و اسفنگو میلین می باشد .فسفاتیدیل کولین در ترشح VLDL از کبد نقش دارد و باعث تسهیل حرکت چربی به داخل سلولها می شود لذا از رسوب چربی در کبد جلوگیری میکند. در اثر کمبود کولین VLDL سنتز نشده و در نتیجه سبب تجمع چربی در کبد میشود و میتواند منجر به کبد چرب شود.

Inositol :

اینوزیتول پیش ساز مستقیم فسفولیپید است که ترکیب اصلی غشای سلولی می باشد. این ترکیب همچنین به عنوان لیپوتروپیک فعالیت کرده و چربی را به دیگر فرآورده های مفید تبدیل می کند و از تجمع چربی در کبد جلوگیری می کند، بنابراین میتواند در پیشگیری از کبد چرب مؤثر باشد کولین و اینوزیتول در کنار هم به طرز موثرتری از تجمع چربی جلوگیری می کنند.

Taurine :

اسید آمینه ضروریست واز اجزاء اصلی در صفرا به شمارمیرود که به هضم چربی کمک میکند.این اسید آمینه بواسطه تشکیل اسیدهای صفراوی و تصفیه کبدی نقش مهمی در کبد ایفا کرده، همچنین از ساخت چربی در اطراف کبد جلوگیری می کند. کمبود تورین باعث کاهش توانایی کبد در سم زدایی و تصفیه کبدی می شود.در حضور تورین سلول های کبدی به طرز موثرتری عمل کرده ودراین صورت کبد قادر به دفع سموم ازبدن خواهد بود.

مزایای قرص لیورکر هلث اید

  • ترکیب کاملا" گیاهی ، تهیه شده از بهترین گیاهان سودمند در بهبود سلامت و عملکرد کبد
  • آهسته رهش : جذب بیشتر و بهتر ترکیبات با کمترین عوارض گوارشی
  • مناسب برای گیاهخواران
  • مناسب برای بیماران مبتلا به دیابت،پرفشاری خون ،سلیاک و عدم تحمل به لاکتو
  • فاقد هرگونه نگه دارنده ، رنگ مصنوعی و طعم دهنده


این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (705 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

۳۴ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

سارا کریمی | ۲ سال پیش
آیا مصرف لیور کر باعث سرگیجه میشود؟
21
26
سارا | ۳ سال پیش
با سلام.
آیا مصرف این قرص ها در بهبود جوش هم تاثیری دارد؟
7
48
معصومه ولدخان | ۳ سال پیش
سلام بعد از خوردن این قرص معده درد شدید گرفتم
17
53
محبوب | ۳ سال پیش
سلام ایا مصرف این دارو باعث ادرار زیاد میشه
6
29
پاسخ ها:
رضا | ۲ سال پیش
بله منم اینجوریم
3
4
امیر | ۴ سال پیش
با سلام چند سالی قرص لیور گل مصرف کردم هیچ تاثیری نداشت و آنزیم های کبدم روز بروز بالاتر می‌رفت بدون تجویز پزشک خودم قرص لیورکر رو تهیه کردم و روزی 2عددمصرف کردم بعد از آزمایش متوجه شدم آنزیمهای کبدم از 116به 70رسیده وحتی کلسترول و تری گلیسرید خونم ک بالاتر از حد نرمال بود کاهش پیدا کرده برای همین باز هم از این دارو تهیه کردم و درحال حاظر دارم مصرف میکنم بعد از این دوره مصرف بازهم آزمایش کبد میدم ببینم آنزیمهای کبدم به حد نرمال رسیده یا ن مورد توجه دوستان من این قرص رو بسته 30عددیش رو خریدم 44هزار تومان
6
45
عباس | ۴ سال پیش
من کبدم چرب گرید ۳ هست دکتر لیورگل و اورسوفار ۳۰۰ با امگا۳ تجویز کرده میتونم بجای لیورگل،لیورکر مصرف کنم؟؟
9
49
پاسخ ها:
بهار | ۲ سال پیش
من کبدم داغونه من دو دوره لیورگل استفاده کردم هیچ تاثیری نداشت الان لیورکرو تهیه کردم تا ببینم چی میشه
10
24
ماری | ۴ سال پیش
ببخشید آیا قرص لیورکر باعث اسهال میشه؟
22
35
پاسخ ها:
علی | ۲ سال پیش
سلام . نه اسهال نمیشی . این قرص لیورکر خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی عالیه .
2
10
مختار | ۴ سال پیش
سلام کارشناس محترم چرا جواب این سوال نمیدید ایقد می پرسن برای منم سواله قرص لیورکر رو باید چه موقع بخوریم قبل یابعدغذا؟؟؟؟؟؟؟
؟
8
35
پاسخ کارشناس:
دوست عزیز سوالات پزشکی خود را در قسمت پرسش و پاسخ سوالات پزشکی مطرح فرمایید تا پزشک دلگرم در اولین فرصت جوابگو باشد.
پاسخ ها:
مجتبی | ۴ سال پیش
حتما بعد غذا مصرف نمایید
4
14
حمزه غبیشاوی | ۴ سال پیش
عوارض مصرف قرص لیورکر؟
تا چه مدت میتوان از قرص لیورکر مصرف کرده؟آیا مدت زمان معینی دارد؟
12
37
پاسخ ها:
محمدی | ۲ سال پیش
سلام وقت بخیر من از موقعی که این قرص livercareرو مصرف میکنم به شدت یبوست دارم روزی دو عدد مصرف میکم بعد غذا به نظرتون قرص وعوض کنم
6
33
اكبر | ۴ سال پیش
آيا مصرف قرص ليوركر داراي عوارض جانبي يا نشانه هايي از موثر بودن مثل نشانه هايي در دفع يا تغييرات ظاهري بدن و يا دردهاي شكمي و ... دارد؟
ممنون
10
44
مسعود | ۴ سال پیش
سلام ایا در تنظیم کردن انزیم های بدن هم نقشی داره
3
18
حسین | ۴ سال پیش
سلام میخواستم بدونم قرص رو باید قبل از غدا خورد یا بعد از غذا
6
30
عبدالله امامی | ۴ سال پیش
سلام.من این قرص رو دارم مصرف میکنم بعضی وقتا بدن درد دارم تو قسمت ماهیچه های پام .ایا از عوارض این دارو هست یا نه؟
8
16
پاسخ ها:
کوروش | ۲ سال پیش
درود وقت بخیر اگر اعتیاد به مورفین دارید و قرص لیورکر استفاده میکنید ممکن است باعث درد کمی ماهیچه یا عطسه در بعضی مواقع مسهل شدن معده ممکن است رخ دهد ،پیشنهاد میشود این دسته افراد نیم ساعت قبل از خواب این قرص را استفاده نمایند
5
6
دینا | ۴ سال پیش
ببخشید میخواستم بدونم این قرص باعث عقب افتادگی قاعدگی نمیشه؟؟؟
5
27
دانیال نیامدپور | ۴ سال پیش
سلام ایا مصرف همرمان با قرص زردچوبه یا کورکورما مضراست؟
5
4
سکینه کلوانی | ۴ سال پیش
سلام خسته نباشید این قرص قبل از شام بخوریم یا بعداز شام
6
14
پاسخ ها:
کوروش | ۲ سال پیش
درود بهتر است بعد از غذا قرص را استفاده نمایید
4
6
هاله | ۴ سال پیش
سلام وقت بخیر
بهترین زمان مصرف رو میخوام بدونم یعنی این قرص کی مصرف بشه بهتره
7
15
امیر پارسا | ۴ سال پیش
رنگ قرصهای لیور کیر سبز بوده ولی جدیدا زردرنگ شده علت آن چیست؟و بوی بسیار بدی میده.آیا در محیط مناسب نگه داری نشده؟آیا ضرر داره؟
12
12
پاسخ ها:
امیر | ۳ سال پیش
صددرصد خراب شدن . باید توی یخچال نگه داری. بشه
17
5
موسی راستی | ۵ سال پیش
زمان مصرف لیور کر کیه ممنون
7
4
پاسخ ها:
حسین | ۴ سال پیش
با سلام.
بنده نارسایی شدید قلب و رفلاس معده دارم. به تازگی متخصص مربوطه به دلیل کمی بالا بودن آنزیم های کبدم، قرض لیورکرهلث آید تجویز کرده. به نظر شما آیا این قرض اثر متقابلی برروی این دو بیماری ام نداره؟
با تشکر
6
10
فاطمه | ۵ سال پیش
سلام قرص لیورکیر خوردم با اسهالی روبروشدم ایا مشکل نداردبرای درمان کبد چرب
4
3
پاسخ کارشناس:
این قرص گیاهی است و عوارض جدی ندارد و برای درمان کبد چرب مفید است. اگر پزشک برای شما تجویز کرده مسئله اسهال را با وی در میان بگذارید تا سابقه گوارش شما را بررسی کند.
احمدرضا نقابي | ۵ سال پیش
سلام ميخواستم بپرسم ميشه همزمان از قرص ليوركير با ليوز سل استفاده كنم چون من كبد چرب گريد ٢ دارم كه پزشك برام قرص ليورسل تجويز كرده ولي يكي از دوستان كه مشكل مشابه دارن گفتن قرص ليور كير بهتر جواب ميده و با كيفيت هست حالا ميشه روزانه يك عدد ليور سل صبح و يك عدد ليور كير شب استفاده كنم .با سپاس
3
7
پاسخ کارشناس:
سلام. لیورکر یک قرص گیاهی است ولی باید برای اینکه با ليور سل تداخل داروی نداشته باشه توسط پزشک تجویز شود.
Mohammad | ۵ سال پیش
سلام.آیااین قرص برای کسانی که معده اسدی دارن عوارضی دارد.باتشکر
2
7
Morteza | ۵ سال پیش
سلام
من نمیدونم قرص لیور کار رو قبل از غذا بخورم یا بعد از غذا و یا شکم خالی
لطفا راهنمایی کنید
6
5
پاسخ ها:
محمدعلی اشعری | ۳ سال پیش
سلام عزیزان قرص لیورکر باید حتما بعداز غذا مصرف شود تا اثرات مطلوب خود رابگذارد...
3
19
محمدعلی اشعری | ۳ سال پیش
عزیزان قرص لیورکر حتما بعداز غذا میل شود.تا اثرات مطلوب انرا ملاحظه فرمایید...موفق باشید
0
21

hits