دلگرم
امروز: دوشنبه, ۲۷ فروردين ۱۴۰۳ برابر با ۰۵ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۱۵ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
16 ویژگی عجیب روغن جعفری برای درمان بیماری ها
4
زمان مطالعه: 11 دقیقه
روغن جعفری مزایای بهداشتی و درمانی فراوانی دارد که میتوان به داروی ضد میکروب، ضد رماتیسم، ضد آرتروز، ضدعفونی کننده، هضم کننده، گردش خون، سم زدا، داروی بهبود عملکرد گوارشی، مهارکننده، تقویت بدن از ضعف، سکته مغزی، سرماخوردگی، فشار خون پایین، ملین،...

فواید روغن جعرفی

روغن جعفری را شاید خیلی ها نشناسند اما فواید بسیار خوبی دارد. آیا کسی کتاب خنده دار معروف جهان "ماجراهای آستریکس و اوبلیکس" نوشته شده توسط Uderzo و Goscinny را خوانده است؟ اگر نه، در اینجا یک خلاصه سریع از این کتاب را بیان می کنیم. داستان در مورد سناریوی رومی و برخی روستاهای گالوی در زمان سلطنت جولیوس سزار است. در این کتاب، هر بار که اوبلیکس را پیدا می کنید، دسته ای از گزارهای وحشی که به طور کامل با برگ جعفری تزئین شده اند (در بخش دیگری از داستان، از شاخه های جعفری برای تمیز کردن گوش خود استفاده می کند) را خواهید دید.

متوجه شدم که این کتاب کمدی ثابت می کند که جعفری از دوران باستان استفاده می شده است. شوخی نمی کنم. کمدی بودن این کتاب ممکن است 100٪ واقعیت تاریخی نداشته باشد، اما درست است که جعفری یکی از قدیمی ترین ادویه های شناخته شده برای انسان است و همچنان از دانه ها و برگ های تازه مخصوصا برای تزئین گوشت گوسفند و دیگر غذاها استفاده می شود. این روغن رایحه تازگی، اشتها آوری و طعم زننده دارد.

این روغن از دانه های خشک شده آن بوسیله بخار استخراج شده و اجزای اصلی آن حاوی apiole، myristicin، pinene و tetramethoxally benzene است. به هر حال، نام گیاه جعفری از Petroselinum Sativumگرفته شده است. این گیاه، به غیر از اینکه به طور گسترده به عنوان ادویه و چاشنی غذا مصرف می شود، دارای خواص بسیاری در زمینه دارویی است که عمدتا به دلیل خواص روغن آن است.

روغن جعفری
تصویری از روغن جعفری

جلوگیری از عفونت های میکروبی با روغن جعفری

جایی که میکروب ها وجود دارند، عفونت و بیماری ها نیز وجود دارد، اما در جایی که روغن جعفری وجود دارد، هیچ میکروبی وجود ندارد. اما چرا؟ شاید به این دلیل که این روغن دارای خواص ضد میکروبی زیادی است. به این معنا که این روغن دارای اجزای خاصی است که میتواند میکروبها را از بین ببرد و رشد آنها را مهار کند. بنابراین، می تواند به طور موثر در برابر بسیاری از عفونت ها محافظت کند.

درد ناشی از ورم مفاصل و آرتروز را کاهش می دهد

روماتیسم و آرتروز دو بیماری هستند که به دو دلیل اصلی یعنی انباشتگی اسید اوریک در عضلات و مفاصل و همچنین متوقف شدن گردش خون ایجاد می شود. روغن جعفری خواصی دارد که می تواند به شما برای درمان هر دو علت کمک کند. اول از همه، عامل سم زدایی است که به علت خواص ضد آرتروزی و تحریک کننده آن است. در حالی که یک سم زدا، حذف سموم از بدن را تسریع می بخشد و یک پاک کننده، خون را تازه می کند.

در حال حاضر، به عنوان یک ضد آرتروز، ادرار را نیز افزایش می دهد و همانطور که همه ما می دانیم، مواد سمی و ناخواسته بدن مانند آب اضافی، نمک، و اسید اوریک را از طریق ادرار حذف می کند. سپس، به عنوان یک محرک، جریان خون را تحریک می کند و گردش خون را افزایش می دهد. این به دو روش کمک می کند. اول، بدن را گرم می کند و دوم، اجازه نمی دهد اسید اوریک در هر مکان خاص جمع شود و درد آرتروز و نقرس به وجود آید.

جلوگیری از گندیدگی

زخم ها و برخی از اندام های نرم و حساس داخلی بدن می توانند به علت عفونت توسط میکروب ها گندیده شوند. خطر زخم چرک کرده از شی زنگ زده بیشتر است. درد ناشی از چرک شدن یا گندیدگی منجر به گرفتگی، سکته های قلبی و حتی هیدروفوبیا می شود.

درمان آن، از بین بردن میکروب ها و مهار رشد آنها در منطقه آسیب دیده است و این دقیقا همان چیزی است که روغن جعفری انجام می دهد. میکروب را از تکثیر باز می دارد و انها را از بین می برد.

خواص جعفری برای پوست

روغن جعفری
روغن جعفری برای پوست صورت

روغن جعفری به عنوان یک جمع کننده عمل می کند

جمع کنندگی یک خاصیتی است که می تواند در بافت ها و عضلات انقباض ایجاد کند. اثر یک جمع کننده می تواند محلی یا در کل بدن باشد. بعضی از جمع کننده ها، مانند ترکیبات مصنوعی فلوراید که در خمیر دندان اضافه می شوند، باعث انقباض موضعی لثه ها می شوند. بقیه که اکثر طبیعی یا گیاهی هستند، مانند اثراتی که در برگهای گوآویا و بسیاری از روغن های دیگر یافت می شوند، می توانند در داخل اندام های داخلی و بدن انقباض ایجاد کنند، زیرا انقباض به تمام بافت ها توسط خون منتقل می شود.

روغن جعفری مانند یک جمع کننده عمل می کند و می تواند به صورت خارجی و داخلی مورد استفاده قرار گیرد تا انقباضات در لثه ها (که دندان ها قوی تر است)، ماهیچه ها و پوست (باعث افزایش قدرت و استحکام بدن، احساس تناسب اندام و جوان شدن) شود، ریشه مو (مانع از ریزش مو) و در رگ های خونی (کاهش یا توقف خونریزی از عروق مجروح شده). منجر شود. خیلی موثر است!

روغن جعفری باد شکم را کاهش می دهد

گازهای معده می توانند شما را در موقعیت های بسیار شرم آور قرار دهند، بیشتر هنگامی که شما در یک مهمانی یا در یک جمع یا در مکان آرام مانند سالن قرار می گیرید، و گازها شروع به حرکت می کنند و باعث صداهای عجیب و غریب می شوند. وقتی که این گازها شروع به رشد می کنند، بدتر می شود. این واقعا خنده دار است.

گازهای گوارشی میتواند منجر به مشکلات گوارشی، گرفتگی، تهوع، استفراغ، سردرد، درد معده، درد قفسه سینه، فشار خون بالا و حتی خطر حملات قلبی شود.(گاهی اوقات گازها می توانند حمله قلبی را ایجاد کنند یا گاهی اوقات حمله قلبی با درد ناشی از گاز اشتباه گرفته شود، هر دو خطرناک هستند)، که هر دو به وسیله گازها به وجود می آیند. بنابراین، هرچه زودتر خارج شوند، بهتر است. این را می توان با کمک این روغن انجام داد.

این روغن اجازه تشکیل گاز را نمی دهد و آنها را از بدن خارج می کند.

تصفیه بدن با روغن جعفری

روغن جعفری سموم و سایر مواد ناخواسته از بدن را از طریق ادرار دفع می کند. این باعث سم زدایی می شود. این روغن شما را از بسیاری از بیماری هایی که به علت انباشتگی این مواد ناخواسته در بدن ایجاد می شود، مانند رماتیسم، آرتروز، جوش، بیماری های پوستی و بسیاری دیگر، محافظت کند.

بهبود هضم

بوی تند و زننده این روغن موجب اشتها می شود و همچنین افزایش هضم و ترشح شیره معده می شود. این باعث می شود که شما احساس گرسنگی کنید، و به شما کمک می کند تا غذا سریعتر هضم کنید.

روغن جعفری برای لاغری

روغن جعفری
Parsley oil

بهبود دفع ادرار

این خاصیت سم زدایی این روغن است. میزان ادرار را افزایش می دهد. ممکن است تعجب کنید که چگونه بیشتر شدن ادرار می تواند برای بدن مفید باشد. این یکی از بهترین راهها برای حذف مواد ناخواسته از بدن است و منجر می شود که آب، نمک و سموم ناشی از اسید اوریک، چربی ها، آلاینده ها و میکروب های بدن از بین روند. از بین بردن سموم و اسید اوریک، بدن را از بیماری هایی مانند روماتیسم، آرتروز، جوش و آکنه محافظت می کند. با حذف آب و چربی، می توانید وزن خود را کاهش دهید. مزایای دیگر اضافه شدن ادرار می توان به دفع بیشتر کلسیم و سایر رسوبات و میکروب ها از کلیه ها و دستگاه های ادراری اشاره کرد، بنابراین بدن را از عفونت های کلیه محافظت می کند.

عامل موثر

عامل موثر عاملی است که خون را پاک می کند. اینکار به دو صورت انجام می شود. اول، از بین بردن مواد ناخواسته از خون و تمیز کردن خون، که این روغن سم زدایی انجام می دهد، و دوم، با اکسیژن رساندن به بافت ها، که دوباره این روغن با تحریک گردش خون این کار را انجام میدهد، از آنجایی که این روغن به عنوان یک محرک است.

روغن جعفری برای قاعدگی

روغن جعفری خواص قاعده اور دارد که منجر می شود که مانع از قاعدگی شود یا ان را به تعویق بیاندازد.

این ترشح هورمون های خاص مانند استروژن را تحریک می کند که برای رسیدن به این هدف کمک می کند.

روغن جعفری همچنین مشکلات مربوط به قاعدگی، مانند گرفتگی شکمی و درد، حالت تهوع، خستگی و ناراحتی را تسکین می دهد. این هورمون ها همچنین باعث بلوغ در زنان می شوند و اندام های تولید مثل (مانند رحم) را در سلامتی خوب نگه می دارند.

کاهش دهنده تب

در کنار خاصیت ضد عفونی کننده و ضد میکروبی، این روغن یک فریبوگرام موثر است، به این معنی که تب را کاهش می دهد. چطور این کار را انجام میدهد؟ اجازه بدهید تا به شما بگویم. با توجه به خواص سم زدایی آن، سطح توکسین در بدن را کاهش می دهد و این کمک می کند تا بسیاری از بیماری ها را از بین ببرید، از جمله تب، که گاهی اوقات ناشی از افزایش سطح سموم در خون است زیرا تب واکنشی است که بدن به هر گونه عوامل غیرطبیعی یا تغییرات نامطلوب بدن می دهد. سپس، با توجه به خواص ضد میکروبی آن، عفونت های میکروبی را مهار می کند و این کمک می کند تا تب ناشی از عوامل میکروبی یا ویروسی مثل آنفلوآنزا، تب زرد، تیفوئید یا مالاریا کاهش یابد.

روغن جعفری برای کاهش فشار خون

اقدامات تشدید کننده داروهای مسکن به خوبی شناخته شده است. به عبارت دیگر، آنها فورا فشار خون را کاهش می دهند و خطر ابتلا به حمله قلبی را کاهش می دهند.

این داروها از ترکیب شیمیایی حاصل می شود، بنابراین واکنش آنها سریع است. با این حال، اثرات نامطلوب دارند و در دراز مدت، ممکن است به مشکلات عصبی منجر شوند.

روغن جعفری ممکن است سریع نباشد، اما برای موارد فشاری خون بالای مزمن، انتخاب خوبی است و هیچ عارضه ای ندارد. اگر به طور سیستماتیک مصرف شود، فشار خون پایین یا عادی را حفظ می کند.

روغن جعفری یبوست را از بین می برد

داشتن عملکرد روده ای خوب حسی لذت بخش است و کسانی که از یبوست رنج می برند می دانند که چه مقدار این عملکرد ارزش دارد.

روغن جعفری دارای ویژگی های ملین است و به شما کمک می کند حرکات سخت و دشوار روده و همچنین یبوست را از بین ببرید. این باعث تخلیه شیره معده می شود و حرکت دفع را با تحریک حرکت پرستالتی در روده باریک را آسان می کند.

تقویت کننده اعصاب

اثرات تحریک کننده این روغن می تواند در تمام بدن تجربه شود. روغن جعفری، عصب، نورون ها، گردش خون و لنف، هضم، دفع و مکانیسم ایمنی را تحریک می کند. بنابراین، این روغن شما را فعال تر، هوشیارتر، پر انرژی، قوی و ایمن نگه می دارد.

روغن جعفری برای معده

روغن جعفری از معده، ژنراتور تولید کننده نیروی بدن، مراقبت می کند. آن را نرم می کند، جریان مناسب شیره های معده را در آن نگه می دارد، التهابات را کاهش می دهد، از عفونت ها محافظت می کند و به التیام زخم های معده کمک می کند.

بهبود سلامت رحم

این ویژگی منجر به افزایش ترشحات هورمون های خاصی نظیر استروژن و پروژسترون می شود. این هورمونهای زنانه با تنظیم مقادیر مننژیت، سلامت رحم را حفظ می کنند و از دیگر مشکلات رحم مانند زخم های رحمی و خشکی رحم جلوگیری می کنند.

دیگر مزایا روغن جعفری

روغن جعفری نیز در درمان بسیاری از مشکلات دیگر مانند رگ های خونی، سلولیت، سیاتیک، کولیک، هموروئید، آمنوره، سیستیت، و از دست دادن میل جنسی موثر است.


اکنون که با معجزات روغن جعفری آشنا شدید، سعی کنید بیشتر از آن استفاده کنید. شما میتوانید نظرات و پیشنهادات خود را از طریق قسمت کامنت ها با ما در میان بگذارید. همراه مجله اینترنتی دلگرم باشید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.5 از 5 (4 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits