دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۷ آذر ۱۴۰۰ برابر با ۰۳ جمادى الأول ۱۴۴۳ قمری و ۰۸ دسامبر ۲۰۲۱ میلادی
تاریخ انتخابات شورای دانش آموزی در سال 1400 چه روزی است ؟
8
زمان مطالعه: 3 دقیقه
بیست و چهارمین دوره انتخابات شورای دانش آموزی با شعار محوری چه تاریخی برگزار میشود ؟

تاریخ انتخابات شورای دانش آموزی

با توجه به برگزاری و شروع مدارس به صورت مجازی امسال نیز چون سال قبل این انتخابات به صورت آنلاین برگزار خواهد شد. با توجه به اهمیت برگزاری این شورا و نفش مهم دانش آموزان در پیشبرد اهداف مدرسه، دبیرستان دوره دوم سرای دانش واحد رسالت این انتخابات را برگزار خواهد نمود. دانش آموزان علاقمند فرصت دارند تا تاریخ 15 آبان ماه اسامی و تبلیغات مورد نظر خود را به پشتیبان کلاس اعلام نموده و با توجه به برنامه ریزی های در نظر گرفته شده تبلغات خود را به دوستانشان اعلام نمایند.

قابل ذکر است که (( شورای دانش آموزی طلایه دار گام دوم انقلاب اسلامی )) روز چهارشنبه ۱۹ آبان هم زمان در تمامی مدارس در سراسر کشور آغاز می گردد.

چگونه انتخابات شورای دانش آموزی را به‌صورت آنلاین برگزار کنیم؟

انتخابات شورای دانش آموزی هرساله در هفته اول آبان ماه برگزار میشود که مدارس مختلف و به ویژه مربیان پرورشی برای برگزاری آن زمان زیادی را اختصاص داده و برنامه های مفرحی را به اجرا درمی‌آورند. امسال با وجود بیماری کرونا شرایط خاصی در کشور حکم فرماست که همه حوزه‌ها از جمله آموزش و پرورش را نیز تحت تاثیر قرار داده و موجب برگزاری کلاس های درس به صورت مجازی و آنلاین شده است.

بسیاری از مربیان پرورشی به دنبال این هستند که چگونه انتخابات شورای دانش آموزی را برگزار کنند تا دانش آموزان از برنامه های جانبی مدرسه غافل نشده و تعامل آنها هرچند بصورت مجازی با مدرسه حفظ گردد.

نکته مهم و قابل ذکر این‌که قطعا تمامی مدارس در حال حاضر از طریق یکی از نرم‌افزارهای موجود با دانش‌آموزان در ارتباط هستند. درصد زیادی از مدارس نرم افزار شاد را انتخاب کرده‌اند، درصدی به سراغ پیام‌رسان روبیکا رفته اند، تعدادی از طریق نرم‌افزاهای آموزشی با دانش‌آموزان ارتباط برقرارکرده‌اند، بعضی مدارس به سراغ واتساپ یا بله رفته‌اند و هریک به‌نحوی ارتباط خود را با دانش‌آموزان حفظ کرده‌اند. هرکدام از این برنامه‌ها را که انتخاب کرده‌اید باید بسیاری از مراحل برگزاری انتخابات شورا را نیز از طریق آن برنامه اجرایی کنید.

انتخابات شورای دانش آموزی 1400

بیست و چهارمین دوره انتخابات شورا‌های دانش‌آموزی ۵ آبان همزمان با دیگر مناطق کشور، ۱۸۸ هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز این استان، اعضای شورای هزار و ۳۵۰ مدرسه را انتخاب می‌کنند.

با رای دانش‌آموزان همه پایه‌های تحصیلی به جز پایه اول و دوم ابتدایی، ۱۱ هزار و ۲۳۰ نفر عضو شورای دانش‌آموزی مدارس استان می‌شوند.

ثبت نام نامزدها، دو هفته قبل از انتخابات و تبلیغات رسمی به مدت ۵ روز انجام می‌شود.

در دوره ابتدایی مدارس با جمعیت تا ۱۰۰ دانش‌آموز، ۵ نفر عضو اصلی شورا، تا ۱۵۰ دانش‌آموز ۷ نفر عضو اصلی و از ۱۵۰ دانش‌آموز به بالا ۹ نفر عضو اصلی شورا دارند.

در دوره متوسطه مدارسی که تا ۲۵۰ دانش‌آموز ۵ نفر عضو اصلی شورا هستند و در مدارس تا ۳۵۰ دانش‌آموز ۷ نفر، تا ۵۵۰ دانش‌آموز ۹ نفر و از ۵۵۰ دانش‌آموز به بالا ۱۱ نفر به عنوان عضو اصلی شورا انتخاب می‌شوند .

دانلود 20 آهنگ انتخابات شورا با کیفیت بالا

30 شعار تبلیغاتی خاص و یونیک برای شورای دانش آموزی (دخترانه ...این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.0 از 5 (8 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است