دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۹ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۱۵ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۱ اکتبر ۲۰۲۳ میلادی
معنی هالووین به فارسی halloween (فارسی و انگلیسی)
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
معنی کلمه هالووین (Halloween) به فارسی و انگلیسی را برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد .

معنی کلمه هالووین (Halloween) به فارسی و انگلیسی

هالووین Halloween یک جشن مسیحیت غربی و بیشتر سنتی می‌باشد که مراسم آن سه شبانه‌روز طول می کشد و در شب ۳۱ اکتبر یا همان نهم آبان برگزار می‌شود. که در کشور هایی نظیر آمریکا،اسکاتلند، ایرلند و کانادا نیز تعطیل می باشند تا همه ی مردم بتوانند در این جشن شرکت کنند.

معنی کلمه هالووین

  • آخرین شب ماه اکتبر
  • شب اولیاء
  • هالووین

هالووین چیست؟

بسیاری از افراد در این شب با چهره‌های نقاشی شده، لباس‌های عجیب و غریب یا لباس‌های شخصیت‌های معروف، چهره و ظاهری که آن به‌نظرشان ترسناک باشد خود را آماده جشن می‌کنند؛ همچنین کودکان برای قاشق‌زنی برای جمع‌آوری شکلات و آجیل به در خانه دیگران می‌روند. این جشن را مهاجران ایرلندی و اسکاتلندی در سده نوزدهم با خود به قاره آمریکا آوردند.

یکی از نمادهای هالووین کدوتنبل یا به لاتین kurbis است که ابتدا درون آن کدو تنبل را خالی کرده و سپس برای آن چشم و ابرو و دهان به صورتی ترسناک درمی‌آورند و با روشن کردن شمع در درون کدوتنبل به آن جلوه‌ای ترسناک می‌دهند.

در بسیاری از نقاط جهان، مراسم دینی مسیحی اجرا می‌شود، از جمله حضور در مراسم کلیسایی و دعاخوانی با روشن کردن شمع بر سر قبر مردگان، اگر چه در جای دیگر بصورت یک جشن سکولار است و جنبه تجاری دارد.

برخی از مسیحیان در طول تاریخ در این روزها خوردن گوشت در شب قدغن می دانند، یک سنت در خوردن غذاهای خاص در این روز که به شب زنده داری می‌پردازند، خوردن سیب و سیب زمینی و پن کیک یا کیک روح می‌باشد.

تاریخچه هالووین

تاریخچه هالووین به ۲۰۰۰ سال قبل باز‌می گردد. شبی که به اعتقاد راهبان شب مقدس نام گرفت و ریشه در آیین و رسوم ساکنان جزایر بریتانیا از جمله ایرلند دارد. این جشن در حقیقت یک جشن مذهبی است و از قرن نهم میلادی رواج پیدا کرده است. فردای شب هالووین را روز تمام مقدسین اعلام کرده اند و مسیحیان در این روز را جشن بزرگی می گیرند.

راهبانی که این آیین را بنا نهادند، بر این باور بودند که در این شب دروازه ی بین دو دنیا گشوده و باز می شود و خداوند جهان مردگان همراه با ارواح، اجنه و دیوها به روی زمین می آید. برای همین در این شب مردم با پوشیدن لباس های ترسناک و کوبیدن بر طبل و اشیایی مثل دیگ و بشقاب و ایجاد صدا، سعی می ‌کنند تا دیو و اجنه را فراری دهند.

از دیگر رسوم این شب این است که کدو تنبل تو خالی را برداشته و برای آن دهان و چشم به صورتی ترسناک در می آورند و داخل آن شمعی روشن می کنند که به عنوان فانوس شب هالووین معروف است و جک فانوس نامیده می شود. از دیگر اعتقادات در این شب می توان گفت که اگر کسی عطسه کند حتما باید به او بگویند خداحفظت کند تا مبادا شیطان روح او را تسخیر نماید.

30 متن بسیار زیبای تبریک هالووین به (دوست،همکار)

30 متن عاشقانه تبریک هالووین به (عشقم،همسرم)این مطلب چقدر مفید بود ؟
 


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits