دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۶ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۲۲ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۷ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
علت روشن نشدن اتو | بررسی دلایل اصلی روشن نشدن

چرا اتو روشن نمی شود ؟ عیب یابی روشن نشدن اتو بخار

علت روشن نشدن اتو | بررسی دلایل اصلی روشن نشدن
7
زمان مطالعه: 5 دقیقه
دلایل زیادی برای روشن نشدن اتو بخار وجود دارد اما اغلب افراد با مشاهده چنین اتفاقی این تصور را پیدا می کنند که دستگاه آنها از کار افتاده و سوخته است. با دلگرم همراه باشید تا با علت اصلی روشن نشدن اتو آشنا شوید .

روشن نشدن دستگاه اتو خانگی به چه مواردی بستگی دارد

به گزارش دلگرم : اتو یکی از وسایل خانگی است که برای صاف کردن پارچه پس از خشک‌شدن آن‌ها، استفاده می‌شود. اتوکشی بیشتر تنها برای نمود زیباتر دادن به پوشاک و پارچه‌ها انجام می‌شود ولی در عین حال به‌خاطر دمای بالای فلز کف اتو، باکتریهای روی پوشاک نیز کشته می‌شوند که این به بهداشت لباس کمک می‌کند.

اتو کشیدن دستمال‌های جیبی یا دستمال‌های آشپزخانه می‌توانند به بهداشت کمک نماید. با این حال اتو ها نیز همانند تمامی وسایل برقی با کارکرد بالا و نامناسب دچار یک سری خرابیها میشوند . ما در این مقاله به روشن نشدن دستگاه اتو خانگی به چه مواردی بستگی دارد می پردازیم .

دلایل اصلی روشن نشدن اتو بخار، اتو پرس و اتو خشک یا معمولی چیست؟

اگر کمی اطلاعات فنی داشته باشید، حتما میدانید که علت روشن نشدن تمام دستگاه های برقی تقریبا یکسان است. اما اگه نمیدانید نگران نباشید. ما به شما میگوییم دلایل اصلی روشن نشدن اتو بخار، اتو پرس و اتو خشک چیست. پس با صبر و حوصله به مطالعه بررسی علت های روشن نشدن اتو بپردازید؛ چرا که بسیاری از این دلایل را میتوانید به سادگی در منزل و بدون انتقال اتو به تعمیرگاه، عیب یابی و رفع عیب نمایید.

مهم ترین دلایل روشن نشدن اتو عبارتند از:

  1. اشکال در پریز برق اتو
  2. وجود اتصالی و قطعی در سیم های اتو
  3. خرابی ترموستات
  4. اشکال در فیوز حرارتی
  5. خرابی برد الکترونیکی

قطع بودن برق یا اشکال در پریز رایج ترین دلیل روشن نشدن اتو

رایج ترین دلیل روشن نشدن اتو بخار ، اتو خشک و یا حتی اتو پرس، نبود برق در پریز متصل به اتو و قطع بودن برق خانه است.اگر اتو خود را به برق زدید و متوجه شدید که روشن نمیشود، اولین چیزی که لازم است از آن اطمینان حاصل نمایید، وصل بودن برق خانه است.مورد دوم آن است که اتو را از پریزی که به آن متصل کردید جدا کنید و به یک پریز دیگر یزنید.

در بسیاری از مواقع علت روشن نشدن اتو خرابی پریز است.در صورتی که متوجه شدید اشکال روشن نشدن اتو از پریز است، از یک برق کار بخواهید تا مشکل برق خانه را برطرف کند.

دلایل روشن نشدن اتو بخار چیست؟

اتصالی در سیم و قطع اتصالات اتو، از علت های کار نکردن این دستگاه

یکی دیگر از دلایلی که بسیار ممکن است موجب کار نکردن اتو شود، اتصالی در سیم ها و یا قطع اتصالات آن است.قبل از هرکاری دوشاخه و سیم اتو را بررسی نمایید.ممکن است سیم دچار قطعی شده و یا اتصالی کرده باشد.هرگونه اختلالی در سیم های اتو موجب نرسیدن برق به دستگاه شده و مانع از روشن شدن آن میشود.

خرابی ترموستات ، دلیل روشن نشدن اتو

از دیگر دلایل روشن نشدن اتو میتوان به خرابی ترموستات اشاره کرد:

ترموستات از جمله قطعات مهم در اتو است که در صورت خرابی مانع از روشن شدن اتو میشود.جهت بررسی ترموستات، آن را بچرخانید و در حالت روشن قرار دهید در صورت سلامت باید ورودی به خروجی اتصال کوتاه کند.در صورتی که اشکال در ترموستات اتو وجود داشت حتما از یک تعمیرکار بخواهید تا اقدام به تعمیر یا تعویض این قطعه نماید.

حتماً بخوانید:
۱۰ تا از بهترین اتو پرس های پیشنهادی برای خرید

۱۰ تا از بهترین اتو پرس های پیشنهادی برای خرید

هنگام خرید اتو پرس مثل سایر لوازم خانگی برقی ، باید دقت زیادی انجام دهیم تا همان اتو پرسی که دقیقا نیاز داریم را تهیه کنیم. ویژگی ها و مشخصات فنی اتو…

اشکال در فیوز حرارتی و المنت نیز ممکن است موجب کار نکردن اتو شود

همچنین اشکال در فیوز حرارتی و المنت نیز ممکن است موجب کار نکردن اتو شود، جهت رفع مشکل فیوز و المنت موارد زیر را بررسی نمایید:

برای آن که مطمئن شوید المنت و فیوز حرارتی اتو سالم است، لازم است بدانید که ترموفیوز یا همان فیوز حرارتی روی یکی از پایانه های المنت قرار دارد.در صورت سلامت المنت دو سر آن باید به هم راه دهد.

تعمیر روشن نشدن اتو

خرابی برد الکترونیکی، آخرین موردی که هنگام روشن نشدن اتو باید بررسی کنید!

اگر اتو بخار، اتو پرس و یا اتو مخزن دار شما سیستم الکترونیکی دارد، یکی از دلایلی که ممکن است موجب کار نکردن یا روشن نشدن اتو شود خرابی برد الکترونیکی است. در صورت خرابی برد الکترونیکی حتما از یک تعمیرکار متخصص تعمیرات برد اتو بخواهید تا در اسرع وقت برد الکترونیکی دستگاه را تعمیر نماید.

خلاصه مقاله علت روشن نشدن اتو

مشکل روشن نشدن اتو بخار، اتو پرس و یا اتو خشک و معمولی همانطور که مطالعه نمودید، چندان مشکل بزرگی نیست. با رعایت نکات ریزی میتوانید به سادگی از خرابی و آسیب به اتو بخار خود جلوگیری کنید.اگر نیاز به تعمیرات و عیب یابی علت روشن نشدن اتو داشتید همچنین میتوانید از خدمات تکنسین های متخصص بهره مند شوید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.4 از 5 (7 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits