دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۵ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۲۳ مه ۲۰۲۴ میلادی
نکات استفاده از ویلچر در زمان سفر با هواپیما
1
زمان مطالعه: 4 دقیقه
یکی از سوالات رایجی که قبل از سفر با هواپیما برای بسیاری از افرادی که مشکلات جسمی دارند پیش می آید، این است که: چطور با ویلچر سفر کنیم ؟! با ما همراه باشید تا با نکاتی در زمان سفر آشنا شوید.

آشنایی با نکاتی در خصوص استفاده از ویلچر در هواپیماها

یکی از نکاتی که مهم است در هنگام انجام سفر هوایی در صورت داشتن شرایط خاص انجام دهید رفتن به فرودگاه زودتر از زمانی که دیگر مسافران عادی به آن مراجعه می‎کنند.
این موضوع در زمانی که سفر شما در تعطیلات صورت می‎گیرد از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد شد. در صورتی که زودتر وارد فرودگاه شوید می‎توانید اقداماتی چون دادن چمدان‎ ها و ... را به راحتی و در زمان کمتری انجام دهید.

بردن ویلچر در هواپیما

در برخی از شرکت‎ها افرادی که از ویلچر استفاده می‎کنند سریع‎‏تر از بقیه مسافران (چک این) خواهند شد اما این موضوع در برخی دیگر از شرکت‎ها عملی نخواهد شد و در صورت که دیر وارد فرودگاه شوید با ازدحام جمعیت مواجه خواهید شد و کار برای شما کمی سخت می‎شود.

در صورتی که قصد دارید در هنگام سفر از ویلچر استفاده کنید بهتر است به فردی که مسئولیت شما را برعهده گرفته است اقداماتی را که می‎توانید انجام دهید و آنهایی را که نمی‎توانید انجام دهید را به وی بگویید و آن شخص را در جریان این گونه اقدامات خود قرار دهید. در صورتی که امکان ایستادن برای شما وجود داشته باشد به احتمال زیاد باید خودتان از دروازه امنیتی عبور کنید.

در صورتی که توانایی ایستادن ندارید یک مامور خصوصی مسئولیت بررسی و کنترل لوازم شما را برعهده خواهد گرفت. در نظر داشته باشید که در تمامی مواقع ویلچری که از آن در حال استفاده هستید مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

در صورتی که با ویلچر خودتان با خرید بلیط هواپیما وارد فرودگاه شدید انتظار داشته باشید که ویلچر را در باجه سوار شدن بررسی کنند. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که بسیاری از شرکت‎های هواپیمایی اجازه نخواهند داد تا مسافران ویلچر خودشان را در طول پرواز خارج یا پرواز داخلی به همراه داشته باشند.

در صورتی که قصد دارید از ویلچرتان استفاده نمایید باید آن را بسته بندی کرده و در قسمت بار تحویل دهید. از نکاتی که در خصوص استفاده از ویلچر قابل توجه می‎باشد آن است که بعد از اتمام پرواز خارجی ارزان قیمت یا پرواز داخلی انعامی را به مسئول ویلچر خود بدهید.

سفر هوایی با صندلی چرخدار

زمانی که با انجام پرواز داخلی و یا پرواز خارجی به مقصد مورد نظرتان منتقل شدید بهترین اقدامی که می‎توانید انجام دهید آن است که روی صندلی خود منتظر بمانید تا مسافران حاضر در هواپیما این وسیله نقلیه را ترک کنند. مسئول ویلچر در این هنگام منتظر شما می‎باشد و شما را برای انجام پرواز داخلی یا پرواز خارجی بعدی به مکان مورد نظر منتقل خواهد کرد. در صورتی که در سالن ترانزیت قرار دارید و احساس می‎کنید که نیاز است از دستشویی استفاده نمایید بهتر است این موضوع را به مسئول خود اطلاع دهید.

در فرودگاه مقصد فردی منتظر شما خواهد بود تا از پرواز خارجی یا پرواز داخلی پیاده شوید بعد از خارج شدن شما از هواپیما این فرد شما را به سمت محل تحویل چمدان ‎ها خواهد برد و در صورتی که به دستشویی احتیاج داشته باشید شما را به آن محل منتقل می‎کند. در پایان این فرد شما را به سمت تاکسی و یا دیگر وسایل نقلیه مورد نظرتان منتقل خواهد کرد.

سفر با ویلچر

اجازه اسکورت

زمانی که شما توسط همراهتان وارد فرودگاه می‎شوید همراهتان می‎تواند درخواست اجازه اسکورت دهد. دریافت این اجازه به این معنا می‎باشد که این فرد می‎تواند شما را تا هواپیما همراهی کند و بعد از قرار گرفتن شما در هواپیما از فرودگاه خارج شود. توجه داشته باشید که این قانون تنها در برخی از شرکت‎های هواپیمایی قابلیت اجرا دارد و در برخی دیگر خیر.

منبع : سام سیراین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits