دلگرم
امروز: دوشنبه, ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ برابر با ۱۶ محرّم ۱۴۴۴ قمری و ۱۵ اوت ۲۰۲۲ میلادی
2 انشا با موضوع مقایسه کتاب با انسان پایه دهم
11
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اگر به دنبال انشایی زیبا درمورد مقایسه کتاب با انسان هستید، این مطلب را از دست ندهید و تا انتها با ما همراه باشید.

انشا مقایسه کتاب با انسان

در این مقاله از مجله اینترنتی دلگرم دو نمونه انشا درباره مقایسه کتاب با انسان برای شما عزیزان آورده ایم. امیدواریم بهره کافی را ببرید.

انشا مقایسه کتاب با انسان کلاس دهم

آدم ها کتاب هستند و ما در یک کتابخانه خیلی بزرگ مجازی زندگی می کنیم! کتاب ها را باید خواند، ورق زد و فصل به فصل مرور کرد. بعضی کتاب ها طرح جلدهای خوبی دارند اما محتوا نه، برخی کتاب ها رنگ و رو رفته اند اما ارزش چندبار خوانده شدن را دارند.

دنیای امروز دنیای سطحی نگری است و ما اغلب در انتخاب کتابهای مان به طرح جلد و عنوان بسنده می کنیم و همین مساله باعث می شود که همواره اشتباه کنیم. انتخاب کتاب سخت است، سعی کنیم کتاب هایی را انتخاب کنیم که ارزش خواندن را داشته باشد.

نسخه های نایاب، نسخه های خطی، کتاب های به چاپ هزارم رسیده را پیدا کنید و بارها بخوانید. چنانکه فرمود: آن خطاط سه گونه خط نوشتی، یکی او خواندی، لا غیر... یکی را هم او خواندی هم غیر او... یکی نه او خواندی نه غیر او، آن خط سوم منم!

انشا مقایسه کتاب با انسا

انشا مقایسه کتاب با انسان دهم

کتاب ها هم مثل آدم ها حرف های زیادی برای گفتن دارند. هر کتابی مثل یک انسان مستقل لحن و صدای خاص خودش را دارد. بعضی کتاب ها لاغرند بعضی چاق. بعضی کتاب ها انقدر پربار و خوش صحبت هستند که هرگز تکراری نمی‌شوند و دوست داری بارها و بارها آن‌ها را بخوانی.

کتاب هم مانند انسان می تواند چیزهای زیادی به افراد یاد بدهد. بعضی کتاب ها مثل انسان های خوب هستند و چیزهای مفیدی به ما یاد می دهند و لی ممکن است بعضی کتاب ها مثل انسان ها بد چیزهای بد و مضری به ما یاد بدهد.

کتاب مانند انسان می تواند دوست خوبی برای ما باشد و در مواقع تنهایی یار و یاور ما باشد. پس می توان نتیجه گرفت که کتاب شباهت زیادی به انسان دارد.

انشا مقایسه انسان با کتاب

همچنین بخوانید:

10 انشا به روش سنجش و مقایسه برای پایه دهم متوسطه

2 انشا با موضوع جانشین سازی دریا برای پایه دهم

10 انشا به روش جانشین سازی برای پایه دهم

2 انشا با موضوع جانشین سازی ستاره برای پایه دهماین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.7 از 5 (11 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است