مجله دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۱ فروردين ۱۴۰۲ برابر با ۲۸ شعبان ۱۴۴۴ قمری و ۲۱ مارس ۲۰۲۳ میلادی
معجزه ی بی نظیر کرم شبه بوتاکس بر روی پوست چروکیده
2
زمان مطالعه: 7 دقیقه
در این مقاله، مزیت استفاده از کرم شبه بوتاکس را شرح داده ایم، همچنین می خوانید که بهترین کرم بوتاکس چه ویژگی هایی دارد و تا چه حد بر رفع چین و چروک های موجود بر پوست تاثیر دارد در ادامه برای آشنایی بیشتر با انواع کرم شبه بوتاکس با ما همراه باشید.

کرم شبه بوتاکس چیست؟

احتمالا قبلا نام کرم شبه بوتاکس را شنیده اید؛ اما کرم بوتاکس چیست و آیا این محصول جایگزین خوبی برای درمان های تزریقی به شمار می رود؟ این محصول درمانی مناسب برای رفع چین و چروک های سطحی موجود در پوست، بدون نیاز به تزریق است.
تزریق ژل و بوتاکس می تواند عوارضی به دنبال داشته باشد اما مصرف این کرم به صورت موضعی و کاملا ایمن و موثر است. البته در شرایطی که عمق چین و چروک زیاد است، لازم است بوتاکس به صورت تزریقی استفاده شود. به دلیل شباهت عملکردی که کرم بوتاکس با حالت تزریقی برای رفع چروک دارد، این محصول از وسایل بهداشتی صورت به عنوان کرم شبه بوتاکس شناخته می شود.

کرم شبه بوتاکس چیست و آیا کرم شبه بوتاکس ویژه مصرف پیش از خواب است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم، معمولا در روتین های پوستی، تعدادی از کرم ها با خاصیت رفع چین و چروک و شاداب کننده پوست مناسب مصرف پیش از خواب برای بیشترین حالت جذب عمیق پوستی هستند؛ این نوع کرم ها نظیر کرم شب بوتاکس که با نام شبه بوتاکس شناخته می شوند، مناسب برای مصرف شبانه هستند.
کرم های پوست انواع مختلفی دارد که هرکدام با هدف خاصی طراحی و تولید می شود اما در حقیقت هر کدام از این محصولات پایه ای مشابه داشته که نباید از آن انتظار معجزه داشته باشیم. به طور مثال جالب است بدانید که هیچ کرمی افتادگی صد در صد پوست را درمان نخواهد کرد.

کرم شبه بوتاکس

اما همان کرم قبل از بروز یا حتی زمانی که درصد کمی از پوست چروک است پاسخگوی بسیار خوبی بوده و از پوست شما محافظت خواهد کرد و در نهایت از بروز چین و چروک جلوگیری خواهد کرد. کرم شب بوتاکس یکی از بهترین کرم های موجود در بازار است که به شما کمک می کند تا پوستی شفاف و زیبا داشته باشید.
لازم است توجه داشته باشید که حتی بهترین کرم شبه بوتاکس نیز تاثیر صد در صدی نخواهد داشت و میزان تاثیر کرم های بوتاکس برای رفع چین و چروک های صورت و پیشگیری از بیشتر شدن آن است. میزان تاثیر کرم های بوتاکس برای پیشگیری حدود ۳۰ الی ۴۰ درصد بوده و مدت زمان استفاده از آن حداقل باید ۶ الی۱۰ ماه باشد تا متوجه تاثیرات آن بشوید.

این کرم ها دارای ترکیباتی شبیه به بوتاکس هستند که اثرات مشابه با بوتاکس داشته و از سرم باکتری کلستریدیوم بوتولینوم درست شده است، این ترکیبات باعث می شود تا عضلات صورت تان شل و ضعیف شود و در نهایت هنگام خندیدن یا اخم کردن تاثیر کمتری بر پوست داشته و چین و چروک ها کمتر می شود.

آیا کرم های بوتاکس جایگزین خوبی برای تزریق بوتاکس است؟

فواید کرم شبه بوتاکس

مصرف کرم بوتاکس از سوی متخصصان پوست پیشنهاد داده می شود، زیرا این محصول جایگزین خوبی برای تزریق بوتاکس بدون عوارض جانبی ناشی از تزریقات مستقیم به پوست است:

از آنجایی که ترکیبات بوتاکس مولکول های بزرگی دارد، گنجاندن آن در کرم مشکل بوده و قابلیت استفاده ندارد.
کار بوتاکس فلج کردن عضلات پیشانی و پنجه کلاغی است اما کرم ها در نهایت قدرت نفوذ در حد تزریق نداشته و نمی توانند به عصب ها متصل شوند و در نهایت قدرت فلج کردن عضلات صورت را نخواهند داشت.
از آنجایی که تزریق بوتاکس کار بسیار دشواری است اگر تزریق به درستی انجام نشود مشکلات ناخوشایندی مانند افتادگی پلک رخ خواهد داد.

حتماً بخوانید:
بیش از ۲۵ سوال و جواب از متداول ترین سوالات درباره تزریق بوتاکس

بیش از ۲۵ سوال و جواب از متداول ترین سوالات درباره تزریق بوتاکس

چند سالی است به مدد بوتاکس خودمون و یا اطرافیانمون از گذشت زمان و حادث شدن اتفاق پیری کمتر رنجیده خاطر می شیم، چرا که در کوتاه ترین زمان و با صرف یک…

کرم شبه بوتاکس برای چه افرادی مناسب نیست؟

کرم بوتاکس برای اغلب افرادی که آثار چین چروک را در پوست خود مشاهده می کنند و خانم ها و آقایان که قصد پیشگیری از ایجاد خطوط چین و چروک را دارند، مناسب است. اما مصرف کرم شبه بوتاکس به برخی افراد با ویژگی ها و شرایط زیر پیشنهاد داده نمی شود:

بوتاکس برای بانوان باردار، شیرده و افرادی که از اختلالات عصبی رنج می برند، مناسب نیست.
اگر شما جز کسانی هستید که از حساسیت و آلرژیک رنج می برید به شما توصیه می کنیم که از تزریق بوتاکس جدا خودداری کنید و در صورت تایید پزشک، از بهترین کرم بوتاکس با قابلیت ضد حساسیت استفاده نمایید.
در افراد زیر ۱۸ سال بوتاکس صورت نخواهد گرفت.
بوتاکس برای چروک های پیشانی و دور چشم استفاده می شود اگر جز کسانی هستید که چروک دور چشم یا پیشانی ندارید نباید از بوتاکس استفاده نمائید.
چروک های پوستی چه از نوع دینامیک و چه از نوع استاتیک قابل درمان هستند.
افرادی که نمی توانند از بوتاکس تزریقی استفاده نمایند می توانند از جایگزین بهتر که شامل کرم های شب بوتاکس است استفاده کنند.

درمان چروک پوست با کرم شبه بوتاکس

شبه بوتاکس ها بر چه چروک های تاثیر دارد؟

خاصیت کرم بوتاکس چیست و آیا واقعا در رفع چین و چروک تاثیر دارد؟ در واقع کرم های شبیه به بوتاکس تاثیر تزریق بوتاکس را نداشته و برای تاثیر گذاری بیشتر آن بهتر است تا ابتدا چروک های خود را بشناسید، چروک های پوست شامل:

چروک های استاتیک

چروک های استاتیک از جمله چروک هایی است که پوست شما در حالت استراحت آن را نشان می دهد. این چروک ها بر اثر عوامل خارجی مانند اشعه های مضر آفتاب و رادیکال های آزاد به وجود می آید و به دلیل انقباضات مکرر پوست اتفاق خواهد افتاد.
چروک های استاتیک با روش لایه برداری شیمیایی یا همان پیلینگ صورت یا لایه برداری فیزیکی و لیزر درمانی از بین خواهد رفت و از آنجایی که این چروک ها بر اثر انقباضات عضلات به وجود می آید بهتر است این عضلات فلج شود تا از شدت این چروک ها جلوگیری به عمل آید.

چروک های دینامیک

چروک های دینامیک بر اثر نتیجه فعالیت زیاد عضلات صورت به وجود خواهد آمد. این چروک ها ناشی از اخم کردن و بالا انداختن مکرر ابروهای شما به وجود می آید، توجه داشته باشید که این چروک در اطراف چشم های شما بیشتر بوده و به خطوط پنجه کلاغی یا چروک های افقی پیشانی و خط اخم بالای بینی معروف هستند.

کرم شبه بوتاکس

چروک های دینامیک معمولا از چروک های استاتیک عمیق تر هستند و تنها راه درمان آن ها تزریق و روش های تهاجمی است. اما در نهایت چه چروک های دینامیک چه چروک های استاتیک با تزریق بوتاکس درمان خواهند شد. اگر به دنبال روشی برای از بین بردن چروک های سطحی پوست خود هستید به شما استفاده از کرم شبه بوتاکس را پیشنهاد خواهیم داد.

نتیجه گیری در مورد مصرف کرم بوتاکس

همانطور که در نوشتار بالا گفته شد استفاده از کرم های شبه بوتاکس شبیه به تزریق بوتاکس عمل نخواهد کرد و شما براساس نوع چروک های صورت تان می توانید از تزریق یا کرم شبه بوتاکس استفاده نمائید.
از آنجایی که چروک های دینامیک به هیچ عنوان با استفاده از کرم از بین نمی رود، بهتر است قبل از استفاده از کرم شبه بوتاکس یا تزریق آن، اول نوع چروک پوست تان را بشناسید و پس از آن اقدام به خرید کرم شبه بوتاکس یا مراجعه به پزشک برای تزریق بوتاکس نمائید.
استفاده از کرم های شبیه به بوتاکس تنها ۳۰ درصد از نواقص پوست شما را برطرف خواهد کرد و تاثیرات آن نیز در طولانی مدت مشاهده خواهد شد با این حساب اگر به دنبال تغییرات اساسی برای درمان چین و چروک های خود هستید به شما پیشنهاد می کنیم با تزریق بوتاکس و فلج کردن عضلات تان این مشکل را برای خود حل نمایید.
معمولا پزشکان پیشنهاد می دهند برای درمان چین و چروک های ریز و حتی پیشگیری از ایجاد خطوط چروک پوستی از کرم شبه بوتاکس استفاده نمایید.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.0 از 5 (2 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است