دلگرم
امروز: یکشنبه, ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۰ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۱۶ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
چگونه جوجه مرغ بی حال را درمان کنیم ؟
211
زمان مطالعه: 10 دقیقه
آیا جوجه مرغ بی حال درمان میشود ؟ اگر شما هم مانند دیگر کاربران جوجه مرغ دارید اما ضعیف و بی حال شده و از درمان آن ناتوانید در ادامه مقاله ای کامل برای درمان جوجه مرغ بیحال و بیمار قرار داده شده است .

درمان جوجه مرغ بی حال

حتما برای شما هم پیش آمده که جوجه مرغتان بی حال و ناتوان شود. چشمانش را ببندد. مدام چرت بزند. غذا نخورد و یا حتی اسهالی شود . در ادامه برای شما بطور کامل توضیح خواهیم داد که برای درمان بی حالی جوجه مرغ خانگی چه کاری انجام دهید و از مرگ حتمی جوجه جلوگیری کنید .

مرغان بومی در برابر بیماری ها مقاومت بالایی دارند اما باز هم ممکن است جوجه آنها به راحتی بیمار شده و تلف شوند. در برخی از موارد حتی مشاهده میشود که پرورش دهنده محلی هیچ نوع اقدام پیشگیرانه برای سالم ماندن جوجه ها در برابر بیماری ها را انجام نمیدهد. در نتیجه جوجه مرغ بیشتر در معرض بیماری ها قرار میگیرد. لازم به ذکر است که سیستم ایمنی جوجه ها بسیار ضعیف تر از مرغان بالغ می باشد.

بنابراین ممکن است جوجه مرغ در اثر یک بیماری ضعیف و یا عوارض ناشی از آن همچون بی اشتهایی، بی حالی و … تلف شود. در این مقاله از دلگرم راهکارهای مفید برای درمان جوجه مرغ بی حال ارائه شده است.

درمان جوجه مرغ بی حال

درمان جوجه مرغ بی حال چیست ؟

راه درمان جوجه بی حال در خانه

یک قاشق غذاخوری شکر را در یک لیتر آب حل کنید و از این محلول به جوجه بی حال بدهید. محلول آب شیرین در عرض چند ساعت سطح انرژی جوجه را افزایش خواهد داد. همچنین زرده تخم مرغ خام نیز برای جوجه ها بسیار مغذی بوده و باعت رفع بی حالی جوجه میشود.

چه چیزی باعث بی حالی جوجه مرغ میشود؟

تغذیه اشتباه و یا تغذیه ضعیف، هوای سرد، بیماری، مشکلات ژنتیکی و دماهای بسیار گرم از مهمترین دلایلی هستند که باعث بی حالی جوجه ها میشوند.

برای جلوگیری از بی حالی جوجه مرغ چه کنیم؟

محل نگهداری جوجه ها باید گرم و تمیز باشد. همچنین جوجه ها را با دان مخصوص غذا بدهید. جوجه ها تا 10 روز اول نباید با گندم آسیاب شده تغذیه شوند. چون دیر هضم بوده و باعث مشکلات زیادی در آنها میشود.

درمان جوجه مرغ بی حال

درمان چرت زدن جوجه مرغ

درمان خانگی جوجه مرغ بی حال

بی حالی جوجه مرغ به عوامل مختلفی بستگی دارد. تغذیه غیر صحیح، سوء تغذیه، مشکلات ناشی از بیماری های رایج و … می تواند باعث بی حالی جوجه ها شود. برای آشنایی با بیماری های رایج در بین طیور و علائم و درمان آنها مقاله بیماری های مرغ بومی را مطالعه کنید.

مشکل بی حالی جوجه مرغ در بیشتر موارد به کیفیت تغذیه آنها دلالت دارد. زیرا پرورش دهندگان محلی معمولا از گندم و یا نان و یا سبزیجات و … برای تغذیه جوجه ها استفاده میکنند. برای جبران کمبود مواد معدنی و ویتامین ها، حتما از مولتی ویتامین مخصوص طیور استفاده کنید. این دارو را می توانید به صورت قرص و یا قطره از داروخانه های دامپزشکی تهیه کنید.

همچنین برای تقویت سطح ایمنی بدن جوجه ها می توانید از آنتی بیوتیک (اکسی وت) بهره ببرید. دقت نمایید که کبد و کلیه جوجه ها به دارو ها حساس می باشد. بنابراین با توجه به دستور دامپزشک و یا بروشور موجود در دارو و بر اساس وزن و سن پرنده به او ویتامین و یا آنتی بیوتیک بدهید. بدن جوجه ها برای جذب کلسیم و ویتامین د به نور آفتاب نیاز دارد. پس در صورت امکان جوجه را به مدت چندین دقیقه در معرض تابش نور آفتاب قرار دهید.

اگر از قطره مولتی ویتامین و جیره غذایی مناسب برای پرورش جوجه ها استفاده میکند ولی باز هم جوجه شما بی حال و کم اشتها می باشد و در یک گوشه کز نموده است، برای تشخیص دقیق علت بیماری جوجه باید به دامپزشک مراجعه نمایید.

علت بی حالی جوجه یک روزه

گاهی اوقات حتی با گذشت 24 ساعت از زمان هچ و خروج از تخم، جوجه ها بسیار بی حال و کم تحرک می باشند. این نوع مشکلات و بی حالی جوجه پس از خروج از دستگاه به موارد زیادی بستگی دارد.

این موارد شامل :

 1. تغذیه ضعیف گله مولد
 2. تنظیم نبودن دما و رطوبت دقیق در داخل دستگاه جوجه کشی
 3. چرخش نامناسب در زمان ستر
 4. نگهداری طولانی مدت تخم های نطفه دار
 5. آلوده شدن جوجه و عفونت کیسه زرد.

برای رفع این نوع مشکلات در ابتدا باید از گله های مولد سالم که تغذیه مناسبی دارند، تخم نطفه دار تهیه کرد. همچنین تخم های نطفه دار باید در شرایط مناسبی قبل از جوجه کشی قرار گرفته باشند. برخی جوجه های ضعیف و بی حال برای همیشه ضعیف و لاغر باقی می ماند و رشد بسیار کندی دارند.

دما و رطوبت و نحوه چرخش نیز تأثیر زیادی بر جوجه های متولد شده دارد. برخی از جوجه های ضعیف قربانی مشکلات متعدد در دستگاه جوجه کشی هستند و در واقع به دلیل اینکه در معرض دما و رطوبت نامناسب قرار میگیرند، در زمان رشد به خوبی تغذیه نمیشوند. نتیجه این امر تولد جوجه های ضعیف و بی حال بوده که معمولا چند روز پس از تولد درگیر مشکلات زیادی شده و تلف میشوند.

لذا در انتخاب دستگاه جوجه کشی و تنظیم بودن دما و رطوبت آن باید بسیار دقت کنید. شما میتوانید لیست قیمت دستگاه جوجه کشی را در صفحه مربوطه مشاهده نمایید و یک دستگاه دقیق برای جوجه کشی انتخاب کنید.

درمان جوجه مرغ بی حال

نگهداری از جوجه مرغ بیمار

درمان سرماخوردگی جوجه مرغ خانگی

معمولا با رعایت کردن نکات بهداشتی و نظارت بر تغذیه طیور میتوان از بروز این قبیل بیماری ها جلوگیری کرد. از علائم پرنده بیمار میتوان به کم شدن اشتهای پرنده(ممکن است هیچ غذایی نخورد و لاغر شود)،چشمهای بی حال ،رنگ پریدگی منقار و پاها و کم شدن فعالیت آن اشاره کرد.

 • میتوان لانه را تمیز و پاکیزه نگه داشت (بهتر است از آهک برای ضدعفونی کردن محوطه استفاده شود)
 • در مکان هایی که محیط بارانی و یا گرم است بهتر است لانه را با فاصله از زمین بسازید.
 • در آخر بهتر است از داروهای ضد انگل استفاده کنید و میتوانید این کار را از ۳۰ روزگی شروع کنید و هر ۲ ماه یک بار تکرار کنید.

با استفاده کردن از داروهایی مثل لوایزول ، میندازول ، آلبندازول با انگل های داخلی ریوی و معدوی مبارزه می شود و همچنین پیشگیری و درمان کردن بیماری های انگلی روده ای با استفاده از داروهایی مثل فیکلوزاماید انجام می شود.

درمان اسهال مرغ

برای جلوگیری از بیماری های اسهال خونی باید از داروهای کنترل کننده ی کوکسیدیوز استفاده کرد . از سموم با غلظت معین برای جلوگیری و درمان انگل های خارجی مثل شپشک و کنه مرغی استفاده کنید و در فصل هایی مثل تابستان باید بدن و بال های پرنده را توسط محلول تهیه شده خیس کنید.

درمان اسهال سفید مرغ بیماری پلوروم ( اسهال سفید ) از بیماری هایی است که توسط تخم به جوجه انتقال پیدا می کند. پس سالیانه باید از نظر این بیماری گله ی مرغ مادر را کنترل و تست کرد و تحت مراقبت قرار داد.

عفونت های تنفسی مرغ و جوجه سرماخورده گاهی آنقدر ضعیف هستند که اصلا هیچ علائمی ندارند. گاهی هم آنقدر شدید که در عرض مدت کوتاهی، همه گله را درگیر می کنند. زمانی که مرغ و جوجه ها بیمار می شوند، نشانه های مختلفی را از خود بروز می دهند. با وقت گذراندن و تحت نظر داشتن آن ها، می توانید این علائم را پیدا کنید.

عطسه، سستی و بی حالی، لرزش، نوک زدن غیر طبیعی و بی دلیل، نشانه هایی هستند که به ما اخطار می دهند. هر یک از این علائم، نشانه بیماری جوجه ها یا مادر آن ها است. برای تشخیص و درمان سرماخوردگی جوجه و مرغ خانگی، حتما به صورت آن ها توجه کنید. گاهی صورت و اطراف چشم شان متورم می شود.

علاوه بر این ها، کاهش تخم گذاری نیز علامت خوبی نیست. با بررسی مدفوع پرندگان هم می توانید سلامتی آن ها را بررسی کنید. تغییر رنگ مدفوع، نشانه بروز مشکل در سلامتی مرغ و جوجه ها است. مدفوع خیلی سفت یا آبکی، هرکدام یک هشدار محسوب می شوند. همه علائم را جدی بگیرید.

درمان جوجه مرغ بی حال

درمان جوجه بیمار و بی حال

درمان سرماخوردگی جوجه و مرغ خانگی

مرغ یا جوجه بیمار را از سایر پرندگان جدا کنید. آن را در محیطی گرم و جدا از گله نگه دارید. در واقع مرغ یا جوجه بیمار باید قرنطینه شوند. زیرا احتمال مسری بودن بیماری وجود دارد.

برای درمان سرماخوردگی جوجه و مرغ خانگی، مدام به آن ها آب بدهید. اگر خود پرنده نمی تواند از ظرف آبخوری، آب بنوشد، شما به آن کمک کنید. برای اینکار می توانید از قاشق، قطره چکان یا سرنگ تمیز استفاده کنید. آب از هر نظر می تواند به پرنده سرماخورده کمک کند.

آب به افزایش متابولیسم، کاهش دمای بدن، هضم راحت تر غذا و دفع آسان تر مدفوع پرنده کمک می کند. اگر به پرنده آب زیادی ندهید، شانس بهبود را از دست می دهد.

داروی سرما خوردگی مرغ چیست ؟

مصرف سیر و آویشن از موادی است که بعضی بیماری ها را بهبود میبخشد اما قبل از هرچیزی توصیه میشود با یک دامپزشک مشورت نمایید و به هیچ عنوان بدون مشورت دامپزشک کاری انجام ندهید.

یکی از راه های درمان سرماخوردگی جوجه و مرغ خانگی، اضافه کردن مکمل ویتامینی به جیره غذایی آن است.

به مدت 1 تا 2 روز در آبخوری پرنده بیمار ویتامین محلول بریزید. مکمل ها نقشی اساسی در پرورش مرغ دارند که برای دریافت مکمل مناسب با توجه به نژاد پرنده از مشاوران دامپزشک مشورت بگیرید.
از غذای پرنده غفلت نکنید

برای جوجه و مرغ بیمار، اهمیت غذا بیشتر از آب است. پرنده برای درمان شدن به انرژی احتیاج دارد. حتی اگر خودش هم نمی تواند غذا بخورد، شما با کمک سرنگ، به آن غذا بدهید.

توجه کنید که گلوی جوجه یا مرغ سرماخورده، ملتهب و متورم است. بنابراین بهتر هست که غذاهای خمیری شکل را برای آن در نظر بگیرید. سرلاک گزینه مناسبی برای تغذیه و درمان سرماخوردگی جوجه و مرغ خانگی است. مقداری از سرلاک را در آب گرم حل کرده و به پرنده بیمار بدهید.

اگر پرنده توانایی خوردن غذا را از دست نداده و همچنان اشتها دارد، رژیم غذایی آن را تغییر ندهید. در کنار غذای ثابت، مکمل های ویتامینی را به برنامه غذایی پرنده اضافه کنید. با تغییر ناگهانی برنامه غذایی، امکان بررسی دقیق بیماری پرنده سخت تر می شود. در نتیجه، حال پرنده هم روز به روز رو به وخامت می رود.

واکسیناسیون مرغ بومی

 1. واکسن مارکت به مقدار ۲ سی سی در سن یک روزگی در زیر پوست ناحیه گردن تزریق میشود .
 2. نوبت اول نیوکاسل در سن ۱۰ تا ۱۲ روزگی از سویه ۱ B بصورت قطره چشمی یا آشامیدنی میباشد .
 3. نوبت دوم نیوکاسل در سن ۲۲ تا ۲۴ روزگی از سویه ۱ B بصورت قطره چشمی یا آشامیدنی میباشد .
 4. نوبت سوم نیوکاسل در سن ۳۴ تا ۳۵ روزگی ، از سویه لاسوتا به صورت تزریق عضلانی در سینه است .
 5. تزریق واکسن نیوکاسل در نوبت بعدی هر دوماه یک بار ، با سویه لاسوتا انجام میشود.
 6. در ۶ تا ۱۲ ماهگی واکسن آبله بصورت تلقیح در بال و در جایی که رگ خونی نباشد، تزریق و به صورت سالیانه انجام میشود.

اگر در دوران سلامتی به مرغ و جوجه ها غذاهای گیاهی مثل سیر نمی دهید، در دوران بیماری هم از دادن آن ها صرف نظر کنید. به جای آن باید روی سیستم ایمنی مرغ و جوجه ها تمرکز نمایید.

بهترین روش نگهداری از جوجه ها در منزل

۴۵ پرسش و پاسخ کلیدی در مورد نگهداری جوجه مرغاین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (211 رای)  

۸۹ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

Marzeyh | ۱ هفته پیش
سلام من دوتا جوجه محلی حدود دوهفته اس ک خریدم اسم هاشون هم اسکندر وغضنفر هست غضنفر خوب رشد کرد و سالم خدارو شکر اما اسکندر از همون روز اول یکم بهش میخورد تنبل باشه تپل بود اما رفته رفته لاغر جثه اش کوچیکتر بال های همیشه آویزون وافتاده اسهال هم داره همیشه چرت میزنه اما این علائم در طول روز خیلی کم بودن اما امروز شدید شدن خیلی ناراحتم اب قند دادم زرده تخم مرغ هم دادم از غضنفر هم جداش کردم تمیزش هم کردم خیلی مراقبت کردم دارم دعا دعا میکنم تا صبح زنده بمونه چون امید دارم امشب رو رد کنه اسکندر زنده میمونه شاید فقط ی جوجه باشه اما خیلی بهش وابسته شدم لطفا دعاش کنید زنده بمونه
0
2
احمدی | ۴ هفته پیش
من یک جوجه دارم تمیتونه راه بره به او زردی تخم مرغ دادم وآب قند هم دادم ولی خوب نشد
بنظرم جوجه هارو واکسن بزنین بفروشین
به جای این مسخره بازی
5
4
مژگان | ۱ ماه پیش
سلام من ۱۰تاجوجه گرفتم هم محلی هم ماشینی یکی ازمحلی ها که ماده بودمریض شد طوری که میلنگید خیلی دوسش داشتم داشت۱ماهش میشد تا۲بودمریض شد بعدمرد واسش گریه کردم حیف شد دم شماگرم بانظراتتون دوباره یکی ازجوجه هام مریض شدراهکارشماروخو
ندم خداروشکر زنده موند هم بهش زرده تخم مرغ دادم هم مولتی ویتامین دادم بهش خوب شد دمتون گرم
1
3
روح الله | ۱ ماه پیش
سلام من یه جوجه دارم الان نزدیک ۸ماهشه ولی نه بزرگ میشه نه چاق اکثرا هم بیحاله لطفا راهنمایی کنید.
1
4
فاطمه | ۱ ماه پیش
سلام من دوتا جوجه دارم یکیش سرحال اما اونیکی این یه چند روزیه که مریضه چشماش نیمه بازه همش چرت میزنه بهشم اب قند دادیم ولی خوب نشد لطفا بهم بگین چیکار کنم
1
19
09228110352 | ۲ ماه پیش
سلام ببخشید من کمک می‌خوام یکی از جوجه ها خیلی می‌خوابه و بی حال هست چیکار کنم کمکم کنید
1
6
فاطمه | ۲ ماه پیش
عالی بود خیلی ممنون من جوجم صبح به زور زنده موند و باور نمی کردم زندس بعد کلی ازش مراقبت میکنم ولی راه نمیره تکون نمیخوره زیاد و نمی پره و عائمی که شما گفتین رو داشت و واقعا ممنونم به خاطر این مطلب واقعا. خیلی نا امید بودم شما بهترینن عاشق سایت خوبتونم هنوز امتحان نکردم مهمون اومده خونمون وقتی امتحان کردم اگه واقعا. اینجوری که گفتید خوب شه کلی قرارا. دعا تون کنم
1
10
حسام | ۲ ماه پیش
سلام من ۳ تا جوجه داشتم دو تاش مرده سومی یکم کز کرده دیروز که افتاب بودن سالم تر بود با ابو شکر درست میشه؟
5
12
ایلین | ۲ ماه پیش
سلام خواهش میکنم کمکم کنین جوجه ی من بی رنگه خیلی شاداب بود امروز فقط از بعد از ظهر جیک جیک میکنه اب و غذا نمیخوره نمیتونه راه بره چیکار کنم کمکم کنین توروخدا😔💔
0
16
محمدی | ۲ ماه پیش
یه جوجه خودمونی گرفتم تا امروز صبح سرو صدا میکرد ولی الان حالش خیلی بده اصلانم جیک جیک جیک نمیکنه با اینکه تنهاست
اب شکرم دادم یکمی را رفت ولی راضی نبودم .
درضمن بهش برنج خشک آسیاب شده میدادم
چکار کنم بگید لطفا .
راسی قرضگص ویتامین سه بهش بدم یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
؟؟؟؟.
1
12
حسین محمدی | ۲ ماه پیش
من یک جوجه رنگی گرفتم خیلی بی حال و می لرزه باید چیکار کنم
3
9
محمد | ۳ ماه پیش
جوجه رنگی ماداره میمیره پسرم ناراحته چیکارش کنم
1
9
پاسخ ها:
شیما | ۳ ماه پیش
جوجه های رنگی معمولا اکثرا میمیرن بخاطر رنگی که بهشون زدن جوجه از بین می‌ره درمواقع کمی زنده میمونن
2
19
ابوال | ۲ ماه پیش
یکی دیگه بگیر واسش
2
12
زینب | ۳ ماه پیش
من ۳ تا جوجه داشتم یکیش خیلی بی‌حال شد میخواس بمیری احتمالش ۹۹درصد بود ولب بهش یه چیزی دادیم قشنگ سرحال شد و ایستاده شد اون چیز هم یک قرص نصفه سرماخورده گی بزرگ سال ها بود با آبشون قاتی کنید بدین بخورن حالشون خوب میشه
5
6
پپپپ | ۴ ماه پیش
سلام من یکخروس 4الی 5 ماهه که جوجه است دیر رشت کرد و یک بار ابله گرفت خوب شد و خیلی وقته خر خر سینه داره والان هم دیگه غذا دیگه خیلی کم میخوره و بی حاله و آمپول پیشگیری نیوکاسل هم زدم لطفا بگید چه کار کنم
2
4
ابوالفضل | ۷ ماه پیش
سلام من دو تا جوجه لاری ۱ماهه دارم خروس کمی بی حاله و کز می‌کنه و پوش می‌کنه غذا میخوره چی بهش بدم خوب بشه
1
3
پاسخ ها:
Ebi | ۲ ماه پیش
قرص سرماخوردگی یک چهارم قرص
0
2
حلما ابراهیمی | ۱۱ ماه پیش
من یه جوجه بلدرچین دارم که افتاد تواب ومریض شد این روش بلدرچین منو خوب میکنه
1
1
علی | ۱ سال پیش
سلام چنتا جوجه دارم دوروز کز میشن غذا نمی خورن بعد میمیرن
1
1
محمدامین | ۱ سال پیش
سلام برای جوجه مرغ گلپايگان2ماهه وز نشون 500 گرم 300 یا 400 گرمه مریض که اسهال میکنه غذا میخورن ولی کمی میلشون کم شده چی باید بدم واکسن بزنم یا چه دارویی ممنون از شما
0
11
پاسخ ها:
شیما | ۳ ماه پیش
سلام وقتی بیمار شدن به هیچ عنوان نمیشه واکسن زد فقط ویتامین بدین به غذاشون برسید وآب سالم کمی شیرین کنید تا انرژی واشتهای لازم رو بیابند.
0
4
مریم | ۱ سال پیش
جوجه من بی حاله🤨
4
21
پریسا | ۱ سال پیش
یعنی بهش همنوعشو بدم بخوره سرحال بشه؟
4
11
R.M | ۲ سال پیش
سلام وقت بخیر..چن هفته ای هست یک جوجه مرغ خریدم این اواخر از دهنش اب میومد و الانم بی حال شده و جیک جیک میکنه چشماشم میبنده چیکار کنم
7
53
King Mmd | ۲ سال پیش
سلام من یه جوجه ی خروس دارم ۴ ماهه هست پاش زخمی شده به نظر شما وازلین به زخمش بزنم عوارضی برای جوجه نداره؟
بعد اینکه رشد جوجم متوقف شده ۴ ماههشه باید خیلی بزرگ بشه چیکار کنم تا دوباره رشد کنه
13
29
پاسخ ها:
شیما | ۳ ماه پیش
سرخود کاری نمی‌تونید بکنید ببرید پیش دامپزشک تا درمان کنه
0
2
احمدپیر غزب | ۲ سال پیش
من چهار تا جوجه دارم. خیلی سرحالن چکار کنم یکم کز بشن داش.
59
25
حامد | ۲ سال پیش
من یه جوجه مرغ گوشتی دارم بعداظهر یهو نشست زمین فقط چرت میزنه تکونم نمی خوره
15
43
حامد | ۲ سال پیش
من یه جوجه مرغ دارم تا بعداظهر حالش خوب بود ولی یهو نشست زمین نه دون میخوره نه اب جوج گوشتی
10
31
امیرحسین رضایی | ۲ سال پیش
سلام ببخشید من یه مرغ سه ماهه دارم جدیدن حس می کنم داره چرت میزنه یه خروسم داشتم که اول همینجوری شد بعد یه مدت مرد
بالای چشمشم یه کمی آبی شده یه کم هم اشتها شده
لطفا راهنمایی کنید
12
29
امیرحسین رضایی | ۲ سال پیش
سلام خسته نباشید من امروز دو تا جوجه خریدم تقریبا یک ماهشون هست الان دو تاشون نه اشتها دارن نه چیزی می خورن اطسه هم می کنن همش سرپا چرت می زنن . پرنده فروشه بهشون پودر ذرت می داد . من الان باید چکار کنم لطفا راهنمایی کنید .
14
33
رضا | ۲ سال پیش
سلام
جوجه خریدم 4روزه غذا نخورده ممنون میشم راهنمایی کنید اما جوجه ها بیحال نیستن سرحال وزرنگ هستن
7
20
پاسخ ها:
ناشناس | ۱ سال پیش
اگر که بی حال نیستند یعنی پس غذا هم میخورن وای شاید موقع هایی که شما نیستید
3
5
مهدیس | ۲ سال پیش
سلام من دیروز ۳ تا جوجه رسمی خریدم ۲ هفته ای هستن یکی از اونها دائم سرشو میچرخونه بهش ماست و سیر دادیم بهتر شد ولی دوباره حالش بد شد به سختی نفس میکشه لطفا کمکم کنید میترسم بمیره
7
20
پاسخ ها:
لیلا | ۲ سال پیش
نیوکاسل گرفته سریع باقی پرنده ها جداشون کن چون اقن ویروس قابل انتقاله
7
13
هاشم | ۲ سال پیش
سلام مرغم سرحال نیست همش میخوابه
11
25
Mg | ۲ سال پیش
سلام جوجه من امروز خیلی بی حاله حتی نمیتونه اب و غدا بخوره من بحش مقدار زیادی آب و زرده تخم مرغ دادم
و الانم بهش مولتی ویتامین زینک ک برای بچه هاس دادم اینا براش مضر نیس؟
13
40
امیر | ۲ سال پیش
سلام جوجه من ۲۵ روزشه ولی کوچیکه مونده بی حال شده‌ زیاد چرت میزنه چیکار کنم خوب بشه؟توروخدا کمک کنید بهتر بشه.انتی بیوتیک بهش بدم باید چجوری بهش بدم؟چه کار کنم؟
10
23
پاسخ ها:
ناشناس | ۱ سال پیش
بهتر ببرینش دامپزشکی
1
3
♡زینب♡ | ۲ سال پیش
🐥🐣

با سلام یکی از جوجه های من خیلی بی حال هست و اسهال هم کمی داره فک کنم ۳ روزش باشه ، چطور میتونم درمانش کنم؟؟چه دارویی براش تهیکنم؟؟و چه غذایی براش بزارم؟؟😧⁦
خواهش میکنم جواب بدید، خیلی دوسش دارم و دلم نمیخواد از دستش بدم😭
منتظر پاسختون هستم💐
11
42
بهار | ۳ سال پیش
جوجه من بالش اویزونه به بی حالیش ریطی داره؟
8
42
بهار | ۳ سال پیش
ببخشید جوجه ما از این جور چیزا نمیخوره راه دیگه ای سراق ندارید؟ جوجه من هم محلی است و بالاش آویزون هست ی برابر بدنش هست چه کار کنم من هم ده سالمه
9
19
هستی | ۳ سال پیش
سلام من دو تا جوجه خریدم یکی رنگی و یکی محلی اون رنگیه سرحاله اما محلیه بال هاش آویزونه و چشم هاشو میبنده و یه جا کز کرده آب هم نمیخوره چیکار کنم؟ آب و شکر هم دادم و دیروز صبح هم بهشون قرص استامینفون دادم البته نصف قرص رو با آبشون حل کردم شبا هم قفسشون رو کاملاً میپوشونم ممکنه از گرما باشه یا فضای گرم؟؟
6
33
پاسخ ها:
ناشناس | ۱ سال پیش
نباید قرص بدید بهشون
1
4
jomhour | ۳ سال پیش
سلام خسته نباشید
من ۱۰ تا جوجه دارم حدود ۴۰ تا ۵۰ روزشون هست امروز ۲ تاشون مردن ۲ تای دیگه هم خیلی بی حال هستن غذا و آب نمیخورن همش میخوابن و خیلی کم راه میرن و نفسشون هم خیلی تنگ همش دهنشون رو وا میکنن تا بتونن نفس بکشن و ۲ تا جوجه دیگ دارم ک حدود ۴ ماهشون هست یکی شون همین علائمی ک گفتم رو داره توی چشمشم آب هست میشه راهنمایی کنید چی کار کنم بقیه ی جوجه هام مریض نشن و اون ۳ تا جوجه هم خوب بشن
البته اون ۳ تا رو قبلا جدا کردم
12
27
پاسخ ها:
ناشناس | ۱ سال پیش
سرما خوردن احتمالا جایی که نگهداری میکنید رو خیلی باید تمیز باشه و گرم باشه البته به دما نه خیلی گرم
2
3
سید ابوالفضل موسوی | ۳ سال پیش
خیلی خیلی ممنون جوجه ی درحال مرگم دباره زنده شد خیلی ممنون از این مطالب مفیدتون
8
22
پاسخ کارشناس:
ممنون از همراهی شما دوست عزیز دلگرم
........ | ۳ سال پیش
سلام من جوجم 5 روزش هست اون خیلی بی حال هست اصلا راه نمیره و چشماش رو باز نمیکنه لطفا به من بگید چه کار کنمش
7
25
پاسخ ها:
ناشناس | ۱ سال پیش
جوجه تا هفته اول ممکن بی حال باشه ولی اگر دید ادامه داشت حتما با دامپزشک مشورت کنید
0
2
نمیدونم | ۳ سال پیش
من جوجم نزدیکه ۲۰‌روزشه یکم بی حاله ینی بیشتر اوقات خوابه باید چیکار کنم؟😭
3
20
نمیدونم | ۳ سال پیش
باید بهشون زرده تخم مرغ خامو داد یا اپز؟؟؟؟؟
2
14
پاسخ ها:
‌. | ۳ سال پیش
باید اپز بدین
13
5
فاطمه | ۲ سال پیش
سلام باید خام بهش بدید
9
13
فاطمه | ۲ سال پیش
من یک جوجه دارم هی بالا میاره چکار باید بکنم
6
9
Hasti | ۳ سال پیش
سلام‌من دیروز چند تا جوجه رنگی خریدم هفته های قبلم خریدم و اونا بزرگ شدن خیلیم سرحال و قوی هستن ! این هفته جوجه هام بی حالن و همش چرت میزنن حالا اونا درست میشه ! یکی از جوجه هام پاهاش انگار مشکل داره حالا یا شکسته یا مادرزادیه فک کنم درد هم داره موقعه ی خریدن ندیده بودم و الان میشه بهم بگین چیکار کنم خوب بشه؟فقط ی گوشه میخوابه و جیک جیک میکنه هیجی ام نمیخوره هیچیه هیچی امروز بهس مولتی ویتامین دادم ولی باید غذا بخوره!؟؟
4
13
مهدی | ۳ سال پیش
سلام من دوتا جوجه خریدم هشت روزشونه تقریبا تا پری روز سر حال بودن تا اینکه یکی شون بلند بلند هی جیک جیک میکرد و بعد دیدم دستشویی شون موقع دستشویی میچسبه بهش و تمیزش کردیم ولی یکی شون بی حاله داخل قفس یهو به پهلو گرفته ولی زنده می مونه تا موقعی که برسیم سرش ولی دور از قفس جفتشون زیاد مشکل ندارن دما و نظافت قفس رو هم رعایت کردم الان باید چیکار کنم خوب شن
3
11
Negar | ۳ سال پیش
من جوجم هی چرت میزد بهش اب و شکر دادم بعد ۳ روز مرد 😭
حالا یکی دیگه خریدم اکنم همون جوریه چیکار کنم ؟
7
15
امیر رضا | ۳ سال پیش
سلام خیلی ممنون از راه درمان جوجه هاتون من جوجم خیلی بی حال بود آب و شکر بش دادم بهتر از قبلش هم شده و سایتتون عالیه من آموزش نگه داری از جوجه ها رو خوندم و اردک و ...خیلی خوب و کامل توضیح دادید ممنون
2
11
علی | ۳ سال پیش
این کار باعث شد جوجه هم بهتر بشه
3
12
yazdan | ۳ سال پیش
سلام من دو روزه جوجه خونگی خریدم فک کنم یه هفتشونه یکی شون بی حال بود و هیچی نمیخورد مرد و یکی دیگشون هم اینطوریشد الان من باید چیکار کنم لطفا بگید😓😓😓😓
7
13
yazdan | ۳ سال پیش
سلام من جوجه خونگی یه هفتگی دارم یکیشون بیحال بود و یک گوشه کز کرده بود و هیچی نمیخورد و مرد یکی دیگه هم اینطوری شد فرداش ینی امروز چیکار کنم خوب بشه البته این یک کمی فعالیت داره الان باید چیکار کنم؟؟؟؟؟؟ لطفا جواب بدین
6
6
مرتضی صبری | ۳ سال پیش
سلام من یک جوجه دارم مرغ بی حال چی کار کنم آب شکر دادم تو رو خدا جواب بدید ممنون
11
4
رامین | ۳ سال پیش
سلام من یک جوجه خروس خریدم بی حاله هیچی نمیخوره اسهال سفیدم میکنه چشمانش را میبنده راهنمایی کنین که چیکارکنم
6
10
نساء محمودیان | ۳ سال پیش
فکر کنم درست میشه
4
4
آیهان | ۳ سال پیش
من بهشون میتونم شربت زینک بدم؟
6
9
پاسخ ها:
علی | ۳ سال پیش
من جوجه رنگیم ام چیزی نمی خوره و نشسته راهم نمی ره باید چیکار کنم
4
12
Mohammad | ۲ سال پیش
سلام من ۱۰ تا جوجه دارم یک ماهشون هس ولی به مرور زمان مردن و الان چهار تا بیشتر ندارم و اون ها هم بی حالند میشه بگین باید چیکار کنم تو رو خدا جواب بدین 🙏
2
10
طاها | ۳ سال پیش
سلام میگم من یک جوجه دارم صبح رفتم پیشش دیدم خیلی بی حاله انگار داشت میمرد ولی الان بهش آب و شکر دادم داره بالا میاره چیکار کنم؟!
5
23
علی | ۳ سال پیش
سلام جوجه چند روزه من تو بنزین افتاده باید چیکار کنم
14
7
امیررضا | ۳ سال پیش
من که جوچه ام مرد این یکی هم دهره میمیره من چکارکنم
3
14
ابوالفضل | ۳ سال پیش
سلام من جوجه ۱ ماهمه نیمی دارم الان بیحال شده یه جا نشسته نه دون میخوره نه آب پرهاشم پف کرده پاش هم میشله میشه کمکم کنید 😭
3
23
پاسخ ها:
بهش مولتی بداب فراوا | ۳ سال پیش
برای من عالی شد
3
13
علی | ۳ سال پیش
جوجه مرغم بی حال و همه دارن میمیرن
2
8
عباس کاربخش راوری | ۳ سال پیش
بسیار خوب بود استفاده کردیم
4
9
پاسخ کارشناس:
ممنون از همراهی شما کاربر عزیز دلگرم .
مریم بیات | ۳ سال پیش
سیر و پیاز رو به جوجه چند روزه میشه داد
6
21
الناز | ۳ سال پیش
سلام من 10 تا جوجه دارم یکیش بیحال و کم اشتها بود و بعد چند روز مرد و الان متاسفانه یکی دیگرش هم همین جوری شده و مدفوعش هم سفت هست و نژادش گلپایگانی هشت و غذاش هم ینجه و برنجه ممنون میشم کمک کنید
3
14
پاسخ ها:
بهش ویتامین بده | ۳ سال پیش
زرده ی تخم مرغ تخم مرغ آبپز سیر و پیاز بالا ی ده روز بود سرلاک بده و غذا های بالا به غیر از سیر وپیاز برایشان نور قرمز بذار نذار مدفوع بخورن در آب ویتامین بریز جاشونم نرم باشه آب را با شکر مخلوط کن بده بخوره چیندون همان قسمت باد کرده کنار گردن را ماساژ بده
نباید اسحال باشه نباید مدفوعش سفت باشه
3
13
ماردین | ۳ سال پیش
سلام من امروز صبح به دوتا مرغ تخم گذارم واکسن زدم الان یکیش بی حال شده چیکار کنم خوب بشه ؟؟؟ لطفا فوری جواب بدید.
5
14
متین | ۳ سال پیش
ببخشید مولتی ویتامین انسان را میشه به جوجه بی حال داد
9
24
پاسخ ها:
هلیا | ۳ سال پیش
بله میشه داد
5
8
متین | ۳ سال پیش
سلام من دوتا جوجه دارم یکیش هی چشماشو بسته، ازجاش تکان نمیخوره، گیج، جیک جیک زیاد میکنه، بی اشتهاست، غذا و آب نمیخوره، زیاد میخوابه چکارکنم
4
31
پاسخ ها:
پاسخ کارشناس | ۳ سال پیش
تا ۱۰روز نباید گندم اسیاب بخوره بعد یک قاشق چای خوری شکر توی لیوان ی لیتری بریز تابخوره
6
10
... | ۳ سال پیش
سلام من دو تا جوجه محلی دارم سرحال بودن یکیشون هی میخوابه نمیدونم چرا سفیده تخم مرغ هم بهشون دادم دوست داشتن آب شیرین رو هم بهشون میدم ولی یکیشون بعد چهار روز یهو بی حال شده لطفا کمکم کنید ممنون میشم
9
16
پاسخ ها:
سفیده نده زرده بده | ۳ سال پیش
به نظر جوجه هارا نباید رنگ زد
4
12
یزدان | ۳ سال پیش
یک هفته پیش دوتا جوجه ماشینی خریدم سرحال بودن دیشب تخم مرغ آب پز بهشون دادم همشو خوردن ولی یکیشون امروز بی حال شده میشینه چشم هاشو میبنده نوک هاشو باز میکنه انگار چیزی تو گلوش گیر کرده لطفا راهنمایی کنید
7
26
پاسخ ها:
ابوالفضل | ۳ سال پیش
سلام اگه هنوزم جوجه تو داری فقط زیاد بهش آب بده زیر گلوش یواش ماساژ بده یا گردن شو یواش بکش من خودم جوجه مو این طوری کردم
5
12
ناشناس | ۳ سال پیش
سلام من جوجه رنگی خریدم و الان داره میمیره
مدفوعش مشکیه و اب به زور میخوره ولی غذا نمیخوره تعادل نداره و نمیتونه حرکت کنه
لطفا کمکم کنین
6
34
پاسخ ها:
ک | ۳ سال پیش
سلام به جوجه رنگی سیر وپیاز بدهید
11
38

hits