دلگرم
امروز: دوشنبه, ۲۷ فروردين ۱۴۰۳ برابر با ۰۵ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۱۵ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
تعبیر خواب مسجد: 23 معنی و تعبیر دیدن مسجد در خواب
47
زمان مطالعه: 6 دقیقه
خواب مسجد دیدن تعابیر مختلفی از دیدگاه معبران متفاوت دارد . تعبیر های دیدن مسجد در خواب را در دلگرم بخوانید .

خواب مسجد دیدن چه تعبیری دارد ؟

تعبیر خواب مسجد ، تعبیر خواب مسجد و مناره، تعبیر خواب داخل مسجد رفتن ، تعبیر خواب به مسجد رفتن و نماز خواندن، تعبیر خواب دیدن مسجد ساختن و... از نظر تعبیرکنندگان مختلف معناها و نشانه های متفاوتی دارد ما در این مقاله به جزئیات تعبیر این خواب می پردازیم .

تعبیر خواب مسجد

تعبیر خواب مسجد

1- مسجد نمادی از آرزو و انتظار شنیدن اتفاقات خوب است. اگر در خواب مسجد دیدید تعبیرش این است که شخصی که با او رابطه خوبی ندارید دوباره به سمت شما برخواهد گشت.
2- تعبیر دیگرش این است که به سمت معنویات گرایش دارید و دوست دارید بیشتر به خدا نزدیک تر شوید. تعبیر دیگرش شنیدن اخبار خوب است.


تعبیر خواب مسجد و مناره

3- دیدن مناره مسجد در خواب نشانه این است که با شخصی که مدت ها با او مشاجره کرده اید آشتی خواهید کرد. به زودی می فهمید که به خاطر حماقت دوست چندین ساله خود را از دست داده اید.


تعبیر خواب داخل مسجد رفتن

4- مسجد رفتن در خواب نماد راحتی و آرامش است. احتمالا در گذشته آسیب دیده اید و دوست دارید به هر شکل ممکن زخم های گذشته را درمان کنید. حس میکنید که کسی شما را درک نمی کند.


تعبیر خواب به مسجد رفتن و نماز خواندن

5- اگر در خواب دیدید که به مسجد رفتید و نماز خواندید تعبیرش این است که شما فردی مذهبی هستید ولی هنوز از خود راضی نیستید و انتظارات بیشتری از خود دارید. سعی کنید در کنار معنویت به موفقیت های دیگر هم برسید که مانند الگویی برای دیگران باشید. اگر دست روی دست بگذارید و کاری نکنید احتمالا فرصت ها را یکی پس از دیگری از دست خواهید داد.


تعبیر خواب دیدن نمازگزاران در مسجد

6- دیدن مسجد و نمازگزاران در خواب نشانه این است که به زودی مشکلتان حل خواهد شد. به زودی با فردی ملاقات می کنید که تمام مشکلات اقتصادی تان را حل خواهد کرد.


تعبیر خواب دیدن مسجد ساختن

7- مسجد ساختن در خواب به این معنی است که به زودی تلاشتان نتیجه خواهد داد. شما پول و زمان زیادی را صرف چیزی می کنید که در طولانی مدت نتایج خوبی را به همراه خواهد داشت. شما به تمام کسانی که به شما شک کرده اند ثابت خواهید کرد که ایده و کارتان خوب بوده و توانایی رسیدن به هدف را دارید.
8- اگر خواب دیدید که دیگران مسجد می ساختند تعبیرش این است که ممکن است یکی از دوستانتان دچار مشکل شده باشد و شما مطمئن نیستید که چگونه مشکل او را حل کنید. حتی اگر مجبور باشید که از خود بگذرید این کار را خواهید کرد.


تعبیر خواب مسجد خرابه

9- دیدن مسجد ویران شده در خواب نشانه این است که مشکلی دارید که برایتان غیر قابل حل به نظر می رسد. شما تاکنون همچنین شرایطی را تجربه نکرده اید و اکنون نمی دانید چه واکنشی از خود نشان دهید. می ترسید اشتباهاتتان را تکرار کنید. مشاوره با فردی با تجربه و دنیا دیده به شما کمک می کند که بهترین تصمیم را در زندگی بگیرید.
10- تخریب کردن مسجد در خواب نشانه این است که شما اشتباه بزرگی را مرتکب شده اید. به همین دلیل نمی دانید چه کاری انجام دهید تا همه چیز درست شود. اگر مشکل مربوط به شغلتان باشد احتمالا با بی پروایی خود پروژه مهمی را به خطر انداخته اید. اما تلاش می کنید که همه چیز را درست کنید.
11- اگر افراد دیگری در حال تخریب مسجد بودند تعبیرش این است که مجبورید با تلاش خود اشتباهات دیگران را جبران کنید. احتمالا در شرایطی قرار میگیرید که مجبور می شوید بین دو نفر واسطه شوید. این تجربه ای ناخوشایند برای شما خواهد بود. قبل از تصمیم گیری در مورد همه چیز خوب فکر کنید و به دنبال تجزیه و تحلیل امور باشید.


تعبیر خواب سوختن مسجد

12- سوختن یا آتش زدن مسجد در خواب نشانه حسادت و بی دینی است. احتمالا اخیرا با شخصی در ارتباط بودید که شدیدا به شما حسادت می کند. مراقب او باشید.
13- اگر خواب دیدید که دیگران مسجد را سوزاندند تعبیرش این است که دشمن دارید. شخصی سعی می کند به شما آسیب بزند یا شغلتان را به خطر بیاندازد. این فرد احتمالا به تازگی وارد زندگی تان شده و قصد دارد علیه شما توطئه کند.


تعبیر خواب مسجد خالی

14- دیدن مسجدی خالی در خواب نشانه این است که شما از زندگی خود ناراضی هستید و وقت ندارید که زمانی را به خودتان اختصاص دهید. دیگران شما را درک نمی کنند و معتقدند که شما تمایلی برای دیدن آن ها ندارید.
15- دیدن مسجدی پر از نمازگزار نشانه لحاظ و اوقات خوش با دوستان است. سرانجام زمان آن رسیده که شما هم روزهای خوبی را در زندگی تجربه کنید.


تعبیر خواب خوابیدن در مسجد

16- اگر در خواب دیدید که در مسجد خوابیده بودید تعبیرش این است که محل زندگی، شغل یا هر دو را تغییر میدهید. مدتی است که به این موضوع فکر میکنید و به دنبال تغییرات اساسی هستید. به زودی تصمیماتی خواهید گرفت که مسیر زندگی تان را کاملا تغییر خواهد داد. در این شرایط دلیلی برای ترسیدن ندارید زیرا تصمیم درستی خواهید گرفت.


تعبیر خواب مسجد از امام صادق

حضرت امام جعفر صادق فرماید :
17- دیدن مسجد بر دوازده وجه است .

 • اول : پادشاه .
 • دوم : قاضی .
 • سوم : عالمی بزرگ .
 • چهارم : رئیس .
 • پنجم : امام .
 • ششم : مسجد .
 • هفتم : خطیب .
 • هشتم : موذن .
 • نهم : قیم .
 • دهم : نام نیکو .
 • یازدهم : خیروبرکت .
 • دوازدهم : زن نیکو .

تعبیر خواب مسجد مطیعی تهرانی

منوچهر مطیعی تهرانی گوید :
18- خواب مسجد خیر و صلاح و تقوی و پرهیزگاری است و تقرب به اهل علم و دانش . چنان چه در خواب ببینید در مسجد هستید و نماز می گذارید کاری بزرگ و خوب انجام می دهید .
19- اگر وامداری یا محبوسی یا بیماری در خواب ببیند که در مسجد نماز می گذارد و این مبنا بر مبنای صدق گذاشته می شود از سختی و بدبختی نجات می یابد .
20- اگر کسی ببیند در مسجد نماز می گذارد یا در وضو خانه وضو می گیرد که بعدا نماز را اقامه کند زن می گیرد و زن او پارسا و اهل دین خواهد بود .
21- اگر بیننده خواب رو به قبله در خواب نماز می گذارد کاری بر مبنای درست انجام می دهد و این کاری است خوب و خداپسندانه .
22- اگر ببیند در جهتی غیر از قبله نماز می خواند کاری خلاف انجام می دهد و این کاری است که او را خسران دنیا و عاقبت نصیب می کند .
23- اگر ببینید خانه شما مسجد شده به بزرگی و مجد و عظمت می رسید و اگر ببینید در مسجد خانه گزیده و اقامت کرده اید از بزرگی حمایت می طلبید و او شما را مورد عنایت و حمایت قرار می دهد .

ترجمه : معصومه راهی

تعبیر خواب مسجد

تعبیرهای مرتبط:

تعبیر خواب دعا : 18 تعبیر و تفسیر دعا و نیاش در خواب

تعبیر خواب کلیسا : 24 نشانه و تعبیر دیدن کلیسا در خواب

26 نشانه و تعبیر نماز خواندن در خواباین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.2 از 5 (47 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits