دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۵ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۶ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
روز جهانی ریش 2021 در سال 1400 چه روزی است ؟
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
روز جهانی ریش، تاریخ روز جهانی داور،روز جهانی ریش 1400 ،روز جهانی ریش 2021 ،روز جهانی ریش مبارک،روز جهانی ریش چه تاریخی است ؟

تاریخ روز جهانی ریش سال 1400

روز جهانی ریش 2021

در حال حاضر هر سال اولین یکشنبه از ماه سپتامبر به عنوان روز جهانی ریش معرفی می شود که در سال 2021 مصادف یکشنبه ، ۱۴ شهریور2021 September 5 .

روز ریش سال 1400

روز جهانی ریش در سال 1400 مصادف است با یکشنبه ، ۱۴ شهریور[ سُنبُله ] ۱۴۰۰
۱۴ / ۶ / ۱۴۰۰

تاریخ روز جهانی داور سال 1400 / روز جهانی داور 2021

تاریخ روز جهانی ریش در سال 2021

روز جهانی ریش در تقویم میلادی سال 1400 مصادف است با 2021 September 5 , Sunday
5 - 9 - 2021

تاریخ روز جهانی داور سال 1400 / روز جهانی داور 2021

تاریخ روز جهانی ریش سال 1400 در تقویم

روز جهانی ریش در تقویم قمری سال 1400 مصادف است با الأحد ، ۲۷ محرم ۱۴۴۳
۲۷ / ۱ / ۱۴۴۳

روز جهانی ریش

تاریخچه روز جهانی ریش

جالب است بدانید که روز حقیقی ریش در تاریخ گم شده است و کسی اطلاعی از تاریخچه روز جهانی ریش در دست ندارد اما به نظر می رسد که در حدود 800 سال قبل از میلاد مسیح، وایکینگ های دانمارک برای گرامی داشت و افتخار به ریش های خود روزی را برگزیده بودند. تا قبل از وایکینگ ها، هیچ قومی روزی را برای احترام به ریش های خود انتخاب نکرده بودند.

کهن ترین ابزار اصلاح و کوتاهی ریش که تا کنون کشف شده متعلق به 4000 سال قبل است. جالب است بدانید که در حدود 3000 سال قبل از میلاد مسیح در کشور مصر از نخ طلا برای زینت دادن ریش مردان استفاده می کردند.

در ایران هم تا قبل از دوران ساسانیان اصلاح ریش برای مردان نوعی از مجازات بوده است، اما از دوران ساسانی به بعد این امر بین مردان رواج یافت تا جایی که در دوران هخامنشی مردان با استفاده از ابزار های مخصوص، ریش های خود را فر می کردند.

روز ریش 2021

رسوم کشورها در روز جهانی ریش

روز جهانی ریش در هر منطقه ای متناسب با آئین و رسوم آن منطقه برگزار می شود اما نکته ای که در همه مناطق مشترک است، اهمیت دادن به ریش است. برخی از عجیب ترین مراسم روز ریش در زیر آمده است.

در برخی از کشورها آئین عجیبی برای جشن گرفتن روز ریش وجود داشته است. به عنوان مثال:

روز جهانی ریش در شهر دانسبورگ واقع در کشور سوئد در روز جهانی ریش افرادی که ریش ندارند با شرمندگی از شهر مطرود می شوند و باید یک شب را در جنگل کنار شهر به صبح برسانند. این در حالی است که افراد با ریش داخل شهر، یک سمبل از افراد بی ریش ساخته و آن را می سوزاندند.

روز جهانی ریش در جنوب اسپانیا در روز جهانی ریش یک مرد با ریش و یک پسر بدون ریش را داخل رینگ بوکس قرار می دهند، در حالی که مرد به یک چاقوی برنده مجهز است.

در بسیاری از مناطق، اصلاح ریش در روز جهانی ریش نوعی توهین و بی احترامی به سنت ها شمرده می شود.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits