دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۴ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۲۰ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۵ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
آشنایی با ویجت استک Widget Stack در iOS 14 و نحوی استفاده از آن
0
زمان مطالعه: 4 دقیقه
روش کار با ویجت استک Widget Stack در iOS 14 آیفون برای افزودن ویجت به صفحه اصلی و مراحل حذف و اضافه ویجت ها.

ابزارک ها یا همان ویجت ها Widget یکی از مهمترین ویژگی های جدیدی سیستم عامل iOS 14 آیفون می باشند که برای اطلاع از داده های مهم مستقیما از طریق صفحه اصلی می توان اقدام کرد بدون نیاز به باز کردن برنامه. همان طور که می دانید افزودن ویجت ها به صفحه اصلی طبیعتا صفحه را پر می کند به همین خاطر اپل قابلیتی به نام Widget Stack را اضافه کرده است که در واقع برای آزاد سازی فضای بیشتر در صفحه نمایش کاربرد دارد و این کار را با جمع کردن برنامه ها در یک مکان انجام می دهد و فقط یک ویجت بالا نمایش داده می شود منتهی شما می توانید برنامه های موجود در مجموعه را به راحتی مرور کنید.

جمع آوری ویجت ها در آیفون کار ساده ای است در واقع بیشتر شبیه ساخت پوشه در صفحه اصلی یا همان صفحه هوم می باشد که برنامه های مختلف در آن قرار میگیرند. در ادامه به توضیحات نحوی استفاده از این ویژگی می پردازیم.

جمع آوری ویجت ها در آیفون با استفاده Widget Stack

جمع آوری ویجت ها در آیفون با استفاده Widget Stack

 • برای شروع در فضای خالی صفحه اصلی گوشی انگشت خود را گذاشته و نگه دارید تا به حالت ویرایش صفحه هوم وارد شوید.
 • از بالا سمت چپ روی علامت جمع + کلیک کرده تا منوی ویجت های قابل دسترس نمایش داده شود.
 • الان می توانید هر ویجت Widget از پیشنهاد شده ها را انتخاب کنید یا روی یکی از برنامه ها کلیک کرده تا همه اشکال موجود را ببینید.
 • بعد از آن اندازه ویجت را (کوچک، متوسط، بزرگ) انتخاب کنید و سپس روی افزودن ویجت Add Widget بزنید و مکان ویجت در صفحه اصلی را انتخاب نمایید.

Widget Stack

 • بعد از اینکه اولین ویجت را به صفحه اصلی اضافه کردید حالا وقت آن است که با همین روش ویجت های دیگر را اضافه کنید. البته باید دقت داشته باشید که می توانید از ویژگی ویجت استک Widget Stack هنگام انتخاب ویجت هایی با همان اندازه استفاده کنید، به عبارتی اگر گزینه متوسط را هنگام افزودن اولین ویجت انتخاب کردید بهتر است در موارد دوم و سوم و چهارم افزودن ویجت ها نیز از "متوسط" استفاده کنید.
 • بعد از انتخاب دوم ویجت از منو، ویجت جدید را بکشید روی ویجت قبلی که اضافه کردید و زمانی که سایه شفاف اطراف ویجت اول دیدید، انگشت خودتان را برای افزوده شدن ویجت جدید بردارید.

افزودن ویجت

 • با این روش در واقع از ویژگی ویجت استک Widget Stack استفاده می شود به طوری که بیش از یک برنامه کوچک داخل یک مکان در صفحه اصلی جمع خواهد شد.
 • برای افزودن ویجت های بیشتر باید همین فرایند را تکرار کنید تا نهایت 10 ویجت در همان فضا جا دهید.

افزودن ویجت در آیفون iOS 14

 • به محض اینکه مجموعه ای از ویجت های انباشته را در صفحه اصلی ساختید می توانید آنها را ویرایش کنید برای این کار انگشت خود را روی ویجت گذاشته و نگه دارید و سپس گزینه ویرایش Edit Stack را انتخاب کنید.
 • در پنجره باز شده گزینه Smart Rotate را غیر فعال کنید این گزینه برای چرخش خودکار بین ویجت ها در طول روز است به طوری که ویجت اخبار در صبح ظاهر می شود سپس ویجت آب و هوا ظاهر می شود و ... .
 • اگر این و یژگی را غیر فعال کنید ویجت اول ثابت می ماند مگر اینکه دستی تغییر دهید.

حذف ویجت های آیفون

در آن پنجره به پایین صفحه رفته تا منوی همه ویجت های موجود در استک Stack را ببینید اگر خواستید موردی را حذف کنید کافیه روی نام آن انگشت گذاشته و به سمت چپ بکشید و سپس روی گزینه حذف Delete بزنید.

همچنین برای ترتیب ویجت ها در منو می توانید از طریق کلیک روی سه خط افقی در سمت راست اقدام نمایید. سپس در پایان روی X در بالا سمت راست بزنید یا به سمت پایین بکشید تا پنجره بسته شده و به صفحه اصلی برگردید.

مراحل حذف و اضافه ویجت ها در iOS 14

این امکان وجود دارد که ویجت های انباشته شده در صفحه اصلی را حذف کنید، ابتداء انگشت خود را روی ویجت استک Widget Stack گذاشته و نگه دارید تا گزینه ها باز شوند و اگر خواستید به طور کامل حذف کنید روی Remove Stack بزنید.

اگر در حالت ویرایش صفحه هوم بودید روی علامت منفی – در بالا سمت چپ بزنید همان طور که در تصویر مشخص است و بعد از آن Remove را جهت تایید بزنید.

separator line

همچنین ببینید:

آشنایی با چند ویژگی iOS 14 و نحوه فعال کردن آنهااین مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits