دلگرم
امروز: شنبه, ۰۱ آبان ۱۴۰۰ برابر با ۱۶ ربيع الأول ۱۴۴۳ قمری و ۲۳ اکتبر ۲۰۲۱ میلادی
چه کار کنیم تا مرغ عشق آواز بخواند ؟
4
زمان مطالعه: 5 دقیقه
آموزش آواز خواندن به مرغ عشق / آموزش حرف زدن به مرغ عشق / دستی کردن مرغ عشق / چکار کنم مرغ عشقم آواز بخواند ؟

آموزش حرف زدن و دستی کردن مرغ عشق

مرغ عشق ها پرنده های بسیار جدابی برای نگه داری به عنوان حیوان خانگی هستند . آنها بسیار باهوش هستند و خیلی زود همه چیز را یاد میگیرند . مرغ عشق مهارت خیلی زیادی در صحبت کردن دارد البته صحبت کردن اون مقداری وقت گیر هستش و طول میکشه اما باعث میشه که رابطه خوب و بسیار مفرحی رو باهاش داشته باشید .

قفس مرغ عشق رو جایی بزارید که بیشترین فعالیت روزانه خود را انجام میدید . مرغ عشق با تقلید کردن چیزهای که میشنوند صحبت کردن رو یاد میگیرند بنابراین جایی رو در خانه انتخاب کنید براش که بتونه صدای شما رو بشنوه مثل توحال .

 • آشپزخانه نیز جایی هست که خیلی توش صحبت میشه و به نظر جای خوبی برای نگه داری مرغ عشق هست اما آشپزخانه پر از گازهای سمی بسیار مضر برای سلامتی پرنده هست بنابراین به هیچ عنوان قفس پرنده رو داخل آشپزخانه قرار ندید .
 • مرغ عشقهای خانگی نیز هماند مرغ عشق های وحشی تمایل دارند به زبان گله خود ( زبان صحبت کردن اطرافیان خود ) صحبت کنند بنابراین وقتی پرنده صدای شما میشنوه همان احساس بهش دست میده و دوست داره که به زبان شما صحبت کنه .

۲. با مرغ عشق رابطه خوبی داشته باشید

هرچقدر که رابطه محکمتر و بهتری با پرنده خود داشته باشید اون بهتر و سریعتر با شما صحبت میکنه .

 • زمانی رو با پرنده تون در طول روز در یک اطاق مشترک و ساکت بگذرونید و به کارهای خودتون برسید مثل : تلویزیون نگاه کردن و مطالعه کردن و ….. .
 • حتما هر روز زمانی رو به پرنده خود اختصاص بدید .

۳. جدا کردن مرغ عشق ها از یکدیگر

اگر چند عدد مرغ عشق در یک قفس دارید حتما آنها را از هم جا کنید چون در اینصورت بیشتر حواس آنها به یکدیگر جلب می شود تا به شما ، اگر شما میخواید همه آنها رو آموزش بدید باید آنها را به صورت تکی و دور از قفس یکدیگر این کار رو انجام بدید .

 • حواستون باشه که اگه آنها با هم صحبت کنن و صدای مرغ عشق رو در بیارن آموزش یک زبان دیگر به آنها بسیار سخت میشه .
 • بهترین حالت این هست که شما فقط یک مرغ عشق در خانه داشته باشید اگر میخواهید که پرنده به زبان شما صحبت کنه .

روش دستی کردن مرغ عشق / آموزش حرف زدن به مرغ عشق

آموزش آواز خواندن به مرغ عشق

۱. با مرغ عشقتان زیاد حرف بزنید

وقتی که با پرنده تون صحبت میکنید فقط نباید به اینکه چه چیزی رو دارید میگید توجه کنید بلکه باید به چطور گفتن اون هم توجه کنید . خیلی مهمه که شما با اشتیاق و علاقه باهاش صحبت کنید همین کار باعث میشه که خیلی مشتاق بشه که با شما صحبت کنه .

 • اگه امکانش هست موقع صحبت کردن صورتتون رو نزدیک صورت پرنده بگیرید . پرنده شما دوست داره که موقع حرف زدن باهاش به دقت به دهان شما نگاه کنه و حتی امکان داره که صورنش رو روی دهانتون بزاره .
 • همچنین شما میتونید بفهمید که پرنده چه زمانی در فاز یادگیری هست روش تشخیص : وقتی که مردمک چشم پرنده گشاد ( باز ) میشه و با دقت به دهان شما نگاه میکنه .

۲. آموزش لغت به مرغ عشق

اسم لوازمی که در خونه تون هست مانند : صندلی ، میز و … رو بهش یاد بدید همچنین میتونید اسم افراد دیگر و یا حیوانات دیگری که در خانه دارید رو بهش یاد بدید .

هر موقعی که پرنده خودتون رو دیدید بهش ” سلام ” کنید و همیشه موقعی که میخواهید ترکش کنید ” خداحافظی ” کنید این کار باعث میشه که یادگیری این لغت ها براش آسان تر بشه و هم اینکه بفهمه چه کاربردی داره .

۳. آموزش کلمات کوتاه به مرغ عشق

به غیر از یاد دادن کلمه تکی شما میتونید جملات کوتاه و راحت را نیز به پرنده یاد بدید برای مثال : “پرنده خوب” وقتی که پرنده این کار رو بکنید که پرنده روی دستان شما هستش . شما همچنین میتونید ازش سوال بپرسید وقتی که داره با اسباب بازیهاش بازی میکنه مثل : خوش میگذره ؟

 • وقتیکه دارید غذا و آب پرنده رو عوض میکنید هم موقع بسیار مناسبی برای حرف زدن با پرنده است . مثلا موقعی که غذا رو دارید بهش میدید میتونید بگید : “بفرمایید غذاتون” یا “غذا میل داری”؟
 • سعی کنید لغات یا جملاتی به پرنده یاد بدید که مربوط به کار مشخصی یا حرکت خاصی باشه که پرنده هر روز میبینه یا انجام میده ، این باعث سرعت بیشتر در یادگیری پرنده میشه .

۴. پا به پای حرف زدن مرغ عشق باشید

وقتی که پرنده تون سعی میکنه که صحبت کنه حتما بهش واکنش نشون بدید و جوابش رو بدید . وقتیکه پرنده سعی میکنه که برای اولین بار یک لغت رو بگه ممکن هست که شما نفهمید که چی میگه به خاطر اینکه خیلی من من میکنه ، در این مواقع در صورتی که فهمیدین چه لغتی میخواد بگه اون لغت رو پشت سر هم تکرار کنید .

 • شما باید در پاسخ خواسته های پرنده نیز جملات مربوط به اون رفتار رو بهش بگید . برای مثال :اگر خواست که بره حمام و حرکاتی از خودش نشون داد که میخواد بره حمام یک جمله بهش بگید مثلا : “تو احتیاج به حمام رفتن داری” و بعدش به حمام اشاره کنید .
 • جواب دادن به اون با حرفها و حرکاتی که مطابق با حرکات بدن او باشه که بتونه برای یادگیریه صحبت کردن به اون کمک کنه .

آموزش سخنگو کردن مرغ عشق اهلی


بیشتر بخوانید :

چگونه تشخیص دهیم مرغ عشق نر یا ماده

آموزش تکثیر و تولید مثل در مرغ عشقاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (4 رای)  
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید