دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۳ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۲۳ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
با معایب پژو ۲۰۷ آشنا شوید
2
زمان مطالعه: 9 دقیقه
در این مقاله قصد داریم تا تمامی ایراد و معایب خودرو پژو 207 را برای شما توضیح بدهیم تا اگه قصد خرید خودرو پژو 207 را دارید با معایب آن آشنا شوید.

نقد و بررسی پژو 207

در صورتی که شما نیز مصرف کننده خودرو باشید خودتان و یا پدرتان خودروی پژو تولید شرکت پژو فرانسه را به خوبی می شناسید.

در صورتی که به یک نسل قبل مراجعه کنید خواهید دید که شرکت پژو فرانسه در ایران از استقبال و همچنین توجه بسیار خوبی برخوردار بوده و همچنان این استقبال و اقبال عمومی در بازار ایران برای خودروهای شرکت پژو فرانسه موجود می‌باشد.

خودروهای مختلف و متنوعی از شرکت تولید خودروی پژو فرانسه وارد بازار ایران شده اند و همگی نیز مورد توجه قرار گرفته است.

یکی از این خودروها را می توان خودروی پژو 207 دانست. اما واقعیت اینجاست که خودروی پژو 207 در سال‌های اخیر با مشکلات زیادی روبرو بوده است که از آن جمله می توان به کیفیت پایین تولیدات ساخته شده ایرانی اشاره کرد که حتی می تواند شما را تبدیل به یک مشتری ناراضی شرکت پژو نماید.

در ادامه مقاله معایب پژو 207، به بررسی برخی از نکاتی می پردازیم که می‌تواند شما را از خریدن خودروی پژو 207 منصرف نماید.

آنچه مطالعه خواهید کرد

 • معایب پژو 207 که شما را ناراضی خواهد کرد
 • مشکلات فنی پیشرانه و جعبه دنده
 • کیفیت هم جزو معایب پژو 207 است
 • شتاب، یکی از مهم‌ترین معایب پژو 207
 • فضای کابین نامناسب
 • صندلی، ارتفاع سقف و … معایب پژو 207 تمامی ندارد
 • آپشن‌های نامناسب و دردسر ساز
 • تجربه سواری نامناسب
 • قیمت و شرایط بازار

معایب پژو 207

خودروی پژو 207 که با کاهش یافتن فروش خودروی پژو ۲۰۶ بازار عرضه گردید ولی نتوانست به خوبی جای خودروی پژو ۲۰۶ را در بازار ایران را از آن خود کند و آن هم دلایل مختلفی داشت که یکی از آنها را می‌توان به قیمت بسیار بالای این خودرو و دیگر دلایل آن را به ایرادات و معایبی مربوط دانست که باعث شده است این خودرو نتواند جای پژو ۲۰۶ را در بازار ایران برای خود کسب نماید.

معایب پژو 207 که شما را ناراضی خواهد کرد

مشکلات فنی پیشرانه و جعبه دنده پژو 207

پیشرانه خودروی پژو 207 که یک پیشرانه ۱۶۰۰ سی سی ۱۶ سوپاپ است همچنان مشکل واشر سرسیلندر رایج در تمامی مدل های پژو را به همراه خود دارد و در صورتی که در دمای بالای موتور نسبت به شرایط موتور خودروی خود حساس نباشید به احتمال زیاد بایستی با تعمیرگاه رابطه زیادی برقرار نمایید.

همان‌طور که می دانید در جریان تحریم ها قطعات بسیار زیادی از خودروهای پژو در اختیار شرکت سازنده داخلی یعنی ایران خودرو قرار نگرفت و شرکت ایرانی به جای تلاش برای ساخت داخلی این قطعات، از بازار ارزان قیمت تری یعنی بازار چین استفاده کرده و قطعات ارزان قیمت چینی با کیفیت کاملا غیر قابل قبول را بر روی خودروهای پژو مونتاژ نمود.

این کار باعث گردیده تا کیفیت خودروهای پژو در ایران به طور چشمگیری کاهش پیدا کند.

قیمت و شرایط بازار خودرو پژو 207

کیفیت قطعات پژو 207

خودروی پژو 207 نیز از این مسئله مستثنی نبوده و کیفیت قطعات مصرفی در این خودرو به خصوص در قسمتهای فنی مانند موتور و جعبه دنده از کیفیت بسیار پایینی برخوردار است.

به احتمال زیاد مدت زمان بسیار اندکی پس از خرید خودرو بایستی برخی از این قطعات را تعمیر و یا تعویض نمایید.

جعبه دنده خودروی پژو 207 یکی از نکات بسیار مهم است که بایستی به آن توجه کافی داشته باشید.

جعبه دنده پژو 207 یک جعبه دنده بسیار نامناسب است که در مدل دستی با سر و صداهای عجیب و غریب در زمان تعویض دنده رو به رو خواهید شد و در خودروی نو مدل اتوماتیک نیز همخوانی مناسبی بین پیشران و جعبه‌دنده وجود ندارد و صدا های عجیب و غریب و همچنین تاخیر در تعویض دنده و به خصوص در معکوس این جعبه دنده به خوبی مشاهده می‌گردد.

این مسایل و مشکلات می تواند تجربه نامناسبی در زمینه رانندگی برای شما فراهم آورد.

قیمت و شرایط بازار خودرو پژو 207

شتاب پژو 207

علاوه بر این‌ها نکته قابل توجه دیگر در خودروی پژو 207 مسئله شتاب و مصرف سوخت آن است.

خودروهای پژو ۲۰۶ و پژو 207 جزو خودروهای پرشتاب بازار ایران هستند ولی واقعیت این است که در صورتی که با نمونه‌های خارجی و رقبای خارجی مقایسه شوند متوجه خواهید شد که که شرایط شتاب و مصرف سوخت این خودرو چندان نیز مناسب نخواهد بود .

معایب سواری پژو 207 | قیمت و شرایط بازار خودرو پژو 207

شتاب اعلام شده برای پژو 207

شتاب اعلام شده از سوی شرکت سازنده برای خودروی پژو 207 در حدود ۱۲ ثانیه برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت خواهد بود و مصرف سوخت اعلام شده نیز معادل ۶.۶ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است.

البته واقعیت اینجاست که مصرف سوخت ترکیبی این خودرو در واقعیت بسیار بیشتر از این خواهد بود و حداقل در شرایط بسیار مناسب و مطلوب و در صورتیکه رانندگی آرامی داشته باشید حداقل یک تا دو لیتر بیشتر از این عدد را تجربه خواهید کرد.

پیشرانه این خودرو موفق نشده است استاندارد آلایندگی یورو ۵ را برای خود کسب نماید و این خودرو همچنان با استاندارد آلایندگی یورو ۴ به بازار عرضه می گردد که این نیز یکی از معایب و نقاط ضعف این خودرو خواهد بود.

قیمت و شرایط بازار خودرو پژو 207

فضای کابین پژو 207

فضای کابین پژو 207 چه از نظر متریال و چه از نظر حجمی که در اختیار راننده و سرنشینان قرار می دهد کاملاً کم و نا مناسب خواهد بود.

دقت داشته باشید در صورتی که راننده و سرنشین جلوی خودرو از افراد قد بلند باشند و نیاز باشد که صندلی خود را به عقب حرکت دهند، فضای جای پا برای نفرات عقب در صورتی که بالغ هم باشند بسیار کم و آزار دهنده خواهد بود و فقط صندلی های عقب خودروی پژو 207 را در این شرایط می‌توان برای کودکان در نظر گرفت.
صندلی، ارتفاع سقف و … معایب پژو 207 تمامی ندارد

ایراد دیگر در قسمت صندلی های عقب خشک و ناراحت بودن این صندلی ها به خصوص برای سفرهای طولانی افراد بزرگسال است.

این صندلی ها می توانند در سفرهای طولانی مدت شما را اذیت کنند بنابراین سعی کنید برای سفرهای برون شهری با یک خانواده پرجمعیت خودرو 207 را انتخاب نکنید.

علاوه بر این ارتفاع سقف در قسمت صندلی عقب نیز مسئله دیگری است که در صورتی که یک فرد بالغ بنشیند به احتمال زیاد با آن مشکل خواهد داشت.

این مسئله در مقایسه با رقیب بسر سخت فعلی بازار ایران یعنی خودروی ساندرو نیز دچار ضعف بسیار زیادی است و خودروی ساندرو یعنی رقیب پژو ۲۰۶ و هفت از وضعیت بهتری در قسمت صندلی های عقب برخوردار است.

حال که به وضعیت داخلی کابین پرداختیم بهتر است متریال داخلی را نیز با هم بررسی نماییم.

فضای کابین نامناسب پژو 207

معایب طراحی داشبورد پژو 207

طراحی داشبورد خودروی پژو 207 آنچنان زیبا نیست، ولی می‌توان آن را قابل قبول و مناسب دانست ولی واقعیت اینجاست که متریال استفاده شده در داشبورد و درب های خود را از کیفیت بسیار پایینی برخوردار است و همچنین کیفیت پایینی مونتاژ این خودرو در شرکت ایرانی شده است تا اندک زمانی پس از خرید خودرو با سر و صداهای عجیب و غریب در قسمت داشبورد و درهای خود را روبه رو باشید.

معایب سواری پژو 207 | قیمت و شرایط بازار خودرو پژو 207

آپشن‌های نامناسب و دردسر ساز پژو 207

خودروی پژو 207 را می توان در مقایسه با محصولات ایرانی یک خودروی نسبتاً مناسب در قسمت آپشن ها و امکانات رفاهی دانست؛ ولی در صورتی که این خودرو را با رقبای خارجی اش مقایسه کنیم متوجه خواهید شد که آپشن ها و امکانات رفاهی از وضعیت چندان مناسبی نیز برخوردار نیستند؛ اما نکته اینجاست که در صورتی که همین آپشن ها و امکانات نوعی خرابی و یا درست کار نکردن را تجربه کنند می تواند برای شما دردسر های بسیار زیادی را فراهم نماید.

چرا که شرکت ارائه دهنده خدمات پس از فروش به خوبی پشتیبانی آنها را انجام نمی دهد.

از مسائل و مشکلات شایع در خودروی پژو 207 در قسمت آپشن ها می توان به خرابی صفحه نمایشگر و همچنین درست کار نکردن سیستم کروز کنترل اشاره کرد که در ادامه با آنها مشکل خواهید داشت.

معایب سواری پژو 207

معایب سواری پژو 207

تجربه سواری به خصوص برای سرنشینان در خودروی پژو 207 را نمی توان یک تجربه سواری مناسب و خوب دانست.

تجربه سواری به خصوص در صندلی های عقب این خودرو یک تجربه سواری بسیار خشک و ناراحت خواهد بود.

البته خاطر داشته باشید که با افزایش سن خود روی شما و مستهلک شدن فنرهای عقب اندکی از این مشکل حل خواهد شد ولی در زمانی که خودروی شما تازه تحویل گرفته شده است خودروی پژو 207 کوبش بسیار زیادی در قسمت عقب دارد.

نرم نبودن و خشک بودن سیستم تعلیق پژو 207 با مشکل لاستیک های ایرانی دو چندان شده است.

خشک بودن خودرو و همچنین سر و صدای زیاد جاده ها مشکلی است که با لاستیک های ایرانی خواهید داشت می توانید برای بهتر شدن شرایط خودروی خود این لاستیک ها را با لاستیک های خارجی تعویض نمایید.

معایب سواری پژو 207

قیمت و شرایط بازار خودرو پژو 207

خودروی پژو 207 از بدو ورود به بازار ایران قیمت بالایی را تجربه می‌کرد این قیمت بالا با افزایش ناگهانی قیمت ها به یکباره زیاد شد.

با توجه به امکانات و کیفیت این خودرو به جرأت می‌توان گفت که قیمت فعلی خودروی پژو 207 واقع ارزش خرید این خودرو را محدود کرده است و بهتر است به جای پرداخت مبالغ بسیار سنگین برای خرید خودروی پژو 207 از سایر گزینه ها استفاده نمایید.

علاوه بر قیمت بالا خودروی پژو 207 قرار بود جایگزینی باشد برای خودروی پژو ۲۰۶ ولی واقعیت اینجاست که اگر چه خودروی پژو 207 از خودروهای نسبتاً پر فروش بازار است ولی استقبال عمومی مردم نسبت به پژو 207 برای این خودرو بسیار پایین خواهد بود و نمی توانید آن را به شدت ای که پژو ۲۰۶ یک خودروی نقد محسوب می شود حساب کنید.

این مسئله با ورود خودروهای رنگارنگ و متنوع چینی با آپشن‌های بسیار بیشتر افزایش هم یافته و خودرو های چینی سهم بازار پژو 207 را تا اندازه‌ای محدود کرده اند.

با توجه به مسایلی که دربالا به ان ها اشاره شد توصیه می شود به جای انتخاب خودروی پژو 207 از گزینه مشابه دیگ استفاده نمایید.

مطالب مرتبط:

بررسی مشخصات فنی و نکات مثبت تیبا 2 هاچ بک

به پنج دلیل وانت کاپرا نخرید

معایب سمند EF۷ و هر آنچه در مورد سمند EF۷ باید بدانیداین مطلب چقدر مفید بود ؟
1.5 از 5 (2 رای)  

  دیدگاه ها

  اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

  
  hits