alexametrics
دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ برابر با ۰۷ جمادى الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی
باغ بومارزو (سرزمین هیولاها) کجاست و چگونه بنا شد ؟
2
زمان مطالعه: 4 دقیقه
سفر به باغ بومارزو که به عنوان سرزمین هیولاها شناخته می‌شود بسیار هیجان انگیز است.

سرزمین هیولاها کجاست ؟

باغ بومارزو را یک دوک ایتالیایی برای مقابله با فاجعه مرگ همسرش بنا کرده است.

در حقیقت هیولاهای طراحی شده در این بنا مرز بین عشق و جنون را به نمایش می‌گذارند، تا بازدید کنندگان بدانند از دست دادن عشق برای همیشه می‌تواند هر انسانی را به مرز جنون برساند و وادار به خلق آثاری کند که هیچ مصداق واقعی از آن‌ها وجود ندارد.

در حقیقت باغ بومارزو با هیولاهای خاص و تخیلی خود به شهرت رسیده است. با وجود این که طراحی این باغ حامی هنر بوده است، هنوز در رابطه با چگونگی ایجاد این باغ مرموز و عجیب نظرات متفاوتی وجود دارد!

عده‌ای تصور می‌کنند که دوک این باغ را به عنوان یک اثر هنری متفاوت خلق کرده است، در صورتی که دسته دیگر باغ را نشان دهنده غم و اندوه دوک تصور می‌کنند که به صورت مجسمه‌های وحشتناک تجلی کرده است!

خالق بومارزو سرزمین هیولاها کیست ؟

پی­یر فرانچسکو اورسینی یک مدافع هنر و یک دوک ایتالیایی بود که در سال ۱۵۳۲ متولد شد. زندگی در اواسط سال ۱۵۰۰ روی بد خودش را به پی­یر نشان داده و وی برای همیشه همسرش را از دست داد. پیر سال‌ها در جنگ شرکت داشته و پس از کشته شدن دوستش، توسط آلمانی‌ها دستگیر و یک زندانی جنگ بوده است.

پس از بازگشت از زندان پی­یر فرانچسکو به بومارزو، وی دیگر آن آدم سابق نبود و خودش را از زندگی عادی و معمول که همه از آن لذت می‌برند، دور کرد.

پی­یر خودش را در هنر غرق کرد. وی آثار هنرمندان دیگر را بررسی می‌کرد، اما همه از نظر پی­­یر پذیرفتنی نبودند.

او با سر نترس قصد داشت یک باغ متفاوت با دیدگاه جدید خودش خلق کند. این باغ که تنها ۵۰ مایل با شهر رم پایتخت ایتالیا فاصله دارد، در دل طبیعت بی‌همتای خودش هیولاهایی را پنهان کرده است.

باغ بومارزو (سرزمین هیولاها) کجاست و چگونه بنا شد ؟

باغ بومارزو از جاذبه‌های گردشگری ایتالیا

در قرن نوزدهم و بیستم توجه به سمت بومارزو، سرزمین هیولاها کم شد و درخت‌های آن بیش از حد رشد کرده و خزه‌ها اطراف مجسمه‌ها را پوشاندند.

اما در سال ۱۹۴۸ هنرمندی به نام Salvador Dali فیلمی درباره طرح اول مجسمه‌ها و ساخت آن‌­ها در این باغ ارائه کرد که موجب تجلیل از وی شد.

پس از آن باغ دوباره مورد بازسازی قرار گرفت و به معرض دید علاقه‌مندان گذاشته شد

باغ بومارزو (سرزمین هیولاها) کجاست و چگونه بنا شد ؟

داستان باغ بومارزو

همه چیز از فوت همسر یک نجیب‌زاده شروع شد. آن نجیب‌زاده تصمیم گرفت برای تسکین درد باغی بنا کند.

نام آن مرد نجیب‌زاده دوک پیر فرانچسکو اورسینی بود. باغچه مقدس یا باغ بومارزو بعد از مرگ بنیان‌گذارش در سال ۱۵۶۰ هنوز هم به زیبایی همان زمان بود .

باغ بومارزو (سرزمین هیولاها) کجاست و چگونه بنا شد ؟

داستان تندیس فیل

یکی از زیباترین مجسمه‌هایی که در باغ بوماروز به چشم می‌خورد تندیس فیلی است که قلعه‌ای را بر دوش دارد و در خرطومش هم سرباز در حال مرگی را گرفته است.

بعضی‌ها بر این عقیده اند که این مجسمه به خوبی نشان دهنده‌ی حمله‌ی هانیبال به ایتالیا در سال ۲۱۸ قبل از میلاد مسیح است اما بعضی دیگر بر این عقیده‌اند که این مجسمه در واقع نمادی از آل آزار در کتاب مکبث است، جایی که آل آزار تصمیم می‌گیرد تا فیل پادشاه را بکشد اما در عوض خودش به دست فیل کشته می‌شود.

سفر به باغ بومارزو همانند سفر به دل آفریقا است. در آن جا هم همین احساس مبهم اندوه و زیبایی را خواهید داشت.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits