دلگرم
امروز: سه شنبه, ۲۸ فروردين ۱۴۰۳ برابر با ۰۷ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۱۶ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
آشنایی با نرگس زارهای بهبهان + تصاویر
4
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آشنایی با نرگس زارهای بهبهان + تصاویر-نرگس زارهای بهبهان-آشنایی با نرگس زارهای بهبهان-نرگس زار

نرگس زارهای بهبهان را برای شما عزیزان و کاربران محترم مجله دلگرم قرار داده ایم , با مجله دلگرم همراه باشید.

نرگس زارهای بهبهان

نرگس زارهای بهبهان

یكی از قدیمی‌ترین نرگس‌زارهای طبیعی ایران و منطقه زاگرس در استان خوزستان و شهرستان بهبهان است كه قدمت آن به قبل از میلاد مسیح باز می‌گردد و مساحت آن 500 تا 700 هكتار و از میدان بیدبلند فعلی تا منطقه تنگ تكاب و حتی كردستان بهبهان گسترده بوده است.

نرگس‌زار بهبهان هم‌اكنون نیز از جمله مناطق مهم و باسابقه رویش و پرورش گل نرگس بوده و از نرگس‌زارهای طبیعی و معروف ایران محسوب می‌شود.بهبهان پر از نرگس هایی است که در گرمای ملایم پاییز و زمستان این منطقه آماده برداشت می شوند.

نرگس زارهای بهبهان چندی پیش در مراسمی با حضور رییس سازمان میراث فرهنگی ثبت ملی شدند تا به عنوان یکی از میراث های طبیعی ایران شناخته شوند.شهرستان بهبهان با داشتن نرگسزارهای متعدد یکی از قطب های گردشگری در خوزستان است که هر ساله در فصل زمستان شاهد گردشگران متعدد داخلی و خارجی برای بازدید از این نرگسزارها است.

انبوه گل نرگس در بهبهان به قدری زیاد بوده که رنگ یکپارچه و طلایی گل نرگس از دور نمایان بوده و بوی عطرآگین آنها به مشام هر رهگذری می رسد.

گل دهی نرگس همه ساله از نیمه دوم سال آغاز و تا پایان بهمن و گاهی نیز نیمه اول اسفند در بهبهان ادامه دارد. در نرگس زارهای بهبهان چهار نوع گل نرگس شناسایی شده که نرگس «شهلا» وسعت بیشتری را در این مناطق به خود اختصاص داده است.

نرگس زارهای بهبهان


*انواع نرگس‌های گلزار بهبهان
در نرگس‌زار بهبهان سه نوع گل نرگس شناسایی شده كه 70 درصد مساحت نرگس‌زار را نرگس معمولی (نرگس شهلا)، 20 درصد را نرگس پرپر و 10 درصد را نرگس مشكین یا مسكین در بر گرفته است.

عکس های نرگس زار بهبهان:

نرگس زارهای بهبهان

نرگس زارهای بهبهان

نرگس زارهای بهبهان

نرگس زارهای بهبهان

نرگس زارهای بهبهان

نرگس زارهای بهبهان

نرگس زارهای بهبهان

نرگس زارهای بهبهان

گردآوری: مجله اینترنتی دلگرم



این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.8 از 5 (4 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits