آشنایی با جاذبه های گردشگری نیویورک

۲,۰۰۰
۱
۰
دوشنبه, ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۰۶


مناطق دیدنی نیویورک


نیویورک بزرگ ترین شهر در ایالات متحده، یک شاهکار معماری است که تعداد زیادی از بناهای تاریخی، ساختمان های باشکوه، و آسمان خراش های مسحور کننده را در خود جای داده است…

نیویورک همهمه عظیمی از انواع فعالیت هاست و همین آن را یکی از مهم ترین شهرهای جهان کرده است. در هرگوشه از شهر یک جای دیدنی وجود دارد و واقعا وقت کافی نخواهید داشت تا آنهمه زیبایی را بینید. امکانات تعطیلاتی نیویورک بی شمار است. گروهی برای لذت بردن از نمایش های برادوی می آیند و جمعی دیگر فقط برای خرید و بسیاری هم برای تماشای چشم اندازهای آن: مجسمه آزادی، ساختمان امپایر استیت Empire State، پل بروکلین، پارک مرکزی، مکان های تاریخی و چندین و چند موزه جهانی. هر زمان از سال و هرساعت از روز امکان گشت در این شهر وجود دارد.

یادواره ۱۱ سپتامبر نیویورک

یادواره ملی ۱۱ سپتامبر به احترام کسانی که در حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ جان باختند ساخته شد. اسم این افراد روی یک صفحه برنزی حکاکی و بردیواره های استخر قرار گرفته اند. هر یک از این استخر ها حدود یک هکتار مساحت دارند و جای برج های دوقلو را که زمانی در این مکان ایستاده بودند گرفته اند.

موزه ملی ۱۱ سپتامبر پیامد های این حمله تروریستی را از راه ویدئو، آرشیو ها، روایات و مجموعه ای ازمصنوعات برای عموم و بازدید کننده گان بازگو میکند.

پارک راه آهنی نیویورک

پارک راه آهن پارک عمومی است که بر روی خط آهن مشهور غرب شهر مَنهتن ساخته شده. پارک توسط گروهی از مردم نگه داری می شود، که برای حفاظت و تبدیل این خط راه آهن به فضای سبز تلاش زیادی کردند. هر ماه برنامه های شاد و جدید و فعالییت های مختلف برای بازدید کننده های این مکان اجرا میشود. برنامه هایی مثل دیدن از درخت ها و اثرهای هنری همراه مناسبت های ویژه فصلی مثل عید هالووین در ماه اَکتبر. برخی از خصوصیات منحصر به فرد این پارک؛ فضای سبز طبیعی و منظره های باشکوه مُشرف بر رودخانه هادسون است. این راه آهن جاذبه های فرهنگی را هم به وسیله معماری و هنر انجام گرفته در طراحی خود، وارد کرده است.

یادواره

ترمینال گِرند سِنترال نیویورک

ترمینال گرِند سنترال به عنوان “دوست داشتنی ترین ایستگاه “جهان و یکی از بهترین جاذبه های گردشگری در نیویورک شناخته شده است. جایگاه اصلی این ترمینال ساعت شگفت انگیز ساخته شده از عقیق اَپال را در خود جای داده. سقف نجومی و طراحی مربوط به سال ۱۹۱۲ هم از جذبه های این ترمینال برای مسافرهاست. طبقه زیرین محل غذا خوری مسافران قطار هم لیست متنوعی از غذا ها، شامل خوراک صدف را به شما ارائه میکند. درست بعد از جایگاه اصلی تالار«Vanderbilt » قرار دارد، جایی که در اصل به عنوان سالن انتظار ساخته شد، وامروزه میزبان فروشگاه های سَرسال کریسمس و نمایشگاه های ویژه شده است. ساختمان دقیق و ظریف ساخت «کَمپبل» که هدف از ساختش معکوس کردن چهره ای از کاخ فلورانس بوده، امروزه جایی برای نوشیدنی بازدید کننده هاست.

مجتمع راکفِلر نیویورک

مجتمع راکفلر مُجتمعی شامل ۱۹ ساختمان، ساخته شده توسط خوانواده راکفلر، نگاه کوتاهی را بر یکی ازعظیم ترین گنجینه های نیویورک به شما میدهد.این سلسله ساختمان ها طی سالیان مُتمادی خانه شرکت های شاخص متعددی بوده، شرکت هایی مثل «جِنِرال الکتریک» و شبکه تلوزیونی «اِن بی سی». در طبقه ۷۰،بالا ترین نقطه ساختمان، به بازدید کننده گان یک دید کامل ۳۶۰ درجه ای از شهر نیویورک داده میشود. تور شبکه «اِن بی سی» به بازدید کننده ها اجازه می دهد تا پشت صحنه برنامه های مورد علاقه» که به خاطر اعاده «Radio City Music Hall »خود راببینند و یا پشت میز خبر ببنشینند. همچنین مجتمع راکفلر خانه رسانه “رادیو موزیک شهر” هست اوج موفقییت خود در سال دهه ۱۹۳۰ دوباره بازسازی شد. شکل وشمایل مجتمع راکفلر در تعطیلات، با درخت های چشمگیر کریسمس مشرف به اسکیت باز ها و موسیقی رادیو شهر به کلی عوض می شود.

ساختمان امپایر استیت نیویورک

کنار مجسمه آزادی، بزرگترین شاخصه نیویورک، ساختمان تجاری امپایر استیت است که با ۳۸۱ متر بلندی و ۱۰۲ طبقه، تا جنگ جهانی اول بلندترین مرکز تجارت جهانی بود که ۴۱ سال بعد، بلندتر شد. ساختمان امپایر استیت با آنتن چشمک زن برای هواپیماها، به سرعت تبدیل به نمادی از شهر نیویورک شد (افتتاحیه ۱۹۳۱). دو رصدخانه در این ساختمان ساخته شده است. رصدخانه نخست در طبقه ۸۶ با ۳۲۰ متر ارتفاع که دو آسانسور شیشه ای دارد و در هردو فصل زمستان و تابستان سیستم گرمایشی و سرمایشی اش فعال است. در چهار گوشه ساختمان گردشگاه هایی هم در نظر گرفته شده است. رصدخانه دوم با بلندای ۳۸۰ متر در طبقه صد و دوم ساخته شده است. بازدیدکنندگان در روزهای صاف و آفتابی تا فاصله ۱۲۰ کیلومتری چشم اندازهای روبه روی خود را می توانند ببینند که شامل شهرهای نیوجرسی، پنسیلوانیا، کانکتیکات و ماساچوست می شود.

نیویورک

خیابان پنجم نیویورک

رتبه بندی شده در لیست گرانترین خیابان ها برای خرید درجهان، “فیفت اَوِنیو” مقصد اصلی ذائقه های لوکس است.بخشی از این خیابان که از میان شهر مَنهتن میگذرد بین خیابان های ۴۹ و ۶۰، مغازه های گرانقیمت و نمایشگاه طراح ها و فروشگاه های معتبر کنار هم صَف کشیده اند. قسمتی از فیفت اَوِنیو بین خیابان های۸۲ و ۱۰۵، بالاتر بخش شرقی به عنوان خیابان «Museum Mile»،”خیابان موزه ” شناخته شده است. در طول این »خیابان نُه موزه واقع شده است که؛ موزه “گوگِنهایم”«Guggenheim» وموزه هنری “متروپولیتن”«Metropolitan»مِنجُمله آن هاست.

پُل بروکلین نیویورک

پل بروکلین ساخته شده بین سال های ۱۸۶۹ و ۱۸۸۳، قدیمی ومعروف ترین پل معلق در جهان است. با اندازه ای برابر ۵،۹۸۹ پا شهر مَنهتن وبروکلین را در عرض رودخانه شرقی به هم متصل میکند. روزانه بیش از ۱۲۰،۰۰۰ وسیله نقلیه، ۴۰۰۰ عابر پیاده و ۲۶۰۰ دوچرخه از روی این پل عبور میکنند. بازدید کننده ها میتوانند روی نماد برجسته شهر نیوورک پیاده روی، رانندگی و یا دوچرخه سواری کنند. یک پیاده رو بر قسمت بالایی مسییر وسایل نقلیه واقع شده است که عابران میتوانند از آنجا منظره بندر و دو برج را مشاهده کنند. مسیر۲ کیلومتری پل فرصت های زیادی را برای مشاهده برج های شهر نیویورک راپیش رو میگذارد.

تایمز اسکوِر نیویورک

سالانه با ۳۹ میلیون توریست، منطقه “تایمز اسکوِر” یا همان میدان تایمز، پر بازدید ترین جاذبه گردشگری در جهان میباشد. چراغ های براق و بخش تبلیغاتی محسوس این بخش را به عنوان “تقاطع جهان” معروف کرده است. امروزه تایمز اسکوِر یک مرکز اصلی برای صنعت “تفریح” در جهان محسوب میشود. جشن سال نو و توپ اندازی، که از سال ۱۹۰۷ شروع شد، یک عامل اساسی برای محبوبیت تایمزاسکوِر بوده. بازارخرید، سرگرمی و رستورانهای زیاد برای هر نوع گردشگر پیشنهادات و تفریحات زیادی را ارئه میکند. منطقه ای هست که به هنگام سفر به نیویورک نباید از دست بدهید.

پارک مرکزی

پارک مرکزی نیویورک

واقع در مرکز شهر مَنهتن، سِنترال پارک ۸۴۰ هکتار را پهناور کرده و محل قلعه «Belvedere» میباشد. برای دوستداران طبیعت که میخواهند یک استراحت کوچک از زندگی در این شهر بزرگ بکنند، ریلکس کردن روی چمن ویا پیاده روی در پهنای پارک استراحت خوبی را مهیا میکند. فعالییت های زیادی برای سرگرم کردن بازدید کننده ها مثل ماهیگیری ورها کردن ماهی در مجتمع پژوهشی دانا «Dana»، کرایه کردن قایق پارویی و… وجود دارد. پارک شش مایل مسیر اختصاصی برای دونده ها، دوچرخه سوار ها، و اسکیت بازها ارائه میکند. سِنترال پارک با زمین های بازی و باغ وحش «Tisch» مخصوص کودکان مکان مناسبی برای خوانواده هاست.

مجسمه آزادی نیویورک

مجسمه آزادی، کادویی از فرانسوی ها به آمریکا، بیش از صد سال است که به تازه رسیده های سواحل آمریکا خوش آمد میگوید، دوشیزه آزادی بر روی نشیمنگاه شگفت آور ۹۳ متری خود ایستاده و به بازدید کننده ها فرصت بالا رفتن و لذت بردن از مناظر شهر بروکلین را می دهد. برای آن هایی که توانایی صعود ۱۵۴ پله به تاج مجسمه را ندارند، پایه مجسمه دید وسیعی را از پایین شهر نیویورک و بندر ها را فراهم میکند.تور های راهنما در جزیره آزادی به وسیله پارک بان ها و تور های صوتی در ۹ زبان مختلف ارائه میشود، تور شامل بلیط عبور از رودخانه به جزیره نیز میباشد.

تندیس آزادی

خیابان شوبرت و برادوی نیویورک

یکی از قسمت های مهم سفر به نیویورک تماشای نمایش در خیابان برادوی است. اوج فعالیت های تئاترآمریکایی در این بخش انجام می شود و شهرت آن هم بیشتر به خاطر اجراهای متعددی است که اینجا برگزار می شود. در اینجا می توان آخرین نمایش های کلاسیک در حال اجرا را تماشا کرد. محله برادوی در واقع مرکزیت فعالیت های تئاتری حومه را دارد. برای تهیه بلیط اجراهای مشهور باید پیشتر آن را خریداری کرد.

خیابان شوبرت تنها خیابان معروف در بخش تئاتری نیویورک است و مرکز دو خانه نمایش شوبرت (خیابان چهل و چهارم غربی شماره ۲۲۱ ) و بوث (خیابان چهل و پنجم غربی شماره ۲۲)می باشد. سالهاست که مشتاقان تئاتر برای پیداکردن فرصت های بازیگری در نمایشنامه ای که بزرگ تئاتر برادوی سام س. شوبرت آن را حمایت کند، به اینجا رفت و آمد می کنند. نمایش «همسرایان» با تعداد ۶۱۳۷ بار اجرا رکورد دار نمایش های اجرا شده در این ساختمان بود. نمایش موزیکال «اُکلاهاما» کار خود را در سال ۱۹۴۱ در خانه نمایش سنت جیمز شروع کرد. از دیگر مکان های افسانه ای در این بخش رستوران ساردی Sardi است که بسیاری از بازیگران معروف برای دیدن هم به اینجا می آیند و همچنین سالن تئاتر Music Box که ایروینگ برلین نمایش انتقادی «جعبه موسیقی» را در سال ۱۹۲۱ روی صحنه آن اجرا کرد.

موزه هنر متروپولیتن نیویورک

این موزه در سال ۱۸۷۰ ساخته شد. مجموعه اصلی این موزه شامل بیش از دو میلیون اثر هنری است که از بخش های برجسته این مجموعه می توان به هنرهای تزئینی آمریکا، سلاح در قرون وسطی، پوشاک، هنر مصری، ابزار موسیقی و عکاسی و بخش های دیگر اشاره کرد. موزه کلویسترز The Cloisters در شرق منهتن زیر شاخه ای از موزه متروپولیتن است که تمرکزش روی هنر و معماری قرون وسطی می باشد.

فروشگاه بزرگ میسی نیویورک

یکی از بزرگ‌ترین مرکز خریدهای دنیا به عنوان یک مغازه‌ی کوچک و توسط رولند هوسی میسی در سال ۱۸۵۸ آغاز به کارکرد. این ساختمان بسیار بزرگ ۱۰ طبقه در سبک هنرهای زیبا، در سال ۱۹۳۸ کامل شد.

خیابان


موزه موما نیویورک


این موزه‌ی مشهور در سال ۱۹۲۹ توسط ابی راکفلر ساخته شد. امروزه این موزه شامل مجموعه‌ای عظیم است که شامل نقاشی، عکس، فیلم، و رسانه‌های الکترونیکی است.

محله‌ی چینی‌ها در نیویورک


محله‌ی قومی منحصربه‌فرد نیویورک، در دهه‌ی ۱۸۷۰ توسط مهاجران چینی تأسیس شد. این محله در بخش پایینی مانهاتان قرار گرفته و از محله‌های مشهوری همچون تریبکا و سوهو دور نیست.

برای مشاهده اطلاعات هتل در نیویورک، راهنمای جاذبه های تور نیویورک، و گرفتن قیمت هتل های نیویورک،به سایت رزرو هتل با ما مراجعه کنید. در این سایت شما می توانید با کارت های شتاب و بطور کاملا آنلاین رزرو هتل در نیویورک، را با تخفیف های بسیار خوب انجام دهید.

مقر سازمان ملل متحد نیویورک

مقر سازمان ملل متحد در نیویورک توسط تیمی بین‌المللی از معماران ساخته شد. ساختمان اصلی، دبیرخانه (Secretariat)، یکی از اولین برج‌های شهر بود که در سبک بین‌المللی ساخته می شد.

جزیره‌ی الیس نیویورک

جزیره‌ی الیس که امروزه محل موزه‌ی مهاجرت است، زمانی دروازه‌ی مهاجرت به آمریکا بود. بیش از ۱۲ میلیون نفر در مسیر شروع زندگی خود در یک کشور جدید، از این دروازه عبور کردند.


ساختمان فلت آیرن نیویورک

زمانی که در طی سال‌های ۱۹۰۱ تا ۱۹۰۳ ساختمان فلت آیرن ساخته شد، یکی از بلندترین ساختمان‌ها در سراسر دنیا بود. این ساختمان به دلیل ساختار مثلثی شکلش یکی از مشهورترین ساختمان‌های نیویورک شد.


میدان واشنگتن نیویورک

میدان واشنگتن که در دهکده‌ی گرینویچ قرار دارد در سال ۱۸۲۶ ساخته شد. یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های آن طاق واشنگتن است که به مناسبت صدمین سال مراسم انتخاب رئیس‌جمهور واشنگتن ساخته شد.

separator line

بیشتر بخوانید:

هزینه های سفر به مصر و جاذبه های تاریخی این کشور

هزینه های سفر به مجارستان و جاذبه های توریستی آن

از هزینه های سفر به لائوس و جاذبه های گردشگری آن چه می دانید؟

گردآوری توسط بخش گردشگری

مجله دلگرم


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم