دلگرم
امروز: دوشنبه, ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ برابر با ۱۴ شوّال ۱۴۴۳ قمری و ۱۶ مه ۲۰۲۲ میلادی
چگونه به طور طبیعی ابروهای ضخیم و پرپشت داشته باشیم؟

چگونه ابروهای پرپشت و جذاب داشته باشیم؟

چگونه به طور طبیعی ابروهای ضخیم و پرپشت داشته باشیم؟
9
زمان مطالعه: 16 دقیقه
چگونه ابروهای زیبا و پرپشت داشته باشیم؟ داشتن ابروهای پرپشت، همیشه مورد پسند بوده‌است. ابروهای ضخیم با فرم مناسب، به خوبی می‌تواند به زیبایی چهره‌ی شما بیافزاید، درحالی که ابروهای نازک و کم‌پشت می‌تواند قیافه‌ی شما را پیرتر و احمقانه‌تر جلوه دهد.

ابروهای زیبا و پرپشت با راهکارهای خانگی

ابروها نقش بسزایی در زیبایی صورت و به‌ خصوص چشم‌های ما دارند، یک ابرو زیبا می‌تواند حالت چشمان را کاملا متفاوت نشان دهد، متاسفانه گاهی پیش می‌آید که ابروها حالت طبیعی خود را از دست می‌دهند و بعضی قسمت‌هاییشان خالی می‌شوند و به همین دلیل دیگر نمی‌توان آنگونه که زیباست آن‌ها را حالت داد.
اما راه‌هایی وجود دارد که می‌توان رشد موهای ابرو را تحریک کرد تا دوباره ابروهایی همانند گذشته داشت.

معمولا بین ۶ تا ۸ هفته طول می‌کشد که ابروها مجدد شروع به رشد کنند اما بسیار پیش می‌آید که دوست داریم ابروها زودتر پر شوند و موهای آن سریع‌تر رشد کنند، در این مواقع استفاده از راه‌ حل‌های طبیعی شاید مطمئن‌ترین کار باشد. البته باید قبل از استفاده از این را‌ه‌ حل‌ها مطمئن باشیم که کم شدن موها به‌دلیل بیماری و مشکل خاصی نیست.

چگونه ابروها را ماساژ دهید؟

به‌طور کلی ماساژ دادن هم برای پوست صورت مفید است و هم برای موها. برای ماساژ دادن ابروها بهترین کار این است که با یک برس کوچک مخصوص، ‌ابروها را در جهت رویش موها شانه کنید، علاوه بر این می‌توانید با نوک انگشت‌ها با حرکاتی دوار به سمت گوشه‌های صورت، قسمت ابروها را با روغن بادام ماساژ دهید، ‌می‌توانید این کار را ۲ بار در روز انجام دهید.
بهتر است اجازه دهید روغن بادام حداقل ۱۵ دقیقه روی ابروها باقی بماند و بعد صورت را بشویید. روغن بادام سرشار از ویتامین‌ E، کلسیم، ویتامین D و منیزیم است که همه این مواد می‌توانند به رشد ابروها کمک کنند.

ابروها را ضخیم کنید!

شاید جالب باشد بدانید وازلین ماده دیگری است که می‌تواند در رشد ابروها موثر باشد. استفاده از وازلین نیز تقریبا همانند روغن زیتون است با این تفاوت که شاید مجبور باشید ۲بار در روز از آن استفاده کنید.
البته روغن زیتون رشد ابروها را سریع‌تر می‌کند ولی وازلین بیشتر روی ضخامت موی ابروها تاثیر دارد و آن‌ها را ضخیم‌تر می‌کند و در نتیجه ابروها پرتر به‌نظر خواهند رسید. وازلین بیشتر برای کسانی مناسب است که ابروهای باریک را ترجیح می‌دهند ولی دوست دارند ابروهای‌شان پر و یکدست به‌نظر برسد.

چرا موی ابروها می‌ریزد؟

وقتی موی ابروها شروع به ریختن می‌کند برای خیلی از خانم‌ها می‌تواند نگران‌کننده باشد؟ اما ما به شما می‌گوییم نگران نباشید چون افراد زیادی در دنیا هستند که چنین مشکلی را دارند، البته نباید هم این مشکل را نادیده گرفت و باید به‌دنبال راهی برای درمان آن بود

. ممکن است موی ابروها به علل متعددی دچار ریزش شوند، علت مهمی که می‌تواند منجربه ریزش موها شود نوعی خاصی از بیماری آلوپشیاست؛ در این بیماری سیستم ایمنی بدن، فولیکول‌های مو را به‌عنوان باکتری می‌شناسد و در نتیجه رشد موها کند می‌شود و درآمدن دوباره موها می‌تواند بسیار مشکل باشد. علاوه بر این استرس خیلی زیاد هم می‌تواند موجب ریزش موی ابروها شود.

روغنی که در همه خانه‌ها پیدا می‌شود!

احتمالا تا به حال زیاد درباره فواید روغن زیتون شنیده‌اید ولی شاید ندانید این روغن می‌تواند در رشد ابروهای شما نیز تاثیر داشته باشد. کافی است یک شیشه روغن زیتون بخرید. طریقه استفاده از آن نیز خیلی راحت است؛ مقدار بسیار کمی از آن را روی ریشه‌های قسمتی که می‌خواهید رشد کند بمالید.
البته حواس‌تان باشد که فقط روی قسمت‌های خالی و جاهایی که می‌خواهید مو رشد کند روغن بگذارید، استفاده از یک گوش پاک‌کن می‌‌تواند بسیار کمک کنند. بعد موهای ابرو را با یک مسواک مخصوص شانه کنید. توصیه می‌شود هر شب این کار را انجام دهید و صبح روغن‌ها را بشویید.

 ابروهای زیبا و پرپشت

آیا مکمل‌ها تاثیری در رشد ابروها دارند؟

اگر دوست دارید ابروهای‌تان سریع‌تر رشد کنند باید ویتامین‌های بیشتری به بدن‌تان برسانید. مولتی ویتامین‌هایی وجود دارند که می‌توانند رشد موهای بدن را افزایش دهند و سطح هورمون‌های بدن را در حد نرمال نگه دارند، مثلا خوردن روزانه کپسول ویتامین‌ E می‌تواند کمک فراوانی بکند.
البته ویتامین‌های ۳B، A و C هم می‌توانند بسیار موثر باشند. علاوه بر این‌ها ویتامین ۶B هم می‌تواند در تقویت موها، پوست و ناخن‌ها تاثیر بسزایی داشته باشد، مصرف روزانه ویتامین ب‌کمپلکس که حاوی ۱۰۰ میلی‌گرم ۶B باشد می‌تواند بسیار موثر باشد.

بیماری‌هایی که موجب ریزش ابروها می‌شوند!

اگر ابروهای‌تان به‌شدت می‌ریزد بهتر است به پزشک مراجعه کنید و از او بخواهید با آزمایش خون میزان آهن و کارکرد تیروئید شما را چک کند، چون مثلا کم شدن تیروئید می‌تواند باعث نازک شدن و ریزش موی ابروها شود، همچنین آهن در فرآیند رساندن اکسیژن به سلول‌ها نقش دارد و اکسیژن از مواد مهمی است که به رشد موها کمک می‌کند، خوردن غذاهای حاوی آهن یا قرص‌های آهن می‌تواند بسیار کمک‌‌کننده باشد.

طریقه استفاده صحیح از مداد ابرو!

اگر می‌خواهید برای بهتر مدل دادن ابروهای‌تان از مداد استفاده کنید اول از همه باید مطمئن شوید که رنگ مداد با ابروهای شما هماهنگی کافی دارد و به‌خوبی با رنگ موهای شما ترکیب می‌شود درغیر این‌صورت ابروهای شما را مصنوعی نشان می‌دهد، علاوه بر این‌ها حواس‌تان باشد، مداد نوک مناسبی داشته باشد.

اول از همه از ضخیم‌ترین جای ابرو، کنار بینی شروع کنید؛ با زدن ضربه‌های مختصر با مداد روی قسمت‌های خالی؛ ابروی‌تان را پر کنید، بعد با نوک انگشت آرام از ضخیم‌ترین جای ابرو روی ضربه‌های مداد بکشید تا رنگ آن را پخش کرده و حالتی طبیعی به ابروها بدهید.

ابروها نقش بسزایی در زیبایی صورت و به‌خصوص چشم‌های ما دارند، یک ابرو زیبا می‌تواند حالت چشمان را کاملا متفاوت نشان دهد، متاسفانه گاهی پیش می‌آید که ابروها حالت طبیعی خود را از دست می‌دهند و بعضی قسمت‌های‌شان خالی می‌شوند و به همین دلیل دیگر نمی‌توان آنگونه که زیباست آن‌ها را حالت داد. اما راه‌هایی وجود دارد که می‌توان رشد موهای ابرو را تحریک کرد تا دوباره ابروهایی همانند گذشته داشت.

معمولا بین ۶ تا ۸ هفته طول می‌کشد که ابروها مجدد شروع به رشد کنند اما بسیار پیش می‌آید که دوست داریم ابروها زودتر پر شوند و موهای آن سریع‌تر رشد کنند، در این مواقع استفاده از راه‌حل‌های طبیعی شاید مطمئن‌ترین کار باشد. البته باید قبل از استفاده از این را‌ه‌حل‌ها مطمئن باشیم که کم شدن موها به‌دلیل بیماری و مشکل خاصی نیست.

آیا ماینوکسیدیل هم موثر است؟

شما می‌توانید برای رشد موی ابروها، روزانه از محلول ۵ درصد ماینوکسیدیل استفاده کنید؛ به این روش که با احتیاط زیاد روزی یک‌بار مقداری از این ماده را روی خط ابرو بمالید، در داروخانه‌ها ماینوکسیدیل بدون نسخه در اختیار همه قرار می‌گیرد و می‌تواند برای رشد موی سر و ابروها موثر باشد.

پیشنهاد می‌شود ماینوکسیدیل را با گوش پاک‌کن به ابروها بزنید که مبادا روی قسمت‌های دیگر پوست سرایت کند. البته حواس‌تان باشد که قطع یک‌باره این ماده می‌تواند موجب ریزش بیشتر ابروها شود. البته این روزها مواد تقویتی بسیاری برای ابرو در داروخانه‌ها موجود است که استفاده از بعضی از آن‌ها تاثیر زیادی دارد.

۱. روغن کرچک

روغن کرچک یکی از موثرترین درمان‌ها در تقویت رشد ابروهای شماست که شامل پروتئین، ویتامین‌ها، اسیدهای چرب و آنتی‌اکسیدان‌هایی است که فولیکول‌های مو را تقویت کرده و باعث رویش مجدد مو می‌گردد. علاوه‌برآن، دربرابر هر میکروارگانیسمی که مانع رشد موی ابرو می‌شود مقاومت می‌کند.

 • سواب پنبه‌ای را با روغن کرچک آغشته کرده و روی هر ابرو بکشید.
 • به مدت دو الی سه دقیقه با انگشتانتان به آرامی آن‌ها را ماساژ دهید.
 • آن را حداقل به مدت ۳۰ دقیقه یا یک شب بر روی ابروها قرار دهید.
 • ابروها را با آب ولرم و یک تمیزکننده‌ی ملایم شستشو دهید.
 • این کار را هر روز به مدت چندین هفته انجام دهید تا به نتیجه‌ی مطلوبتان برسید.
توجه: اگر روغن کرچک باعث ایجاد ناراحتی و یا سوزشی در موضع می‌شود، از بکارگیری آن اجتناب کنید.

چگونه ابرو‌های پهن و پرپشت داشته باشیم؟

2. روغن نارگیل

برای داشتن ابروهای پرپشت و جذاب، می‌توانید از روغن نارگیل استفاده کنید. پروتئین‌های گوناگون موجود در آن، بسان مواد مغذی چون ویتامین E و آهن به داشتن ابروهای سالم و ضخیم کمک می‌کند. این روغن همچنین می‌تواند ابروهای شما را تیره‌تر نیز کند.

 • چند قطره روغن نارگیل گرم را روی انگشتان خود قرار داده و بر روی ابروها بکشید.
 • به منظور افزایش گردش خون، چند دقیقه به آرامی آن‌ها ماساژ دهید.
 • بگذارید تا صبح بر روی ابروها قرارگیرد.
 • صبح روز بعد، آن‌ها را با آب گرم بشویید.
 • این کار را به طور روزانه، به مدت یک تا دو ماه انجام دهید تا شاهد تغییراتی در ضخامت آن شوید.

۳. روغن زیتون

روغن زیتون نیز برای ابروهای شما مناسب است. روغن زیتون با داشتن مقادیر زیادی از ویتامین E، می‌تواند به رشد سریع و ضخیم موهای ابروی شما کمک کند، همچنین باعث حفظ تیرگی رنگ آن نیز می‌شود.

ابروهای خود را قبل از رفتن به رختخواب، ۵ دقیقه با روغن زیتون گرم ماساژ دهید. اجازه دهید یک شب روی ابروها باقی بماند سپس صبح روز بعد آن را با آب گرم بشویید.
متناوبا، یک مخلوطی از نصف قاشق چای‌خوری روغن زیتون و چند قطره عسل تهیه کنید. آن را روی ابروها گذاشته و چند دقیقه ماساژ دهید. به مدت ۳۰ دقیقه آن را رها کرده و سپس با آب گرم شستشو دهید.

حتماً بخوانید:
معجزه خرگوشک برای رشد مو و ابرو

معجزه خرگوشک برای رشد مو و ابرو

امروز یکی از روش های رویش مجدد مو که در زمان قدیم مرسوم بوده را برای شما عزیزان هدیه آورده ایم. گیاه خرگوشک (گل ماهور) ! در این مقاله با این گیاه و…

۴. آب پیاز

آب پیاز به رشد انبوه و سریع موی ابرو کمک می‌کند. این آب حاوی گوگرد است که سبب تولید بافت کلاژن مورد نیاز برای رشد مناسب ابرو می‌شود. همچنین به تقویت فولیکول‌های مو نیز کمک شایانی می‌کند.

 • پیاز کوچکی را خرد کرده و آب آن را بگیرید.
 • این آب را به مدت ۵ دقیقه بر روی ابروها قرار داده و ماساژ دهید.
 • اجازه دهید بخودی خود خشک شود و سپس آن را با یک تمیزکننده‌ی ملایم و آب سرد شستشو دهید..
 • این روش درمانی را هر روز یک‌بار و در طول چند هفته تکرار کنید.

۵. زرده‌ی تخم‌مرغ

موی ابرو از پروتئین کراتین تشکیل شده و تخم‌مرغ منبع خوبی از پروتئین است؛ بنابراین می‌تواند به بهبود سلامت موهای شما کمک کرده و به نوبه‌ی خود ابروهای شما را نیز ضخیم‌تر سازد.

 • تخم‌مرغی را شکسته و زرده‌ی آن را از قسمت سفیده‌ جدا کنید.
 • زرده را تا زمانی که به یک قوام سفتی برسد هم بزنید.
 • با استفاده از یک سوآپ پنبه‌ای آن را بر روی ابروهای خود بکشید.
 • بگذارید به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه باقی بماند و سپس آن را با آب سرد بشورید.
 • از این روش درمانیِ پروتئین، یک تا دو بار در هفته، تا رسیدن به یک نتیجه‌ی رضایت بخش استفاده کنید.

۶. دانه‌های شنبلیله

دانه‌های شنبلیله به رشد ابروهای ضخیم کمک می‌کند. آن‌ها سرشار از پروتئین، نیکوتینیک‌اسید و لسیتین هستند که سبب رشد مو می‌شوند. این دانه‌ها همچنین به بازسازی فولیکول‌های مو نیز کمک می‌کنند.

 • یک قاشق چای‌خوری دانه‌ی شنبلیله را به مدت حداقل ۵ ساعت در آب خیس کنید.
 • دانه‌های خیس خورده را آسیاب کرده و مقدار اندکی روغن نارگیل یا روغن بادام به آن بیافزایید.
 • قبل از رفتن به رختخواب، این خمیر را بر روی ابروها بمالید.
 • اجازه دهید این خمیر تا صبح بر روی ابروها باقی بماند.
 • صبح آن را با آب گرم بشویید.
 • این روش درمانی را دو یا سه بار در هفته به مدت دو ماه انجام دهید.

۷. آلوئه‌ورا

آلوئه‌ورا دارای آنزیم و خواص مرطوب‌کنندگی می‌باشد که باعث تقویت فولیکول‌های مو شده و به رشد سریع‌تر و ضخیم‌تر ابروهای شما کمک می‌کند؛ حتی می‌تواند پوست اطراف ابروهایتان را نیز بسیار نرم کند. عصاره را از برگ آلوئه‌ورا استخراج کنید. به آرامی آن را در سرتاسر ابروها ماساژ دهید. اجازه دهید ۳۰ دقیقه قبل از شستشو با آب ولرم، بر روی ابروها باقی بماند.
گزینه‌ی دیگر، تهیه‌ی خمیری شامل نصف قاشق چای‌خوری ژل آلوئه‌ورا، کمی عسل یا روغن نارگیل می‌باشد. آن را بر روی ابروهایتان بمالید. به مدت ۳۰ دقیقه منتظر مانده و سپس آن‌ها را با آب بشویید.
هر کدام از این روش‌ها را یک‌بار در روز به مدت چندین هفته ادامه دهید تا به نتیجه‌ی دلخواهتان برسید.

۸. لیمو

لیمو می‌تواند با رشد ابروهای ضخیم‌تر، به زیبایی شما بیافزاید. لیمو با دارا بودن ویتامین های C و B، اسید فولیک و سایر مواد مغذی به مقدار زیاد، می‌تواند رویش موهای ابرویتان را تقویت کند.

 • به سادگی برشی از لیمو را در سرتاسر ابروی خود بکشید. به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه، آب این میوه را بر روی ابروهایتان قرار داده و سپس آن را با آب گرم بشویید.
 • برشی از پوست یک لیمو را در ۱/۴ فنجان روغن نارگیل بریزید. این مخلوط را حداقل ۱۵ روز در یک محل خنک و خشک قرار دهید. پس از آماده شدن، آن را با استفاده از یک سواپ پنبه‌ای، قبل از رفتن به رختخواب بر روی ابروها کشیده و صبح روز بعد آن را بشویید.
 • هر کدام از این روش‌ها را یک‌بار در روز برای تقویت ابروهایتان بکارگیرید.
توجه: تا ۲ ساعت بعد از استفاده از لیمو، از قرارگیری در معرض آفتاب بپرهیزید؛ چراکه می‌تواند رنگ موی ابرویتان را روشن‌تر سازد.

9. شیر

شما می‌توانید از شیر برای رشد ابروهای خود استفاده کنید. شیر حاوی پروتئین و سایر موادمغذی است که ریشه‌ی مو را تقویت کرده و رویش آن را بهبود می‌بخشد.

 • مقدار کمی شیر را درون یک کاسه بریزید.
 • پنبه‌ای را با آن آغشته کرده و به آرامی بر روی ابروهای خود بکشید.
 • اجازه دهید خشک شود و سپس آن را با آب گرم بشویید.
 • این روش درمانی را هر زمان که نیاز باشد می‌توانید برای رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب خود استفاده کنید.

راه کارهای طبیعی برای پرپشت کردن ابروها


۱۰. غذای سالم مصرف کنید.

رژیم غذایی مناسب، برای برخوردار شدن از ابروهای ضخیم ضروری است. این مواد غذایی سالم، مواد مغذی مورد نیاز برای رویش سریع مو را در اختیار بدن شما قرار می‌دهد.

 • خوردن غذاهای غنی از ویتامین A مانند فلفل قرمز، سیب‌زمینی شیرین و هویج.
 • خوردن غذاهای غنی از ویتامین C مانند لیمو، فلفل، بروکلی، پاپایا (نوعی میوه‌ی استوایی) و پرتقال.
 • خوردن غذاهای غنی از با ویتامین E بالا مانند بادام، بادام‌زمینی، ریحان، اسفناج و زیتون.
 • خوردن غذاهای غنی از پروتئین مانند پنیر، توفو، لوبیا، عدس و ماست.
 • خوردن غذاهای غنی از اسیدهای چرب امگا ۳ مانند آووکادو، گردو، روغن زیتون و ماهی قزل‌آلا.
 • خوردن غذاهای غنی از آهن مانند شیر، ماهی، سبزیجات سبز و گوشت.

نکات اضافی

فولیکول‌های موی ابروهایتان را روزانه با استفاده از حرکات دایره‌ای و در جهت رشد مو ماساژ دهید.
یک بار پوست اطراف ابروهای خود را جهت حذف سلول‌های مرده و افزایش خون‌رسانی، با خراشیدن پاکسازی کنید.
دو یا سه بار در روز از روغن‌های مرطوب به منظور فرم‌دهی ورطوبت‌رسانی به ابروها استفاده کنید. این کار به داشتن ابروهای ضخیم و پرپشت کمک خواهد کرد.
کپسول ویتامین E را شکسته و چند قطره از روغن داخل آن را روزانه دو مرتبه بر روی ابروهای خود بکشید.
از چیدن و کندن موهای ابرویتان بپرهیزید.
از استفاده‌ی مکرر و بیش از اندازه‌ی وسایل آرایشی پرهیز کنید.
هنگام استفاده از مداد ابرو، از فشار دادن به ابروها خودداری کنید.
از خراشیدن یا مالش بیش از حد ابروها پرهیز کنید.
استرستان را کاهش دهید؛ چراکه می‌تواند به کاهش سرعت رشد ابروهایتان منجر شود.
حداقل ۶ ساعت در شبانه روز بخوابید تا به رشد و پرپشتی ابرویتان کمک کند.
به اندازه‌ی کافی آب بنوشید تا به بدن خود به حد کافی آبرسانی کرده و از داشتن موهای نرم و ابروهای پرپشت لذت ببرید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.4 از 5 (9 رای)  
 • منبع
 • virtualdr.ir
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی