دلگرم
امروز: دوشنبه, ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ برابر با ۱۲ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۲۰ مه ۲۰۲۴ میلادی
سامانه ثبت نام سهام عدالت جاماندگان 1401
1
زمان مطالعه: 12 دقیقه
اگر شما هم جزو جاماندگان سهام عدالت هستید و قصد دارید ثبت نام کنید، با ما همراه شوید تا اطلاعات مهمی در این باره در اختیارتان قرار دهیم.

سامانه ثبت نام سهام عدالت برای جاماندگان

از سال هزار و سیصد و هشتاد و چهار، با طرح مصوب دولت وقت، اعطای سهام عدالت، به اقشار کم درآمد و آسیب پذیر جامعه آغاز شد.

هدف از تصویب و اجرای این طرح، در درجه اول، توسعه خصوصی سازی، واگذاری سهام شرکت ها و کارخانه های دولتی به این بخش و همچنین، کمک به اقشار کم بضاعت در جامعه بود.

با فراهم شدن امکان آزادسازی این سهام، بسیاری از مشمولان که براساس ضوابط، واجد دریافت سهام عدالت بوده اند، اما از دریافت آن، جا مانده اند، به دنبال راهکاری برای دریافت سهام عدالت 1401 می باشند.

حال، سوال این است که دولت، چه راهکاری برای ثبت نام سهام عدالت جاماندگان اندیشیده است؟ بنابراین، ضروری است تا متقاضیان ثبت نام جدید سهام عدالت​، با اطلاع از زمان و طریقه ثبت نام آن، برای خرید این سهام، اقدام نمایند.

با توجه به اهمیت ثبت نام جدید سهام عدالت، برای بازماندگان، در ادامه، در رابطه با اینکه آیا ثبت نام جدید سهام عدالت دوباره انجام خواهد گرفت،

طریقه نام نویسی جدید با گوشی و کد ملی سهام عدالت 1401، ثبت نام این سهام، برای کارگران و همچنین، نحوه تکمیل فرم ثبت نام این سهام، مطالبی آورده شده است.

آیا ثبت نام سهام عدالت دوباره انجام خواهد گرفت ؟

با توجه به آمار به دست آمده توسط کارشناسان، غریب به ۴۳ میلیون نفر، از ثبت نام و دریافت سهام عدالت جا مانده اند. اسناد موجود از دوره اول نام نویسی این اوراق مشارکت، نشان می دهد که منبع آماری دقیقی در آن زمان وجود نداشته است.

و فرایند ثبت نام مرحله اول، از گروه مستخدمین دستگاه های اجرایی آغاز شده و متاسفانه بخشی از جمعیت قشر بی بضاعت و کم درآمد موفق به دریافت سهام عدالت نشده اند.

مجلس و دولت با انتشار اطلاعیه ای، اعلام کردند که قصد جبران این کوتاهی را دارند و یک بار دیگر لینک ثبت نام این سهام را فعال کرده، تا جاماندگان بتوانند، اقدام به دریافت این اوراق نمایند.

با در نظر گرفتن، عدم تعیین تاریخ دقیقی جهت ثبت نام سهام عدالت ۱۴۰۱، کارشناسان با بررسی اسناد و اطلاعیه های موجود در این خصوص، پیش بینی می کنند که زمان نام نویسی مرحله دوم اوراق مشارکت عدالت، از اواخر سال جاری شروع خواهد شد.

فراموش نکنید، تنها کسانی می توانند در مرحله دوم، فرایند ثبت نام خود را نهایی نمایند که جزو مشمولین سهام عدالت باشند.

سامانه ثبت نام سهام عدالت

سهام عدالت جاماندگان برای چه افرادی است ؟

در زمان ثبت نام اولیه افراد زیادی از ثبت نام به دلایل مختلف جا مانده اند و این افراد خواست های زیادی برای ثبت نام سهام عدالت جاماندگان داشته اند و تعداد بسیاری از افراد خواستار ثبت نام مجدد سهام عدالت شدند.

دولت در سال جاری اقدام به تصویب طرح نام نویسی مجدد برای اقشاری از مردم نمود. بر اساس این طرح سه گروه از افرادی که در ثبت نام سهام عدالت جز جاماندگان هستند، می توانند ثبت نام نمایند. گروه های جامانده به شرح زیر می باشند:

 • گروه اول مربوط به افرادی است که ثبت نام دوره اول را انجام داده و به هر دلیلی موفق به دریافت سهام عدال خود نشده باشند.
 • گروه دوم برای افرادی است که پس از اجرایی شدن طرح سهام عدالت، عضو کمیته های مستضعفان و کمیته های حمایتی شده باشند .
 • گروه سوم مربوط به افرادی است که جزء شش دهک اول جامعه بوده و دولت باید از آن ها حمایت نماید.

زمان ثبت نام سهام عدالت جاماندگان 1401

در سال جاری ثبت نام فقط برای گروه های نام برده در بالا تصویب شده است و هنوز اطلاع دقیقی از زمان ثبت نام سهام عدالت جاماندگان منتشر نشده است.

بر اساس اطلاعیه های دولت تا کنون در حدود 3 میلیون جامانده از ثبت نام سهام عدالت مشخص شده اند که این افراد بر اساس زمانی که از سوی دولت منتشر خواهد شد، می توانند باید برای ثبت نام اقدام نمایند.

این افراد شامل:

 • مددجویان کمیته امداد امام خمینی
 • بهزیستی
 • کارگران روز مزد
 • رزمندگان و جانبازان
 • کارکنان دستگاه های اجرایی
 • بازنشستگان
 • جامعه روستاییان
 • اقشار کم درآمد جامعه

شرایط ثبت نام سهام عدالت با کد ملی

برای اینکه نسبت به ثبت نام سهام عدالت جاماندگان بپردازید، لازم است با شرایط افرادی که می‌توانند مراحل آن را انجام بدهند؛ آشنایی داشته باشید. (اگر شما در یکی از دسته‌های زیر بودید؛ فرآیند ثبت نام سهام عدالت با گوشی را می‌توانید انجام بدهید.)

 1. اگر اقدام به ثبت نام در دوره اول سهام عدالت کردید؛ اما به دلایلی اعم از خرابی زیر ساخت‌های سیستمی، موفق به انجام این کار و دریافت سهام عدالت نشدید.
 2. در صورتی که بعد از اجرایی شدن طرح ثبت نام سهام عدالت، عضو کمیته مستضعفان و یا سایر سازمان‌های حمایتی شدید. (یا قبل از این دوران، عضو خانواده نبودید و بعدا وارد آن شدید.)
 3. اگر شرایط 6 دهک اول و ضعیف جامعه را دارید و دولت موظف به حمایت از شما است.
 4. در صورتی که قصد دریافت سهام عدالت برای کودکان را دارید.

سامانه ثبت نام سهام عدالت جاماندگان 1401

سازمان بورس اوراق بهادار، با در نظر گرفتن شرایط ثبت نام سهام عدالت، در سال 1401، جهت تسهیل در انجام فرآیند نام نویسی سهام عدالت، برای افراد متقاضی این دوره از ثبت نام سهام عدالت، روش غیر حضوری یا همان الکترونیکی را در نظر گرفته است.

حال، با توجه به اینکه تا کنون، برای نام نویسی این سهام، از سوی سازمان بورس اوراق بهادار، آدرس سایت ثبت نام سهام عدالت، اعلام نشده است،

پیش بینی می شود، نام نویسی دوره جدید سهام عدالت، با گوشی و کد ملی، از طریق سامانه سهام عدالت به نشانی اینترنتی samanese.ir، انجام شود.

به محض اعلام رسمی آدرس سایت ثبت نام سهام عدالت، لینک آن، در این بخش از متن مقاله، قرار داده می شود.

فرم ثبت نام سهام عدالت 1401

از آن جایی که در حال حاضر، روشی برای ثبت نام سهام عدالت 1401، معرفی نشده است، بسیاری از متقاضیان به دنبال این هستند که بدانند، افراد متقاضی دریافت سهام عدالت، به کجا مراجعه کنند تا فرم ثبت نام سهام عدالت ۱۴۰۱ را تکمیل نموده و در این طرح دولتی، شرکت نمایند.

اما، همان طور که توضیح داده شد، هنوز تدابیر نام نویسی سهام عدالت، برای کسانی که ثبت نام نکرده اند، اتخاذ نشده است

و به احتمال زیاد، نیازی به مراجعه حضوری جهت نام نویسی جدید با گوشی و کد ملی برای این سهام، نمی باشد و فرم ثبت نام سهام عدالت، به صورت اینترنتی تکمیل خواهد شد.

در حال حاضر، هیچ اطلاعیه ای رسمی، در خصوص تکمیل فرم ثبت نام سهام عدالت ۱۴۰۱، منتشر نشده است که به محض اعلام آن، این بخش از متن مقاله، بروز رسانی خواهد شد.

سامانه ثبت نام سهام عدالت جاماندگان 1401

نحوه ثبت نام سهام عدالت 1401

با در نظر گرفتن اینکه هنوز هیچ امکانی برای ثبت نام مجدد سهام عدالت ۱۴۰۱ فراهم نشده است، نمی توان پیش بینی دقیقی، از چگونگی و نحوه ثبت نام سهام عدالت ارائه کرد.

اما از آنجا که برای استعلام این سهام عدالت و آزاد سازی سهام عدالت، سامانه سهام عدالت راه اندازی شده است، احتمالا ثبت نام جدید سهام عدالت نیز از طریق همین سامانه صورت خواهد گرفت.

به طور کلی، با توجه به اینکه امروزه اکثر فعالیت ها، به صورت اینترنتی و با استفاده از سامانه های مختلف انجام می گیرد، پیش بینی می شود که ثبت نام جدید سهام عدالت نیز برای جاماندگان، به صورت اینترنتی و از طریق پلتفرم های مجازی، انجام خواهد شد.

همچنین، لازم به ذکر است متقاضیان دریافت این سهام، می بایست پیش از آغاز دوره جدید ثبت نام سهام عدالت در سال 1401، از طریق سامانه جامع اطلاعات مشتریان یا همان سجام، به صورت غیر حضوری، کد بورسی خود را از شرکت سپرده گذاری مرکزی بورس اوراق بهادار، دریافت نمایند.

به محض فراهم شدن امکانات و شروع ثبت نام سهام عدالت 1401، راهنمای تصویری جهت ثبت نام در این بخش از مقاله درج می شود.

ثبت نام سهام عدالت با کد ملی

از آنجایی که طرح اعطای مجدد سهام عدالت، با استفاده از کد ملی، برای افراد بازمانده به تازگی توسط مجلس به تصویب رسیده است، لذا در حال حاضر، اطلاعات دقیقی در رابطه با جزئیات این مصوبه وجود ندارد.

اما با توجه به روند اجرای ثبت نام دوره اول سهام عدالت، پیش بینی می شود که طریقه نام نویسی و دریافت این سهام، در دوره جدید نیز با استفاده از کد ملی و گوشی، مشابه با روند دوره گذشته صورت می پذیرد.

همچنین، با توجه به گزارش هایی که اخیرا اعلام شده است، به طور کلی، نام نویسی جدید سهام عدالت، برای 3 گروه مشخص از افراد واجد شرایط دریافت این سهم، انجام خواهد گرفت که به ترتیب، در ادامه، در رابطه با افراد واجد شرایط دریافت سهام عدالت، با کد ملی، توضیحات لازم آورده شده است.

 • افرادی که در دوره اول ثبت نام سهام عدالت، علی رغم اقدام به طی کردن فرآیند ثبت نام، به دلایل مختلفی همچون، نبود زیر ساخت های مناسب برای سیستم های نام نویسی و غیره، موفق به ثبت نام و دریافت سهام عدالت نشده اند.
 • تمامی کسانی که عضو سازمان های حمایتی، مانند بهزیستی، کمیته امداد و غیره بوده اند اما به دلایل مختلفی، شناسایی نشده و یا بعد از پایان مهلت ثبت نام سهام عدالت، عضو این سازمان ها شده اند.
 • فرزندان متولدین 1401 خانوده ها که در زمان انجام ثبت نام دوره اول سهام عدالت، در خانواده وجود نداشته اند.
 • تمامی افرادی که جزو دهک های پایین ( یک تا شش ) بوده و در زمان ثبت نام اولیه سهام عدالت، به هر دلیلی موفق به انجام این کار نشده اند.

بر طبق مصوبه جدید مجلس، تمامی افرادی که جزو یکی از گروه های بالا باشند، برای شرکت در دوره جدید ثبت نام سهام عدالت، با استفاده از کد ملی و به صورت اینترنتی، مجاز می باشند.

ثبت نام سهام عدالت با گوشی

بسیاری از افراد، از اقشار مختلف جامعه در دوره گذشته، در زمان نام نویسی سهام عدالت، موفق به ثبت نام و دریافت این سهام دولتی، نشده اند اما، در حاضر، خواستار دریافت سهام عدالت می باشند.

با توجه به اینکه ثبت نام دوره جدید سهام عدالت، به روش الکترونیکی، صورت می گیرد افراد متقاضی، می توانند از طریق گوشی نیز، فرآیند نام نویسی سهام عدالت را انجام دهند.

افرادی که قصد دریافت وام سهام عدالت را دارند، ضروری است ابتدا، در رابطه با نحوه دریافت کارت اعتباری وام سهام عدالت، مطالعه داشته باشند.

طریقه ثبت نام سهام عدالت، از طریق گوشی های موبایل، با توجه به اینکه نام نویسی جدید سهام عدالت، از طریق پلتفرم های مجازی انجام می شود، به راحتی، امکان پذیر است.

بنابراین، افراد دارای گوشی های موبایل هوشمند، پس از ورود به مرورگر های اینترنتی مورد نظر خود، می توانند، با ورود به سامانه ثبت نام سهام عدالت 1401، درخواست خود را برای اخذ این سهام، ثبت نمایند.

ثبت نام سهام عدالت کارگران ۱۴۰۱

با توجه به اینکه سهم کمی از سهام عدالت، در دوره اول ثبت نام آن، به قشر کارگران، تخصیص داده شد، سبب این گردید که تنها، برخی از کارگران فصلی و همچنین، کارگران ساختمانی، موفق به ثبت نام و دریافت سهام عدالت شوند و بخش بزرگی از این قشر، که شامل کارگران بخش قرار دادی، پیمانی و صنعتی بودند، از دریافت سهام مورد نظر، باز مانند.

حال، از آنجایی که یکی از اقشار واجد شرایط، برای دریافت و ثبت نام جاماندگان سهام عدالت، بخش کارگری جامعه می باشد، عدم تعادل در اختصاص سهام به این بخش، سبب اعتراض بسیار از افراد، به ویژه اتحادیه کارگران گشته است.

در نتیجه این اعتراضات و با توجه به اطلاعیه ها و اخبار موجود، انتظار می رود که شاهد افزایش سهم این بخش، در دور دوم ثبت نام سهام عدالت برای جاماندگان باشیم.

همچنین، با توجه به اینکه در حال حاضر، طرح مورد نظر، برای ثبت نام سهام عدالت کارگران، به تصویب نهایی نرسیده است و همچنان، در حال بررسی توسط مجلس می باشد، لذا نمی توان به قطعی، در رابطه با شرایط ثبت نام سهام عدالت کارگران صحبت کرد.

اما، با توجه به شرایط موجود، می توان انتظار داشت که نسبت به دور اول، در دوره جدید نام نویسی سهام عدالت، توجه بیشتری به این قشر از جامعه اختصاص داده شود.

به محض اعلام رسمی، در رابطه با جزئیات ثبت نام سهام عدالت کارگران 1401، متن این بخش از مقاله، بروز رسانی خواهد شد.

سامانه سهام عدالت samanese.ir

برای ورود به سامانه سهام عدالت ابتدا باید وارد آدرس اینترنتی به نشانی اینترنتی www.samanese.ir شوید.

برای دریافت استعلام سهام عدالت خود پس از ورود به سامانه باید در ابتدا مقرراتی که بیان شده را به دقت مطالعه کرده و سپس تیک پذیرفتن تمامی شرایط را زده و وارد مرحله بعد شوید.

در صفحه جدید باید شماره کارت ملی خود را به صورت کامل وارد کرده و سپس کد امنیتی پرسیده شده را به طور صحیح وارد نمایید و گزینه ادامه را انتخاب نمایید.

اگر در مرحله اول ثبت نام سهام عدالت شرکت کرده باشید وارد مرحله بعد میشوید و اگر برای ثبت نام سهام عدالت جاماندگان وارد شده باشید و هنوز مرحله ثبت نام را انجام نداده باشید،

پیامی مبنی بر “این شماره ملی در سامانه ثبت نشده است” را مشاهده خواهید کرد و باید گزینه خروج از سامانه را زده و از سایت خارج شوید.

مدارک ثبت نام سهام عدالت 1401

با توجه به اینکه هنوز زمان دقیق برای ثبت نام جاماندگان مشخص نشده است نمی توان به طور دقیق مدارک مورد نیاز را بیان نمود اما در زمان ثبت نام اولیه می توان مهمترین مدارک را به صورت زیر بیان نمود:

 • عکس از تمامی صفحات شناسنامه
 • عکس کارت ملی هوشمند
 • شماره حساب و شماره شبا بانکی

سوالات متداول

 • آیا امکان ثبت نام سهام عدالت 1401 برای جاماندگان وجود دارد؟

در حال حاضر برای ثبت نام سهام عدالت 1401 جاماندگان امکانات لازم از سوی دولت فراهم نشده است که در متن مقاله توضیحات لازم آورده شده است.

 • نحوه ثبت نام سهام عدالت 1401 به چه صورت می باشد؟

پیش بینی می شود ثبت نام سهام عدالت 1401 از طریق سامانه سهام عدالت انجام شود که در متن مقاله توضیحات لازم آورده شده است.

 • زمان ثبت نام سهام عدالت 1401 در چه تاریخی می باشد؟

در حال حاضر زمان ثبت نام سهام عدالت 1401 از سوی دولت مشخص نشده است که در متن مقاله توضیحات لازم آورده شده است.

بیشتر بخوانید:

از کجا بفهمیم مشمول سهام عدالت هستیم یا خیر؟این مطلب چقدر مفید بود ؟
1.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits