دلگرم
امروز: جمعه, ۱۲ آذر ۱۴۰۰ برابر با ۲۷ ربيع الآخر ۱۴۴۳ قمری و ۰۳ دسامبر ۲۰۲۱ میلادی
تاریخ آغاز و پایان هفته وحدت در سال 1400 چه روزی است ؟
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
شروع هفته وحدت،تاریخ آغاز هفته وحدت،آغاز هفته وحدت 1400،آغاز و پایان هفته وحدت،هفته وحدت 1400 چه روزی است .

هفته وحدت 1400

هفته وحدت در تقویم ایران در سال 1400 مصادف است با سه شنبه ، ۲۷ مهر[ میزان ] ۱۴۰۰
۲۷ / ۷ / ۱۴۰۰

هفته وحدت 1400 / تاریخ آغاز هفته وحدت

هفته وحدت در تقویم میلادی چه روزی است ؟

هفته وحدت در تقویم سال 2021 مصادف با 2021 October 19 , Tuesday
19 - 10 - 2021.

هفته وحدت 1400 / تاریخ آغاز هفته وحدت

هفته وحدت در تقویم قمری سال 1400چه روزی است ؟

هفته وحدت در تقویم قمری سال 1400 مصادف با الثلاثاء ، ۱۲ ربیع الاول ۱۴۴۳
۱۲ / ۳ / ۱۴۴۳

هفته وحدت 1400 / تاریخ آغاز هفته وحدت

تاریخ پایان هفته وحدت سال 1400 چه روزی است ؟

پایان هفته وحدت در سال 1400 مصادف است با یکشنبه ، ۲ آبان ۱۴۰۰ یا به عبارتی ۱۷ ربیع الاول ۱۴۴۳ .

هفته وحدت 1400 / تاریخ آغاز هفته وحدت

هفته وحدت چه روزی است ؟

فاصله میان ۱۲ ربیع الأول که سالگرد ولادت پیامبر اکرم (ص) بنا بر روایات أهل سنت تا ۱۷ ربیع الأول که تاریخ ولادت رسول الله محمد (ص) بنا بر روایات موجود در شیعه است، از سوی امام خمینی ره، به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است.

آغاز و پایان هفته وحدت

شکل‌گیری اولین هفته وحدت در دوران تبعید : یکی از ابزارهای همیشه مورد استفاده‌ی دشمنان ملت‌های مسلمان برای اختلاف، مسئله‌ی اختلافات مذهبی، شیعه و سنی و از این قبیل بود، دعوا درست کنند، اختلاف ایجاد کنند، برادران را به جان هم بیندازند، اختلافات را بزرگ کنند، برجسته کنند، موارد اشتراک و اتحاد را ضعیف کنند، کمرنگ کنند، یک چیز کوچک را بزرگ کنند، برجسته کنند؛ این همه نقاط اشتراک را که بین برادران سنی و شیعه هست، کوچک کنند، ضعیف کنند؛ این کاری است که دائم انجام گرفته است، الان هم دارد انجام میگیرد.

اسلام از اولین روز در مقابل این توطئه ایستاده است؛ علت هم این است که ما ملاحظه‌ی کسی را نمیکنیم؛ این عقیده‌ی ماست. قبل از اینکه نظام اسلامی تشکیل بشود، برادران ما، بزرگان نهضت، بزرگان مبارزه‌ی انقلابی در آن روز که هنوز خبری از حکومت اسلامی و جمهوری اسلامی نبود، در جهت وحدت شیعه و سنی تلاش میکردند. من خودم در بلوچستان تبعید بودم.

از آن زمان تا حالا با علمای سنی حنفی شهرهای بلوچستان - ایرانشهر و چابهار و سراوان و زاهدان - با آنهائی که بحمدالله زنده هستند، رفیقیم، نزدیکیم، صمیمی هستیم. من آنجا تبعیدی بودم، دستگاه‌ها نمیخواستند بگذارند تلاشی از سوی ما انجام بگیرد؛ اما در عین حال ما گفتیم بیائید کاری کنیم که یک نشانه‌ای از اتحاد شیعه و سنی را در این شهر نشان بدهیم؛ که این مسئله‌ی هفته‌ی وحدت - ولادت نبی اکرم در دوازدهم ربیع‌الاول به روایت اهل سنت، و در هفدهم ربیع‌الاول به روایت شیعه - آن روز به ذهن ما رسید و در ایرانشهر آن را عمل کردیم؛ یعنی از دوازدهم تا هفدهم جشن گرفتیم. این یک فکر عمیقی بوده است، مال امروز و دیروز نیست.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید