دلگرم
امروز: شنبه, ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۵ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۲۸ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
آموزش مرحله به مرحله و تصویری شیر یا خط آنلاین
3
زمان مطالعه: 3 دقیقه
شیر یا خط آنلاین نوعی از بازی شیر خط است که بدون نیاز به سکه و با استفاده از گوگل امکان پذیر است . برای آموزش شیر یا خط آنلاین به صورت تصویری و مرحله به مرحله با ما همراه باشید .

شیر یا خط آنلاین

شیر یا خط یکی از معروف ترین روش هایی است که برای شروع انجام یک کار به خصوص برای بازی های کودکانه مورد استفاده قرار می گرفت و حالا با اینترنتی شدن بسیاری از امور انجام شیر یا خط نیز در محیط وب کاملا میسر است.

گوگل در یکی از قابلیت‌های خود به شما این امکان را می دهد که شیر یا خط را به صورت آنلاین تجربه کنید.

برای این کار کافیست عبارت Flip a coin در مرورگر گوگل تایپ کنید تا پرتاب سکه انجام شده و جهت خط (Tails) یا شیر (Heads) برای شما نمایش داده شود.

آموزش تصویری شیر یا خط آنلاین گوگل

شیر یا خط آنلاینشیر یا خط آنلاینشیر یا خط آنلاین

شیر خط آنلاین بدون سکه

شیر یا خط نوعی بازی دونفری است با سکه، و آن چنان است که یکی از دو نفر سکه‌ای در دست گیرد و از طرف بپرسد «شیر یا خط؟» طرف بگوید شیر یا بگوید خط، و او سکه را به زمین زند و یا به هوا پرتاب کند تا بر زمین افتد؛ اگر آن سوی از سکه که مخاطب گفته‌است بر روی زمین آمد برده وگرنه باخته‌است.

ریشه این اصطلاح به سکه‌های دوران قاجاریه و پهلوی برمی‌گردد که بر یک روی سکه نقش شیر و خورشید و بر روی دیگر جمله یا دیگر عددی (ارزش سکه) خطاطی شده بود. البته در برخی سکه‌ها عدد جای خود را به تصویر پادشاه می‌داد و همچنین در دوران جمهوری اسلامی عدد همیشه بر روی سکه خطاطی می‌شود اما نقش شیر و خورشید جای خود را به تصاویر گوناگون داد. اما همچنان به روی سکه (که ارزش عددی سکه روی آن خطاطی شده) خط و روی دیگر آن شیر گفته می‌شود.

در بازی‌های ورزشی برای انتخاب زمین یا تعیین اینکه در اولین وهله توپ به دست کدام یک از طرفین باشد از شیر یا خط استفاده می‌کنند و در این صورت پرتاب سکه به‌وسیلهٔ داور انجام می‌شود و سرپرستان تیم شیر یا خط می‌گویند و با آن تعیین زمین یا تعیین در دست داشتن توپ می‌کنند.

برای اینکار می توانیم از گوگل کمک بگیریم

تنها کافیست عبارت flip a coin را در گوگل سرچ یا به دستیار صوتی گوشی خود بگویید.

در این قسمت از مجله دلگرم بعد از آموزش شیر یا خط آنلاین به یک جمله بسیار زیبا و مفهومی درباره شیر یا خط میپردازیم.
هر وقت بین دوتا انتخاب مردد بودی ؛
شیر یا خط بنداز !‏
مهم نیست شیر بیفته یا خط …‏
مهم اینه که اون لحظه ای که سکه داره رو هوا می چرخه ،
یه دفعه بفهمی :‏
دلت بیشتر میخواد شیر بیفته ، یا خط …‏این مطلب چقدر مفید بود ؟
2.0 از 5 (3 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است